Dammfri, Malmö kommun

Dammfri

Alla slutpriser för bostäder - Dammfri, Malmö kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 114 sålda bostäder

Sålt i juli 2025

Roskildevägen 25D, Pildammarna, Malmö kommun
  • Såld 5 jul. 2025

Roskildevägen 25D

Lägenhet
Pildammarna, Malmö kommun
Grip Fastighetsmäkleri

49 m²

2 rum

5 182 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 990 000 kr±0 %

40 612 kr/m²

Grip Fastighetsmäkleri
Grip Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2025

Pilåkersvägen 4C

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Croisette Hyllie

63 m²

3 rum

6 140 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

33 333 kr/m²

Croisette Hyllie
Croisette Hyllie
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2025

Roskildevägen 25D

Lägenhet
Pildammarna, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

57 m²

2 rum

5 642 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 910 000 kr+1 %

33 509 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jul. 2025

Köpenhamnsvägen 46B

Lägenhet
Slottsstaden, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

74,5 m²

3 rum

4 927 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 025 000 kr-2 %

40 604 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Roskildevägen 27A, Pildammarna, Malmö kommun
  • Såld 1 jul. 2025

Roskildevägen 27A

Lägenhet
Pildammarna, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

67 m²

3 rum

6 427 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 615 000 kr+5 %

39 030 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i juni 2025

Roskildevägen 31B, Pildammarna, Malmö kommun
  • Såld 28 jun. 2025

Roskildevägen 31B

Lägenhet
Pildammarna, Malmö kommun
Notar

50,5 m²

2 rum

4 561 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

37 624 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2025

Mariedalsvägen 62A

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

50,5 m²

2 rum

4 561 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 500 000 kr-14 %

29 703 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jun. 2025

Köpenhamnsvägen 20A

Lägenhet
Slottsstaden, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

63,4 m²

2 rum

5 447 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 025 000 kr-3 %

31 940 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2025

Kronborgsvägen 18A

Lägenhet
Pildammarna, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

43 m²

2 rum

4 523 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

33 721 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2025

Ribevägen 20A

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Croisette Hyllie

58,5 m²

2 rum

4 221 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 200 000 kr-4 %

37 607 kr/m²

Croisette Hyllie
Croisette Hyllie
Ribevägen 14C, Dammfri, Malmö kommun
  • Såld 12 jun. 2025

Ribevägen 14C

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Notar

61,5 m²

2 rum

4 489 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 270 000 kr+1 %

36 911 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jun. 2025

Pilåkersvägen 5C

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Croisette Hyllie

32 m²

1 rum

3 100 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 995 000 kr±0 %

31 094 kr/m²

Croisette Hyllie
Croisette Hyllie
Kronborgsvägen 18D, Slottsstaden, Malmö kommun
  • Såld 4 jun. 2025

Kronborgsvägen 18D

Lägenhet
Slottsstaden, Malmö kommun
Livsrum

54 m²

2 rum

5 432 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 525 000 kr+6 %

28 241 kr/m²

Livsrum
Livsrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jun. 2025

Ribevägen 16A

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

4 316 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 270 000 kr+6 %

37 833 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i maj 2025

Köpenhamnsvägen 48 C, Slottsstaden / Erikslust, Malmö kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Köpenhamnsvägen 48 C

Lägenhet
Slottsstaden / Erikslust, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

75 m²

3 rum

5 066 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 150 000 kr-1 %

42 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2025

Roskildevägen 27B

Lägenhet
Pildammarna, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

56 m²

2 rum

5 706 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 865 000 kr-7 %

33 304 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 maj. 2025

Ribevägen 18D

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

75,5 m²

3 rum

5 357 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 695 000 kr±0 %

35 695 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Köpenhamnsvägen 42A, Erikslust, Malmö kommun
  • Såld 22 maj. 2025

Köpenhamnsvägen 42A

Lägenhet
Erikslust, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

84 m²

3 rum

5 436 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 450 000 kr-7 %

41 071 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mariedalsvägen 55 a, Dammfri, Malmö kommun
  • Såld 21 maj. 2025

Mariedalsvägen 55 a

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

75 m²

3 rum

5 608 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 490 000 kr±0 %

33 200 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Ribevägen 22D, Dammfri, Malmö kommun
  • Såld 14 maj. 2025

Ribevägen 22D

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

54,5 m²

2 rum

4 020 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr±0 %

36 697 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kronborgsvägen 18D, Slottsstaden, Malmö kommun
  • Såld 5 maj. 2025

Kronborgsvägen 18D

Lägenhet
Slottsstaden, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

49 m²

2 rum

4 977 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 395 000 kr-7 %

28 469 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Bobergsängen 1B, Pildammarna, Malmö kommun
  • Såld 4 maj. 2025
profilfoto på mäklare
SandraLindh

Bobergsängen 1B

Lägenhet
Pildammarna, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö

52,2 m²

2 rum

4 544 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr-3 %

38 314 kr/m²

HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
Köpenhamnsvägen 20A, Dammfri, Malmö kommun
  • Såld 2 maj. 2025

Köpenhamnsvägen 20A

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Notar

26,8 m²

1 rum

2 921 kr/mån

Slutpris 1 185 000 kr-8 %

44 216 kr/m²

Notar
Notar
Ribevägen 8 A, Dammfri, Malmö kommun
  • Såld 1 maj. 2025

Ribevägen 8 A

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

55,6 m²

2 rum

4 603 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr+3 %

35 072 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Sålt i april 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2025

