Stadiongatan, Malmö kommun

Stadiongatan

Alla slutpriser för bostäder - Stadiongatan, Malmö kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

281 sålda bostäder

Sålt i augusti 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 aug. 2020

Stadiongatan 55 E

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

53 m²

2 rum

2 944 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 580 000 kr+2 %

29 811 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Sålt i juli 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2020

Stadiongatan 55D

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Malmö

53 m²

2 rum

3 067 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr+5 %

29 245 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jul. 2020

Stadiongatan 53B

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

75,5 m²

3 rum

3 870 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 882 500 kr-6 %

24 934 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jul. 2020

Stadiongatan 49 B

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

57 m²

2 rum

3 128 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 575 000 kr+5 %

27 632 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2020

Stadiongatan 49A

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

75,5 m²

3 rum

3 800 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr-3 %

22 517 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i juni 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2020

Stadiongatan 53B

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun

75,5 m²

3 rum

3 740 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 570 000 kr+5 %

20 795 kr/m²

Croisette Limhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jun. 2020

Stadiongatan 55D

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

77 m²

3 rum

4 165 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 595 000 kr-6 %

20 714 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jun. 2020

Stadiongatan 49 B

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun

86 m²

3 rum

4 246 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

19 709 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i maj 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 maj. 2020

Stadiongatan 55D

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun

75 m²

3 rum

3 940 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr-11 %

20 667 kr/m²

MOHV Hyllie
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2020

Stadiongatan 49 B

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun

86 m²

3 rum

4 304 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr-7 %

23 256 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2020

Stadiongatan 55B

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

36,5 m²

1 rum

2 194 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 935 000 kr+4 %

25 616 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2020

Stadiongatan 55B

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

53 m²

2 rum

3 067 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

28 208 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

Sålt i april 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2020

Stadiongatan 53B

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

91,5 m²

4 rum

4 626 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 830 000 kr-3 %

20 000 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK

Sålt i mars 2020

Stadiongatan 51A, Stadion / Lorensborg, Malmö kommun
  • Såld 31 mar. 2020

Stadiongatan 51A

Lägenhet
Stadion / Lorensborg, Malmö kommun
SkandiaMäklarna Malmö Söder

91,5 m²

4 rum

4 566 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr-4 %

24 044 kr/m²

SkandiaMäklarna Malmö Söder
SkandiaMäklarna Malmö Söder
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 mar. 2020

Stadiongatan 55 C

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

53 m²

2 rum

3 067 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

28 208 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2020

Stadiongatan 53b

Lägenhet
Stadion, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

75,5 m²

3 rum

3 800 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 675 000 kr-7 %

22 185 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i februari 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2020

Stadiongatan 51 B

Lägenhet
Stadionparken / Solbacken, Malmö kommun
boHEM

86 m²

4 rum

4 304 kr/mån

Slutpris 2 440 000 kr-6 %

28 372 kr/m²

boHEM
boHEM
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 feb. 2020

Stadiongatan 51A

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

57 m²

2 rum

2 934 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr+4 %

25 439 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 feb. 2020

Stadiongatan 55D

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

53 m²

2 rum

2 944 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 575 000 kr+5 %

29 717 kr/m²

Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2020

Stadiongatan 55A

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Malmö

53 m²

2 rum

2 935 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 625 000 kr+5 %

30 660 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2020

Stadiongatan 51B

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

28 m²

2 rum

1 589 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 080 000 kr-10 %

38 571 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i januari 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jan. 2020

Stadiongatan 55 E

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

53 m²

2 rum

2 944 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 370 000 kr-2 %

25 849 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Sålt i december 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 dec. 2019

Stadiongatan 55B

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

75 m²

3 rum

3 771 kr/mån

Slutpris 1 650 000 kr-3 %

22 000 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK

Sålt i november 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 nov. 2019

Stadiongatan 55B

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

53 m²

2 rum

2 718 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

27 358 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Sålt i oktober 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 okt. 2019

