Örebro kommun

Örebro kommun

Alla slutpriser för bostäder - Örebro kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

19 609 sålda bostäder

Sålt i juli 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2024

Tysslingevägen 42

Radhus
Garphyttan, Örebro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Örebro

75+2 m²

2 rum

271 m²

Slutpris 1 495 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Hindergårdsgatan 4H, Rynningeåsen, Örebro kommun
  • Såld 9 jul. 2024

Hindergårdsgatan 4H

Radhus
Rynningeåsen, Örebro kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

105 m²

4 rum

5 700 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 395 000 kr±0 %

32 333 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Skävesund 412, Ässundet, Örebro kommun
  • Såld 9 jul. 2024

Skävesund 412

Fritidshus
Ässundet, Örebro kommun
Sjöstens Fastighetsförmedling

50 m²

3 rum

1 082 m²

Slutpris 1 400 000 kr-6 %
Sjöstens Fastighetsförmedling
Sjöstens Fastighetsförmedling
Björkvalla backe 815, Örebro, Örebro kommun
  • Såld 9 jul. 2024

Björkvalla backe 815

Villa
Örebro, Örebro kommun
SkandiaMäklarna Örebro

142 m²

6 rum

1 166 m²

Slutpris 4 850 000 kr+3 %
SkandiaMäklarna Örebro
SkandiaMäklarna Örebro
Lertagsgatan 60, Väster, Örebro kommun
  • Såld 8 jul. 2024

Lertagsgatan 60

Lägenhet
Väster, Örebro kommun
LF Fastighetsförmedling Örebro

91 m²

4 rum

5 273 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr±0 %

24 176 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Örebro
LF Fastighetsförmedling Örebro
Oskarsparken 13, Centralt öster, Örebro kommun
  • Såld 8 jul. 2024

Oskarsparken 13

Lägenhet
Centralt öster, Örebro kommun
SkandiaMäklarna Örebro

21 m²

1 rum

1 675 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 100 000 kr-8 %

52 381 kr/m²

SkandiaMäklarna Örebro
SkandiaMäklarna Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jul. 2024

Järle Byväg 12

Villa
Järle, Örebro kommun
Wallenstedt Fastighetsmäkleri

218+43 m²

8 rum

2 490 m²

Slutpris 2 650 000 kr-8 %
Wallenstedt Fastighetsmäkleri
Wallenstedt Fastighetsmäkleri
Södra Bro 253, Södra Bro, Örebro kommun
  • Såld 5 jul. 2024

Södra Bro 253

Tomt
Södra Bro, Örebro kommun
Mäklarhuset Örebro

5 334 m²

Slutpris 1 595 000 kr±0 %
Mäklarhuset Örebro
Mäklarhuset Örebro
Ledgränd 47, Solhaga, Örebro kommun
  • Såld 5 jul. 2024

Ledgränd 47

Lägenhet
Solhaga, Örebro kommun
Mäklarhuset Örebro

47,5 m²

1 rum

4 531 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 570 000 kr-4 %

12 000 kr/m²

Mäklarhuset Örebro
Mäklarhuset Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jul. 2024

Silver-Anders väg 20

Radhus
Örebro, Örebro kommun
SkandiaMäklarna Örebro

142 m²

6 rum

341 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 900 000 kr-15 %
SkandiaMäklarna Örebro
SkandiaMäklarna Örebro
Sörbybacken 14, Norra Sörbyskogen, Örebro kommun
  • Såld 5 jul. 2024

Sörbybacken 14

Fritidshus
Norra Sörbyskogen, Örebro kommun
SkandiaMäklarna Örebro

28 m²

1 rum

1 910 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 100 000 kr+11 %
SkandiaMäklarna Örebro
SkandiaMäklarna Örebro
Karlsgatan 32 H, Väster Park, Örebro kommun
  • Såld 4 jul. 2024

Karlsgatan 32 H

Lägenhet
Väster Park, Örebro kommun
Mäklarhuset Örebro

55 m²

2 rum

5 414 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 250 000 kr-7 %

22 727 kr/m²

Mäklarhuset Örebro
Mäklarhuset Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2024

Termikgatan 21b

Lägenhet
Södra Ladugårdsängen, Örebro kommun
Mäklarhuset Örebro

34,8 m²

1 rum

3 538 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 200 000 kr+4 %

34 483 kr/m²

Mäklarhuset Örebro
Mäklarhuset Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2024

Greta Adrians väg 52

Radhus
Mellringe, Örebro kommun
Mäklarhuset Örebro

81 m²

3 rum

5 268 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr+12 %

17 901 kr/m²

Mäklarhuset Örebro
Mäklarhuset Örebro
Myrbacksgatan 12A, Rynningeåsen, Örebro kommun
  • Såld 4 jul. 2024

Myrbacksgatan 12A

Lägenhet
Rynningeåsen, Örebro kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

82,8 m²

4 rum

5 052 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr+4 %

31 401 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Graningevägen 29, Lillån, Örebro kommun
  • Såld 4 jul. 2024

Graningevägen 29

Villa
Lillån, Örebro kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

114+40 m²

5 rum

995 m²

Slutpris 2 995 000 kr-12 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2024

