Nora kommun

Nora kommun

Alla slutpriser för bostäder - Nora kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 212 sålda bostäder

Sålt i maj 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2025

Vargtorpsvägen 3K

Lägenhet
Nora - Hitorp, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

80 m²

3 rum

4 506 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 500 000 kr-23 %

6 250 kr/m²

Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2025

Vargtorpsvägen 1A

Lägenhet
Nora, Nora kommun
LF Fastighetsförmedling Lindesberg

87 m²

3 rum

4 778 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 700 000 kr-3 %

8 046 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lindesberg
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2025

Gamla Viker 207

Fritidshus
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

65 m²

4 rum

8 422 m²
  • Uteplats

Slutpris 655 000 kr+32 %
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2025

Nyhyttan 604

Fritidshus
Nora-Nyhyttan, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

50+48 m²

2 rum

877 m²
  • Uteplats

Slutpris 375 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Christinelundsvägen 33, Hitorp, Nora kommun
  • Såld 23 maj. 2025

Christinelundsvägen 33

Villa
Hitorp, Nora kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

130+32 m²

5 rum

375 m²

Slutpris 1 100 000 kr-8 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Christinelundsvägen 5, Nora - Hitorp, Nora kommun
  • Såld 21 maj. 2025

Christinelundsvägen 5

Villa
Nora - Hitorp, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

114 m²

5 rum

375 m²

Slutpris 1 300 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 maj. 2025

Lämåsvägen 13

Villa
Striberg, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

97+55 m²

4 rum

2 143 m²

Slutpris 1 460 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 maj. 2025

Skärmarboda 302

Villa
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

40 m²

2 rum

8 064 m²

Slutpris 605 000 kr+34 %
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Lindesby 127, Nora, Nora kommun
  • Såld 15 maj. 2025

Lindesby 127

Villa
Nora, Nora kommun
Svensk Fastighetsförmedling Örebro

169+137 m²

3 625 m²

Slutpris 700 000 kr-42 %
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Rättarvägen 36E, Hitorp, Nora kommun
  • Såld 14 maj. 2025

Rättarvägen 36E

Lägenhet
Hitorp, Nora kommun
LF Fastighetsförmedling Lindesberg

80 m²

3 rum

4 506 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 350 000 kr-11 %

4 375 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lindesberg
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2025

Fåsjöhyttan 212

Villa
Fåsjöhyttan-Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

238+40 m²

5 rum

1,9 ha
  • Uteplats

Slutpris 3 940 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Ljunggränd 15, Nora, Nora kommun
  • Såld 7 maj. 2025

Ljunggränd 15

Villa
Nora, Nora kommun
LF Fastighetsförmedling Lindesberg

117 m²

4 rum

676 m²

Slutpris 1 425 000 kr+6 %
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
Fåsjövägen 3, Fåsjön, Nora kommun
  • Såld 4 maj. 2025

Fåsjövägen 3

Fritidshus
Fåsjön, Nora kommun
LF Fastighetsförmedling Lindesberg

63 m²

4 rum

1 831 m²

Slutpris 1 600 000 kr+7 %
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2025

Västra Sund Banvaktstugan 121

Villa
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

135+76 m²

4 rum

2 789 m²

Slutpris 1 900 000 kr+19 %
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2025

Östra Sund 506C

Villa
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

131 m²

5 rum

1 577 m²

Slutpris 3 300 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg

Sålt i april 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2025

Egnahemsvägen 3

Villa
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

174+77 m²

4 rum

1 016 m²

Slutpris 2 900 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2025

Boviksvägen 10

Fritidshus
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

49+7 m²

3 rum

4 169 m²

Slutpris 1 150 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Nobelvägen 3F, Gyttorp, Nora kommun
  • Såld 30 apr. 2025

Nobelvägen 3F

Radhus
Gyttorp, Nora kommun
LF Fastighetsförmedling Lindesberg

139+44 m²

5 rum

606 m²

Slutpris 1 000 000 kr-7 %
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2025

