Falkenbergs kommun

Falkenbergs kommun; Par/Kedje/Radhus

Alla slutpriser för parhus, kedjehus och radhus - Falkenbergs kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

255 sålda bostäder

Sålt i april 2021

Sunes väg 9B, Skrea, Falkenbergs kommun
  • Såld 9 apr. 2021
profilfoto på mäklare
JohannaAhlqvist

Sunes väg 9B

Radhus
Skrea, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

108 m²

4 rum

3 996 kr/mån

Slutpris 2 810 000 kr

26 019 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

Sålt i mars 2021

Sunes väg 13A, Skrea, Falkenbergs kommun
  • Såld 17 mar. 2021

Sunes väg 13A

Radhus
Skrea, Falkenbergs kommun
Falkenbergs Fastighetsmäkleri

108 m²

4 rum

3 996 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 810 000 kr+8 %

26 019 kr/m²

Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Basunvägen 16, Tröinge Ängar, Falkenbergs kommun
  • Såld 17 mar. 2021
profilfoto på mäklare
EmilJohansson

Basunvägen 16

Radhus
Tröinge Ängar, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

128+6 m²

5 rum

368 m²

Slutpris 4 500 000 kr+16 %
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

Sålt i februari 2021

Syrsevägen 16A, Ringsegård, Falkenbergs kommun
  • Såld 25 feb. 2021
profilfoto på mäklare
EmilJohansson

Syrsevägen 16A

Radhus
Ringsegård, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

147 m²

5 rum

3 675 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr+17 %

20 408 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

Sålt i december 2020

Mjölnare Sjöbergs väg 20, Glommen, Falkenbergs kommun
  • Såld 8 dec. 2020

Mjölnare Sjöbergs väg 20

Radhus
Glommen, Falkenbergs kommun
Falkenbergs Fastighetsmäkleri

145 m²

5 rum

2 777 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr+4 %

20 690 kr/m²

Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Falkenbergs Fastighetsmäkleri

Sålt i oktober 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 okt. 2020

Skräddarevägen 11B

Radhus
Östra Gärdet, Falkenbergs kommun
Varberg & Falkenbergs Fastighetsbyrå AB

106 m²

4 rum

4 077 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr+25 %

18 868 kr/m²

Varberg & Falkenbergs Fastighetsbyrå AB
Varberg & Falkenbergs Fastighetsbyrå AB
Arnikavägen 12, Nyby Gärde, Falkenbergs kommun
  • Såld 2 okt. 2020
profilfoto på mäklare
OlaClaesson

Arnikavägen 12

Radhus
Nyby Gärde, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

139+12 m²

6 rum

280 m²

Slutpris 3 700 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

Sålt i september 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 sep. 2020

Valthornsvägen 7B

Radhus
Tröingeberg, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

112,5 m²

5 rum

4 733 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 450 000 kr+2 %

21 778 kr/m²

Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2020

Sunes Väg 13B

Radhus
Skrea, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

108 m²

4 rum

3 996 kr/mån

Slutpris 2 075 000 kr-5 %

19 213 kr/m²

Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg

Sålt i augusti 2020

Rimmarevägen 52B, Tröingeberg, Falkenbergs kommun
  • Såld 29 aug. 2020
profilfoto på mäklare
SofieGustavsson

Rimmarevägen 52B

Radhus
Tröingeberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

102 m²

4 rum

498 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 060 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 aug. 2020

Valthornsvägen 7 D

Radhus
Tröingeberg, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

112,5 m²

5 rum

4 733 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr±0 %

21 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg

Sålt i juli 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jul. 2020

Tullgränd 6C

Radhus
Centrum, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

105+70 m²

4 rum

134 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 575 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jul. 2020

Sommarlustvägen 97

Radhus
Stafsinge strand, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

53+30 m²

4 rum

86 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Skräddarevägen 15 B, Östra Gärdet, Falkenbergs kommun
  • Såld 17 jul. 2020

Skräddarevägen 15 B

Radhus
Östra Gärdet, Falkenbergs kommun
Falkenbergs Fastighetsmäkleri

70 m²

2 rum

2 822 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 600 000 kr+24 %

22 857 kr/m²

Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jul. 2020

Norra Ringvägen 4

Radhus
Centrum, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

114+70 m²

5 rum

233 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2020
profilfoto på mäklare
AngelicaJohansson

Angelikavägen 6

Radhus
Nyby Gärde, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

97+11 m²

4 rum

221 m²

Slutpris 3 100 000 kr-9 %
Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg

Sålt i juni 2020

Valthornsvägen 14A, Tröinge Ängar, Falkenbergs kommun
  • Såld 29 jun. 2020
profilfoto på mäklare
JohannaAhlqvist

