Ludvika kommun

Ludvika kommun

Alla slutpriser för bostäder - Ludvika kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

4 381 sålda bostäder

Sålt i december 2025

Grottvägen 13A, LUDVIKA Högberget, Ludvika kommun
  • Såld 11 dec. 2025

Grottvägen 13A

Lägenhet
LUDVIKA Högberget, Ludvika kommun
LF Fastighetsförmedling Ludvika

105,6 m²

4 rum

5 094 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr+13 %

12 311 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ludvika
LF Fastighetsförmedling Ludvika
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 dec. 2025

Södra Kvarnberget 5

Villa
Fredriksberg, Ludvika kommun
HusmanHagberg Ludvika

Slutpris 795 000 kr±0 %
HusmanHagberg Ludvika
HusmanHagberg Ludvika
Lindvägen 24 D, Grängesberg, Ludvika kommun
  • Såld 9 dec. 2025

Lindvägen 24 D

Lägenhet
Grängesberg, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

57 m²

2 rum

3 826 kr/mån

Slutpris 125 000 kr-14 %

2 193 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Furuhällsgatan 6 B, Ludvika, Ludvika kommun
  • Såld 8 dec. 2025

Furuhällsgatan 6 B

Lägenhet
Ludvika, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

64 m²

3 rum

3 674 kr/mån

Slutpris 765 000 kr-7 %

11 953 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Grönsiskevägen 2 A, Marnäs, Ludvika kommun
  • Såld 3 dec. 2025

Grönsiskevägen 2 A

Lägenhet
Marnäs, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

57 m²

2 rum

4 256 kr/mån

Slutpris 525 000 kr±0 %

9 211 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

Sålt i november 2025

Engelbrektsgatan 26 A , Centrum, Ludvika kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Engelbrektsgatan 26 A

Lägenhet
Centrum, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

36 m²

1 rum

1 898 kr/mån

Slutpris 510 000 kr-3 %

14 167 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Rönnvägen 42, Ludvika, Ludvika kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Rönnvägen 42

Villa
Ludvika, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

115+57 m²

5 rum

299 m²

Slutpris 1 085 000 kr-22 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Vindelgatan 15 B, Ludvika, Ludvika kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Vindelgatan 15 B

Lägenhet
Ludvika, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

47,1 m²

2 rum

3 794 kr/mån

Slutpris 395 000 kr±0 %

8 386 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Vindelgatan 8A, Högberget, Ludvika kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Vindelgatan 8A

Lägenhet
Högberget, Ludvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika

76 m²

3 rum

6 912 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 315 000 kr-20 %

4 145 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Timmermansvägen 10A, Ludvika Marnäs, Ludvika kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Timmermansvägen 10A

Lägenhet
Ludvika Marnäs, Ludvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika

71 m²

3 rum

4 142 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 955 000 kr+27 %

13 451 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Säfsbyn 184, SÄFSEN, Ludvika kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Säfsbyn 184

Tomt
SÄFSEN, Ludvika kommun
LF Fastighetsförmedling Ludvika

817 m²

Slutpris 400 000 kr-19 %
LF Fastighetsförmedling Ludvika
LF Fastighetsförmedling Ludvika
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 nov. 2025

Säfsbyn 183

Fritidshus
SÄFSEN, Ludvika kommun
LF Fastighetsförmedling Ludvika

55 m²

3 rum

512 m²

Slutpris 1 500 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Ludvika
LF Fastighetsförmedling Ludvika
Generatorgatan 3 B, Högberget, Ludvika kommun
  • Såld 27 nov. 2025

Generatorgatan 3 B

Lägenhet
Högberget, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

40 m²

1 rum

2 864 kr/mån

Slutpris 352 500 kr-6 %

8 813 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2025

Glaningevägen 10

Villa
Blötberget, Ludvika kommun
HusmanHagberg Ludvika

116+52 m²

4 rum

5 760 m²

Slutpris 1 500 000 kr±0 %
HusmanHagberg Ludvika
HusmanHagberg Ludvika
Gudmundbergsvägen 25, Grängesberg Västra, Ludvika kommun
  • Såld 26 nov. 2025

Gudmundbergsvägen 25

Villa
Grängesberg Västra, Ludvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika

79 m²

3 rum

1 225 m²

Slutpris 932 000 kr-15 %
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Skovelvägen 14, Ludvika, Ludvika kommun
  • Såld 26 nov. 2025

Skovelvägen 14

Villa
Ludvika, Ludvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika

148+47 m²

7 rum

1 169 m²

Slutpris 1 895 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Skolgatan 2, Centrum, Ludvika kommun
  • Såld 25 nov. 2025

Skolgatan 2

Lägenhet
Centrum, Ludvika kommun
HusmanHagberg Ludvika

86 m²

3 rum

5 311 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 475 000 kr+2 %

17 151 kr/m²

HusmanHagberg Ludvika
HusmanHagberg Ludvika
Videvägen 8 C lgh 1203, Ludvika, Ludvika kommun
  • Såld 25 nov. 2025

