Östergötlands län

Östergötlands län

Alla slutpriser för bostäder - Östergötlands län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

51 051 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2026

Linggatan 17

Lägenhet
Centralt/Vasastaden, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

55 m²

2 rum

2 648 kr/mån

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

39 909 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Rocklunda 83, Motala, Motala kommun
  • Såld 26 apr. 2026

Rocklunda 83

Villa
Motala, Motala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Motala

119 m²

5 rum

2 770 m²

Slutpris 2 595 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Motala
Svensk Fastighetsförmedling Motala
Bergvägen 8, Borensberg, Motala kommun
  • Såld 26 apr. 2026

Bergvägen 8

Villa
Borensberg, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala

100 m²

3 rum

1 301 m²

Slutpris 2 600 000 kr-12 %
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2026

Lillvägen 4

Villa
Norrköping, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

155 m²

7 rum

Slutpris 4 500 000 kr
Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Garvaregatan 6B, Centralt, Norrköpings kommun
  • Såld 25 apr. 2026

Garvaregatan 6B

Lägenhet
Centralt, Norrköpings kommun
Mäklarhuset Norrköping

56,7 m²

2 rum

5 080 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr-14 %

42 328 kr/m²

Mäklarhuset Norrköping
Mäklarhuset Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2026

Ektorpsgatan 110

Lägenhet
Kaffebacken, Norrköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Norrköping

86,5 m²

4 rum

5 426 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 975 000 kr±0 %

22 832 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrköping
LF Fastighetsförmedling Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2026

Motalagatan 16F

Radhus
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

105+6 m²

5 rum

97 m²

Slutpris 3 400 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2026

Illersjövägen 15

Villa
Smedsby, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala

265+100 m²

9 rum

1 240 m²

Slutpris 5 500 000 kr
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Nyckelpigespåret 17, Varamon, Motala kommun
  • Såld 25 apr. 2026

Nyckelpigespåret 17

Villa
Varamon, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala

87+8 m²

4 rum

1 475 m²

Slutpris 8 550 000 kr+14 %
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Bergslagsgatan 59, Norrköping, Norrköpings kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Bergslagsgatan 59

Lägenhet
Norrköping, Norrköpings kommun
Properties & Partners Norrköping

69,5 m²

3 rum

4 716 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr-7 %

17 266 kr/m²

Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Vilbergsgatan 261, Vilbergen, Norrköpings kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Vilbergsgatan 261

Lägenhet
Vilbergen, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

56 m²

1,5 rum

3 693 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 340 000 kr±0 %

23 929 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Mässvägen 15

Villa
Ljungsbro, Linköpings kommun
Notar

117+75 m²

5 rum

1 160 m²

Slutpris 4 995 000 kr±0 %
Notar
Notar
Sliparegatan 17, Berga, Linköpings kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Sliparegatan 17

Radhus
Berga, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

158 m²

5 rum

494 m²

Slutpris 4 050 000 kr+7 %
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Tutebo Hasselbacken 1, Bestorp, Linköpings kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Tutebo Hasselbacken 1

Fritidshus
Bestorp, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

49 m²

3 rum

1 878 m²

Slutpris 1 195 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Fläderbärsvägen 20, Kaggebo, Valdemarsviks kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Fläderbärsvägen 20

Fritidshus
Kaggebo, Valdemarsviks kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

50 m²

3 rum

1 789 m²

Slutpris 1 300 000 kr-7 %
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

S:t Johannesgatan 42

Villa
Klingsberg, Norrköpings kommun
Elite Fastighetsmäklare

120+123 m²

5 rum

605 m²

Slutpris 5 200 000 kr-5 %
Elite Fastighetsmäklare
Elite Fastighetsmäklare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Kvarsebo Sandvik

Villa
Kvarsebo, Norrköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Norrköping

157 m²

5 rum

8 293 m²

Slutpris 14 000 000 kr-7 %
LF Fastighetsförmedling Norrköping
LF Fastighetsförmedling Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Idunvägen 90

Villa
Kolmården, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

126 m²

5 rum

Slutpris 3 050 000 kr
Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Lönnvägen 8

Fritidshus
Åby, Norrköpings kommun
HusmanHagberg Norrköping

52+10 m²

2 rum

1 197 m²

Slutpris 900 000 kr-18 %
HusmanHagberg Norrköping
HusmanHagberg Norrköping
Söderleden 5, Johannelund, Linköpings kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Söderleden 5

Lägenhet
Johannelund, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

77 m²

3 rum

4 510 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

24 610 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Stora Hummelvik 1, Rönö, Norrköpings kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Stora Hummelvik 1

Fritidshus
Rönö, Norrköpings kommun
Properties & Partners Norrköping

123 m²

5 rum

2 589 m²

Slutpris 4 900 000 kr+23 %
Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Tunnbindaregatan 45, Norrköping, Norrköpings kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Tunnbindaregatan 45

Lägenhet
Norrköping, Norrköpings kommun
Properties & Partners Norrköping

65,5 m²

2 rum

5 072 kr/mån

Slutpris 1 385 000 kr-6 %

21 145 kr/m²

Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Solbackavägen 7

Villa
Åby, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

85+5 m²

3 rum

Slutpris 2 795 000 kr
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Mimervägen 44

