Malung-Sälens kommun

Malung-Sälens kommun

Alla slutpriser för bostäder - Malung-Sälens kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 536 sålda bostäder

Sålt i augusti 2019

Risheden 152, Torgås, Lima- Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 5 aug. 2019

Risheden 152

Villa
Torgås, Lima- Sälen, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

100+78 m²

5 rum

4 065 m²

Slutpris 510 000 kr-25 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Tjäderåsvägen 8D, Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 5 aug. 2019

Tjäderåsvägen 8D

Lägenhet
Lindvallen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

56 m²

3 rum

1 745 kr/mån

Slutpris 2 400 000 kr-6 %

42 857 kr/m²

Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 aug. 2019

Tjäderåsvägen 23B

Lägenhet
Sälen, Malung-Sälens kommun
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen

62 m²

3 rum

1 932 kr/mån

Slutpris 2 500 000 kr-4 %

40 323 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 aug. 2019

Lisskarivägen 7

Villa
Malung, Malung-Sälens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Malung

57 m²

3 rum

1 075 m²

Slutpris 360 000 kr+44 %
Svensk Fastighetsförmedling Malung
Svensk Fastighetsförmedling Malung
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 aug. 2019

Gärdås 195

Villa
Malung, Malung-Sälens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Malung

173+3 m²

6 rum

7 925 m²

Slutpris 1 400 000 kr-13 %
Svensk Fastighetsförmedling Malung
Svensk Fastighetsförmedling Malung

Sålt i juli 2019

Östra Utsjö 206, Malung, Malung-Sälens kommun
  • Såld 30 jul. 2019

Östra Utsjö 206

Villa
Malung, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

120+75 m²

5 rum

10 193 m²

Slutpris 1 375 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Vintervägen 1, Backbyn, Malung, Malung-Sälens kommun
  • Såld 30 jul. 2019

Vintervägen 1

Villa
Backbyn, Malung, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

81 m²

4 rum

1 251 m²

Slutpris 930 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Dammgatan 25, Malung, Malung-Sälens kommun
  • Såld 30 jul. 2019

Dammgatan 25

Villa
Malung, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

90+90 m²

5 rum

907 m²

Slutpris 1 230 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Granåsvägen 3, Gilleråsen, Tandådalen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 29 jul. 2019
profilfoto på mäklare
LudwigForsberg

Granåsvägen 3

Villa
Gilleråsen, Tandådalen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

74+74 m²

5 rum

1 356 m²

Slutpris 3 800 000 kr±0 %
Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jul. 2019

Rörbäcksnäs 28:15

Tomt
Rörbäcksnäs, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

2 656 m²

Slutpris 600 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jul. 2019

Rörbäcksnäs 28:14

Tomt
Rörbäcksnäs, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

3 642 m²

Slutpris 600 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jul. 2019

Skarsåsen 30

Fritidshus
Näsfjället, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

1 rum

5 630 m²

Slutpris 400 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Älvringsvägen 6 A+B, Gubbmyren, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 23 jul. 2019

Älvringsvägen 6 A+B

Fritidshus
Gubbmyren, Sälen, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

96 m²

6 rum

1 109 m²

Slutpris 2 750 000 kr+15 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jul. 2019

Päkojan 4

Fritidshus
Öjesjön, Malung-Sälens kommun
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen

45 m²

2 rum

1 673 m²

Slutpris 1 425 000 kr+43 %
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jul. 2019

Råberget 37

Fritidshus
Malungsfors, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

30 m²

2 rum

5,2 ha

Slutpris 225 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jul. 2019

Tjäderåsvägen 25A

Lägenhet
Lindvallen, Malung-Sälens kommun
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen

56+6 m²

3 rum

1 745 kr/mån

Slutpris 2 500 000 kr-2 %

44 643 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
Rörbäcksnäs 11:6, Rörbäcksnäs, Malung-Sälens kommun
  • Såld 19 jul. 2019

Rörbäcksnäs 11:6

Tomt
Rörbäcksnäs, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

5 790 m²

Slutpris 500 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jul. 2019

Husom 40

Villa
Torgås, Malung-Sälens kommun

130+130 m²

4 rum

2 002 m²

Slutpris 1 670 000 kr-1 %
Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jul. 2019