Rådmansgatan 4B

Lägenhet
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

69,5 m²

2 rum

5 420 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 330 400 kr-6 %

4 754 kr/m²

Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2025

Björkbackavägen 36

Villa
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

86+17 m²

4 rum

1 360 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 150 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Rättarvägen 2H, Hitorp, Nora kommun
  • Såld 28 apr. 2025

Rättarvägen 2H

Lägenhet
Hitorp, Nora kommun
LF Fastighetsförmedling Lindesberg

82 m²

3 rum

4 800 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 750 000 kr±0 %

9 146 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lindesberg
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
Lindvägen 1, Haga, Nora kommun
  • Såld 24 apr. 2025

Lindvägen 1

Villa
Haga, Nora kommun
LF Fastighetsförmedling Lindesberg

90+90 m²

590 m²

Slutpris 1 775 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2025

Krutstampsvägen 7

Villa
Gyttorp, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

112+112 m²

5 rum

1 066 m²
  • Uteplats

Slutpris 970 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Dalkarlsberg 620, Gyttorp, Nora kommun
  • Såld 22 apr. 2025

Dalkarlsberg 620

Fritidshus
Gyttorp, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

85 m²

3 rum

1 840 m²

Slutpris 600 000 kr-33 %
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2025

Christinelundsvägen 10

Villa
Nora - Hitorp, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

130+32 m²

5 rum

375 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 250 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Noraskogsgatan 3, Nora, Nora kommun
  • Såld 14 apr. 2025

Noraskogsgatan 3

Villa
Nora, Nora kommun
Svensk Fastighetsförmedling Örebro

214+119 m²

8 rum

1 081 m²

Slutpris 2 800 000 kr-12 %
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Rävbergsvägen 7, Nora, Nora kommun
  • Såld 12 apr. 2025

Rävbergsvägen 7

Villa
Nora, Nora kommun
Svensk Fastighetsförmedling Örebro

134+152 m²

8 rum

910 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Bengtstorp 721, Gyttorp, Nora kommun
  • Såld 11 apr. 2025

Bengtstorp 721

Villa
Gyttorp, Nora kommun
Svensk Fastighetsförmedling Örebro

58 m²

3 rum

2 559 m²

Slutpris 1 100 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Gråboda 811, Nora, Nora kommun
  • Såld 10 apr. 2025

Gråboda 811

Fritidshus
Nora, Nora kommun
Svensk Fastighetsförmedling Örebro

53 m²

3 rum

1 456 m²

Slutpris 755 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 apr. 2025

Fåsjöstrand 103

Fritidshus
Nora, Nora kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

62+97 m²

3 rum

3 967 m²

Slutpris 1 500 000 kr-6 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bergmästarvägen 32, Nora, Nora kommun
  • Såld 4 apr. 2025

Bergmästarvägen 32

Villa
Nora, Nora kommun
Svensk Fastighetsförmedling Örebro

79 m²

4 rum

742 m²

Slutpris 1 450 000 kr+12 %
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2025

Oxelvägen 8

Villa
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

90+93 m²

4 rum

789 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 200 000 kr-25 %
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2025

Herrgårdsgatan 10 A

Lägenhet
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

62,5 m²

2 rum

5 204 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 560 000 kr-14 %

8 960 kr/m²

Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg

Sålt i mars 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2025

Heimdalsvägen 7

Villa
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

129+153 m²

6 rum

1 160 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 595 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Rättarvägen 18C, Hitorp, Nora kommun
  • Såld 29 mar. 2025

Rättarvägen 18C

Lägenhet
Hitorp, Nora kommun
LF Fastighetsförmedling Lindesberg

95,5 m²

4 rum

5 291 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 665 000 kr-8 %

6 963 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lindesberg
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2025

Rådmansgatan 38B

Lägenhet
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

27 m²

1 rum

2 323 kr/mån

Slutpris 170 000 kr-11 %

6 296 kr/m²

Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Del av Blexberg Saxhagen 101, Gyttorp, Nora kommun
  • Såld 28 mar. 2025