Lägenhet
Kolmården, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

92 m²

4 rum

Slutpris 1 995 000 kr

21 685 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Seltorp Källiden 1

Villa
Sturefors, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

130+20 m²

5 rum

1 781 m²

Slutpris 5 400 000 kr-2 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Käslingevägen 26

Lägenhet
Skärblacka, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

76 m²

3 rum

Slutpris 895 000 kr

11 776 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Trädgårdsgatan 3, Centralt, Linköpings kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Trädgårdsgatan 3

Lägenhet
Centralt, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

71,5 m²

2 rum

4 887 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 500 000 kr-12 %

20 979 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Hässleåsvägen 9, Godegård, Motala kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Hässleåsvägen 9

Villa
Godegård, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala

92+92 m²

4 rum

1 028 m²

Slutpris 700 000 kr+4 %
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Sparregatan 7

Lägenhet
Vasastaden/centralt, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

87 m²

3 rum

5 886 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 775 000 kr+5 %

31 897 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Trindyxgränd 1

Villa
Ryttarhagen, Mjölby kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

99+38 m²

802 m²

Slutpris 2 375 000 kr-1 %
SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Skvadronsgatan 13

Lägenhet
Linköping, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

75 m²

3 rum

Slutpris 2 420 000 kr

32 267 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Slottsgatan 125

Lägenhet
Centralt, Norrköpings kommun
Mäklarhuset Norrköping

105 m²

4 rum

4 667 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 575 000 kr+3 %

24 524 kr/m²

Mäklarhuset Norrköping
Mäklarhuset Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Öjeby Skogsgläntan 1

Tomt
Norsholm, Norrköpings kommun

2 795 m²

Slutpris 200 000 kr-49 %
Bjurfors Linköping
Rösgången 37, Vidablick, Norrköpings kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Rösgången 37

Lägenhet
Vidablick, Norrköpings kommun
HusmanHagberg Norrköping

67 m²

3 rum

2 942 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr+20 %

23 134 kr/m²

HusmanHagberg Norrköping
HusmanHagberg Norrköping
Ramstorp Kilnäset 91, Ramstorp, Finspångs kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Ramstorp Kilnäset 91

Fritidshus
Ramstorp, Finspångs kommun
Properties & Partners Finspång

60+45 m²

3 rum

1 118 m²

Slutpris 1 750 000 kr+10 %
Properties & Partners Finspång
Properties & Partners Finspång
Dragonvägen 13, Viggestorp, Finspångs kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Dragonvägen 13

Radhus
Viggestorp, Finspångs kommun
Properties & Partners Finspång

256 m²

4 rum

636 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 300 000 kr-13 %
Properties & Partners Finspång
Properties & Partners Finspång
Axboms väg 2, Skänninge, Mjölby kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Axboms väg 2

Villa
Skänninge, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

120+99 m²

5 rum

862 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 950 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Grindgatan 13

Radhus
Linköping, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

122 m²

5 rum

Slutpris 4 100 000 kr
Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Hagagatan 11B

Lägenhet
Haga, Norrköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Norrköping

57 m²

2 rum

4 217 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 240 000 kr-4 %

21 754 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrköping
LF Fastighetsförmedling Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Storhagsvägen 16B

Radhus
Finspång, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Finspång

90 m²

4 rum

Slutpris 2 200 000 kr

24 444 kr/m²

Fastighetsbyrån Finspång
Fastighetsbyrån Finspång
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Tjädergatan 5

Villa
Barhäll, Linköpings kommun

100+100 m²

4 rum

647 m²

Slutpris 4 400 000 kr-2 %
Bjurfors Linköping
Östra Stenby Åskog, Vikbolandet, Norrköpings kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Östra Stenby Åskog

Villa
Vikbolandet, Norrköpings kommun
Properties & Partners Norrköping

130+13 m²

5 rum

1 144 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 700 000 kr+6 %
Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Primulastigen 3, Åleryd, Linköpings kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Primulastigen 3

Radhus
Åleryd, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

129 m²

4 rum

452 m²

Slutpris 3 300 000 kr-3 %
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Pallasvägen 9

Radhus
Ljungsbro, Linköpings kommun
Notar

96 m²

4 rum

7 016 kr/mån

Slutpris 2 200 000 kr-8 %

22 917 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Tråddragarevägen 16

Villa
Mjölby, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

117 m²

4 rum

Slutpris 2 110 000 kr
Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Bergslagsgatan 3, Beckershov, Norrköpings kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Bergslagsgatan 3

Lägenhet
Beckershov, Norrköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping

82 m²

3 rum

6 550 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 100 000 kr±0 %

13 415 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Ekmans väg 20B

Lägenhet
Finspång, Finspångs kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

78 m²

3 rum

Slutpris 600 000 kr

7 692 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Bondegatan 15A

Lägenhet
Mjölby, Mjölby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby

50 m²

1,5 rum

Slutpris 820 000 kr

16 400 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Stjärngatan 13, Lundby, Mjölby kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Stjärngatan 13

Lägenhet
Lundby, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

68,5 m²

2 rum

3 561 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 885 000 kr-1 %

12 920 kr/m²

Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Nickelstigen 10, Duvkullen, Linköpings kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Nickelstigen 10

Radhus
Duvkullen, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

140+62 m²

5 rum

584 m²

Slutpris 4 475 000 kr-4 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping

Visar 251 - 300 av 2500

Artiklar från Hemnet