Mjölby kommun

Mjölby kommun

Alla slutpriser för bostäder - Mjölby kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 527 sålda bostäder

Sålt i juli 2025

Borgmästaregatan 12, Skänninge, Mjölby kommun
  • Såld 28 jul. 2025

Borgmästaregatan 12

Villa
Skänninge, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

150+28 m²

6 rum

697 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Vilovägen 2A, Mantorp, Mjölby kommun
  • Såld 28 jul. 2025

Vilovägen 2A

Villa
Mantorp, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

106+102 m²

4 rum

701 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 700 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Folkungagatan 35C, Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 27 jul. 2025

Folkungagatan 35C

Lägenhet
Mjölby, Mjölby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby

81 m²

3 rum

5 029 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr-7 %

16 049 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Stensäng Eklund 1, Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 25 jul. 2025

Stensäng Eklund 1

Villa
Mjölby, Mjölby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby

53 m²

2 rum

3 185 m²

Slutpris 400 000 kr+33 %
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Kungsvägen 75, Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 21 jul. 2025

Kungsvägen 75

Lägenhet
Mjölby, Mjölby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby

83,5 m²

3 rum

5 685 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 995 000 kr±0 %

11 916 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Fylkinggatan 29, Ryttarhagen, Mjölby kommun
  • Såld 16 jul. 2025

Fylkinggatan 29

Radhus
Ryttarhagen, Mjölby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby

137 m²

6 rum

531 m²

Slutpris 2 650 000 kr-12 %
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Undervägen 9, Mantorp, Mjölby kommun
  • Såld 15 jul. 2025

Undervägen 9

Villa
Mantorp, Mjölby kommun

103+101 m²

3 rum

576 m²

Slutpris 3 200 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Mjölby
Dackeplan 2A, Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 14 jul. 2025

Dackeplan 2A

Lägenhet
Mjölby, Mjölby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby

42,5 m²

1,5 rum

3 103 kr/mån

Slutpris 380 000 kr-7 %

8 941 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Lindergatan 11, Mjölby - Östra, Mjölby kommun
  • Såld 11 jul. 2025

Lindergatan 11

Lägenhet
Mjölby - Östra, Mjölby kommun

130,5 m²

4 rum

7 102 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 400 000 kr-15 %

10 728 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Mjölby
Axel Träffs gata 7, Centrala Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 11 jul. 2025

Axel Träffs gata 7

Lägenhet
Centrala Mjölby, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

59,5 m²

2 rum

4 085 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 815 000 kr-7 %

13 697 kr/m²

Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Götevi Fridslund 1, Götevi, Mjölby kommun
  • Såld 11 jul. 2025

Götevi Fridslund 1

Fritidshus
Götevi, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

66+25 m²

2 rum

2 552 m²

Slutpris 405 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Gottlösa Ängsstugan 1, Mantorp, Mjölby kommun
  • Såld 10 jul. 2025

Gottlösa Ängsstugan 1

Fritidshus
Mantorp, Mjölby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby

60 m²

4 rum

953 m²
  • Uteplats

Slutpris 580 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Ringgatan 2, Skänninge, Mjölby kommun
  • Såld 10 jul. 2025

Ringgatan 2

Villa
Skänninge, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

120+180 m²

5 rum

674 m²
  • Balkong

Slutpris 900 000 kr-40 %
Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Lagmansgatan 5, Centrala Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 9 jul. 2025

Lagmansgatan 5

Lägenhet
Centrala Mjölby, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

42 m²

2 rum

3 321 kr/mån

Slutpris 550 000 kr+4 %

13 095 kr/m²

Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Axel Träffs gata 7, Centrala Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 9 jul. 2025

Axel Träffs gata 7

Lägenhet
Centrala Mjölby, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

42 m²

1 rum

3 089 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 450 000 kr-14 %

10 714 kr/m²

Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Ringvägen 26A, Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 8 jul. 2025

Ringvägen 26A

Lägenhet
Mjölby, Mjölby kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

59 m²

2 rum

3 753 kr/mån

Slutpris 925 000 kr-3 %

15 678 kr/m²

SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby
Riddarängsvägen 27R, Mantorp, Mjölby kommun
  • Såld 8 jul. 2025

