Marks kommun

Marks kommun

Alla slutpriser för bostäder - Marks kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 244 sålda bostäder

Sålt i augusti 2016

Björkrisvägen 43, Öxabäck, Marks kommun
  • Såld 9 aug. 2016
profilfoto på mäklare
MartinaEricsson

Björkrisvägen 43

Fritidshus
Öxabäck, Marks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kinna

63+2 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 910 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 aug. 2016
profilfoto på mäklare
KarinNydén

Korpgatan 3

Villa
Kinna, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

116+68 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 425 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 aug. 2016
profilfoto på mäklare
KarinNydén

Dala Nytorp

Gård/Skog
Istorp, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

0+50 m²

2 rum

0 kr/mån

Slutpris 860 000 kr+32 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 aug. 2016

Almered Bua, Sätila

Tomt
BUA, Marks kommun

4 491 m²

Slutpris 395 000 kr±0 %
CHRISTANDER
Sjöby Österväg 3, Sjöby, Marks kommun
  • Såld 4 aug. 2016

Sjöby Österväg 3

Villa
Sjöby, Marks kommun

110+110 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 100 000 kr+6 %
Hemverket AB

Sålt i juli 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jul. 2016

Gökgatan 4a

Lägenhet
Kinna, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

25,5 m²

1 rum

1 421 kr/mån

Slutpris 260 000 kr±0 %

10 196 kr/m²

Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jul. 2016
profilfoto på mäklare
KarinNydén

Navåsen Hultet 2

Fritidshus
Björketorp, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

54 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 960 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jul. 2016
profilfoto på mäklare
PeterRosenqvist

Nordbäcksvägen 12

Tomt
Tostared, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

1 665 m²

Slutpris 300 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Botaskårsvägen 16, Harpebo, Marks kommun
  • Såld 27 jul. 2016

Botaskårsvägen 16

Villa
Harpebo, Marks kommun

62 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr+59 %
Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jul. 2016

Dammvägen 6

Villa
Rydal, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

77+75 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 775 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jul. 2016

Dragered Lönneberga 1

Villa
Hyssna, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

101,5 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 005 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jul. 2016
profilfoto på mäklare
HåkanAndersson

Brattåsen 1

Gård/Skog
Öxabäck, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

108 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 900 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jul. 2016
profilfoto på mäklare
ChristerBertilsson

Gårda

Fritidshus
Skene/Haby, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

22 m²

2 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 030 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jul. 2016
profilfoto på mäklare
KarinNydén

Marknadsvägen 2

Villa
Björketorp, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

89+62 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 650 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jul. 2016

Duvgatan 2B

Lägenhet
Kinna, Marks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kinna

40 m²

1 rum

1 883 kr/mån

Slutpris 450 000 kr+20 %

11 250 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Kammarholmen 6, Torestorp, Marks kommun
  • Såld 13 jul. 2016
profilfoto på mäklare
PärBrundin

Kammarholmen 6

Villa
Torestorp, Marks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kinna

87+55 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr+35 %
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Hulten Grangläntan, Hyssna, Marks kommun
  • Såld 12 jul. 2016
profilfoto på mäklare
MartinaEricsson

Hulten Grangläntan

Villa
Hyssna, Marks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kinna

110+110 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 195 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Lunden Björkelund 5, ÄLEKULLA, Marks kommun
  • Såld 12 jul. 2016

Lunden Björkelund 5

Fritidshus
ÄLEKULLA, Marks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kinna

50 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 120 000 kr+15 %
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jul. 2016

Ängsvägen 2

Villa
Örby, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

104+104 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 000 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jul. 2016
profilfoto på mäklare
PärBrundin

Lunden Björkelund 3

Gård/Skog
ÄLEKULLA, Marks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
0 kr/mån

Slutpris 1 470 000 kr+23 %
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Grankullestigen 9, Öxabäck, Marks kommun
  • Såld 6 jul. 2016

Grankullestigen 9

Fritidshus
Öxabäck, Marks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kinna

52+22 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 750 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jul. 2016
profilfoto på mäklare
ChristerBertilsson

Råryggen Solkullen

Villa
Sätila, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

103+5 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 870 000 kr+10 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2016

Ramdalsvägen 6g

Lägenhet
Sätila, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

69,5 m²

3 rum

3 080 kr/mån

Slutpris 1 250 000 kr-7 %

17 986 kr/m²

Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Viskarängsgatan 8, Kinna, Marks kommun
  • Såld 4 jul. 2016
profilfoto på mäklare
PärBrundin

Viskarängsgatan 8

Villa
Kinna, Marks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kinna

176+112 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 000 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Hästebacka väg 2, Lindome, Marks kommun
  • Såld 2 jul. 2016