Valthornsvägen 14A

Radhus
Tröinge Ängar, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

112,5 m²

5 rum

4 733 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 625 000 kr+5 %

23 333 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
Valthornsvägen 7E, Tröinge Ängar, Falkenbergs kommun
  • Såld 23 jun. 2020
profilfoto på mäklare
OlleBergsten

Valthornsvägen 7E

Radhus
Tröinge Ängar, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

112,5 m²

5 rum

4 733 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 350 000 kr+12 %

20 889 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Långängsgatan 4, Västra Gärdet, Falkenbergs kommun
  • Såld 23 jun. 2020

Långängsgatan 4

Radhus
Västra Gärdet, Falkenbergs kommun
Falkenbergs Fastighetsmäkleri

123+19 m²

4 rum

339 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 975 000 kr±0 %
Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Norra Ringvägen 6, Centrum, Falkenbergs kommun
  • Såld 8 jun. 2020

Norra Ringvägen 6

Radhus
Centrum, Falkenbergs kommun
Falkenbergs Fastighetsmäkleri

128+84 m²

4 rum

297 m²

Slutpris 3 000 000 kr+1 %
Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Falkenbergs Fastighetsmäkleri

Sålt i maj 2020

S:t Lars kyrkogata 1A, Gamla stan, Falkenbergs kommun
  • Såld 26 maj. 2020

S:t Lars kyrkogata 1A

Radhus
Gamla stan, Falkenbergs kommun
Falkenbergs Fastighetsmäkleri

138+32 m²

5 rum

234 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 750 000 kr±0 %
Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 maj. 2020
profilfoto på mäklare
JohannaKnutsson

Opphämtavägen 7B

Radhus
Skrea, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

79 m²

3 rum

3 620 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 1 896 000 kr±0 %

24 000 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Olof von Dalins väg 8A, Herting, Falkenbergs kommun
  • Såld 6 maj. 2020

Olof von Dalins väg 8A

Radhus
Herting, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

127+102 m²

3 rum

300 m²

Slutpris 2 260 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

Sålt i april 2020

Krämers Väg 6B, Skrea, Falkenbergs kommun
  • Såld 24 apr. 2020
profilfoto på mäklare
JohannaAhlqvist

Krämers Väg 6B

Radhus
Skrea, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

108 m²

4 rum

3 975 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

20 324 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2020

Jutavägen 3A

Radhus
Fajans, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

99+22 m²

4 rum

286 m²

Slutpris 1 900 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg

Sålt i mars 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2020
profilfoto på mäklare
AnetteGudmundsson

Sunes Väg 20B

Radhus
Skrea, Falkenbergs kommun
Bjurfors Halmstad

108 m²

4 rum

3 996 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 275 000 kr+9 %

21 065 kr/m²

Bjurfors Halmstad
Bjurfors Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2020
profilfoto på mäklare
AnetteGudmundsson

Älgvägen 24

Radhus
Hjortsberg, Falkenbergs kommun
Bjurfors Halmstad

134 m²

5 rum

592 m²

Slutpris 4 850 000 kr+3 %
Bjurfors Halmstad
Bjurfors Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2020
profilfoto på mäklare
AngelicaJohansson

Sunes Väg 24A

Radhus
Skrea, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

120 m²

5 rum

4 360 kr/mån

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

20 792 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg

Sålt i februari 2020

Rimmarevägen 6, Tröingeberg, Falkenbergs kommun
  • Såld 28 feb. 2020
profilfoto på mäklare
EmilJohansson

Rimmarevägen 6

Radhus
Tröingeberg, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

120+8 m²

5 rum

236 m²

Slutpris 2 700 000 kr+15 %
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 feb. 2020
profilfoto på mäklare
JohannaKnutsson

Opphämtavägen 7A

Radhus
Skrea, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

79 m²

3 rum

3 620 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 1 896 000 kr±0 %

24 000 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg

Sålt i januari 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jan. 2020
profilfoto på mäklare
JohannaKnutsson

Drällslingan 34A

Radhus
Skrea, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

79 m²

3 rum

3 620 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 1 956 000 kr±0 %

24 759 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jan. 2020
profilfoto på mäklare
JohannaKnutsson

Drällslingan 36A

Radhus
Skrea, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

79 m²

3 rum

3 620 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 1 956 000 kr±0 %

24 759 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Ängslyckevägen 41A, Skrea, Falkenbergs kommun
  • Såld 6 jan. 2020
profilfoto på mäklare
EmilJohansson