Riddarängsvägen 27R

Radhus
Mantorp, Mjölby kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

52 m²

1 rum

146 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 120 000 kr-6 %
SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby
Skogssjöbaden 4, Skogssjön, Mjölby kommun
  • Såld 3 jul. 2025

Skogssjöbaden 4

Fritidshus
Skogssjön, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

47 m²

3 rum

1 011 m²

Slutpris 1 150 000 kr-32 %
Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Ringvägen 26 B, Östra, Mjölby kommun
  • Såld 2 jul. 2025

Ringvägen 26 B

Lägenhet
Östra, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

46 m²

2 rum

3 087 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 760 000 kr+2 %

16 522 kr/m²

Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Norrby Oxelgård 2, Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 2 jul. 2025

Norrby Oxelgård 2

Villa
Mjölby, Mjölby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby

147+141 m²

4 rum

2 237 m²

Slutpris 2 950 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Svämbron Skogsgläntan 1, Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 1 jul. 2025

Svämbron Skogsgläntan 1

Villa
Mjölby, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

85 m²

2 rum

1 418 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 200 000 kr+16 %
Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Björkgatan 5, Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 1 jul. 2025

Björkgatan 5

Villa
Mjölby, Mjölby kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

75+75 m²

3 rum

697 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 830 000 kr+13 %
SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby
Skogsvägen 6D, Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 1 jul. 2025

Skogsvägen 6D

Lägenhet
Mjölby, Mjölby kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

81,5 m²

3 rum

5 156 kr/mån

Slutpris 1 650 000 kr-3 %

20 245 kr/m²

SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby

Sålt i juni 2025

Moränvägen 2, Slomarp, Mjölby kommun
  • Såld 29 jun. 2025

Moränvägen 2

Villa
Slomarp, Mjölby kommun

124+160 m²

4 rum

860 m²

Slutpris 2 775 000 kr-13 %
LF Fastighetsförmedling Mjölby
Stjärngatan 11, Lundby, Mjölby kommun
  • Såld 29 jun. 2025

Stjärngatan 11

Lägenhet
Lundby, Mjölby kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

69,5 m²

2 rum

3 432 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 930 000 kr+4 %

13 381 kr/m²

SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby
Stjärngatan 14, Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Stjärngatan 14

Lägenhet
Mjölby, Mjölby kommun

75 m²

3 rum

3 613 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 995 000 kr±0 %

13 267 kr/m²

Bjurfors Linköping
Backsippestigen 6, Mantorp, Mjölby kommun
  • Såld 25 jun. 2025

Backsippestigen 6

Villa
Mantorp, Mjölby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby

168 m²

5 rum

600 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 150 000 kr-10 %
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Marstad Västergård 1, Skänninge, Mjölby kommun
  • Såld 23 jun. 2025

Marstad Västergård 1

Villa
Skänninge, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

198+7 m²

6 rum

1,3 ha
  • Uteplats

Slutpris 5 200 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Södra Strandvägen 32, Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 19 jun. 2025

Södra Strandvägen 32

Lägenhet
Mjölby, Mjölby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby

86 m²

3 rum

6 363 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 050 000 kr-7 %

23 837 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Stjärngatan 13, Lundby, Mjölby kommun
  • Såld 17 jun. 2025

Stjärngatan 13

Lägenhet
Lundby, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

69,5 m²

2 rum

3 432 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 990 000 kr±0 %

14 245 kr/m²

Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Ulls gränd 13, Ryttarhagen, Mjölby kommun
  • Såld 17 jun. 2025

Ulls gränd 13

Villa
Ryttarhagen, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

137 m²

4 rum

509 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 050 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Tomta Rullebo 1, Tomta, Mjölby kommun
  • Såld 17 jun. 2025

Tomta Rullebo 1

Villa
Tomta, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

70 m²

3 rum

1 204 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 650 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Industrigatan 11, Centrala Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 16 jun. 2025

Industrigatan 11

Lägenhet
Centrala Mjölby, Mjölby kommun

59,5 m²

2 rum

4 142 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 875 000 kr-6 %

14 706 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Mjölby
Ringvägen 26A, Mjölby, Östra, Mjölby kommun
  • Såld 12 jun. 2025

