Eslövsgatan, Malmö kommun

Eslövsgatan

Alla slutpriser för bostäder - Eslövsgatan, Malmö kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

276 sålda bostäder

Sålt i april 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2021

Eslövsgatan 2A

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

58 m²

2,5 rum

2 571 kr/mån

Slutpris 2 150 000 kr+16 %

37 069 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK

Sålt i mars 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2021

Eslövsgatan 5

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

48 m²

2 rum

2 738 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 310 000 kr+29 %

48 125 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 mar. 2021

Eslövsgatan 4

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

49,9 m²

1,5 rum

2 503 kr/mån

Slutpris 1 675 000 kr+12 %

33 567 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK

Sålt i februari 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 feb. 2021

Eslövsgatan 1C

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

45 m²

2 rum

3 949 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 715 000 kr+1 %

38 111 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City

Sålt i januari 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2021

Eslövsgatan 1C

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

31 m²

1 rum

2 979 kr/mån

Slutpris 1 130 000 kr+3 %

36 452 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jan. 2021

Eslövsgatan 1B

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

54 m²

2 rum

4 364 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 845 000 kr+12 %

34 167 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK

Sålt i december 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 dec. 2020

Eslövsgatan 9

Lägenhet
S:t Knut, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

46 m²

2 rum

2 548 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 810 000 kr+13 %

39 348 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 dec. 2020

Eslövsgatan 2B

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

40 m²

1 rum

1 883 kr/mån

Slutpris 1 265 000 kr+1 %

31 625 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK

Sålt i november 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 nov. 2020

Eslövsgatan 2B

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

39 m²

1 rum

1 835 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 500 000 kr+26 %

38 462 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 nov. 2020

Eslövsgatan 2A

Lägenhet
S:t Knut, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

49 m²

1,5 rum

2 186 kr/mån

Slutpris 1 700 000 kr+14 %

34 694 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK

Sålt i oktober 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 okt. 2020

Eslövsgatan 7E

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

50 m²

2 rum

3 111 kr/mån

Slutpris 1 625 000 kr+2 %

32 500 kr/m²

Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 okt. 2020

Eslövsgatan 7 / Nobelvägen 60A

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

54 m²

2 rum

3 504 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 700 000 kr+7 %

31 481 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 okt. 2020

Eslövsgatan 7 E / Nobelvägen 60 E

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun

50 m²

2 rum

3 267 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr+12 %

37 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 okt. 2020

Eslövsgatan 1

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun

37 m²

2 rum

1 927 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 600 000 kr+7 %

43 243 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i september 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 sep. 2020

Eslövsgatan 2A

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

35 m²

2 rum

1 720 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

42 714 kr/m²

Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 sep. 2020

Eslövsgatan 2 a

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

55 m²

2 rum

2 288 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 100 000 kr+17 %

38 182 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 sep. 2020

Eslövsgatan 11

Lägenhet
Västra Sorgenfri / S:t Knut, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

53,5 m²

1,5 rum

2 868 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 620 000 kr+8 %

30 280 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 sep. 2020

Eslövsgatan 5 / Nobelvägen 58C

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Malmö

102 m²

3,5 rum

5 468 kr/mån

Slutpris 3 100 000 kr+19 %

30 392 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Svensk Fastighetsförmedling Malmö

Sålt i augusti 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 aug. 2020

Eslövsgatan 9

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

103 m²

3,5 rum

5 270 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 900 000 kr+12 %

37 864 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 aug. 2020
profilfoto på mäklare
SaraJönsson

Eslövsgatan 9

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
BO-LAGET FASTIGHETSFÖRMEDLING

95 m²

4 rum

5 041 kr/mån

Slutpris 3 450 000 kr+8 %

36 316 kr/m²

BO-LAGET FASTIGHETSFÖRMEDLING
BO-LAGET FASTIGHETSFÖRMEDLING
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 aug. 2020

Eslövsgatan 2B

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

39 m²

1 rum

1 835 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 325 000 kr+11 %

33 974 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Sålt i juli 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2020

Eslövsgatan 1 B

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun

56 m²

2,5 rum

4 436 kr/mån

Slutpris 1 475 000 kr+6 %

26 339 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2020

Eslövsgatan 1 B

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

40 m²

2 rum

3 710 kr/mån

Slutpris 1 120 000 kr-3 %

28 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2020

Eslövsgatan 9 U6

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

56 m²

2 rum

2 931 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 970 000 kr+18 %

35 179 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Sålt i juni 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jun. 2020