Ängslyckevägen 41A

Radhus
Skrea, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

105 m²

5 rum

4 165 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 530 000 kr+7 %

24 095 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

Sålt i december 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 dec. 2019

Storgatan 10B

Radhus
Centrum, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

173+41 m²

6 rum

130 m²
  • Balkong

Slutpris 3 000 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 dec. 2019

Hjalmar Bergmans väg 12

Radhus
Slätten, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

136 m²

6 rum

336 m²
  • Balkong

Slutpris 2 025 000 kr+16 %
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Slåttervägen 12B, Skrea, Falkenbergs kommun
  • Såld 19 dec. 2019
profilfoto på mäklare
EmilJohansson

Slåttervägen 12B

Radhus
Skrea, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

105 m²

5 rum

4 000 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 410 000 kr+7 %

22 952 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
Skrädda Stavas Väg 14, Arvidstorp, Falkenbergs kommun
  • Såld 9 dec. 2019
profilfoto på mäklare
JohannaAhlqvist

Skrädda Stavas Väg 14

Radhus
Arvidstorp, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

117 m²

4 rum

6 512 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr-4 %

9 402 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 dec. 2019
profilfoto på mäklare
OlaClaesson

Älgvägen 6

Radhus
Hjortsberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

140 m²

5 rum

564 m²

Slutpris 4 800 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

Sålt i november 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 nov. 2019
profilfoto på mäklare
JohannaKnutsson

Opphämtavägen 9A

Radhus
Skrea, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

79 m²

3 rum

3 620 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 1 896 000 kr±0 %

24 000 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 nov. 2019
profilfoto på mäklare
JohannaKnutsson

Drällslingan 32A

Radhus
Skrea, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

79 m²

3 rum

3 620 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 1 956 000 kr±0 %

24 759 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg

Sålt i oktober 2019

Brudbrödsvägen 10B, Tröingeberg, Falkenbergs kommun
  • Såld 31 okt. 2019
profilfoto på mäklare
EmilJohansson

Brudbrödsvägen 10B

Radhus
Tröingeberg, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

120+6 m²

5 rum

415 m²

Slutpris 2 400 000 kr+1 %
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 okt. 2019
profilfoto på mäklare
AnetteGudmundsson

Sunes Väg 16A

Radhus
Skrea, Falkenbergs kommun
Bjurfors Halmstad

108 m²

4 rum

3 996 kr/mån

Slutpris 2 250 000 kr+5 %

20 833 kr/m²

Bjurfors Halmstad
Bjurfors Halmstad
Felix gränd 14, Centrum, Falkenbergs kommun
  • Såld 21 okt. 2019
profilfoto på mäklare
OlaClaesson

Felix gränd 14

Radhus
Centrum, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

183 m²

6 rum

355 m²

Slutpris 2 700 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Ågatan 9B, Centrum, Falkenbergs kommun
  • Såld 17 okt. 2019

Ågatan 9B

Radhus
Centrum, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

146+55 m²

5 rum

162 m²

Slutpris 3 800 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 okt. 2019
profilfoto på mäklare
JohannaKnutsson

Drällslingan 30B

Radhus
Skrea, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

79 m²

3 rum

3 620 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 1 956 000 kr±0 %

24 759 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2019
profilfoto på mäklare
JohannaKnutsson

Johannesörtsvägen 10

Radhus
Nyby Gärde, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

79 m²

3 rum

222 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 100 000 kr-7 %
Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Gustaf Hellströms väg 8, Slätten, Falkenbergs kommun
  • Såld 4 okt. 2019

Gustaf Hellströms väg 8

Radhus
Slätten, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

156+22 m²

6 rum

332 m²

Slutpris 2 100 000 kr+18 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

Sålt i september 2019

Sommarlustvägen 76, Falkenberg, Falkenbergs kommun
  • Såld 22 sep. 2019
profilfoto på mäklare
OlleBergsten

Sommarlustvägen 76

Radhus
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

52 m²

2 rum

85 m²

Slutpris 1 765 000 kr+4 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 sep. 2019

Gullregnsvägen 9B

Radhus
Skogstorp, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

132 m²

5 rum

395 m²

Slutpris 1 850 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg

Sålt i augusti 2019

Skrädda Stavas väg 16, Arvidstorp, Falkenbergs kommun
  • Såld 21 aug. 2019

Skrädda Stavas väg 16

Radhus
Arvidstorp, Falkenbergs kommun
Falkenbergs Fastighetsmäkleri

117 m²

5 rum

6 649 kr/mån

Slutpris 1 175 000 kr-2 %

10 043 kr/m²

Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Falkenbergs Fastighetsmäkleri

Visar 101 - 150 av 255

Artiklar från Hemnet