Ollonborrstigen 18

Radhus
Adolfsberg, Örebro kommun

130 m²

5 rum

334 m²

Slutpris 3 900 000 kr-2 %
Bjurfors Örebro
Sellerivägen 2, Sörbyängen, Örebro kommun
  • Såld 4 jul. 2024

Sellerivägen 2

Lägenhet
Sörbyängen, Örebro kommun
SkandiaMäklarna Örebro

81 m²

3 rum

5 724 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr±0 %

25 926 kr/m²

SkandiaMäklarna Örebro
SkandiaMäklarna Örebro
Hagavägen 10, Kilsmo, Örebro kommun
  • Såld 4 jul. 2024

Hagavägen 10

Fritidshus
Kilsmo, Örebro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Örebro

53+30 m²

3 rum

1 086 m²
  • Uteplats

Slutpris 600 000 kr+21 %
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Kyrkvärdsvägen 11, Almby, Örebro kommun
  • Såld 3 jul. 2024

Kyrkvärdsvägen 11

Lägenhet
Almby, Örebro kommun
Mäklarhuset Örebro

68 m²

3 rum

4 448 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

21 324 kr/m²

Mäklarhuset Örebro
Mäklarhuset Örebro
Stenvägen 34C, Mosås, Örebro kommun
  • Såld 3 jul. 2024

Stenvägen 34C

Radhus
Mosås, Örebro kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

115 m²

5 rum

5 990 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 025 000 kr-4 %

17 609 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Oskarsvägen 5C, Öster, Örebro kommun
  • Såld 3 jul. 2024

Oskarsvägen 5C

Lägenhet
Öster, Örebro kommun
SkandiaMäklarna Örebro

69,2 m²

2 rum

3 450 kr/mån

Slutpris 2 800 000 kr-3 %

40 462 kr/m²

SkandiaMäklarna Örebro
SkandiaMäklarna Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2024

Kiwigatan 12C

Radhus
Mellringe/nyponlunden, Örebro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Örebro

80 m²

3 rum

6 550 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 485 000 kr-1 %

18 563 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2024

Bonstorpsvägen 13

Villa
Södra Lindhult, Örebro kommun

196+36 m²

8 rum

688 m²

Slutpris 8 650 000 kr-3 %
Bjurfors Örebro
Engelbrektsgatan 76, Öster, Örebro kommun
  • Såld 3 jul. 2024

Engelbrektsgatan 76

Lägenhet
Öster, Örebro kommun
Wallenstedt Fastighetsmäkleri

66 m²

3 rum

2 025 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 295 000 kr±0 %

34 773 kr/m²

Wallenstedt Fastighetsmäkleri
Wallenstedt Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2024

Bonstorpsvägen 20

Radhus
Södra Lindhult, Örebro kommun
LF Fastighetsförmedling Örebro

125+18 m²

5 rum

433 m²

Slutpris 4 750 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Örebro
LF Fastighetsförmedling Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2024

Glommans Småstugeområde 12

Fritidshus
Örebro, Örebro kommun
Wallenstedt Fastighetsmäkleri

37 m²

Slutpris 395 000 kr±0 %
Wallenstedt Fastighetsmäkleri
Wallenstedt Fastighetsmäkleri
Sättravägen 16, Lillån, Örebro kommun
  • Såld 2 jul. 2024

Sättravägen 16

Villa
Lillån, Örebro kommun
SkandiaMäklarna Örebro

114+114 m²

6 rum

983 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 150 000 kr-10 %
SkandiaMäklarna Örebro
SkandiaMäklarna Örebro
Drevevägen 19G, Ekeby-Almby, Örebro kommun
  • Såld 2 jul. 2024

Drevevägen 19G

Radhus
Ekeby-Almby, Örebro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Örebro

108 m²

4 rum

5 421 kr/mån

Slutpris 2 550 000 kr-2 %

23 611 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Sigillgatan 103, Björkhaga, Örebro kommun
  • Såld 2 jul. 2024

Sigillgatan 103

Lägenhet
Björkhaga, Örebro kommun
SkandiaMäklarna Örebro

83,5 m²

3,5 rum

3 438 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

16 766 kr/m²

SkandiaMäklarna Örebro
SkandiaMäklarna Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2024

Stortorp 606

Villa
Stortorp, Örebro kommun

134 m²

5 rum

3 085 m²

Slutpris 3 800 000 kr-1 %
Bjurfors Örebro
Termikgatan 27A, Södra Ladugårdsängen, Örebro kommun
  • Såld 2 jul. 2024

Termikgatan 27A

Lägenhet
Södra Ladugårdsängen, Örebro kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

34,8 m²

1 rum

3 538 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 250 000 kr-3 %

35 920 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Stinsvägen 49, Hovsta, Örebro kommun
  • Såld 1 jul. 2024

Stinsvägen 49

Radhus
Hovsta, Örebro kommun
Mäklarhuset Örebro

134 m²

5 rum

266 m²

Slutpris 3 300 000 kr+3 %
Mäklarhuset Örebro
Mäklarhuset Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jul. 2024

