Lindome, Mölndals kommun

Lindome

Alla slutpriser för bostäder - Lindome, Mölndals kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 501 sålda bostäder

Sålt i september 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025

Odonvägen 41

Villa
Lindome, Mölndals kommun
Mäklarhuset Mölndal

70+71 m²

6 rum

828 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 500 000 kr-2 %
Mäklarhuset Mölndal
Mäklarhuset Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2025

Varvsvägen 21A

Villa
Lindome - Kyrkängen, Mölndals kommun
Bjurfors Mölndal

115 m²

4 rum

1 017 m²

Slutpris 6 710 000 kr+12 %
Bjurfors Mölndal
Bjurfors Mölndal
Lundvägen 5B, Lindome, Mölndals kommun
  • Såld 24 sep. 2025

Lundvägen 5B

Villa
Lindome, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

100+90 m²

5 rum

1 035 m²

Slutpris 4 330 000 kr+8 %
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Humlekärrs byväg 38, Lindome | Kimmersbo, Mölndals kommun
  • Såld 22 sep. 2025

Humlekärrs byväg 38

Villa
Lindome | Kimmersbo, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

130+25 m²

6 rum

1 952 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr+28 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Gamla Bergavägen 8, Lindome, Mölndals kommun
  • Såld 22 sep. 2025

Gamla Bergavägen 8

Villa
Lindome, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

146+23 m²

5 rum

873 m²

Slutpris 5 850 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2025

Slättenvägen 8

Villa
Hällesåker, Mölndals kommun
HusmanHagberg Mölndal

100+60 m²

5 rum

1 522 m²

Slutpris 3 750 000 kr-1 %
HusmanHagberg Mölndal
HusmanHagberg Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 sep. 2025

Gamla Bergavägen 26B

Villa
Lindome - Höganäs, Mölndals kommun
Bjurfors Mölndal

118+15 m²

5 rum

871 m²

Slutpris 6 030 000 kr+1 %
Bjurfors Mölndal
Bjurfors Mölndal
Holmåkravägen 14B, Lindome | Gastorp, Mölndals kommun
  • Såld 15 sep. 2025

Holmåkravägen 14B

Radhus
Lindome | Gastorp, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

103+10 m²

4 rum

204 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 650 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 sep. 2025

Granitvägen 19

Lägenhet
Lindome, Mölndals kommun
LF Fastighetsförmedling Mölndal

65 m²

2 rum

4 073 kr/mån

Slutpris 1 495 000 kr-17 %

23 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Mölndal
LF Fastighetsförmedling Mölndal
Kornvägen 19, Lindome | Gastorp, Mölndals kommun
  • Såld 11 sep. 2025

Kornvägen 19

Villa
Lindome | Gastorp, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

96 m²

4 rum

6 543 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 825 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Hällesåkersvägen 225, Lindome | Hällesåker, Mölndals kommun
  • Såld 7 sep. 2025

Hällesåkersvägen 225

Villa
Lindome | Hällesåker, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

140+42 m²

6 rum

1 530 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 300 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 sep. 2025

Holmåkravägen 14G

Radhus
Lindome - Gastorp, Mölndals kommun
Bjurfors Mölndal

103 m²

4 rum

204 m²

Slutpris 3 630 000 kr+4 %
Bjurfors Mölndal
Bjurfors Mölndal
Långåsvägen 68, Lindome, Mölndals kommun
  • Såld 5 sep. 2025

Långåsvägen 68

Tomt
Lindome, Mölndals kommun
HusmanHagberg Mölndal

2 179 m²

Slutpris 2 000 000 kr-5 %
HusmanHagberg Mölndal
HusmanHagberg Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 sep. 2025

Granitvägen 2

Lägenhet
Lindome | Valås, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

64,9 m²

2 rum

3 963 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr-2 %

28 505 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal

Sålt i augusti 2025

Högaliden 23, Lindome | Hassungared, Mölndals kommun
  • Såld 31 aug. 2025

Högaliden 23

Villa
Lindome | Hassungared, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

111+98 m²

7 rum

1 515 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 120 000 kr+23 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Diamantvägen 31, Lindome | Valås, Mölndals kommun
  • Såld 30 aug. 2025