Videvägen 8 C lgh 1203

Lägenhet
Ludvika, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

57,5 m²

2 rum

4 421 kr/mån

Slutpris 691 000 kr+2 %

12 017 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 nov. 2025

Skisskolningen 4

Villa
Persbo, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

142+84 m²

4 rum

2 540 m²

Slutpris 2 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Älgstigen 3, HÅKSBERG, Ludvika kommun
  • Såld 25 nov. 2025

Älgstigen 3

Villa
HÅKSBERG, Ludvika kommun
LF Fastighetsförmedling Ludvika

71+54 m²

3 rum

646 m²

Slutpris 1 525 000 kr+22 %
LF Fastighetsförmedling Ludvika
LF Fastighetsförmedling Ludvika
Morhagsvägen 76, Morhagen, Ludvika kommun
  • Såld 22 nov. 2025

Morhagsvägen 76

Villa
Morhagen, Ludvika kommun
Mäklarhuset Ludvika

131 m²

7 rum

1 529 m²

Slutpris 1 795 000 kr-10 %
Mäklarhuset Ludvika
Mäklarhuset Ludvika
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 nov. 2025

Palahöjden 7

Fritidshus
Grängesberg, Ludvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika

70 m²

2 rum

5 179 m²
  • Uteplats

Slutpris 510 000 kr+13 %
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Strömsdal 44, Grängesberg, Ludvika kommun
  • Såld 20 nov. 2025

Strömsdal 44

Villa
Grängesberg, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

120+20 m²

4 rum

2 542 m²

Slutpris 1 600 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Smultronstigen 4, Knutsbo, Ludvika kommun
  • Såld 18 nov. 2025

Smultronstigen 4

Villa
Knutsbo, Ludvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika

115+57 m²

6 rum

483 m²

Slutpris 1 725 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Ickorbotten Högbottenvägen 1, Ludvika, Ludvika kommun
  • Såld 18 nov. 2025

Ickorbotten Högbottenvägen 1

Villa
Ludvika, Ludvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika

120+12 m²

5 rum

2 127 m²

Slutpris 1 675 000 kr+12 %
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Kasttjärnsgatan 3, LUDVIKA Centrum, Ludvika kommun
  • Såld 17 nov. 2025

Kasttjärnsgatan 3

Villa
LUDVIKA Centrum, Ludvika kommun
LF Fastighetsförmedling Ludvika

176+90 m²

5 rum

1 514 m²

Slutpris 850 000 kr-33 %
LF Fastighetsförmedling Ludvika
LF Fastighetsförmedling Ludvika
Rönnvägen 32, Ludvika, Ludvika kommun
  • Såld 16 nov. 2025

Rönnvägen 32

Villa
Ludvika, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

113+54 m²

5 rum

300 m²

Slutpris 1 600 000 kr+21 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Statorvägen 9, Golan, Ludvika kommun
  • Såld 14 nov. 2025

Statorvägen 9

Villa
Golan, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

124+70 m²

6 rum

975 m²

Slutpris 2 000 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Slåttervägen 12, Ludvika Gård, Ludvika kommun
  • Såld 14 nov. 2025

Slåttervägen 12

Radhus
Ludvika Gård, Ludvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika

87+30 m²

4 rum

543 m²

Slutpris 1 600 000 kr+15 %
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Botgärde 17, SUNNANSJÖ Botgärde, Ludvika kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Botgärde 17

Villa
SUNNANSJÖ Botgärde, Ludvika kommun
LF Fastighetsförmedling Ludvika

119+10 m²

5 rum

1 270 m²

Slutpris 1 300 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Ludvika
LF Fastighetsförmedling Ludvika
Grindfallsvägen 27, Klenshyttan, Ludvika kommun
  • Såld 12 nov. 2025

Grindfallsvägen 27

Villa
Klenshyttan, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

98 m²

4 rum

1,5 ha

Slutpris 1 250 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Skogsvägen 10, Björkås, Ludvika kommun
  • Såld 12 nov. 2025

Skogsvägen 10

Villa
Björkås, Ludvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika

99+56 m²

3 rum

1 170 m²

Slutpris 370 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Örabergsvägen 28 Lgh 1201, Grängesberg, Ludvika kommun
  • Såld 7 nov. 2025

Örabergsvägen 28 Lgh 1201

Lägenhet
Grängesberg, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

59 m²

2 rum

3 095 kr/mån

Slutpris 150 000 kr±0 %

2 542 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Skogsvägen 13, Björkås, Ludvika kommun
  • Såld 7 nov. 2025

Skogsvägen 13

Villa
Björkås, Ludvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika

93+46 m²

5 rum

1 380 m²

Slutpris 1 300 000 kr+19 %
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Industrivägen 8 B, Ludvika, Ludvika kommun
  • Såld 5 nov. 2025

