Sollentuna kommun

Sollentuna kommun; Par/Kedje/Radhus

Alla slutpriser för parhus, kedjehus och radhus - Sollentuna kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 456 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Sångarevägen 14C, Edsbacka, Sollentuna kommun
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
SusannePersson

Sångarevägen 14C

Radhus
Edsbacka, Sollentuna kommun
Susanne Persson Fastighetsförmedling AB

145 m²

5 rum

189 m²

Slutpris 8 750 000 kr-8 %
Susanne Persson Fastighetsförmedling AB
Susanne Persson Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AlexanderTorssell

Länsmansvägen 65

Radhus
Norrviken, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

82 m²

3,5 rum

5 424 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 750 000 kr+4 %

45 732 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026
profilfoto på mäklare
ViktorNyberg

Allévägen 43

Radhus
Gillbo, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

185 m²

7 rum

620 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 200 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026
profilfoto på mäklare
CharlieAsteson

Celsings väg 55

Radhus
Rotebro, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

122,5 m²

4 rum

9 759 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 550 000 kr-5 %

20 816 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AlexanderTorssell

Lantgårdsvägen 89

Radhus
Viby, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

84 m²

3 rum

5 549 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 050 000 kr+7 %

48 214 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026
profilfoto på mäklare
BerniceLjungdahl

Torkils väg 27

Radhus
Viby, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

122 m²

5 rum

653 m²

Slutpris 6 950 000 kr+10 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AlexandraElias

Solängsvägen 188

Radhus
Solängen, Sollentuna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sollentuna

118+16 m²

4 rum

255 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 600 000 kr+10 %
Svensk Fastighetsförmedling Sollentuna
Svensk Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026
profilfoto på mäklare
MohammadSchütt Salimzadeh

Norrsätravägen 8A

Radhus
Väsjön, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

130+10 m²

5 rum

7 275 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 050 000 kr-5 %

38 846 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026
profilfoto på mäklare
VictoriaNyblom Lilja

Rådanvägen 61

Radhus
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

119 m²

5 rum

176 m²

Slutpris 9 020 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AlexanderLahdo

Almvägen 29F

Radhus
Fågelsången, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

107 m²

4 rum

6 539 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 350 000 kr-3 %

50 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 maj. 2026
profilfoto på mäklare
MohammadSchütt Salimzadeh

Trädgårdsvägen 128

Radhus
Töjnan, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

126+30 m²

6 rum

161 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 000 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Rådans Gårdsväg 49

Radhus
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

84 m²

4 rum

4 353 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 7 100 000 kr+1 %

84 524 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026
profilfoto på mäklare
CharlieAsteson

Lomvägen 381

Radhus
Kärrdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

126 m²

5 rum

168 m²

Slutpris 4 810 000 kr+5 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MohammadSchütt Salimzadeh

Hemmings väg 27C

Radhus
Sollentuna, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

149 m²

6 rum

Slutpris 6 100 000 kr

40 940 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
BerniceLjungdahl

Starrgränd 11

Radhus
Viby, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

115+10 m²

5 rum

134 m²

Slutpris 5 200 000 kr+4 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MohammadSchütt Salimzadeh

Vättegränd 39

Radhus
Sollentuna, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

112 m²

5 rum

Slutpris 4 500 000 kr
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Södersätravägen 44A

Radhus
Väsjön, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

144 m²

5 rum

7 458 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 6 100 000 kr-2 %

42 361 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
BerniceLjungdahl

Lillebovägen 10

Radhus
Fågelsången, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

122+61 m²

6 rum

159 m²

Slutpris 6 200 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Rådans gårdsväg 94, Silverdal, Sollentuna kommun
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
RogerThalén

Rådans gårdsväg 94

Radhus
Silverdal, Sollentuna kommun
Susanne Persson Fastighetsförmedling AB

154+13 m²

6 rum

7 400 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 9 900 000 kr-1 %

64 286 kr/m²

Susanne Persson Fastighetsförmedling AB
Susanne Persson Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Fjätursvägen 10A