Diamantvägen 31

Radhus
Lindome | Valås, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

110+27 m²

5 rum

366 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 000 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Staviksvägen 63, Lindome, Mölndals kommun
  • Såld 28 aug. 2025

Staviksvägen 63

Villa
Lindome, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

49+27 m²

4 rum

2 182 m²

Slutpris 3 450 000 kr-14 %
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Holmåkravägen 17A, Lindome, Mölndals kommun
  • Såld 27 aug. 2025

Holmåkravägen 17A

Lägenhet
Lindome, Mölndals kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

95 m²

4 rum

5 601 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 550 000 kr-5 %

37 368 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Smedbergsvägen 21, Lindome | Annestorp, Mölndals kommun
  • Såld 26 aug. 2025

Smedbergsvägen 21

Villa
Lindome | Annestorp, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

92+92 m²

6 rum

1 165 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 850 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 aug. 2025

Konditorivägen 26

Radhus
Lindome, Mölndals kommun
LF Fastighetsförmedling Mölndal

104+30 m²

181 m²

Slutpris 3 300 000 kr-6 %
LF Fastighetsförmedling Mölndal
LF Fastighetsförmedling Mölndal
Ginstvägen 1, Lindome, Mölndals kommun
  • Såld 25 aug. 2025

Ginstvägen 1

Villa
Lindome, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

83+110 m²

5 rum

1 226 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 100 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 aug. 2025

Kornvägen 4A

Radhus
Lindome | Gastorp, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

95 m²

4 rum

5 601 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 700 000 kr+6 %

38 947 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Lindomebyvägen 10, Lindome, Mölndals kommun
  • Såld 15 aug. 2025

Lindomebyvägen 10

Villa
Lindome, Mölndals kommun
Svenska Mäklarhuset Göteborg

130+40 m²

611,6 m²

Slutpris 4 800 000 kr+4 %
Svenska Mäklarhuset Göteborg
Svenska Mäklarhuset Göteborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 aug. 2025

Fågelstensvägen 144

Radhus
Lindome, Mölndals kommun
LF Fastighetsförmedling Mölndal

108 m²

4 rum

796 m²

Slutpris 3 910 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Mölndal
LF Fastighetsförmedling Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 aug. 2025

Holmåkravägen 5G

Radhus
Lindome, Mölndals kommun
LF Fastighetsförmedling Mölndal

105 m²

4 rum

5 601 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 700 000 kr+6 %

35 238 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Mölndal
LF Fastighetsförmedling Mölndal
Persgärde 52, Lindome | Annestorp, Mölndals kommun
  • Såld 14 aug. 2025

Persgärde 52

Radhus
Lindome | Annestorp, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

122 m²

5 rum

198 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 250 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 aug. 2025

Västra Fageredsvägen 41

Villa
Lindome - Fagered, Mölndals kommun
Bjurfors Mölndal

109+41 m²

725 m²

Slutpris 4 400 000 kr+5 %
Bjurfors Mölndal
Bjurfors Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 aug. 2025

Fagaredsliden 8

Villa
Lindome - Fagered, Mölndals kommun
Bjurfors Mölndal

92+92 m²

5 rum

1 613 m²

Slutpris 4 900 000 kr-2 %
Bjurfors Mölndal
Bjurfors Mölndal
Dunseredsvägen 1, Lindome, Mölndals kommun
  • Såld 12 aug. 2025

Dunseredsvägen 1

Villa
Lindome, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

63+71 m²

3 rum

2 475 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 850 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Gnejsvägen 30, Lindome | Valås, Mölndals kommun
  • Såld 11 aug. 2025

Gnejsvägen 30

Villa
Lindome | Valås, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

119+119 m²

5 rum

937 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 625 000 kr+13 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Hästebacka väg 4, Lindome, Mölndals kommun
  • Såld 5 aug. 2025

Hästebacka väg 4

Fritidshus
Lindome, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

37+18 m²

1 rum

1 110 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 575 000 kr+5 %
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

Sålt i juli 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2025

Granitvägen 22

Lägenhet
Lindome | Valås, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

74,5 m²

3 rum

4 394 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 450 000 kr-2 %

32 886 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Fågelstensvägen 16A, Lindome, Mölndals kommun
  • Såld 30 jul. 2025

