Davidshall, Malmö kommun

Davidshall

Alla slutpriser för bostäder - Davidshall, Malmö kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

618 sålda bostäder

Sålt i juni 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jun. 2014

Fersens väg 16

Lägenhet
Davidshall, Malmö kommun

82,2 m²

3 rum

2 144 kr/mån

Slutpris 2 600 000 kr±0 %

31 630 kr/m²

Bocenter Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jun. 2014

Davidshallstorg 7

Lägenhet
Davidshall/city, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

44 m²

2 rum

2 332 kr/mån

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

36 250 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jun. 2014

Fersens väg 14 A

Lägenhet
Stadsteatern/Davidshallstorg, Malmö kommun

95 m²

4 rum

5 216 kr/mån

Slutpris 3 300 000 kr+3 %

34 737 kr/m²

Boval

Sålt i maj 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2014

Regementsgatan 16

Lägenhet
Davidshall, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

93 m²

3 rum

5 474 kr/mån

Slutpris 2 725 000 kr-6 %

29 301 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

Sålt i april 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2014

Storgatan 41A

Lägenhet
Davidshall, Malmö kommun

131 m²

4 rum

5 988 kr/mån

Slutpris 3 450 000 kr+5 %

26 336 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2014

Fersens väg 14B

Lägenhet
Stadsteatern, Malmö kommun

22 m²

1 rum

1 824 kr/mån

Slutpris 995 000 kr±0 %

45 227 kr/m²

Croisette Malmö City

Sålt i februari 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2014

Kockumsgatan 10

Lägenhet
Davidshall, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

110 m²

4,5 rum

4 697 kr/mån

Slutpris 3 400 000 kr-3 %

30 909 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2014

Fersens väg 12

Lägenhet
Davidshall, Malmö kommun

51 m²

2 rum

2 088 kr/mån

Slutpris 1 850 000 kr-2 %

36 275 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2014

Erik Dahlbergsgatan 8

Lägenhet
Davidshall, Malmö kommun

83 m²

3 rum

4 139 kr/mån

Slutpris 2 100 000 kr-8 %

25 301 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i november 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 nov. 2013

Davidshallstorg 3

Lägenhet
Davidshallstorg, Malmö kommun

43 m²

2 rum

2 280 kr/mån

Slutpris 1 480 000 kr-1 %

34 419 kr/m²

Boval

Sålt i oktober 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2013

Kockumsgatan 3 B

Lägenhet
Davidshall, Malmö kommun

65 m²

2 rum

4 298 kr/mån

Slutpris 1 760 000 kr+4 %

27 077 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2013

Östra Rönneholmsvägen 15

Lägenhet
Davidshall, Malmö kommun

98 m²

4 rum

3 737 kr/mån

Slutpris 3 120 000 kr-2 %

31 837 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling

Sålt i september 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2013

Regementsgatan 16, vån 2

Lägenhet
City / Davidshall, Malmö kommun

111 m²

4 rum

6 316 kr/mån

Slutpris 2 735 000 kr-2 %

24 640 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2013

Davidshallsgatan 5 A, vån 2

Lägenhet
Davidshall, Malmö kommun

89 m²

3 rum

4 535 kr/mån

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

24 663 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2013

Jörgen Ankersgatan 16 B

Lägenhet
Davidshall, Malmö kommun

48 m²

2 rum

3 239 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr-18 %

27 083 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling

Sålt i juli 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2013

Fersens väg 14

Lägenhet
Stadsteatern / Davidshall, Malmö kommun

139 m²

4,5 rum

5 897 kr/mån

Slutpris 4 450 000 kr-3 %

32 014 kr/m²

Boval

Sålt i juni 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jun. 2013

Erik Dahlbergsgatan 6, Lgh 1301

Lägenhet
Davidshall, Malmö kommun

66 m²

2,5 rum

3 802 kr/mån

Slutpris 1 955 000 kr-1 %

29 621 kr/m²

Mäklarhuset Malmö Köpenhamnsvägen

Sålt i mars 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2013

Erik Dahlbergsgatan 12

Lägenhet
Davidshallstorg, Malmö kommun

70 m²

2,5 rum

4 075 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr±0 %

32 857 kr/m²

Boval

Visar 601 - 618 av 618

Artiklar från Hemnet