Lomma, Lomma kommun

Lomma

Alla slutpriser för bostäder - Lomma, Lomma kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 155 sålda bostäder

Sålt i oktober 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 okt. 2014

Vinstorpsvägen 34

Lägenhet
Vinstorp, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

36,5 m²

1 rum

1 684 kr/mån

Slutpris 595 000 kr±0 %

16 301 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 okt. 2014

Strandängsgatan 7

Lägenhet
Lomma - Centrum, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

80,5 m²

3 rum

5 921 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr-13 %

16 149 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 okt. 2014

Esplanaden 13

Lägenhet
Lomma - Strandstaden, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

114 m²

4 rum

4 862 kr/mån

Slutpris 3 650 000 kr-4 %

32 018 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 okt. 2014

Höjeågatan 85

Lägenhet
Lomma - Hamnområde, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

82 m²

3 rum

5 160 kr/mån

Slutpris 1 440 000 kr-4 %

17 561 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 okt. 2014

Industrigatan 3

Lägenhet
Lomma - Slättäng, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

69 m²

3 rum

4 484 kr/mån

Slutpris 1 195 000 kr±0 %

17 319 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2014

Kråkbärsgatan 40

Villa
Lomma - Bärgatorna, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

155+5 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 010 000 kr+9 %
Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2014

Blåbärsgatan 52

Villa
Lomma - Bärgatorna, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

151+38 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 750 000 kr+12 %
Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2014

Cikoriagatan 5

Villa
Lomma - Östervång, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

118+17 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 700 000 kr+3 %
Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma

Sålt i september 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2014

Ekgatan 19

Villa
Lomma, Lomma kommun
LF Fastighetsförmedling Lund

128+65 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 845 000 kr+18 %
LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2014

Idrottsvägen 17

Villa
Lomma, Lomma kommun

150+59 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 5 700 000 kr+27 %
Husera
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2014

Slättharvsgången 2 L

Lägenhet
Lomma, Lomma kommun
Croisette Fastighetsförmedling

87 m²

3 rum

4 988 kr/mån

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

14 885 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2014

Slättängsgatan 15

Lägenhet
Slättäng, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

62,5 m²

2 rum

3 815 kr/mån

Slutpris 900 000 kr-10 %

14 400 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 sep. 2014

Styrbordsgatan 1

Lägenhet
Lomma, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

85 m²

2 rum

5 725 kr/mån

Slutpris 1 820 000 kr-4 %

21 412 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 sep. 2014

Vinstorpsvägen 62

Lägenhet
Vinstorp, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

83,5 m²

3 rum

4 963 kr/mån

Slutpris 1 375 000 kr-1 %

16 467 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 sep. 2014

Strandpromenaden 22

Lägenhet
Lomma hamn, Lomma kommun

79 m²

3 rum

4 319 kr/mån

Slutpris 2 415 000 kr-3 %

30 570 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2014

Kajgatan 36

Lägenhet
Lomma - Strandstaden, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

58 m²

2 rum

3 683 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr-9 %

26 724 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 sep. 2014

Barkgatan 13

Villa
Lomma, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

236+24 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 800 000 kr+1 %
Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma

Sålt i augusti 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 aug. 2014

Slättängsgatan 15

Lägenhet
Lomma - Henriksgården, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

62,5 m²

2 rum

3 751 kr/mån

Slutpris 1 060 000 kr-3 %

16 960 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2014

Kamomillgatan 13

Villa
Lomma - Östervång, Lomma kommun
Bjurfors Bjärred

136 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 525 000 kr+13 %
Bjurfors Bjärred
Bjurfors Bjärred
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 aug. 2014

Vinstorpsvägen 30

Lägenhet
Lomma - Vinstorp, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

78 m²

3 rum

3 367 kr/mån

Slutpris 1 500 000 kr-3 %

19 231 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 aug. 2014

Industrigatan 5

Lägenhet
Lomma - Slättäng, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

69 m²

3 rum

4 484 kr/mån

Slutpris 1 110 000 kr-7 %

16 087 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 aug. 2014

Esplanaden 21

Lägenhet
Lomma Strandstad, Lomma kommun

48 m²

1,5 rum

2 630 kr/mån

Slutpris 1 250 000 kr±0 %

26 042 kr/m²

Croisette Malmö Västra Hamnen

Sålt i juli 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jul. 2014

Strandvägen 35

Lägenhet
Lomma - Centralt, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

33,5 m²

1,5 rum

1 932 kr/mån

Slutpris 580 000 kr-3 %

17 313 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jul. 2014

Vinstorpsvägen 58

Lägenhet
Lomma, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

61,5 m²

2 rum

2 684 kr/mån

Slutpris 1 325 000 kr+2 %

21 545 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma

Sålt i juni 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2014

Vattenverksgatan 7

Villa
Lomma, Lomma kommun
LF Fastighetsförmedling Lund

105 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 200 000 kr+10 %
LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2014