Ringvägen 26A

Lägenhet
Mjölby, Östra, Mjölby kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

54 m²

2 rum

3 459 kr/mån

Slutpris 830 000 kr-7 %

15 370 kr/m²

SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby
Önnebo Tomtebo 1, Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 12 jun. 2025

Önnebo Tomtebo 1

Villa
Mjölby, Mjölby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby

120+75 m²

6 rum

1 779 m²

Slutpris 850 000 kr-29 %
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Stora Haddebo Klint 1, Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 11 jun. 2025

Stora Haddebo Klint 1

Fritidshus
Mjölby, Mjölby kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

55+42 m²

4 rum

3 139 m²

Slutpris 695 000 kr-15 %
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Lindbladsvägen 7 B, Skänninge, Mjölby kommun
  • Såld 11 jun. 2025

Lindbladsvägen 7 B

Lägenhet
Skänninge, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

60,5 m²

2 rum

3 355 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 875 000 kr+17 %

14 463 kr/m²

Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Tryffelvägen 8B, Östra, Mjölby kommun
  • Såld 11 jun. 2025

Tryffelvägen 8B

Radhus
Östra, Mjölby kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

111 m²

5 rum

5 912 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 450 000 kr-2 %

22 072 kr/m²

SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby
Dag Hammarskjölds gata 56, Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 10 jun. 2025

Dag Hammarskjölds gata 56

Villa
Mjölby, Mjölby kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

91+91 m²

4 rum

710 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr-10 %
SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jun. 2025

Salviagränd 8

Villa
Mantorp, Mjölby kommun

125 m²

5 rum

928 m²

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
Bjurfors Linköping
Södra Strandvägen 22, Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 5 jun. 2025

Södra Strandvägen 22

Lägenhet
Mjölby, Mjölby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby

48 m²

1 rum

3 637 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

22 813 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Jökelvägen 6, Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 5 jun. 2025

Jökelvägen 6

Radhus
Mjölby, Mjölby kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

149+25 m²

6 rum

693 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr+7 %
SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby
Folkungagatan 31B, Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 4 jun. 2025

Folkungagatan 31B

Lägenhet
Mjölby, Mjölby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby

66 m²

2 rum

3 794 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr±0 %

16 667 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Lagmansgatan 39A, Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 4 jun. 2025

Lagmansgatan 39A

Lägenhet
Mjölby, Mjölby kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

50 m²

2 rum

2 777 kr/mån

Slutpris 850 000 kr-5 %

17 000 kr/m²

SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby
Lagmansgatan 35 A, Östra, Mjölby kommun
  • Såld 4 jun. 2025

Lagmansgatan 35 A

Lägenhet
Östra, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

54,5 m²

2 rum

2 956 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 600 000 kr+4 %

11 009 kr/m²

Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Ringgatan 7, Skänninge, Mjölby kommun
  • Såld 2 jun. 2025

Ringgatan 7

Villa
Skänninge, Mjölby kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

151+62 m²

5 rum

875 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 550 000 kr+19 %
SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby
Hydinge Trädgårdslund 1, Sya, Mjölby kommun
  • Såld 1 jun. 2025

Hydinge Trädgårdslund 1

Fritidshus
Sya, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

55 m²

3 rum

1 447 m²

Slutpris 720 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby

Sålt i maj 2025

Folkungagatan 35B, Lundby, Mjölby kommun
  • Såld 31 maj. 2025

Folkungagatan 35B

Lägenhet
Lundby, Mjölby kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

62,5 m²

3 rum

3 982 kr/mån

Slutpris 925 000 kr-12 %

14 800 kr/m²

SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby
Salviagränd 1, Mantorp, Mjölby kommun
  • Såld 27 maj. 2025

Salviagränd 1

Villa
Mantorp, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

153+18 m²

7 rum

897 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 650 000 kr-17 %
Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Dackegatan 10 B, Centrala Mjölby, Mjölby kommun
  • Såld 26 maj. 2025

Dackegatan 10 B

Lägenhet
Centrala Mjölby, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

55 m²

2 rum

3 927 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 835 000 kr-5 %

15 182 kr/m²

Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby

Visar 151 - 200 av 2500

Artiklar från Hemnet