Industrivägen 8 B

Lägenhet
Ludvika, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

78 m²

3 rum

4 537 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 470 000 kr-15 %

6 026 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Elvägen 9, LUDVIKA Östansbo, Ludvika kommun
  • Såld 5 nov. 2025

Elvägen 9

Villa
LUDVIKA Östansbo, Ludvika kommun
LF Fastighetsförmedling Ludvika

132+24 m²

4 rum

671 m²

Slutpris 1 980 000 kr-16 %
LF Fastighetsförmedling Ludvika
LF Fastighetsförmedling Ludvika
Trädgårdsgatan 3, Karlberg, Ludvika kommun
  • Såld 4 nov. 2025

Trädgårdsgatan 3

Villa
Karlberg, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

116+58 m²

5 rum

600 m²

Slutpris 1 625 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

Sålt i oktober 2025

Statorvägen 11, LUDVIKA Golan, Ludvika kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Statorvägen 11

Villa
LUDVIKA Golan, Ludvika kommun
LF Fastighetsförmedling Ludvika

112+60 m²

6 rum

983 m²

Slutpris 1 950 000 kr+3 %
LF Fastighetsförmedling Ludvika
LF Fastighetsförmedling Ludvika
Stigbergsgatan 3C, Högbeget, Ludvika kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Stigbergsgatan 3C

Lägenhet
Högbeget, Ludvika kommun
Mäklarhuset Ludvika

60 m²

2 rum

4 156 kr/mån

Slutpris 540 000 kr-9 %

9 000 kr/m²

Mäklarhuset Ludvika
Mäklarhuset Ludvika
Marnäsgatan 29 D, Ludvika, Ludvika kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Marnäsgatan 29 D

Lägenhet
Ludvika, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

58 m²

2 rum

3 396 kr/mån

Slutpris 450 000 kr±0 %

7 759 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Timmermansvägen 8 G, Marnäs, Ludvika kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Timmermansvägen 8 G

Lägenhet
Marnäs, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

60 m²

2 rum

3 266 kr/mån

Slutpris 425 000 kr-6 %

7 083 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Gruvfogdevägen 17, Grängesberg, Ludvika kommun
  • Såld 28 okt. 2025

Gruvfogdevägen 17

Villa
Grängesberg, Ludvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika

100+48 m²

3 rum

1 310 m²
  • Balkong

Slutpris 400 000 kr-33 %
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Fredsgatan 24D, Ludvika Centrum, Ludvika kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Fredsgatan 24D

Lägenhet
Ludvika Centrum, Ludvika kommun
LF Fastighetsförmedling Ludvika

54 m²

2 rum

3 611 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 675 000 kr±0 %

12 500 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ludvika
LF Fastighetsförmedling Ludvika
Södra Järnvägsgatan 26, Centrum, Ludvika kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Södra Järnvägsgatan 26

Villa
Centrum, Ludvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika

167+65 m²

7 rum

822 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 900 000 kr-11 %
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Grottvägen 15 B, Ludvika, Ludvika kommun
  • Såld 23 okt. 2025

Grottvägen 15 B

Lägenhet
Ludvika, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

59,5 m²

2 rum

4 175 kr/mån

Slutpris 695 000 kr±0 %

11 681 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Ljunghällsvägen 46, Marnäs, Ludvika kommun
  • Såld 18 okt. 2025

Ljunghällsvägen 46

Villa
Marnäs, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

130+60 m²

4 rum

994 m²

Slutpris 1 080 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Magnetbacken 10B, Högberget, Ludvika kommun
  • Såld 17 okt. 2025

Magnetbacken 10B

Lägenhet
Högberget, Ludvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika

68 m²

3 rum

3 438 kr/mån

Slutpris 985 000 kr+4 %

14 485 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 okt. 2025

Vindelgatan 15C

Lägenhet
Högberget, Ludvika kommun
HusmanHagberg Ludvika

46,7 m²

2 rum

3 761 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 460 000 kr±0 %

9 850 kr/m²

HusmanHagberg Ludvika
HusmanHagberg Ludvika
Furuhällsgatan 20 A, Ludvika, Ludvika kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Furuhällsgatan 20 A

Lägenhet
Ludvika, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

40 m²

1 rum

2 932 kr/mån

Slutpris 325 000 kr-7 %

8 125 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Östra Storgatan 15C, LUDVIKA Karlberg, Ludvika kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Östra Storgatan 15C

Lägenhet
LUDVIKA Karlberg, Ludvika kommun
LF Fastighetsförmedling Ludvika

42,5 m²

1 rum

4 113 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 310 000 kr±0 %

7 294 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ludvika
LF Fastighetsförmedling Ludvika

Visar 151 - 200 av 2500

Artiklar från Hemnet