John ericssons väg 65A

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

53 m²

2 rum

3 928 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 625 000 kr-4 %

30 660 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2025

Köpenhamnsvägen 42C

Lägenhet
Slottsstaden, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

59 m²

2 rum

4 012 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

35 593 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2025

Köpenhamnsvägen 20A

Lägenhet
Slottsstaden, Malmö kommun
Croisette Hyllie

63,4 m²

2 rum

5 447 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 295 000 kr±0 %

36 199 kr/m²

Croisette Hyllie
Croisette Hyllie
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2025

Bobergsängen 4C

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

52,7 m²

2 rum

4 428 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 730 000 kr-4 %

32 827 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Korsörvägen 14A, Dammfri, Malmö kommun
  • Såld 16 apr. 2025

Korsörvägen 14A

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

48,5 m²

2 rum

3 316 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 650 000 kr-3 %

34 021 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2025

Korsörvägen 14A

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

67 m²

2 rum

4 542 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 100 000 kr-12 %

31 343 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2025

Dammfrigången 4A

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Croisette Hyllie

59 m²

2 rum

4 810 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 145 000 kr±0 %

36 356 kr/m²

Croisette Hyllie
Croisette Hyllie
Kronborgsvägen 18A, Pildammarna, Malmö kommun
  • Såld 7 apr. 2025

Kronborgsvägen 18A

Lägenhet
Pildammarna, Malmö kommun
Norban Mäkleri

43 m²

2 rum

4 693 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

33 721 kr/m²

Norban Mäkleri
Norban Mäkleri

Sålt i mars 2025

Roskildevägen 41A, Pildammarna, Malmö kommun
  • Såld 26 mar. 2025

Roskildevägen 41A

Lägenhet
Pildammarna, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

94,2 m²

3,5 rum

7 203 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 900 000 kr+2 %

30 786 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bobergsängen 3 E, Dammfri, Malmö kommun
  • Såld 21 mar. 2025

Bobergsängen 3 E

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
SkandiaMäklarna Malmö

71,2 m²

3 rum

5 858 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 455 000 kr+3 %

34 480 kr/m²

SkandiaMäklarna Malmö
SkandiaMäklarna Malmö
Roskildevägen 25A, Pildammarna, Malmö kommun
  • Såld 21 mar. 2025

Roskildevägen 25A

Lägenhet
Pildammarna, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

150 m²

5 rum

13 861 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr-5 %

25 333 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 mar. 2025

Ribevägen 13B

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

73,5 m²

3 rum

6 036 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 595 000 kr±0 %

35 306 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 mar. 2025

Mariedalsvägen 62B

Lägenhet
Pildammarna, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

50,5 m²

2 rum

4 561 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr-1 %

36 634 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2025

Ribevägen 18D

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Croisette Hyllie

55 m²

2 rum

3 916 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr-5 %

33 636 kr/m²

Croisette Hyllie
Croisette Hyllie

Sålt i februari 2025

Korsörvägen 4b, DAMMFRI / SLOTTSSTADEN, Malmö kommun
  • Såld 26 feb. 2025
profilfoto på mäklare
ClaudiaCarlin Hagel

Korsörvägen 4b

Lägenhet
DAMMFRI / SLOTTSSTADEN, Malmö kommun
Hallonqvist fastighetsbyrå AB

90 m²

3 rum

6 940 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 100 000 kr+4 %

34 444 kr/m²

Hallonqvist fastighetsbyrå AB
Hallonqvist fastighetsbyrå AB
Ribevägen 22b, Dammfri, Malmö kommun
  • Såld 25 feb. 2025

Ribevägen 22b

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

54,5 m²

2 rum

4 099 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 795 000 kr-6 %

32 936 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Bobergsängen 6B, Dammfri, Malmö kommun
  • Såld 21 feb. 2025

Bobergsängen 6B

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

95,4 m²

4 rum

7 774 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 535 000 kr-2 %

26 572 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2025

Mariedalsvägen 55E

Lägenhet
Slottsstaden, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

78,5 m²

3 rum

6 282 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 275 000 kr-5 %

28 981 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Köpenhamnsvägen 46C, Slottsstaden / Erikslust, Malmö kommun
  • Såld 18 feb. 2025

Köpenhamnsvägen 46C

Lägenhet
Slottsstaden / Erikslust, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

74,5 m²

3 rum

4 927 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr-3 %

40 268 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Köpenhamnsvägen 42 B, Erikslust/Slottsstaden, Malmö kommun
  • Såld 18 feb. 2025

Köpenhamnsvägen 42 B

Lägenhet
Erikslust/Slottsstaden, Malmö kommun
SkandiaMäklarna Malmö

76,5 m²

3 rum

5 032 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 350 000 kr+2 %

43 791 kr/m²

SkandiaMäklarna Malmö
SkandiaMäklarna Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 feb. 2025

Randersvägen 24B

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

59,5 m²

2 rum

5 677 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 775 000 kr±0 %

29 832 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 feb. 2025

Korsörvägen 8A

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

67,6 m²

3 rum

5 481 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr-7 %

41 420 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2025

Köpenhamnsvägen 42C

Lägenhet
Slottsstaden, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

76,5 m²

3 rum

5 032 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 195 000 kr+7 %

41 765 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Bellevuevägen 2C, Dammfri, Malmö kommun
  • Såld 12 feb. 2025

Bellevuevägen 2C

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
BERNIN Fastighetsförmedling

55,5 m²

2,5 rum

3 257 kr/mån

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

37 838 kr/m²

BERNIN Fastighetsförmedling
BERNIN Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 feb. 2025

Mariedalsvägen 55C

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

58,5 m²

2 rum

4 662 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 050 000 kr-2 %

35 043 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 feb. 2025

Ribevägen 2A

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

52,9 m²

2 rum

4 146 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 930 500 kr+2 %

36 493 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 101 - 150 av 2114

Artiklar från Hemnet