Östergötlands län

Östergötlands län

Alla slutpriser för bostäder - Östergötlands län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

51 046 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Snickaregatan 27

Lägenhet
Centrum, Linköpings kommun

54,4 m²

2 rum

4 896 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr-5 %

36 765 kr/m²

Bjurfors Linköping
Tingsbrötsvägen 26, Svärtinge, Norrköpings kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Tingsbrötsvägen 26

Villa
Svärtinge, Norrköpings kommun
Mäklarhuset Norrköping

52+8 m²

4 560 m²

Slutpris 2 480 000 kr+24 %
Mäklarhuset Norrköping
Mäklarhuset Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Kungsstensvägen 68

Villa
Skriketorp, Norrköpings kommun
Mäklarhuset Norrköping

57 m²

3 rum

2 155 m²

Slutpris 2 000 000 kr+18 %
Mäklarhuset Norrköping
Mäklarhuset Norrköping
Övre Villavägen 8, Finspång, Finspångs kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Övre Villavägen 8

Villa
Finspång, Finspångs kommun
Properties & Partners Norrköping

110+60 m²

5 rum

1 337 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr-6 %
Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Luddingsbovägen 55

Villa
Norrköping, Söderköpings kommun
HusmanHagberg Norrköping

62 m²

3 861 m²

Slutpris 1 950 000 kr±0 %
HusmanHagberg Norrköping
HusmanHagberg Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Kraftkärrsvägen 10

Villa
Finspång, Finspångs kommun
Properties & Partners Norrköping

204+102 m²

8 rum

1 158 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 300 000 kr-4 %
Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Övre Lagnö Skärgårdsbyn 26, Sankt Anna Skärgård, Söderköpings kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Övre Lagnö Skärgårdsbyn 26

Fritidshus
Sankt Anna Skärgård, Söderköpings kommun
Properties & Partners Söderköping

47 m²

3 rum

3 100 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 050 000 kr-5 %
Properties & Partners Söderköping
Properties & Partners Söderköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Snickaregatan 29

Lägenhet
Linköping, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

54,4 m²

2 rum

Slutpris 1 950 000 kr

35 846 kr/m²

Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Hertig Johans gata 16, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Hertig Johans gata 16

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

147+35 m²

6 rum

450 m²

Slutpris 2 650 000 kr+7 %
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Blåbärsvägen 31, Garpan, Åtvidabergs kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Blåbärsvägen 31

Villa
Garpan, Åtvidabergs kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

165+33 m²

6 rum

667 m²

Slutpris 2 500 000 kr+14 %
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Grindtorpsvägen 8

Fritidshus
Hällestad, Finspångs kommun

70 m²

3 rum

1 655 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 175 000 kr-9 %
Hemverket AB
Vasavägen 30, Villahagen, Åtvidabergs kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Vasavägen 30

Villa
Villahagen, Åtvidabergs kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

180+15 m²

6 rum

970 m²

Slutpris 1 495 000 kr±0 %
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Baldersgatan 18, Ryttarhagen, Mjölby kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Baldersgatan 18

Radhus
Ryttarhagen, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

94 m²

4 rum

422 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 060 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Strandgatan 14B, Valkaren, Åtvidabergs kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Strandgatan 14B

Lägenhet
Valkaren, Åtvidabergs kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

68,5 m²

2 rum

4 983 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 600 000 kr-8 %

8 759 kr/m²

Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Oxhagavägen 19

Fritidshus
Linköping, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

72 m²

3 rum

Slutpris 2 600 000 kr
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Klövergatan 2D, Tannefors, Linköpings kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Klövergatan 2D

Lägenhet
Tannefors, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

68 m²

2 rum

4 604 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr-9 %

35 294 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Oxhagavägen 19

Fritidshus
Hulta, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

72 m²

3 rum

1 899 m²

Slutpris 2 600 000 kr+14 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Ektorpsgatan 160, Ektorp, Kaffebacken, Norrköpings kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Ektorpsgatan 160

Lägenhet
Ektorp, Kaffebacken, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

80 m²

3 rum

4 679 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 825 000 kr-1 %

22 813 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Hertig Karlsgatan 10

Lägenhet
Centralt/Vasastaden, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

67,5 m²

2 rum

4 351 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr±0 %

33 333 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Östra Ed Stensveden 3

Fritidshus
Valdemarsvik, Valdemarsviks kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

139+21 m²

9 rum

Slutpris 4 200 000 kr
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Gråbergsgatan 81

Lägenhet
Norrköping, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

56 m²

1,5 rum

Slutpris 1 050 000 kr

18 750 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Flöjtgatan 17

Radhus
Ullstämma, Linköpings kommun

143+24 m²

5 rum

443 m²

Slutpris 6 025 000 kr+2 %
Bjurfors Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Blåvik Hårdaholmsvägen 16

Villa
Boxholm, Boxholms kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

74 m²

4 rum

Slutpris 2 950 000 kr
Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Mellanbränninge Risberg 2, Kaga, Linköpings kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Mellanbränninge Risberg 2

Villa
Kaga, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

86 m²

4 rum

2 682 m²

Slutpris 3 495 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Skiftesgången 2

