Östra Torn, Lunds kommun

Östra Torn

Alla slutpriser för bostäder - Östra Torn, Lunds kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 463 sålda bostäder

Sålt i april 2015

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2015

Basungränden 6C

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund

60 m²

2 rum

4 173 kr/mån

Slutpris 1 475 000 kr+9 %

24 583 kr/m²

Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2015

Stralsundsvägen 94

Lägenhet
Östra Torn., Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund

37 m²

1,5 rum

2 658 kr/mån

Slutpris 950 000 kr±0 %

25 676 kr/m²

Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2015

Stralsundsvägen 96

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun

58 m²

2 rum

3 928 kr/mån

Slutpris 1 225 000 kr±0 %

21 121 kr/m²

Croisette Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 apr. 2015

Orkestervägen 6

Radhus
Östra Torn, Lunds kommun
Bjurfors Lund

152+28 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 900 000 kr+9 %
Bjurfors Lund
Bjurfors Lund

Sålt i mars 2015

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2015

Neversvägen 39

Lägenhet
Brunnshög, Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund

84 m²

3 rum

5 942 kr/mån

Slutpris 1 850 000 kr±0 %

22 024 kr/m²

Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2015

Ekelundsvägen 36

Radhus
Östra Torn., Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund

129 m²

0 kr/mån

Slutpris 4 040 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 mar. 2015

Stralsundsvägen 4

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun

73 m²

3 rum

4 484 kr/mån

Slutpris 1 700 000 kr+7 %

23 288 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 mar. 2015

Neversvägen 37

Lägenhet
Lund, Lunds kommun

84 m²

3 rum

5 942 kr/mån

Slutpris 1 405 000 kr-3 %

16 726 kr/m²

Ask Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2015

Stralsundsvägen 96

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun
Bjurfors Lund

37 m²

1 rum

2 658 kr/mån

Slutpris 880 000 kr-1 %

23 784 kr/m²

Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2015

Iliongränden 117

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun
Bjurfors Lund

97,1 m²

3 rum

6 545 kr/mån

Slutpris 1 220 000 kr+16 %

12 564 kr/m²

Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2015

Flöjtvägen 2a

Lägenhet
Östra Torn., Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund

83,6 m²

3 rum

4 255 kr/mån

Slutpris 1 755 000 kr+10 %

20 993 kr/m²

Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2015

Iliongränden 296

Radhus
Östra torn, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

92,3 m²

4 rum

5 796 kr/mån

Slutpris 2 210 000 kr+14 %

23 944 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

Sålt i februari 2015

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 feb. 2015

Musikantvägen 4A

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun
Bjurfors Lund

101 m²

4 rum

5 396 kr/mån

Slutpris 1 780 000 kr+5 %

17 624 kr/m²

Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 feb. 2015

Klarinettgränden 5B

Lägenhet
Östra Torn., Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund

80 m²

3 rum

4 238 kr/mån

Slutpris 1 190 000 kr±0 %

14 875 kr/m²

Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2015

Flygelvägen 181

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun
Bjurfors Lund

86,5 m²

3 rum

6 240 kr/mån

Slutpris 800 000 kr+5 %

9 249 kr/m²

Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 feb. 2015

Stralsundsvägen 92

Lägenhet
Östra Torn., Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund

80,5 m²

4 rum

5 962 kr/mån

Slutpris 1 500 000 kr+8 %

18 634 kr/m²

Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund

Sålt i januari 2015

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2015

Neversvägen 37

Lägenhet
Brunnshög, Lunds kommun

106 m²

4 rum

7 277 kr/mån

Slutpris 1 850 000 kr-3 %

17 453 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2015

Flygelvägen 175

Lägenhet
Östra Torn., Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund

72,5 m²

2 rum

5 305 kr/mån

Slutpris 710 000 kr+2 %

9 793 kr/m²

Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jan. 2015

Fagottgränden 9 A

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun

64 m²

2 rum

3 400 kr/mån

Slutpris 1 360 000 kr+5 %

21 250 kr/m²

Husera
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jan. 2015

Flygelvägen 231

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun
Bjurfors Lund

63,5 m²

2 rum

5 159 kr/mån

Slutpris 900 000 kr+6 %

14 173 kr/m²

Bjurfors Lund
Bjurfors Lund

Sålt i december 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 dec. 2014

Musikantvägen 20 A

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun

80 m²

3 rum

4 238 kr/mån

Slutpris 1 310 000 kr+3 %

16 375 kr/m²

Mäklarhuset Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 dec. 2014

Fagottgränden 3 B

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun

83,6 m²

3 rum

4 172 kr/mån

Slutpris 1 650 000 kr+3 %

19 737 kr/m²

Husera
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 dec. 2014

Basungränden 12 C

Radhus
Östra torn, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

4 132 kr/mån

Slutpris 1 330 000 kr-5 %

22 167 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 dec. 2014

Sångarevägen 22c

Radhus
Östra Torn, Lunds kommun
Bjurfors Lund

134 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 350 000 kr+5 %
Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 dec. 2014