Eslövsgatan 9/Nobelvägen 62 U1

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

48 m²

2 rum

2 786 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 550 000 kr±0 %

32 292 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jun. 2020

Eslövsgatan 1

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun

37 m²

1,5 rum

2 648 kr/mån

Slutpris 995 000 kr-9 %

26 892 kr/m²

Croisette Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2020

Eslövsgatan 5/Nobelvägen 58 D

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun

48 m²

2 rum

2 050 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 810 000 kr+10 %

37 708 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jun. 2020

Eslövsgatan 7 / Nobelvägen 60D

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

50 m²

2 rum

3 111 kr/mån

Slutpris 1 320 000 kr-5 %

26 400 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2020

Eslövsgatan 7B

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

50 m²

2 rum

3 111 kr/mån

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

31 900 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jun. 2020

Eslövsgatan 7/ Nobelvägen 60 A

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun

60 m²

2 rum

3 437 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

24 167 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i maj 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 maj. 2020

Eslövsgatan 5 / Nobelvägen 58A

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

48 m²

2 rum

2 000 kr/mån

Slutpris 1 570 000 kr-2 %

32 708 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 maj. 2020

Eslövsgatan 9

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

57,3 m²

2 rum

2 689 kr/mån

Slutpris 1 650 000 kr+10 %

28 796 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 maj. 2020

Eslövsgatan 9/ Nobelvägen 62 U3

Lägenhet
S:t Knut, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

45 m²

2 rum

2 677 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 700 000 kr+3 %

37 778 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2020

Eslövsgatan 9/Nobelvägen 62 U3

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

45 m²

2 rum

2 637 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

37 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Sålt i mars 2020

Eslövsgatan 9U6, S:t Knut / Västra Sorgenfri, Malmö kommun
  • Såld 25 mar. 2020

Eslövsgatan 9U6

Lägenhet
S:t Knut / Västra Sorgenfri, Malmö kommun
SkandiaMäklarna Malmö

102 m²

4,5 rum

5 248 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 195 000 kr±0 %

31 324 kr/m²

SkandiaMäklarna Malmö
SkandiaMäklarna Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2020

Eslövsgatan 7/Nobelvägen 60B

Lägenhet
S:t Knut, Malmö kommun

50 m²

2 rum

3 111 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr+24 %

31 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 mar. 2020

Eslövsgatan 1 B

Lägenhet
S:t Knut, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

54 m²

2 rum

4 364 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

27 685 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2020

Eslövsgatan 7/Nobelvägen 60F

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
BO-LAGET FASTIGHETSFÖRMEDLING

55 m²

2 rum

3 323 kr/mån

Slutpris 1 620 000 kr+2 %

29 455 kr/m²

BO-LAGET FASTIGHETSFÖRMEDLING
BO-LAGET FASTIGHETSFÖRMEDLING

Sålt i februari 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 feb. 2020

Eslövsgatan 7/Nobelvägen 60 E

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

50 m²

2 rum

3 267 kr/mån

Slutpris 1 810 000 kr+13 %

36 200 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 feb. 2020

Eslövsgatan 5/Nobelvägen 58 D

Lägenhet
S:t Knut, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

48 m²

2 rum

2 050 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 760 000 kr+10 %

36 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Sålt i januari 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jan. 2020

Eslövsgatan 5/Nobelvägen 58A

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

48 m²

1 rum

2 050 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

26 979 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jan. 2020

Eslövsgatan 5

Lägenhet
S:t Knut, Malmö kommun

43 m²

2 rum

1 808 kr/mån

Slutpris 1 375 000 kr-1 %

31 977 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jan. 2020

Eslövsgatan 5/Nobelvägen 58B

Lägenhet
S:t Knut, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

48 m²

2 rum

2 000 kr/mån

Slutpris 1 685 000 kr+6 %

35 104 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Sålt i december 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 dec. 2019

Eslövsgatan 9

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun

50 m²

1,5 rum

2 606 kr/mån

Slutpris 1 250 000 kr-3 %

25 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i november 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 nov. 2019

Eslövsgatan 1

Lägenhet
Västra Sorgenfri / St Knut, Malmö kommun

37 m²

1 rum

2 610 kr/mån

Slutpris 1 250 000 kr+26 %

33 784 kr/m²

MOHV Malmö

Sålt i oktober 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2019
profilfoto på mäklare
MathiasJohansson

Eslövsgatan 7A/Nobelvägen 60A

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö

54 m²

2 rum

3 234 kr/mån

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

23 981 kr/m²

HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 okt. 2019

Eslövsgatan 9/Nobelvägen 62

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

73 m²

2,5 rum

3 785 kr/mån

Slutpris 2 250 000 kr+25 %

30 822 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Sålt i september 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 sep. 2019

Eslövsgatan 5

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun

43 m²

1 rum

2 450 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr+9 %

30 233 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 sep. 2019

Eslövsgatan 5

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

43 m²

1 rum

2 450 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr±0 %

25 581 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK

Sålt i augusti 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 aug. 2019

Eslövsgatan 5

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

48 m²

2 rum

2 760 kr/mån

Slutpris 1 530 000 kr-4 %

31 875 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK

Visar 101 - 150 av 276

Artiklar från Hemnet