Dockan, Malmö kommun

Dockan

Alla slutpriser för bostäder - Dockan, Malmö kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 327 sålda bostäder

Sålt i december 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 dec. 2017

Isbergs gata 12

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

114 m²

4 rum

5 224 kr/mån

Slutpris 4 500 000 kr±0 %

39 474 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 dec. 2017

Krankajen 34

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Bostadsagenten

77 m²

2 rum

3 673 kr/mån

Slutpris 2 895 000 kr-3 %

37 597 kr/m²

Bostadsagenten
Bostadsagenten

Sålt i november 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 nov. 2017

Krankajen 12

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

140 m²

4 rum

7 974 kr/mån

Slutpris 8 700 000 kr-3 %

62 143 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 nov. 2017

Krankajen 20

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

91,6 m²

3 rum

5 276 kr/mån

Slutpris 3 800 000 kr±0 %

41 485 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 nov. 2017

Krankajen 40

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

82 m²

3 rum

3 048 kr/mån

Slutpris 3 250 000 kr-1 %

39 634 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 nov. 2017

Krankajen 18

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

87 m²

2,5 rum

5 010 kr/mån

Slutpris 4 900 000 kr-2 %

56 322 kr/m²

Croisette Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 nov. 2017

Isbergs Gata 8A

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

42 m²

2 rum

1 964 kr/mån

Slutpris 2 150 000 kr+3 %

51 190 kr/m²

Croisette Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 nov. 2017

Krankajen 44

Lägenhet
Västra Hamnen, Malmö kommun
Malmöhus Mäklarna AB

60 m²

2 rum

2 231 kr/mån

Slutpris 4 000 000 kr+4 %

66 667 kr/m²

Malmöhus Mäklarna AB
Malmöhus Mäklarna AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 nov. 2017

Dockgatan 19 B

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

66 m²

3 rum

3 014 kr/mån

Slutpris 2 795 000 kr+4 %

42 348 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i oktober 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 okt. 2017

Krankajen 26

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

120 m²

4 rum

6 588 kr/mån

Slutpris 5 200 000 kr-2 %

43 333 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 okt. 2017

Dockgatan 9

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

93 m²

3 rum

3 985 kr/mån

Slutpris 5 200 000 kr+4 %

55 914 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 okt. 2017

Dockgatan 15

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

122 m²

5 rum

4 800 kr/mån

Slutpris 4 500 000 kr+13 %

36 885 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 okt. 2017

Dockgatan 3 A

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

94 m²

3 rum

4 028 kr/mån

Slutpris 5 295 000 kr±0 %

56 330 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2017

Krankajen 34

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

98 m²

3 rum

4 676 kr/mån

Slutpris 3 875 000 kr-3 %

39 541 kr/m²

Croisette Malmö Västra Hamnen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 okt. 2017

Isbergs Gata 10A

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

76 m²

3 rum

3 562 kr/mån

Slutpris 3 795 000 kr±0 %

49 934 kr/m²

Croisette Malmö Västra Hamnen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2017

Krankajen 26

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

89 m²

3 rum

4 886 kr/mån

Slutpris 3 255 000 kr+2 %

36 573 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i september 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 sep. 2017

Dockgatan 11

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

86 m²

2 rum

3 868 kr/mån

Slutpris 3 200 000 kr-8 %

37 209 kr/m²

Croisette Malmö Västra Hamnen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 sep. 2017

Krankajen 16

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

92,6 m²

3 rum

5 332 kr/mån

Slutpris 4 495 000 kr±0 %

48 542 kr/m²

Croisette Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 sep. 2017

Isbergs gata 12

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

114 m²

3 rum

5 224 kr/mån

Slutpris 4 700 000 kr+7 %

41 228 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 sep. 2017

Isbergs gata 8A

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Landgren

42 m²

2 rum

1 964 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr+5 %

54 762 kr/m²

Landgren
Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 sep. 2017

Krankajen 4

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

81,4 m²

3 rum

4 636 kr/mån

Slutpris 4 100 000 kr+3 %

50 369 kr/m²

Croisette Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 sep. 2017

Dockgatan 7

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

91 m²

3 rum

3 899 kr/mån

Slutpris 4 000 000 kr+3 %

43 956 kr/m²

Croisette Malmö Västra Hamnen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 sep. 2017

Isbergs gata 20

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
MOHV Malmö

73 m²

2 rum

3 345 kr/mån

Slutpris 3 000 000 kr+7 %

41 096 kr/m²

MOHV Malmö
MOHV Malmö

Sålt i augusti 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 aug. 2017

Isbergs gata 8A

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

77 m²

3 rum

3 601 kr/mån

Slutpris 3 275 000 kr-2 %

42 532 kr/m²

Croisette Malmö Västra Hamnen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2017