Stralsundsvägen 92

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun

61 m²

2 rum

4 491 kr/mån

Slutpris 985 000 kr-1 %

16 148 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling

Sålt i november 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 nov. 2014

Stralsundsvägen 96

Lägenhet
Brunnshög, Lunds kommun
LF Fastighetsförmedling Lund

57,5 m²

2 rum

3 796 kr/mån

Slutpris 1 110 000 kr-3 %

19 304 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 nov. 2014

Iliongränden 115

Lägenhet
Östra torn, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

85,3 m²

3 rum

6 154 kr/mån

Slutpris 1 335 000 kr+3 %

15 651 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 nov. 2014

Musikantvägen 12C

Lägenhet
Östra Torn., Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund

65 m²

2 rum

3 582 kr/mån

Slutpris 1 040 000 kr+1 %

16 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 nov. 2014

Flygelvägen 285

Radhus
Östra torn, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

106 m²

5 rum

8 020 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr+2 %

13 208 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 nov. 2014

Stralsundsvägen 90

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun

61 m²

2 rum

4 490 kr/mån

Slutpris 995 000 kr-9 %

16 311 kr/m²

Husera
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 nov. 2014

Stralsundsvägen 96

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun

62 m²

2 rum

4 083 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr-9 %

16 129 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 nov. 2014

Musikantvägen 2 B

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun

80 m²

3 rum

4 344 kr/mån

Slutpris 1 425 000 kr+8 %

17 813 kr/m²

Husera

Sålt i oktober 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 okt. 2014

Flöjtvägen 6 A

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun
LF Fastighetsförmedling Lund

37 m²

1 rum

2 026 kr/mån

Slutpris 1 025 000 kr-5 %

27 703 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 okt. 2014

Flöjtvägen 6 B

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun
LF Fastighetsförmedling Lund

37 m²

1 rum

2 026 kr/mån

Slutpris 930 000 kr-7 %

25 135 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 okt. 2014

Fagottgränden 17A

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun
Bjurfors Lund

64 m²

2 rum

3 333 kr/mån

Slutpris 1 225 000 kr+26 %

19 141 kr/m²

Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 okt. 2014

Uardavägen 41

Lägenhet
Östra Torn - Djingis Khan, Lunds kommun

112 m²

6 rum

6 914 kr/mån

Slutpris 2 000 000 kr+8 %

17 857 kr/m²

Husera
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 okt. 2014

Stralsundsvägen 94

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun

62 m²

2 rum

4 083 kr/mån

Slutpris 1 150 000 kr-10 %

18 548 kr/m²

Croisette Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2014

Iliongränden 213

Lägenhet
Östra torn, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

87,1 m²

3 rum

6 257 kr/mån

Slutpris 1 150 000 kr+16 %

13 203 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2014

Flöjtvägen 10 B

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun

56 m²

2 rum

2 808 kr/mån

Slutpris 1 050 000 kr±0 %

18 750 kr/m²

Fernlund Mäklare AB

Sålt i september 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2014

Iliongränden 56

Lägenhet
Östra Torn - Djingis Khan, Lunds kommun

112 m²

6 rum

6 914 kr/mån

Slutpris 2 565 000 kr+12 %

22 902 kr/m²

Husera
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2014

Flygelvägen 267

Radhus
Östra torn, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

106 m²

5 rum

8 020 kr/mån

Slutpris 1 465 000 kr+13 %

13 821 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2014

Flygelvägen 75

Radhus
Östra Torn, Lunds kommun

82,5 m²

3 rum

6 695 kr/mån

Slutpris 1 195 000 kr±0 %

14 485 kr/m²

Mäklarhuset Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 sep. 2014

Fagottgränden 21 A

Lägenhet
Östra Torn., Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund

64 m²

2 rum

3 333 kr/mån

Slutpris 1 065 000 kr+7 %

16 641 kr/m²

Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 sep. 2014

Basungränd 2A

Radhus
Östra Torn, Lunds kommun
Bjurfors Lund

60 m²

2 rum

4 284 kr/mån

Slutpris 1 490 000 kr±0 %

24 833 kr/m²

Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 sep. 2014

Musikantvägen 2A

Lägenhet
Östra Torn., Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund

80 m²

3 rum

4 344 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr±0 %

15 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund

Sålt i augusti 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 aug. 2014

Iliongränden 54

Lägenhet
Östra Torn - Djingis Khan, Lunds kommun

80 m²

3 rum

5 003 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr+12 %

18 125 kr/m²

Husera
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 aug. 2014

Stralsundsvägen 74

Lägenhet
Östra Torn., Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund

93 m²

4 rum

5 622 kr/mån

Slutpris 2 025 000 kr+2 %

21 774 kr/m²

Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 aug. 2014

Basungränden 14C

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun
Bjurfors Lund

79+41 m²

3,5 rum

5 280 kr/mån

Slutpris 1 930 000 kr+8 %

24 430 kr/m²

Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 aug. 2014

Iliongränden 310

Lägenhet
Östra Torn - Djingis Khan, Lunds kommun

112 m²

5 rum

6 914 kr/mån

Slutpris 2 150 000 kr+8 %

19 196 kr/m²

Husera
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 aug. 2014

Stralsundsvägen 96

Lägenhet
Östra Torn., Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund

40 m²

1 rum

2 728 kr/mån

Slutpris 850 000 kr±0 %

21 250 kr/m²

Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund

Visar 1301 - 1350 av 1463

Artiklar från Hemnet