Nobeltorget, Malmö kommun

Nobeltorget

Alla slutpriser för bostäder - Nobeltorget, Malmö kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 977 sålda bostäder

Sålt i juni 2025

Östra farmvägen 32D, Östra Sorgenfri, Malmö kommun
  • Såld 25 jun. 2025

Östra farmvägen 32D

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

4 160 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 085 840 kr-9 %

18 097 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2025

Vitemöllegatan 3F

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

48,7 m²

2 rum

3 603 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 200 000 kr-4 %

24 641 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Nobelvägen 103B, Nobeltorget, Malmö kommun
  • Såld 23 jun. 2025

Nobelvägen 103B

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun
boHEM

52 m²

2 rum

4 065 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 045 000 kr+17 %

20 096 kr/m²

boHEM
boHEM
Torekovsgatan 22D, Nobeltorget, Malmö kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Torekovsgatan 22D

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

39 m²

1 rum

3 149 kr/mån

Slutpris 970 000 kr-3 %

24 872 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2025

Baskemöllegatan 8B

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

51,5 m²

2 rum

3 566 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr-7 %

25 243 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2025

Vitemöllegatan 12A

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

48 m²

2 rum

3 793 kr/mån

Slutpris 1 015 000 kr-7 %

21 146 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2025

Nobelvägen 109b

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

52,5 m²

2 rum

3 798 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

30 381 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Amiralsgatan 87B, Nobel, Malmö kommun
  • Såld 16 jun. 2025

Amiralsgatan 87B

Lägenhet
Nobel, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

52 m²

2 rum

4 041 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 380 000 kr-1 %

26 538 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2025

Branteviksgatan 5A

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

66,5 m²

3 rum

4 579 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 425 000 kr+2 %

21 429 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Östra Farmvägen 44A, Östra Sorgenfri, Malmö kommun
  • Såld 11 jun. 2025

Östra Farmvägen 44A

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

50,5 m²

2 rum

3 743 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 110 000 kr+12 %

21 980 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2025

Amiralsgatan 89E

Lägenhet
Nobel / Annelund, Malmö kommun

22,5 m²

1 rum

2 245 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 775 000 kr-3 %

34 444 kr/m²

BoDirekt
Branteviksgatan 10B, Östra Sorgenfri, Malmö kommun
  • Såld 10 jun. 2025

Branteviksgatan 10B

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

4 229 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 075 000 kr+8 %

17 917 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jun. 2025

Amiralsgatan 83G

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

52 m²

2 rum

4 780 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 225 000 kr-2 %

23 558 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jun. 2025

Ystadsgatan 38B

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

45,5 m²

1,5 rum

2 918 kr/mån

Slutpris 1 195 000 kr±0 %

26 264 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jun. 2025
profilfoto på mäklare
SandraLindh

Amiralsgatan 84B

Lägenhet
Sorgenfri/Nobeltorget, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö

53 m²

2 rum

4 581 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 500 000 kr+8 %

28 302 kr/m²

HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
Nobelvägen 93a, Nobeltorget, Malmö kommun
  • Såld 4 jun. 2025

Nobelvägen 93a

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

72,2 m²

3,5 rum

3 132 kr/mån

Slutpris 2 800 000 kr±0 %

38 781 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Hässleholmsgatan 8A, Nobeltorget, Malmö kommun
  • Såld 4 jun. 2025

Hässleholmsgatan 8A

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun

37 m²

1 rum

3 345 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 200 000 kr-4 %

32 432 kr/m²

Croisette Malmö Västra Hamnen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jun. 2025

Branteviksgatan 6B

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

4 391 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

18 250 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Östra Farmvägen 42D, Östra Sorgenfri, Malmö kommun
  • Såld 3 jun. 2025

Östra Farmvägen 42D

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

70 m²

3 rum

4 968 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr+3 %

26 429 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Brobygatan 2A, Nobel, Malmö kommun
  • Såld 1 jun. 2025

Brobygatan 2A

Lägenhet
Nobel, Malmö kommun
Norban Mäkleri

41,4 m²

1 rum

3 525 kr/mån

Slutpris 1 195 000 kr±0 %

28 865 kr/m²

Norban Mäkleri
Norban Mäkleri

Sålt i maj 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2025

Vitemöllegatan 6C

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

48,7 m²

2 rum

3 498 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 150 000 kr-11 %

23 614 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 maj. 2025

Vitemöllegatan 3E

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

48,7 m²

2 rum

3 395 kr/mån

Slutpris 1 425 000 kr-5 %

29 261 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 maj. 2025

Baskemöllegatan 8B

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

51,5 m²

2 rum

3 566 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 000 000 kr-13 %

19 417 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2025

Bodekullsgatan 29A

Lägenhet
Sorgenfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

65,5 m²

2 rum

5 366 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

21 298 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Branteviksgatan 12B, Sorgenfri, Malmö kommun
  • Såld 21 maj. 2025

