Nynäshamns kommun

Nynäshamns kommun

Alla slutpriser för bostäder - Nynäshamns kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

5 117 sålda bostäder

Sålt i juli 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2020

Vårdkasstigen 18

Radhus
Kullsta, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

138 m²

6 rum

177 m²

Slutpris 2 510 000 kr+2 %
Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jul. 2020

Fituna 20

Tomt
Sorunda, Nynäshamns kommun
Fastighetsbyrån Nynäshamn

6 513 m²

Slutpris 1 200 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jul. 2020

Svedviksvägen 149

Lägenhet
Nynäshamn, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

111+20 m²

4,5 rum

5 475 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 200 000 kr+10 %

19 820 kr/m²

Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jul. 2020

Hamngatan 9c

Lägenhet
Nynäshamn, Nynäshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Nynäshamn

68,2 m²

3 rum

4 827 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 300 000 kr+2 %

33 724 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Nynäshamn
LF Fastighetsförmedling Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jul. 2020

Odins väg 2, 3 tr

Lägenhet
Nynäshamn, Nynäshamns kommun
Notar

81 m²

3 rum

6 559 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 350 000 kr-4 %

16 667 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jul. 2020

Månbergsvägen 2

Lägenhet
Nynäshamn, Nynäshamns kommun
Fastighetsbyrån Nynäshamn

100 m²

5 rum

7 786 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr+7 %

16 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Nynäshamn
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jul. 2020

Centralgatan 29F

Villa
Centralt, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

166+25 m²

6 rum

202 m²

Slutpris 3 950 000 kr+7 %
Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jul. 2020

Floravägen 17

Lägenhet
Centralt, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

67 m²

2 rum

4 591 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr+19 %

33 582 kr/m²

Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2020

Telegrafgatan 23

Villa
Nynäshamn, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

124+73 m²

6 rum

816 m²

Slutpris 4 300 000 kr+1 %
Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jul. 2020

Centralgatan 40B

Lägenhet
Nynäshamn, Nynäshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Nynäshamn

48,5 m²

1,5 rum

3 315 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 272 000 kr+11 %

26 227 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Nynäshamn
LF Fastighetsförmedling Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jul. 2020

Snickargränd 1

Lägenhet
Nynäshamn, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

95 m²

4 rum

7 080 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 765 000 kr-4 %

18 579 kr/m²

Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jul. 2020

Villagatan 114

Villa
Kullsta, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

97 m²

4 rum

189 m²

Slutpris 3 100 000 kr+7 %
Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jul. 2020

Tyrs väg 13

Villa
Ösmo, Nynäshamns kommun
Real Estate Stockholm

106+36 m²

4 rum

642 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 100 000 kr-5 %
Real Estate Stockholm
Real Estate Stockholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jul. 2020

Skivlingsvägen 3

Villa
Ösmo, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

124 m²

5 rum

315 m²

Slutpris 2 895 000 kr-3 %
Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jul. 2020

Västra Skogsvägen 34

Fritidshus
Nynäshamn, Nynäshamns kommun
Fastighetsbyrån Nynäshamn

51 m²

3 rum

4 370 m²

Slutpris 2 477 777 kr±0 %
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jul. 2020

Sandskogsvägen

Lägenhet
Södra , Nynäshamns kommun
Fastighetsbyrån Nynäshamn

120 m²

5 rum

4 838 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 3 050 000 kr+3 %

25 417 kr/m²

Fastighetsbyrån Nynäshamn
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jul. 2020

Sjöuddsvägen 21

Villa
Norra Sorunda, Nynäshamns kommun
SkandiaMäklarna Haninge

56 m²

2 rum

1 958 m²

Slutpris 2 150 000 kr+27 %
SkandiaMäklarna Haninge
SkandiaMäklarna Haninge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2020

Höjdgatan 8

Lägenhet
Centrum, Nynäshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Nynäshamn

36 m²

1,5 rum

2 745 kr/mån

Slutpris 1 175 000 kr+2 %

32 639 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Nynäshamn
LF Fastighetsförmedling Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2020

Hamngatan 35

Villa
Centralt, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

77+102 m²

4 rum

753 m²

Slutpris 3 425 000 kr+10 %
Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2020

Vårfruvägen 13A

Lägenhet
Norra Delen, Nynäshamns kommun
Fastighetsbyrån Nynäshamn

75 m²

3 rum

4 923 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

25 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Nynäshamn
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2020

Brebol 11

Villa
Sorunda, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

77 m²

3 rum

2 623 m²

Slutpris 2 995 000 kr-2 %
Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2020

Höjdgatan 7

Lägenhet
Centralt, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

25 m²

1 rum

2 016 kr/mån

Slutpris 895 000 kr±0 %

35 800 kr/m²

Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2020

Hamngatan 19B

Lägenhet
Nynäshamn, Nynäshamns kommun
Fastighetsbyrån Nynäshamn

55,5 m²

2 rum

5 130 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 350 000 kr±0 %

24 324 kr/m²

Fastighetsbyrån Nynäshamn
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2020

Floravägen 3

Lägenhet
Nynäshamn, Nynäshamns kommun
Fastighetsbyrån Nynäshamn

58,5 m²

2 rum

3 160 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr-16 %

35 897 kr/m²

Fastighetsbyrån Nynäshamn
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jul. 2020

Sandskogsvägen

Lägenhet
Södra , Nynäshamns kommun
Fastighetsbyrån Nynäshamn

137 m²

6 rum

5 377 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 3 295 000 kr±0 %

24 051 kr/m²

Fastighetsbyrån Nynäshamn
Fastighetsbyrån Nynäshamn

Sålt i juni 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2020

Backluravägen 103

Lägenhet
Nynäshamn, Nynäshamns kommun
Fastighetsbyrån Nynäshamn

106 m²

4 rum

5 382 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 295 000 kr±0 %

21 651 kr/m²

Fastighetsbyrån Nynäshamn
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2020