Lillbackavägen 13

Lägenhet
Södra Ladugårdsängen, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

61 m²

2 rum

4 672 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

27 787 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jul. 2024

Lillbackavägen 15

Lägenhet
Södra Ladugårdsängen, Örebro kommun
Fastighetsbyrån Örebro

38 m²

2 rum

3 318 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

34 079 kr/m²

Fastighetsbyrån Örebro
Fastighetsbyrån Örebro
Örebrovägen 24, Odensbacken, Örebro kommun
  • Såld 1 jul. 2024

Örebrovägen 24

Villa
Odensbacken, Örebro kommun
LF Fastighetsförmedling Örebro

124+63 m²

5 rum

2 481 m²

Slutpris 1 500 000 kr+15 %
LF Fastighetsförmedling Örebro
LF Fastighetsförmedling Örebro
Fatbursgatan 4, Ladugårdsängen, Örebro kommun
  • Såld 1 jul. 2024

Fatbursgatan 4

Lägenhet
Ladugårdsängen, Örebro kommun
SkandiaMäklarna Örebro

72,5 m²

2 rum

5 657 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr+17 %

18 621 kr/m²

SkandiaMäklarna Örebro
SkandiaMäklarna Örebro
Krukmakaregatan 3, Centralt Norr, Örebro kommun
  • Såld 1 jul. 2024

Krukmakaregatan 3

Villa
Centralt Norr, Örebro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Örebro

155+90 m²

6 rum

682 m²

Slutpris 4 050 000 kr-15 %
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Smedstorpsvägen 35C, Adolfsberg, Örebro kommun
  • Såld 1 jul. 2024

Smedstorpsvägen 35C

Villa
Adolfsberg, Örebro kommun
Wallenstedt Fastighetsmäkleri

125 m²

4 rum

1 082 m²

Slutpris 5 325 000 kr+3 %
Wallenstedt Fastighetsmäkleri
Wallenstedt Fastighetsmäkleri

Sålt i juni 2024

Sidvallsgatan 25, Sörby/Eklunda, Örebro kommun
  • Såld 30 jun. 2024

Sidvallsgatan 25

Lägenhet
Sörby/Eklunda, Örebro kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

51 m²

2 rum

4 990 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

25 392 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2024

Lindövägen 38

Fritidshus
Stora Mellösa, Örebro kommun
SkandiaMäklarna Örebro

38,6 m²

1 rum

1 716 m²

Slutpris 725 000 kr-15 %
SkandiaMäklarna Örebro
SkandiaMäklarna Örebro
Lindenäsvägen 18, Hovsta, Örebro kommun
  • Såld 30 jun. 2024

Lindenäsvägen 18

Villa
Hovsta, Örebro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Örebro

116+129 m²

4 rum

1 094 m²

Slutpris 3 650 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jun. 2024

Tallsoppsvägen 34

Radhus
Ekeby-Almby, Örebro kommun

144 m²

6 rum

6 790 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 195 000 kr±0 %

22 188 kr/m²

Bjurfors Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jun. 2024

Sanatorieskogen 14

Lägenhet
Adolfsberg, Örebro kommun
Mäklarhuset Örebro

35 m²

1 rum

3 469 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 950 000 kr-13 %

27 143 kr/m²

Mäklarhuset Örebro
Mäklarhuset Örebro
Linfrögatan 5, Sörbyängen, Örebro kommun
  • Såld 28 jun. 2024

Linfrögatan 5

Lägenhet
Sörbyängen, Örebro kommun
Mäklarhuset Örebro

66 m²

2 rum

3 551 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

27 197 kr/m²

Mäklarhuset Örebro
Mäklarhuset Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jun. 2024

Sigillgatan 157

Radhus
Björkhaga, Örebro kommun

128 m²

5 rum

5 678 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 550 000 kr+11 %

19 922 kr/m²

Bjurfors Örebro
Termikgatan 23A, Södra Ladugårdsängen, Örebro kommun
  • Såld 28 jun. 2024

Termikgatan 23A

Lägenhet
Södra Ladugårdsängen, Örebro kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

34,9 m²

1 rum

2 927 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 100 000 kr-8 %

31 519 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kamomillgatan 8, Sörbyängen, Örebro kommun
  • Såld 28 jun. 2024

Kamomillgatan 8

Lägenhet
Sörbyängen, Örebro kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

58,6 m²

3 rum

5 091 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr+3 %

27 304 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Linvägen 11, Garphyttan, Örebro kommun
  • Såld 28 jun. 2024

Linvägen 11

Villa
Garphyttan, Örebro kommun
Wallenstedt Fastighetsmäkleri

187+138 m²

10 rum

1 500 m²

Slutpris 3 650 000 kr+4 %
Wallenstedt Fastighetsmäkleri
Wallenstedt Fastighetsmäkleri
Karlsdalsallén 47A, Sörbyängen, Örebro kommun
  • Såld 28 jun. 2024

Karlsdalsallén 47A

Lägenhet
Sörbyängen, Örebro kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

57 m²

3 rum

4 169 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr-3 %

28 070 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 2451 - 2500 av 2500

Artiklar från Hemnet