Kulladal, Malmö kommun

Kulladal

Alla slutpriser för bostäder - Kulladal, Malmö kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 393 sålda bostäder

Sålt i oktober 2024

Lyckebogatan 37, Kulladal, Malmö kommun
  • Såld 3 okt. 2024

Lyckebogatan 37

Villa
Kulladal, Malmö kommun
SkandiaMäklarna Malmö City

181+110 m²

6 rum

800 m²

Slutpris 6 800 000 kr-3 %
SkandiaMäklarna Malmö City
SkandiaMäklarna Malmö City

Sålt i september 2024

Blekingsborgsgatan 3B, Blekingsborg, Malmö kommun
  • Såld 30 sep. 2024

Blekingsborgsgatan 3B

Lägenhet
Blekingsborg, Malmö kommun
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan

50,5 m²

2 rum

3 689 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 325 000 kr-2 %

26 238 kr/m²

Mäklarhuset Malmö Regementsgatan
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan
Kulladalsgatan 24 c, Kulladal, Malmö kommun
  • Såld 30 sep. 2024

Kulladalsgatan 24 c

Lägenhet
Kulladal, Malmö kommun

80,5 m²

3 rum

5 213 kr/mån

Slutpris 1 545 000 kr±0 %

19 193 kr/m²

Annsofi Sköld
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2024

Kulladalsgatan 20C

Lägenhet
Kulladal, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

86,5 m²

3 rum

5 665 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 050 000 kr+3 %

23 699 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Ejdergatan 18, Kulladal, Malmö kommun
  • Såld 22 sep. 2024

Ejdergatan 18

Villa
Kulladal, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

101+84 m²

4 rum

634 m²

Slutpris 5 495 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 sep. 2024

Per albin hanssons väg 56A

Lägenhet
Gröndal, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

54 m²

2 rum

4 665 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

20 278 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 sep. 2024

Konsultgatan 26

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

62 m²

2 rum

4 736 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 520 000 kr+2 %

24 516 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 sep. 2024

Per Albin Hanssons väg 50 b

Lägenhet
Blekingsborg, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

67 m²

3 rum

4 952 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr-2 %

26 866 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Per Albin Hanssons väg 56 A, Blekingsborg, Malmö kommun
  • Såld 7 sep. 2024

Per Albin Hanssons väg 56 A

Lägenhet
Blekingsborg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

68 m²

3 rum

5 467 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

26 397 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2024

Blekingsborgsgatan 7

Lägenhet
Blekingsborg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

29,5 m²

1 rum

2 718 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 795 000 kr±0 %

26 949 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Ingenjörsgatan 14, Södertorp, Malmö kommun
  • Såld 4 sep. 2024

Ingenjörsgatan 14

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

131 m²

4 rum

7 131 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 750 000 kr-6 %

28 626 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Bävergatan 6, Kulladal, Malmö kommun
  • Såld 4 sep. 2024

Bävergatan 6

Villa
Kulladal, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

158 m²

6 rum

569 m²

Slutpris 5 595 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Sålt i augusti 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2024

Per Albin Hanssons väg 52A

Lägenhet
Eriksfält, Malmö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Malmö

54 m²

2 rum

4 275 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 355 000 kr±0 %

25 093 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 aug. 2024

Kulladalsgatan 6A

Lägenhet
Kulladal, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

93,5 m²

4 rum

6 044 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 300 000 kr±0 %

24 599 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Ingenjörsgatan 26, Södertorp, Malmö kommun
  • Såld 26 aug. 2024

Ingenjörsgatan 26

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

90 m²

3 rum

4 898 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 150 000 kr-6 %

23 889 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 aug. 2024

Kulladalsgatan 6C

Lägenhet
Kulladal, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

86,5 m²

3 rum

5 705 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 125 000 kr+1 %

24 566 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 aug. 2024

Per albin hanssons väg 50B

Lägenhet
Blekingsborg, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

67 m²

3 rum

4 980 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr±0 %

25 373 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2024

Ärtholmsvägen 45

Radhus
Kulladal, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

80 m²

510 m²

Slutpris 4 250 000 kr-5 %
Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 aug. 2024

Per Albin Hanssons väg 95

Villa
Kulladal, Malmö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Malmö

119 m²

6 rum

1 176 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 150 000 kr+4 %
Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Svensk Fastighetsförmedling Malmö

Sålt i juli 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jul. 2024

Per Albin Hanssons väg 56B

Lägenhet
Blekingsborg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

74,5 m²

3 rum

6 065 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr-10 %

24 161 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jul. 2024

Kulladalsgatan 20C

Lägenhet
Kulladal, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

39,5 m²

1 rum

2 517 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 980 000 kr-7 %

24 810 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Kulladalsgatan 16D, Kulladal, Malmö kommun
  • Såld 18 jul. 2024

Kulladalsgatan 16D

Lägenhet
Kulladal, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

59,5 m²

2 rum

3 794 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr-8 %

18 487 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Ingenjörsgatan 26, Södertorp, Malmö kommun
  • Såld 17 jul. 2024

Ingenjörsgatan 26

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

74 m²

3 rum

4 312 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr-7 %

25 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jul. 2024

Ekåsgatan 5

Villa
Kulladal, Malmö kommun
Croisette Hyllie

133+20 m²

7 rum

785 m²

Slutpris 5 500 000 kr-5 %
Croisette Hyllie
Croisette Hyllie
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2024