Svalivägen 6

Fritidshus
Öjesjön, Malung-Sälens kommun
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen

50 m²

2 rum

974 m²

Slutpris 2 295 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jul. 2019

Dalenvägen 183 - Buvallheden

Fritidshus
Sörsjön, Malung-Sälens kommun
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen

80 m²

3 rum

1,2 ha

Slutpris 250 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
Tyngsjö Sakofallsvägen 61, Äppelbo, Malung-Sälens kommun
  • Såld 17 jul. 2019
profilfoto på mäklare
JulieHenriksson

Tyngsjö Sakofallsvägen 61

Fritidshus
Äppelbo, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Hagfors

95+10 m²

3 rum

3 741 m²

Slutpris 580 000 kr+66 %
Fastighetsbyrån Hagfors
Fastighetsbyrån Hagfors
Mobyvägen 96, Malung, Malung-Sälens kommun
  • Såld 16 jul. 2019

Mobyvägen 96

Gård/Skog
Malung, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

139+91 m²

8 rum

1 980 m²

Slutpris 1 000 000 kr-31 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Näsvägen 6, Sälen by, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 16 jul. 2019

Näsvägen 6

Villa
Sälen by, Sälen, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

119+30 m²

6 rum

915 m²

Slutpris 2 800 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Idbäck 240, Malung, Malung-Sälens kommun
  • Såld 16 jul. 2019

Idbäck 240

Villa
Malung, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

119 m²

3 rum

5 167 m²

Slutpris 300 000 kr-29 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jul. 2019

Pistvägen 603A

Lägenhet
Transtrand, Malung-Sälens kommun

50+11,8 m²

4 rum

2 496 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr+9 %

26 000 kr/m²

HusmanHagberg Idre Älvdalen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jul. 2019

Pistvägen 603B

Lägenhet
Transtrand, Malung-Sälens kommun

50 m²

4 rum

2 496 kr/mån

Slutpris 1 325 000 kr+11 %

26 500 kr/m²

HusmanHagberg Idre Älvdalen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jul. 2019

Snövägen 26

Fritidshus
Sälen, Malung-Sälens kommun
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen

60 m²

5 rum

775 m²

Slutpris 1 950 000 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
Stöten Mitt 447, Stöten, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 9 jul. 2019
profilfoto på mäklare
Anne-MariBackjanis

Stöten Mitt 447

Lägenhet
Stöten, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

35 m²

3 rum

3 750 kr/mån

Slutpris 720 000 kr+7 %

20 571 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Larsbackvägen 1, Öje, Malung-Sälens kommun
  • Såld 5 jul. 2019

Larsbackvägen 1

Villa
Öje, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

2 rum

1 310 m²

Slutpris 160 000 kr-29 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jul. 2019

Idloken 4

Fritidshus
Sörsjön, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

2 rum

2 538 m²

Slutpris 450 000 kr+13 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jul. 2019

Stöten Mitt 211

Lägenhet
Stöten, Sälen, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

35 m²

3 rum

3 750 kr/mån

Slutpris 730 000 kr+9 %

20 857 kr/m²

Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Östra Bygatan 4, Öje, Malung-Sälens kommun
  • Såld 5 jul. 2019

Östra Bygatan 4

Fritidshus
Öje, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

144+40 m²

7 rum

9 765 m²

Slutpris 1 620 000 kr+12 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Buheden 41, Lima, Malung-Sälens kommun
  • Såld 5 jul. 2019

Buheden 41

Villa
Lima, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

99 m²

4 rum

1 559 m²

Slutpris 1 575 000 kr+21 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jul. 2019

Almberget 17

Fritidshus
Lima, Malung-Sälens kommun
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen

25 m²

1 rum

1 782 m²

Slutpris 200 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
Rörbäcksnäs 20:580, Rörbäcksnäs, Malung-Sälens kommun
  • Såld 4 jul. 2019