Radhus
Sollentuna, Sollentuna kommun
TF Real Estate Agency AB

151 m²

6 rum

8 345 kr/mån

Slutpris 6 300 000 kr

41 722 kr/m²

TF Real Estate Agency AB
TF Real Estate Agency AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MohammadSchütt Salimzadeh

Fjätursvägen 35

Radhus
Väsjön, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

143 m²

6 rum

6 997 kr/mån

Slutpris 5 800 000 kr-2 %

40 559 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Malvastigen 15B, Edsängen, Sollentuna kommun
  • Såld 22 apr. 2026
profilfoto på mäklare
CamillaFrank

Malvastigen 15B

Radhus
Edsängen, Sollentuna kommun
SkandiaMäklarna Sollentuna

131+5 m²

4 rum

356 m²

Slutpris 7 850 000 kr-2 %
SkandiaMäklarna Sollentuna
SkandiaMäklarna Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MarieWirth

Love Almqvists väg 34

Radhus
Fågelsången, Sollentuna kommun
Bjurfors Sollentuna

155+36 m²

5 rum

305 m²

Slutpris 6 860 000 kr+6 %
Bjurfors Sollentuna
Bjurfors Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026
profilfoto på mäklare
RickardWiklund

Kantorsgränd 25

Radhus
Sollentuna, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

123 m²

4 rum

Slutpris 6 200 000 kr
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Ryavägen 88, Töjnan, Sollentuna kommun
  • Såld 21 apr. 2026
profilfoto på mäklare
VictorMastaeli

Ryavägen 88

Radhus
Töjnan, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

158 m²

6 rum

205 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 875 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026
profilfoto på mäklare
HannaSpejare

Scoutvägen 2

Radhus
Tegelhagen, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

100,5 m²

4 rum

6 959 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 7 075 000 kr

70 398 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AlexanderTorssell

Porsvägen 176

Radhus
Vaxmora, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

125 m²

5 rum

369 m²

Slutpris 4 000 000 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026
profilfoto på mäklare
CamillaFrank

Skjutbanevägen 17

Radhus
Sollentuna, Sollentuna kommun
SkandiaMäklarna Sollentuna

90 m²

3 rum

Slutpris 5 500 000 kr

61 111 kr/m²

SkandiaMäklarna Sollentuna
SkandiaMäklarna Sollentuna
Badvägen 6B, Edsviken, Sollentuna kommun
  • Såld 18 apr. 2026

Badvägen 6B

Radhus
Edsviken, Sollentuna kommun
Properties & Partners Täby

127 m²

5 rum

162 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 8 850 000 kr+4 %
Properties & Partners Täby
Properties & Partners Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026
profilfoto på mäklare
WilliamGernandt

Annerovägen 43

Radhus
Rotsunda, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

116,3 m²

4 rum

6 911 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr-13 %

27 515 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Timotejvägen 42

Radhus
Rotebro, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

93+17 m²

4 rum

108 m²

Slutpris 3 900 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026
profilfoto på mäklare
ViktorNyberg

Rudbecks väg 135

Radhus
Edsberg, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

119 m²

4 rum

3 775 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 640 000 kr

47 395 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Edsängsvägen 12D

Radhus
Edsängen, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

92 m²

4 rum

252 m²

Slutpris 4 850 000 kr+8 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LindaRosén

Vespergränd 93

Radhus
Norrviken, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

98,5 m²

4 rum

7 282 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 995 000 kr±0 %

40 558 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MohammadSchütt Salimzadeh

Vättegränd 24

Radhus
Rotsunda, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

106 m²

4 rum

128,8 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 500 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Torkils väg 9, Viby, Sollentuna kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Torkils väg 9