Kaptensgatan 8

Villa
Lomma - Gamla delen, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

128+20 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 410 000 kr-8 %
Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jun. 2014

Äpplegatan 3

Villa
Vinstorp, Lomma kommun

118+88 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 850 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2014

Körsbärsgatan 6

Villa
Lomma Vinstorp, Lomma kommun
LF Fastighetsförmedling Lund

121+176 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 000 000 kr+26 %
LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jun. 2014

Akaciagatan 2 G

Lägenhet
Lomma - Vinstorp, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

85,2 m²

3 rum

5 462 kr/mån

Slutpris 2 100 000 kr+5 %

24 648 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jun. 2014

Strandängsgatan 11

Lägenhet
Lomma - Hamnområde, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

86,5 m²

3 rum

6 288 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr+10 %

20 231 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jun. 2014

Fullriggaregatan 22

Villa
Lomma - Båtgatorna, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

126+120 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 000 000 kr+8 %
Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jun. 2014

Vinstorpsvägen 66

Lägenhet
Lomma, Lomma kommun

60,5 m²

2 rum

3 606 kr/mån

Slutpris 925 000 kr±0 %

15 289 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2014

Vallgatan 1A

Villa
Lomma - Gamla delen, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

126+12 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 100 000 kr+3 %
Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jun. 2014

Brohusvägen 16

Villa
Lomma Hamn - Brohus, Lomma kommun
LF Fastighetsförmedling Lund

132 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 370 000 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jun. 2014

Violgatan 6

Villa
Lomma, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

156 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 195 000 kr±0 %
Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jun. 2014

Skepparegatan 18

Villa
Lomma - Centralt, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

152+20 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 850 000 kr-9 %
Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma

Sålt i maj 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2014

Industrigatan 10

Lägenhet
Lomma - Henriksgården, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

26,5 m²

1 rum

1 915 kr/mån

Slutpris 563 000 kr-5 %

21 245 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 maj. 2014

Strandvägen 208

Villa
Lomma, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

165 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 6 450 000 kr+4 %
Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 maj. 2014

Kraftgatan 3

Villa
Lomma - Centralt, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

150+177 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 5 805 000 kr+18 %
Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2014

Vinstorpsvägen 60

Lägenhet
Lomma - Norra Vinstorp, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

63,5 m²

2 rum

3 790 kr/mån

Slutpris 990 000 kr-6 %

15 591 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2014

Höjeågatan 295

Lägenhet
Lomma Hamn, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

86,5 m²

3 rum

5 647 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr-3 %

15 607 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2014

Vinstorpsvägen 38

Lägenhet
Lomma, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

82,5 m²

3 rum

3 544 kr/mån

Slutpris 1 575 000 kr±0 %

19 091 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2014

Esplanaden 17

Lägenhet
Lomma hamn, Lomma kommun

97,5+20 m²

3 rum

6 810 kr/mån

Slutpris 2 440 000 kr-3 %

25 026 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2014

Stjärngatan 16

Villa
Lomma, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

200+35 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 5 800 000 kr+5 %
Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2014

Strandvägen 33

Lägenhet
Lomma - Centralt, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

68 m²

3 rum

4 503 kr/mån

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

16 103 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2014

Höjeågatan 307

Lägenhet
Lomma Hamn, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

88 m²

3 rum

5 749 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr-3 %

15 341 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge

Sålt i april 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2014

Sandbjersgatan 17

Villa
Lomma, Lomma kommun
LF Fastighetsförmedling Lund

140 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 650 000 kr+7 %
LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2014

Östervångsgatan 15

Villa
Lomma, Lomma kommun
LF Fastighetsförmedling Lund

138 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 900 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2014

Sjögatan 10

Lägenhet
Lomma - Strandstaden, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

66 m²

2 rum

3 272 kr/mån

Slutpris 1 815 000 kr-2 %

27 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2014

Höjeågatan 383

Lägenhet
Lomma, Lomma kommun

65 m²

2 rum

4 370 kr/mån

Slutpris 1 420 000 kr+10 %

21 846 kr/m²

Husera

Visar 2051 - 2100 av 2155

Artiklar från Hemnet