Grevgatan 20f

Lägenhet
Trehörningen, Nynäshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Nynäshamn

93 m²

3 rum

5 827 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 795 000 kr-7 %

30 054 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Nynäshamn
LF Fastighetsförmedling Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2020

Andravägen 48

Villa
Ösmo, Nynäshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Nynäshamn

104+56 m²

5 rum

3 328 m²

Slutpris 3 900 000 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Nynäshamn
LF Fastighetsförmedling Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2020

Liljekonvaljvägen 8

Fritidshus
Lisö, Nynäshamns kommun

46 m²

3 rum

411 m²

Slutpris 1 505 000 kr+20 %
HusmanHagberg Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jun. 2020

Fågelgatan 38

Villa
Södra , Nynäshamns kommun
Fastighetsbyrån Nynäshamn

192+80 m²

6 rum

875 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 950 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jun. 2020

Sandskogsvägen

Lägenhet
Södra , Nynäshamns kommun
Fastighetsbyrån Nynäshamn

120 m²

5 rum

4 838 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 2 870 000 kr±0 %

23 917 kr/m²

Fastighetsbyrån Nynäshamn
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jun. 2020

Backsmultronvägen 22

Fritidshus
Sorunda, Nynäshamns kommun
Fastighetsbyrån Nynäshamn

40 m²

3 rum

477 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr+25 %
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jun. 2020

Mörbyvägen 62

Lägenhet
Centralt, Nynäshamns kommun
Fastighetsbyrån Nynäshamn

50 m²

2 rum

3 626 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr±0 %

34 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Nynäshamn
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jun. 2020

Grönviksvägen 16A

Lägenhet
Kullsta, Nynäshamns kommun

55 m²

2 rum

3 872 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr-10 %

22 727 kr/m²

HusmanHagberg Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jun. 2020

Mjärdvägen 9

Villa
Ösmo, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

117 m²

5 rum

326 m²

Slutpris 2 700 000 kr-3 %
Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jun. 2020

Sandskogsvägen

Lägenhet
Södra , Nynäshamns kommun
Fastighetsbyrån Nynäshamn

137 m²

6 rum

5 377 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 3 295 000 kr±0 %

24 051 kr/m²

Fastighetsbyrån Nynäshamn
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jun. 2020

Höjdgatan 12

Lägenhet
Centralt, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

49 m²

2 rum

3 686 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 110 000 kr+17 %

22 653 kr/m²

Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jun. 2020

Ängsviolvägen 12

Fritidshus
Sorunda, Nynäshamns kommun
Fastighetsbyrån Nynäshamn

55 m²

4 rum

398 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 620 000 kr+25 %
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2020

Bondängsvägen 22

Villa
Stora Vika, Nynäshamns kommun
Fastighetsbyrån Nynäshamn

151+76 m²

6 rum

1 260 m²

Slutpris 3 300 000 kr+10 %
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jun. 2020

Centralgatan 26A

Lägenhet
Centralt, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

56,5 m²

2 rum

4 324 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 375 000 kr-8 %

24 336 kr/m²

Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jun. 2020

Bogvägen 5

Radhus
Sandhamn, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

105,5 m²

4 rum

7 353 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 460 000 kr-4 %

13 839 kr/m²

Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jun. 2020

Däckvägen 4

Radhus
Nynäshamn, Nynäshamns kommun
Fastighetsbyrån Nynäshamn

118 m²

5 rum

170 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 550 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jun. 2020
profilfoto på mäklare
ChristopherEvaldsson

Norra vägen 27

Fritidshus
Sorunda, Nynäshamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Haninge

79 m²

3 rum

4 400 m²

Slutpris 3 000 000 kr+50 %
Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jun. 2020

Frejgatan 33 B

Radhus
Nynäshamn, Nynäshamns kommun
Mäklarringen Vaxholm

121+40 m²

7 rum

276 m²

Slutpris 3 310 000 kr+14 %
Mäklarringen Vaxholm
Mäklarringen Vaxholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jun. 2020

Nynäsvägen 17 B

Lägenhet
Kullsta, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

53,5 m²

2 rum

3 872 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr±0 %

23 364 kr/m²

Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jun. 2020

Sorundavägen 86B

Villa
Norra Sorunda, Nynäshamns kommun

123 m²

4 rum

2,1 ha

Slutpris 4 200 000 kr+5 %
HusmanHagberg Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2020

Vaktbergsvägen 14

Lägenhet
Kullsta, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

41 m²

1 rum

3 065 kr/mån

Slutpris 995 000 kr-13 %

24 268 kr/m²

Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2020

Åvägen 32

Villa
Lidatorp, Nynäshamns kommun
SkandiaMäklarna Nynäshamn

124 m²

5 rum

360 m²

Slutpris 3 300 000 kr+10 %
SkandiaMäklarna Nynäshamn
SkandiaMäklarna Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jun. 2020

Fagerlundsvägen 6

Tomt
Grödby, Nynäshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Nynäshamn

1 687 m²

Slutpris 800 000 kr+34 %
LF Fastighetsförmedling Nynäshamn
LF Fastighetsförmedling Nynäshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jun. 2020

Ängsholmsvägen 39

Fritidshus
Torö, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

55+35 m²

6 rum

1 635 m²

Slutpris 5 800 000 kr+19 %
Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn

Visar 2301 - 2350 av 2500

Artiklar från Hemnet