Radhus
Viby, Sollentuna kommun
Mäklarhuset Sollentuna & Kista

124 m²

6 rum

464 m²

Slutpris 7 075 000 kr-6 %
Mäklarhuset Sollentuna & Kista
Mäklarhuset Sollentuna & Kista
Ottesångsgränd 6, Norrviken, Sollentuna kommun
  • Såld 8 apr. 2026
profilfoto på mäklare
VictorMastaeli

Ottesångsgränd 6

Radhus
Norrviken, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

98,5 m²

4 rum

7 282 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 195 000 kr±0 %

42 589 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2026
profilfoto på mäklare
ViktorNyberg

Allévägen 6E

Radhus
Gillbo, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

94,5 m²

4 rum

6 592 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 300 000 kr

45 503 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikNilden

Nytorpsvägen 11a

Radhus
Edsviken/Nytorp, Sollentuna kommun
SkandiaMäklarna Sollentuna

139+2 m²

5 rum

4 419 kr/mån

Slutpris 6 700 000 kr+1 %

48 201 kr/m²

SkandiaMäklarna Sollentuna
SkandiaMäklarna Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2026
profilfoto på mäklare
ViktorNyberg

Jordgränd 6

Radhus
Viby, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

109,2 m²

4,5 rum

5 498 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 100 000 kr-3 %

46 703 kr/m²

Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AlexanderTorssell

Mäster Henriks allé 33

Radhus
Viby, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

122,5 m²

5 rum

8 222 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 395 000 kr±0 %

35 878 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Lomvägen 259, Sollentuna, Sollentuna kommun
  • Såld 1 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LindaDrougge

Lomvägen 259

Radhus
Sollentuna, Sollentuna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sollentuna

126 m²

5 rum

170 m²

Slutpris 5 300 000 kr+2 %
Svensk Fastighetsförmedling Sollentuna
Svensk Fastighetsförmedling Sollentuna
Tegelhagsvägen 171, Sollentuna, Sollentuna kommun
  • Såld 1 apr. 2026
profilfoto på mäklare
DavidAlashi

Tegelhagsvägen 171

Radhus
Sollentuna, Sollentuna kommun
Bergets Ro Fastighetsförmedling

79 m²

3 rum

5 580 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 875 000 kr-6 %

61 709 kr/m²

Bergets Ro Fastighetsförmedling
Bergets Ro Fastighetsförmedling

Sålt i mars 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Rudbecks väg 59

Radhus
Edsberg, Sollentuna kommun

131 m²

5 rum

3 630 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 650 000 kr-2 %

43 130 kr/m²

Mäklarringen Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026
profilfoto på mäklare
ViktorNyberg

Kanalvägen 10B

Radhus
Sollentuna, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

104 m²

4 rum

Slutpris 4 950 000 kr
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 mar. 2026
profilfoto på mäklare
ViktorNyberg

Murkelvägen 52

Radhus
Sollentuna, Sollentuna kommun
Fastighetsbyrån Sollentuna

119 m²

5 rum

Slutpris 7 000 000 kr
Fastighetsbyrån Sollentuna
Fastighetsbyrån Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2026
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Trädgårdsvägen 134

Radhus
Töjnan, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

126+19 m²

5 rum

161 m²

Slutpris 5 150 000 kr+8 %
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 mar. 2026
profilfoto på mäklare
SaraWistrand

Johannesbergsvägen 14

Radhus
Silverdal, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

134+14 m²

5 rum

7 863 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 9 000 000 kr±0 %

67 164 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AlexanderTorssell

Länsmansvägen 45

Radhus
Sollentuna, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

70,5 m²

4 rum

4 690 kr/mån

Slutpris 2 950 000 kr-2 %

41 844 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2026
profilfoto på mäklare
LukasHolmedal

Solstigen 26B

Radhus
Väsjön, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

130+7 m²

5 rum

7 275 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 500 000 kr-4 %

42 308 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

Visar 1 - 50 av 2456

Artiklar från Hemnet