Stadiongatan 55E

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

53 m²

2 rum

2 817 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr+8 %

26 415 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

Sålt i september 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2019

Stadiongatan 49B

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

86 m²

3 rum

4 159 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr+10 %

20 349 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 sep. 2019

Stadiongatan 55D

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Grip Fastighetsmäkleri

77 m²

3 rum

3 867 kr/mån

Slutpris 1 600 000 kr+7 %

20 779 kr/m²

Grip Fastighetsmäkleri
Grip Fastighetsmäkleri

Sålt i maj 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 maj. 2019

Stadiongatan 53A

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun

86 m²

3 rum

4 102 kr/mån

Slutpris 2 125 000 kr-1 %

24 709 kr/m²

Croisette Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2019

Stadiongatan 55D

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

53 m²

2 rum

2 935 kr/mån

Slutpris 1 370 000 kr+10 %

25 849 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 maj. 2019

Stadiongatan 55E

Lägenhet
Lorensborg/Solbacken, Malmö kommun
MOHV Malmö

36,5 m²

1 rum

2 099 kr/mån

Slutpris 945 000 kr+6 %

25 890 kr/m²

MOHV Malmö
MOHV Malmö

Sålt i april 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2019

Stadiongatan 53B

Lägenhet
Västra Innerstaden, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

86 m²

4 rum

4 102 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr-2 %

26 744 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK

Sålt i mars 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2019

Stadiongatan 55E

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
MOHV Malmö

75 m²

3 rum

3 771 kr/mån

Slutpris 1 650 000 kr+10 %

22 000 kr/m²

MOHV Malmö
MOHV Malmö

Sålt i februari 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2019

Stadiongatan 51A

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun

86 m²

3 rum

4 102 kr/mån

Slutpris 2 000 000 kr+11 %

23 256 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling *Malmö Centrum

Sålt i januari 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jan. 2019

Stadiongatan 49B

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

86 m²

3 rum

4 102 kr/mån

Slutpris 1 615 000 kr+1 %

18 779 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2019

Stadiongatan 55E

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

53 m²

2 rum

2 817 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr+4 %

27 358 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK

Sålt i december 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 dec. 2018

Stadiongatan 55D

Lägenhet
Stadionparken / Lorensborg, Malmö kommun
boHEM

53 m²

3 rum

2 762 kr/mån

Slutpris 1 825 000 kr+8 %

34 434 kr/m²

boHEM
boHEM
Stadiongatan 55C, Lorensborg, Malmö kommun
  • Såld 20 dec. 2018

Stadiongatan 55C

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

77 m²

3 rum

3 907 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr+3 %

22 727 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 dec. 2018

Stadiongatan 55 E

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun

53 m²

2 rum

2 762 kr/mån

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

26 321 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 dec. 2018

Stadiongatan 55E

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

53 m²

2 rum

2 877 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr+7 %

29 245 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 dec. 2018

Stadiongatan 55 A

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun

53 m²

2 rum

2 877 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr±0 %

29 245 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i oktober 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 okt. 2018

Stadiongatan 53B

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

86 m²

3 rum

4 042 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr+4 %

18 023 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 okt. 2018

Stadiongatan 49B

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

57 m²

2 rum

2 923 kr/mån

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

24 474 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 okt. 2018

Stadiongatan 51B

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

75,5 m²

3 rum

3 617 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

20 530 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 okt. 2018

Stadiongatan 55B

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun

53 m²

2 rum

2 877 kr/mån

Slutpris 1 235 000 kr-5 %

23 302 kr/m²

Croisette Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 okt. 2018

Stadiongatan 53A

Lägenhet
Solbacken, Malmö kommun
SkandiaMäklarna Malmö City

57 m²

2 rum

2 854 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr+4 %

27 193 kr/m²

SkandiaMäklarna Malmö City
SkandiaMäklarna Malmö City

Sålt i september 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 sep. 2018

Stadiongatan 55E

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun

53 m²

2 rum

2 762 kr/mån

Slutpris 1 245 000 kr+5 %

23 491 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling *Malmö Centrum

Sålt i augusti 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 aug. 2018

Stadiongatan 55 D

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

75 m²

3 rum

3 697 kr/mån

Slutpris 1 800 000 kr+6 %

24 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 aug. 2018

Stadiongatan 55 C

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun

75 m²

3 rum

3 811 kr/mån

Slutpris 1 850 000 kr+9 %

24 667 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 aug. 2018

Stadiongatan 55A

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

75 m²

3 rum

3 623 kr/mån

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

21 267 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 aug. 2018

Stadiongatan 55A

Lägenhet
Lorensborg, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

53 m²

2 rum

2 877 kr/mån

Slutpris 1 050 000 kr-12 %

19 811 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

Visar 151 - 200 av 281

Artiklar från Hemnet