Kulladalsgatan 6C

Lägenhet
Kulladal, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

62 m²

2 rum

4 057 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

24 113 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jul. 2024

Per Albin Hanssons Väg 52 A

Lägenhet
Blekingsborg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

68 m²

3 rum

5 071 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 740 000 kr-2 %

25 588 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Blekingsborgsgatan 3C, Malmö, Malmö kommun
  • Såld 4 jul. 2024

Blekingsborgsgatan 3C

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
SkandiaMäklarna Malmö

19,5 m²

1 rum

1 776 kr/mån

Slutpris 595 000 kr±0 %

30 513 kr/m²

SkandiaMäklarna Malmö
SkandiaMäklarna Malmö

Sålt i juni 2024

Per Albin Hanssons Väg 52B, Blekingsborg, Malmö kommun
  • Såld 28 jun. 2024

Per Albin Hanssons Väg 52B

Lägenhet
Blekingsborg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

23,5 m²

1 rum

2 316 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 775 000 kr-3 %

32 979 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jun. 2024

Kulladalsgatan 12C

Lägenhet
Kulladal, Malmö kommun

86,5 m²

3 rum

5 752 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 710 000 kr-5 %

19 769 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ingenjörsgatan 26, Södertorp, Malmö kommun
  • Såld 27 jun. 2024

Ingenjörsgatan 26

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

74 m²

3 rum

4 279 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 580 000 kr-12 %

21 351 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Per Albin Hanssons väg 50A, Blekingsborg, Malmö kommun
  • Såld 18 jun. 2024

Per Albin Hanssons väg 50A

Lägenhet
Blekingsborg, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

23,5 m²

1 rum

2 453 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 720 000 kr-9 %

30 638 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jun. 2024

Kulladalsgatan 20C

Lägenhet
Kulladal, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

62 m²

2 rum

4 015 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

23 387 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jun. 2024

Kulladalsgatan 26C

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

86,5 m²

3 rum

5 655 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

16 763 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2024

Ingenjörsgatan 18

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

60,5 m²

2 rum

3 575 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 625 000 kr-4 %

26 860 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Per Albin Hanssons väg 122, 124, 126, Kulladal, Malmö kommun
  • Såld 12 jun. 2024

Per Albin Hanssons väg 122, 124, 126

Villa
Kulladal, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

365+22 m²

13 rum

910 m²

Slutpris 6 470 000 kr-14 %
LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Kulladalsgatan 28B, Kulladal, Malmö kommun
  • Såld 10 jun. 2024

Kulladalsgatan 28B

Lägenhet
Kulladal, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

80,5 m²

3 rum

5 188 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

17 391 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jun. 2024

Kulladalsgatan 18C

Lägenhet
Kulladal, Malmö kommun

84 m²

3 rum

5 458 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 750 000 kr-16 %

20 833 kr/m²

Croisette Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jun. 2024

Irisgatan 16

Villa
Kulladal, Malmö kommun
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan

192+55 m²

6 rum

774 m²

Slutpris 7 100 000 kr-1 %
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan
Blekingsborgsgatan 36, Blekingsborg, Malmö kommun
  • Såld 2 jun. 2024

Blekingsborgsgatan 36

Radhus
Blekingsborg, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

150 m²

5 rum

235 m²

Slutpris 4 950 000 kr+3 %
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

Sålt i maj 2024

Per albin hanssons väg 56B, Blekingsborg, Malmö kommun
  • Såld 15 maj. 2024

Per albin hanssons väg 56B

Lägenhet
Blekingsborg, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

74,5 m²

3 rum

6 065 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr-5 %

24 161 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Södertorpsvägen 126, Kulladal, Malmö kommun
  • Såld 8 maj. 2024

Södertorpsvägen 126

Villa
Kulladal, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

140+95 m²

7 rum

874 m²

Slutpris 5 200 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2024

Kulladalsgatan 28A

Lägenhet
Kulladal, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

80,5 m²

3 rum

5 212 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 550 000 kr±0 %

19 255 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2024

Blekingsborgsgatan 1A

Lägenhet
Blekingsborg, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

50,5 m²

2 rum

3 689 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 475 000 kr-1 %

29 208 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Per Albin Hanssons väg 52B, Blekingsborg, Malmö kommun
  • Såld 1 maj. 2024

Per Albin Hanssons väg 52B

Lägenhet
Blekingsborg, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

54 m²

2 rum

4 248 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr±0 %

25 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i april 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2024

Törngatan 7

Villa
Kulladal, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

140 m²

6 rum

401 m²

Slutpris 6 950 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2024

Per Albin Hanssons Väg 49b

Lägenhet
Gröndal, Malmö kommun
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan

93 m²

4 rum

5 807 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr-8 %

23 656 kr/m²

Mäklarhuset Malmö Regementsgatan
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan
Ingenjörsgatan 16, Södertorp, Malmö kommun
  • Såld 16 apr. 2024

Ingenjörsgatan 16

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun

74 m²

3 rum

5 311 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

26 959 kr/m²

Croisette Svedala-Skurup
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 apr. 2024

Kulladalsgatan 22B

Lägenhet
Kulladal, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

84 m²

3 rum

5 529 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 670 000 kr-5 %

19 881 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2024

Per albin hanssons väg 54B

Lägenhet
Blekingsborg, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

65 m²

3 rum

5 294 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr-5 %

27 692 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City

Sålt i mars 2024

Per Albin Hanssons väg 97, Kulladal, Malmö kommun
  • Såld 28 mar. 2024

Per Albin Hanssons väg 97

Villa
Kulladal, Malmö kommun
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan

258 m²

11 rum

863 m²

Slutpris 6 750 000 kr±0 %
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan

Visar 151 - 200 av 1393

Artiklar från Hemnet