Fågelstensvägen 16A

Lägenhet
Lindome, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

112 m²

5 rum

7 200 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 500 000 kr±0 %

40 179 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jul. 2025

Grantjärnsvägen 16

Villa
Lindome, Mölndals kommun
Mäklarhuset Mölndal

75+7 m²

4 rum

3 445 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 000 000 kr-2 %
Mäklarhuset Mölndal
Mäklarhuset Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jul. 2025

Stockens väg 25

Villa
Lindome, Mölndals kommun
Svenska Mäklarhuset Göteborg

193 m²

6 rum

2 215 m²

Slutpris 7 500 000 kr±0 %
Svenska Mäklarhuset Göteborg
Svenska Mäklarhuset Göteborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jul. 2025

Granitvägen 10

Lägenhet
Lindome, Mölndals kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

41,5 m²

1 rum

2 910 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 485 000 kr-1 %

35 783 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2025

Linvägen 10

Villa
Lindome | Gastorp, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

97 m²

4 rum

6 543 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 950 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Annestorpsvägen 2H, Lindome, Mölndals kommun
  • Såld 3 jul. 2025

Annestorpsvägen 2H

Radhus
Lindome, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

122 m²

5 rum

194 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 650 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

Sålt i juni 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2025

Flintstensvägen 28

Villa
Lindome | Valås, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

155+92 m²

6 rum

3 775 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 100 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Holmåkravägen 16I, Gastorp, Mölndals kommun
  • Såld 19 jun. 2025

Holmåkravägen 16I

Radhus
Gastorp, Mölndals kommun
HusmanHagberg Mölndal

103 m²

4 rum

203 m²

Slutpris 3 375 000 kr+13 %
HusmanHagberg Mölndal
HusmanHagberg Mölndal
Drabergsvägen 17, Lindome | Gårda, Mölndals kommun
  • Såld 11 jun. 2025

Drabergsvägen 17

Villa
Lindome | Gårda, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

100+99 m²

6 rum

917 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 195 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Gödebergsvägen 81, Lindome | Gödeberg, Mölndals kommun
  • Såld 10 jun. 2025

Gödebergsvägen 81

Tomt
Lindome | Gödeberg, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

7 103 m²

Slutpris 1 700 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Gårdavägen 1, Lindome | Kyrkängen, Mölndals kommun
  • Såld 3 jun. 2025

Gårdavägen 1

Radhus
Lindome | Kyrkängen, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

107 m²

5 rum

273 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 450 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal

Sålt i maj 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 maj. 2025

Gnejsvägen 15

Villa
Lindome - Valåsdalen, Mölndals kommun
Bjurfors Mölndal

190+39 m²

7 rum

1 083 m²

Slutpris 5 070 000 kr+13 %
Bjurfors Mölndal
Bjurfors Mölndal
Gränsfejdsvägen 15, Lindome | Flabäck, Mölndals kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Gränsfejdsvägen 15

Villa
Lindome | Flabäck, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

138+33 m²

6 rum

5 539 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 400 000 kr-21 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Spårhagavägen 96, Lindome | Hällesås, Mölndals kommun
  • Såld 26 maj. 2025

Spårhagavägen 96

Villa
Lindome | Hällesås, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

54+54 m²

3 rum

2 985 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2025

Viktors väg 78

Radhus
Lindome, Mölndals kommun
LF Fastighetsförmedling Mölndal

72 m²

3 rum

220 m²

Slutpris 3 800 000 kr+17 %
LF Fastighetsförmedling Mölndal
LF Fastighetsförmedling Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2025

Mäldvägen 6

Radhus
Lindome, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

122 m²

5 rum

449 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 950 000 kr+10 %
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2025

Granitvägen 26

Lägenhet
Lindome | Valås, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal

81,7 m²

3 rum

4 895 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 800 000 kr±0 %

34 272 kr/m²

Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 maj. 2025

Torkelsbohögsvägen 17

Villa
Torkelsbohög, Mölndals kommun
Mäklarhuset Mölndal

84+20 m²

3 rum

1 566 m²

Slutpris 2 400 000 kr-6 %
Mäklarhuset Mölndal
Mäklarhuset Mölndal

Visar 51 - 100 av 1501

Artiklar från Hemnet