Hästebacka väg 2

Villa
Lindome, Marks kommun

54 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 790 000 kr±0 %
Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2016

Jäxviken Dammet

Gård/Skog
Dammet, Marks kommun
Mäklarhuset Mölndal

153+5 m²

0 kr/mån

Slutpris 4 300 000 kr-6 %
Mäklarhuset Mölndal
Mäklarhuset Mölndal
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jul. 2016
profilfoto på mäklare
PeterRosenqvist

Sommarhemstigen 2

Villa
Örby, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

75 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 800 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Hökhult Ekeberg, Horred, Marks kommun
  • Såld 1 jul. 2016
profilfoto på mäklare
PärBrundin

Hökhult Ekeberg

Villa
Horred, Marks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kinna

105+63 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 875 000 kr+3 %
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Svensk Fastighetsförmedling Kinna

Sålt i juni 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jun. 2016
profilfoto på mäklare
SimonAndreassen

Vågerse Hultsliden 5

Fritidshus
FOTSKÄL, Marks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kinna

55+8 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 250 000 kr-15 %
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2016

Gökgatan 6A

Lägenhet
Kinna, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

57 m²

2 rum

3 012 kr/mån

Slutpris 580 000 kr+17 %

10 175 kr/m²

Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2016
profilfoto på mäklare
ChristerBertilsson

Luregatan 2

Villa
Skene, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

61+74 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 310 000 kr+32 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2016
profilfoto på mäklare
HåkanAndersson

Svensgården 2

Gård/Skog
Öxabäck, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

120+90 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 750 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2016
profilfoto på mäklare
KarinNydén

Håvet Lunna

Villa
Rävlanda, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

114+40 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 700 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2016
profilfoto på mäklare
KarinNydén

Svedjeliden 44 e

Lägenhet
Kinna/Kinnasten, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

66 m²

2 rum

4 209 kr/mån

Slutpris 880 000 kr+22 %

13 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2016
profilfoto på mäklare
HåkanAndersson

Viskastrandsvägen 12

Gård/Skog
Öxnevalla, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

94+55 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr+11 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2016

Aspängsgränd 12

Villa
Kinna, Marks kommun

89+32 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 610 000 kr+18 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jun. 2016
profilfoto på mäklare
PeterRosenqvist

Kronäng Nolhagen

Villa
Kinna/Gullberg, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

109 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 550 000 kr+42 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jun. 2016
profilfoto på mäklare
ChristerBertilsson

Ramhultavägen 10

Villa
Sätila, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna
0 kr/mån

Slutpris 1 050 000 kr+76 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2016

Pilörtsvägen 1G

Radhus
Fritsla, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

77+20 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 720 000 kr+21 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Höghult Eksäter 2, Öxabäck, Marks kommun
  • Såld 16 jun. 2016
profilfoto på mäklare
PärBrundin

Höghult Eksäter 2

Villa
Öxabäck, Marks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kinna

130+130 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 600 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Svensk Fastighetsförmedling Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jun. 2016
profilfoto på mäklare
HåkanAndersson

Alsbergsvägen 13

Gård/Skog
Kinna/Kinnasten, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

99+43 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr+80 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jun. 2016
profilfoto på mäklare
HåkanAndersson

Sjölyckevägen 1

Fritidshus
Skene/Haby, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

60+25 m²

2 rum

0 kr/mån

Slutpris 650 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jun. 2016
profilfoto på mäklare
HåkanAndersson

Enebobacken 8

Villa
Kinna/Brättingstorp, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

135+64 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 525 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jun. 2016
profilfoto på mäklare
KarinNydén

Varbergsvägen 315

Villa
Björketorp, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

168+77 m²

9 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr+10 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2016
profilfoto på mäklare
HåkanAndersson

Gärdesvägen 24

Villa
Kinna, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

121+121 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 020 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2016
profilfoto på mäklare
ChristerBertilsson

Härmundstorp 6

Fritidshus
Öxabäck, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

56 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 765 000 kr+55 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2016
profilfoto på mäklare
HåkanAndersson

Fjäråsvägen 121

Villa
Sätila, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

82+50 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 010 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jun. 2016
profilfoto på mäklare
ChristerBertilsson

Lekvad Sjölid

Fritidshus
Berghem, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

70 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 400 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jun. 2016

Gökgatan 6b

Lägenhet
Kinna, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

25,5 m²

1 rum

1 415 kr/mån

Slutpris 390 000 kr+50 %

15 294 kr/m²

Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jun. 2016
profilfoto på mäklare
HåkanAndersson

Velingstorpsvägen 36B

Tomt
Kinna, Marks kommun
Fastighetsbyrån Kinna

865 m²

Slutpris 275 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Kinna
Fastighetsbyrån Kinna

Visar 2301 - 2350 av 2500

Artiklar från Hemnet