Del av Blexberg Saxhagen 101

Gård/Skog
Gyttorp, Nora kommun
LF Fastighetsförmedling Lindesberg

168 m²

5 rum

Slutpris 2 510 000 kr+80 %
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
Aron Lundéns väg 3, Gyttorp, Nora kommun
  • Såld 28 mar. 2025

Aron Lundéns väg 3

Villa
Gyttorp, Nora kommun
Svensk Fastighetsförmedling Örebro

53+53 m²

2,5 rum

1 734 m²

Slutpris 700 000 kr-12 %
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2025

Boviksvägen 11

Fritidshus
Fåsjön, Nora kommun
LF Fastighetsförmedling Lindesberg

55 m²

4 rum

1 894 m²

Slutpris 1 700 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
Bergslagsgatan 19B, Centralt/Nora, Nora kommun
  • Såld 24 mar. 2025

Bergslagsgatan 19B

Villa
Centralt/Nora, Nora kommun
Mäklarhuset Örebro

134+94 m²

5 rum

1 290 m²

Slutpris 2 100 000 kr-7 %
Mäklarhuset Örebro
Mäklarhuset Örebro
Hagmarksvägen 25, Marstrandshagen, Nora kommun
  • Såld 23 mar. 2025

Hagmarksvägen 25

Lägenhet
Marstrandshagen, Nora kommun
LF Fastighetsförmedling Lindesberg

81 m²

3 rum

4 943 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 800 000 kr+19 %

9 877 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lindesberg
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 mar. 2025

Fåsjövägen 10

Villa
Nora, Nora kommun
Nordå Fastighetsmäklare

92+11 m²

5 rum

1 629 m²

Slutpris 1 795 000 kr±0 %
Nordå Fastighetsmäklare
Nordå Fastighetsmäklare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 mar. 2025

Kolmätaregatan 17

Villa
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

150+70 m²

5 rum

1 523 m²

Slutpris 3 000 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Bergslagsgatan 22, Nora, Nora kommun
  • Såld 5 mar. 2025

Bergslagsgatan 22

Villa
Nora, Nora kommun
LF Fastighetsförmedling Lindesberg

120+71 m²

5 rum

1 032 m²

Slutpris 1 725 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 mar. 2025

Rättarvägen 8K

Lägenhet
Nora - Hitorp, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

63,5 m²

2 rum

3 611 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 220 000 kr-32 %

3 465 kr/m²

Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 mar. 2025

Rättarvägen 36 F

Lägenhet
Nora - Hitorp, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

80 m²

3 rum

4 506 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 500 000 kr-9 %

6 250 kr/m²

Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg

Sålt i februari 2025

Rådmansgatan 38A, Nora, Nora kommun
  • Såld 13 feb. 2025

Rådmansgatan 38A

Lägenhet
Nora, Nora kommun
LF Fastighetsförmedling Lindesberg

56 m²

2 rum

4 839 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 300 000 kr-33 %

5 357 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lindesberg
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
Rävbergsvägen 26, Nora, Nora kommun
  • Såld 9 feb. 2025

Rävbergsvägen 26

Villa
Nora, Nora kommun
Svensk Fastighetsförmedling Örebro

170+47 m²

6 rum

947 m²

Slutpris 1 640 000 kr-9 %
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Svensk Fastighetsförmedling Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 feb. 2025

Byvägen 13 A

Lägenhet
Ås, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg

90 m²

3 rum

4 722 kr/mån

Slutpris 470 000 kr-15 %

5 222 kr/m²

Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Björkbackavägen 25, Nora, Nora kommun
  • Såld 2 feb. 2025

Björkbackavägen 25

Villa
Nora, Nora kommun
LF Fastighetsförmedling Lindesberg

78+78 m²

3 rum

1 018 m²

Slutpris 1 550 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Lindesberg
LF Fastighetsförmedling Lindesberg

Visar 101 - 150 av 1212

Artiklar från Hemnet