Branteviksgatan 12B

Lägenhet
Sorgenfri, Malmö kommun
MOHV Malmö

50,5 m²

2 rum

3 601 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 095 000 kr-8 %

21 683 kr/m²

MOHV Malmö
MOHV Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 maj. 2025
profilfoto på mäklare
SandraLindh

Östra farmvägen 38F

Lägenhet
Sorgenfri, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö

60 m²

2 rum

4 160 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 065 000 kr-11 %

17 750 kr/m²

HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2025

Branteviksgatan 14A

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

60 m²

2 rum

4 229 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 295 000 kr-7 %

21 583 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2025

Nobelvägen 111B

Lägenhet
Nobel, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

73,5 m²

3 rum

5 084 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 195 000 kr-8 %

29 864 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2025

Vitemöllegatan 7H

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

55,6 m²

2 rum

4 269 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 350 000 kr-3 %

24 281 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2025

Göingeplan 10C

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun
Croisette Hyllie

28 m²

1 rum

2 627 kr/mån

Slutpris 860 000 kr-4 %

30 714 kr/m²

Croisette Hyllie
Croisette Hyllie
Amiralsgatan 87F, Sorgenfri, Malmö kommun
  • Såld 8 maj. 2025

Amiralsgatan 87F

Lägenhet
Sorgenfri, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

56 m²

2 rum

3 759 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 200 000 kr-14 %

21 429 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2025

Branteviksgatan 4B

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

56 m²

2 rum

4 068 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr±0 %

22 321 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2025

Amiralsgatan 83B

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

52 m²

2 rum

4 780 kr/mån

Slutpris 1 185 000 kr-5 %

22 788 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2025

Amiralsgatan 86C

Lägenhet
Östra Sorgenfri - Nobeltorget, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

53 m²

2 rum

4 165 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 995 000 kr±0 %

18 774 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Östra Farmvägen 32A, Östra Sorgenfri, Malmö kommun
  • Såld 5 maj. 2025

Östra Farmvägen 32A

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

52 m²

2 rum

3 733 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 345 000 kr±0 %

25 865 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2025

Kiviksgatan 8B

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

59,2 m²

2 rum

4 919 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

26 182 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2025

Kiviksgatan 8A

Lägenhet
Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

60,1 m²

2 rum

5 186 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr-10 %

21 631 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Sålt i april 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2025

Kiviksgatan 7A

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

55 m²

2 rum

4 068 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

29 000 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2025

Östra farmvägen 38C

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

4 160 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr-3 %

20 833 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Osbygatan 11C, Nobeltorget, Malmö kommun
  • Såld 28 apr. 2025

Osbygatan 11C

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun
Grip Fastighetsmäkleri

53,2 m²

2,5 rum

4 155 kr/mån

Slutpris 1 700 000 kr-5 %

31 955 kr/m²

Grip Fastighetsmäkleri
Grip Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2025

Osbygatan 7

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

39,5 m²

1 rum

3 366 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 270 000 kr-2 %

32 152 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2025

Kiviksgatan 8B

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

39 m²

1 rum

3 563 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 125 000 kr-6 %

28 846 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Göingeplan 10A, Nobel, Malmö kommun
  • Såld 25 apr. 2025

Göingeplan 10A

Lägenhet
Nobel, Malmö kommun
Norban Mäkleri

60 m²

2 rum

4 830 kr/mån

Slutpris 1 625 000 kr±0 %

27 083 kr/m²

Norban Mäkleri
Norban Mäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2025

Baskemöllegatan 3 B

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

54,5 m²

2 rum

3 966 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 560 000 kr+4 %

28 624 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Bodekullsgången 21a, Nobeltorget Östra Sorgenfri, Malmö kommun
  • Såld 17 apr. 2025

Bodekullsgången 21a

Lägenhet
Nobeltorget Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

62 m²

2 rum

4 696 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr-3 %

21 774 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Göingeplan 10 A, Nobel, Malmö kommun
  • Såld 17 apr. 2025

Göingeplan 10 A

Lägenhet
Nobel, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

53 m²

2 rum

4 289 kr/mån

Slutpris 1 595 000 kr-3 %

30 094 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Baskemöllegatan 4B, Östra Sorgenfri, Malmö kommun
  • Såld 16 apr. 2025

Baskemöllegatan 4B

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

54 m²

2 rum

4 173 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 215 000 kr-6 %

22 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2025

Torekovsgatan 11b

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

44 m²

2 rum

3 213 kr/mån

Slutpris 1 425 000 kr+2 %

32 386 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2025

Branteviksgatan 10A

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

4 229 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 050 000 kr-12 %

17 500 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2025

Östra Farmvägen 42C

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

4 391 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 515 000 kr+1 %

25 250 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

Visar 201 - 250 av 2500

Artiklar från Hemnet