Lägenhet
Vidablick, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

73,5 m²

3 rum

5 132 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 425 000 kr±0 %

19 388 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Reparatörsgatan 6, Berga, Linköpings kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Reparatörsgatan 6

Villa
Berga, Linköpings kommun
Notar

173 m²

7 rum

504 m²

Slutpris 4 500 000 kr-13 %
Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Lupinvägen 173, Kolonistuga Ådala

Fritidshus
Linköping, Linköpings kommun
HusmanHagberg Linköping

22,3 m²

1 rum

339 m²

Slutpris 410 000 kr-9 %
HusmanHagberg Linköping
HusmanHagberg Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Ribstonvägen 5

Villa
Linköping, Linköpings kommun
Notar

85+77 m²

4 rum

828 m²

Slutpris 3 500 000 kr
Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Bonäs 121

Villa
Katrineholm, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker

175 m²

4 rum

Slutpris 4 000 000 kr
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Drabantgatan 7

Lägenhet
T1, Linköpings kommun

63 m²

2 rum

3 706 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 095 000 kr±0 %

33 254 kr/m²

Bjurfors Linköping
Skäggetorps centrum 32, Skäggetorp, Linköpings kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Skäggetorps centrum 32

Lägenhet
Skäggetorp, Linköpings kommun
HusmanHagberg Linköping

87 m²

4 rum

6 133 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 930 000 kr-7 %

10 690 kr/m²

HusmanHagberg Linköping
HusmanHagberg Linköping
Västerleden 16, Vikingstad, Linköpings kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Västerleden 16

Villa
Vikingstad, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

145+98 m²

7 rum

1 478 m²

Slutpris 4 600 000 kr+7 %
LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Reenstiernagatan 36

Lägenhet
Norrköping, Norrköpings kommun
Mäklarhuset Norrköping

69 m²

2,5 rum

3 604 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr+4 %

22 464 kr/m²

Mäklarhuset Norrköping
Mäklarhuset Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Djurgårdsgatan 29B

Lägenhet
Linköping, Linköpings kommun
Notar

91 m²

3 rum

4 346 kr/mån

Slutpris 3 675 000 kr-2 %

40 385 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Abborrgränd 3

Villa
Motala, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala

164 m²

7 rum

Slutpris 5 500 000 kr
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Hospitalsgatan 14, Centralt, Norrköpings kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Hospitalsgatan 14

Lägenhet
Centralt, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

57 m²

2 rum

3 592 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

27 193 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Repslagaregatan 15, Centralt, Linköpings kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Repslagaregatan 15

Lägenhet
Centralt, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

88 m²

3 rum

6 727 kr/mån

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

34 034 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Gustav Adolfsgatan 28

Lägenhet
Linköping, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

63 m²

2 rum

Slutpris 2 600 000 kr

41 270 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Ostdalsgatan 27

Villa
Motala, Motala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Motala

175+78 m²

8 rum

Slutpris 3 300 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Motala
Svensk Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Trestegsgatan 65

Lägenhet
Norrköping, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

81 m²

3 rum

Slutpris 1 550 000 kr

19 136 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Axel Swartlings gata 114, Klockaretorpet, Norrköpings kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Axel Swartlings gata 114

Radhus
Klockaretorpet, Norrköpings kommun
HusmanHagberg Norrköping

111+21 m²

4 rum

174 m²

Slutpris 2 250 000 kr-6 %
HusmanHagberg Norrköping
HusmanHagberg Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Trumslagaregatan 91

Villa
Linköping, Linköpings kommun
Notar

125 m²

5 rum

265 m²

Slutpris 5 700 000 kr
Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Kristinagatan 23B

Lägenhet
Norrköping, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

69,5 m²

2 rum

Slutpris 1 600 000 kr

23 022 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Hejdegatan 12B

Villa
Hejdegården, Linköpings kommun

105+25 m²

4 rum

398 m²

Slutpris 5 250 000 kr+5 %
Bjurfors Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Blåeldsbågen 45D

Lägenhet
Sturefors, Linköpings kommun
Notar

87 m²

4 rum

6 513 kr/mån

Slutpris 2 000 000 kr-5 %

22 989 kr/m²

Notar
Notar
Sparregatan 3, Vasastaden, Linköpings kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Sparregatan 3

Lägenhet
Vasastaden, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

101 m²

4 rum

7 210 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr±0 %

29 703 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Sivs gata 13B

Lägenhet
Vikingstad, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

77,1 m²

4 rum

Slutpris 1 950 000 kr

25 292 kr/m²

Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Ekholmsvägen 387, Ekholmen, Linköpings kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Ekholmsvägen 387

Villa
Ekholmen, Linköpings kommun
Notar

117 m²

6 rum

447 m²

Slutpris 3 650 000 kr+4 %
Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Järdalavägen 6B

Lägenhet
Linköping, Linköpings kommun
Notar

85 m²

3 rum

4 273 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr

20 588 kr/m²

Notar
Notar
Rök Eveboda Gråmåns 1, Rök, Ödeshögs kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Rök Eveboda Gråmåns 1

Villa
Rök, Ödeshögs kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

124+26 m²

4 rum

1 558 m²

Slutpris 1 125 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby

Visar 51 - 100 av 2500

Artiklar från Hemnet