Krankajen 28

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

74 m²

2 rum

4 063 kr/mån

Slutpris 3 500 000 kr-3 %

47 297 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i juli 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jul. 2017

Krankajen 44

Lägenhet
Västra Hamnen, Malmö kommun

60 m²

2 rum

2 231 kr/mån

Slutpris 3 700 000 kr+12 %

61 667 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jul. 2017

Isbergs gata 8A

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

42 m²

2 rum

1 964 kr/mån

Slutpris 2 350 000 kr+7 %

55 952 kr/m²

Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jul. 2017

Dockgatan 3 A

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

90 m²

3 rum

3 858 kr/mån

Slutpris 3 700 000 kr-1 %

41 111 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2017

Krankajen 36

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

76 m²

2 rum

3 626 kr/mån

Slutpris 3 925 000 kr+1 %

51 645 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö

Sålt i juni 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jun. 2017

Isbergs gata 28

Lägenhet
Västra Hamnen, Malmö kommun

60 m²

2 rum

2 750 kr/mån

Slutpris 3 450 000 kr+5 %

57 500 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2017

Krankajen 26

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

97 m²

3 rum

5 326 kr/mån

Slutpris 3 850 000 kr-4 %

39 691 kr/m²

Croisette Malmö Västra Hamnen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jun. 2017

Dockgatan 25A

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

69 m²

3 rum

3 931 kr/mån

Slutpris 3 145 000 kr+5 %

45 580 kr/m²

Croisette Malmö Västra Hamnen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jun. 2017

Dockgatan 25 A

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

52 m²

2 rum

3 233 kr/mån

Slutpris 2 595 000 kr±0 %

49 904 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jun. 2017

Dockgatan 7

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

108 m²

3 rum

4 628 kr/mån

Slutpris 6 075 000 kr+5 %

56 250 kr/m²

Croisette Höllviken

Sålt i maj 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 maj. 2017

Dockgatan 5 A

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

59 m²

2 rum

2 528 kr/mån

Slutpris 3 195 000 kr±0 %

54 153 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 maj. 2017

Krankajen 36

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

76 m²

2 rum

3 626 kr/mån

Slutpris 3 900 000 kr+3 %

51 316 kr/m²

Croisette Malmö Västra Hamnen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2017

Isbergs gata 4

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

66 m²

2 rum

3 085 kr/mån

Slutpris 3 025 000 kr+21 %

45 833 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 maj. 2017

Isbergs gata 16

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Bjurfors Limhamn

67 m²

2 rum

3 071 kr/mån

Slutpris 3 025 000 kr+10 %

45 149 kr/m²

Bjurfors Limhamn
Bjurfors Limhamn

Sålt i april 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2017

Isbergs gata 4

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

61 m²

2 rum

2 852 kr/mån

Slutpris 2 725 000 kr+9 %

44 672 kr/m²

Croisette Malmö Västra Hamnen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2017

Krankajen 22

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

95 m²

3 rum

5 216 kr/mån

Slutpris 4 300 000 kr+16 %

45 263 kr/m²

Croisette Malmö Västra Hamnen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2017

Dockgatan 23

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

54 m²

2 rum

3 306 kr/mån

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

40 648 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2017

Dockgatan 27

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

64 m²

2 rum

3 867 kr/mån

Slutpris 2 900 000 kr-3 %

45 313 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2017

Dockgatan 5A

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

59 m²

2 rum

2 528 kr/mån

Slutpris 2 575 000 kr+8 %

43 644 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2017

Dockgatan 27

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

84 m²

3 rum

4 718 kr/mån

Slutpris 4 495 000 kr±0 %

53 512 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 apr. 2017

Dockgatan 25 a

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

88 m²

3 rum

4 850 kr/mån

Slutpris 4 100 000 kr+3 %

46 591 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 apr. 2017

Dockgatan 15

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

98 m²

4 rum

4 276 kr/mån

Slutpris 4 140 000 kr+9 %

42 245 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2017

Dockgatan 21

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

62 m²

2 rum

3 601 kr/mån

Slutpris 2 495 000 kr-4 %

40 242 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i mars 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2017

Dockgatan 11

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Landgren

88 m²

3 rum

3 925 kr/mån

Slutpris 4 100 000 kr+3 %

46 591 kr/m²

Landgren
Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2017

Krankajen 34

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun

95 m²

3 rum

4 533 kr/mån

Slutpris 4 395 000 kr±0 %

46 263 kr/m²

Croisette Malmö Västra Hamnen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2017

Isbergs Gata 8A

Lägenhet
Dockan, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

42 m²

2 rum

2 164 kr/mån

Slutpris 2 100 000 kr+11 %

50 000 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK

Visar 1051 - 1100 av 1327

Artiklar från Hemnet