Rörbäcksnäs 20:580

Tomt
Rörbäcksnäs, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

2 534 m²

Slutpris 300 000 kr-25 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2019

Hiselen 43

Fritidshus
Öje, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

1 rum

1 445 m²

Slutpris 220 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen

Sålt i juni 2019

Gamla Landsvägen 45, Malung, Malung-Sälens kommun
  • Såld 28 jun. 2019

Gamla Landsvägen 45

Villa
Malung, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

92+65 m²

4 rum

1 364 m²

Slutpris 730 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Salbäcksvägen 14, Tandådalen/Hundfjället, Malung-Sälens kommun
  • Såld 28 jun. 2019

Salbäcksvägen 14

Fritidshus
Tandådalen/Hundfjället, Malung-Sälens kommun

98+20 m²

4 rum

1 250 kr/mån

Slutpris 150 000 kr-23 %
Hemverket AB
Brosslarvägen 7, Myrflodammen, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 27 jun. 2019
profilfoto på mäklare
Anne-MariBackjanis

Brosslarvägen 7

Lägenhet
Myrflodammen, Sälen, Malung-Sälens kommun
Sälenmäklaren AB

64 m²

4 rum

2 000 kr/mån

Slutpris 2 600 000 kr+4 %

40 625 kr/m²

Sälenmäklaren AB
Sälenmäklaren AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jun. 2019

Lännviksvägen 13

Fritidshus
Lännviken, Malung-Sälens kommun
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen

71 m²

3 rum

1 364 m²

Slutpris 1 500 000 kr-16 %
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
Sjöändan 162, Lima, Malung-Sälens kommun
  • Såld 20 jun. 2019

Sjöändan 162

Fritidshus
Lima, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

67 m²

2 rum

1 708 m²

Slutpris 580 000 kr+29 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Torgås 178, Torgås, Lima- Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 19 jun. 2019

Torgås 178

Villa
Torgås, Lima- Sälen, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

106+97 m²

5 rum

2 054 m²

Slutpris 960 000 kr+10 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Fjällkransvägen 21 A+B, Gubbmyren, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 19 jun. 2019

Fjällkransvägen 21 A+B

Fritidshus
Gubbmyren, Sälen, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

77+2 m²

6 rum

1 042 m²

Slutpris 2 400 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jun. 2019

Lärarvägen 15

Villa
Malung, Malung-Sälens kommun
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen

105+15 m²

3 rum

773 m²

Slutpris 400 000 kr+33 %
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
Pistvägen 603D, Kläppen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 17 jun. 2019

Pistvägen 603D

Lägenhet
Kläppen, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

40 m²

2 rum

1 996 kr/mån

Slutpris 745 000 kr-12 %

18 625 kr/m²

Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Sjöändan 38, Lima, Malung-Sälens kommun
  • Såld 14 jun. 2019

Sjöändan 38

Fritidshus
Lima, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

2 rum

1 395 m²

Slutpris 250 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Torglägenheterna 15, Sälfjällstorget, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 12 jun. 2019

Torglägenheterna 15

Lägenhet
Sälfjällstorget, Sälen, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

70 m²

4 rum

2 817 kr/mån

Slutpris 2 930 000 kr±0 %

41 857 kr/m²

Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Västra Långstrand 134A, Sälen by, Sälen, Malung-Sälens kommun
  • Såld 10 jun. 2019

Västra Långstrand 134A

Fritidshus
Sälen by, Sälen, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

74 m²

4 rum

870 m²

Slutpris 1 150 000 kr-23 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Eggen 173, Yttermalung, Malung-Sälens kommun
  • Såld 10 jun. 2019

Eggen 173

Villa
Yttermalung, Malung-Sälens kommun
Fastighetsbyrån Sälen

90 m²

3 rum

2,5 ha

Slutpris 795 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Sälen
Fastighetsbyrån Sälen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jun. 2019

Norra Vagnvägen 2B

Lägenhet
Centralt, Malung-Sälens kommun
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen

66 m²

2 rum

3 050 kr/mån

Slutpris 350 000 kr+75 %

5 303 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen

Visar 2451 - 2500 av 2500

Artiklar från Hemnet