Lomma, Lomma kommun

Lomma

Alla slutpriser för bostäder - Lomma, Lomma kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 155 sålda bostäder

Sålt i februari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 feb. 2026

Vinstorpsvägen 68

Lägenhet
Lomma, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

60,5 m²

2 rum

5 020 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 225 000 kr-3 %

36 777 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Sjögatan 10, Strandstaden, Lomma kommun
  • Såld 25 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AnkiForsman

Sjögatan 10

Lägenhet
Strandstaden, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

48 m²

1,5 rum

3 239 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr-9 %

39 583 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 feb. 2026

Sjögatan 8

Lägenhet
Lomma Strandstad, Lomma kommun
Mäklarna Ekström Malmö

85 m²

3 rum

4 857 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 300 000 kr-2 %

50 588 kr/m²

Mäklarna Ekström Malmö
Mäklarna Ekström Malmö
Höjeågatan 133, Lomma Tätort, Lomma kommun
  • Såld 21 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AnkiForsman

Höjeågatan 133

Lägenhet
Lomma Tätort, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

130 m²

5 rum

7 571 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 5 000 000 kr+2 %

38 462 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 feb. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikWestesson

Pricktorget 7

Lägenhet
Strandstaden, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

89 m²

3 rum

4 963 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 300 000 kr-4 %

48 315 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2026

Sjögatan 14

Lägenhet
Lomma - Strandstaden, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

100 m²

4 rum

6 292 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 300 000 kr-2 %

53 000 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 feb. 2026

Garngränd 6

Lägenhet
Lomma - Strandstaden, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

120 m²

5 rum

6 874 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 300 000 kr-5 %

44 167 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 feb. 2026

Esplanaden 13

Lägenhet
Lomma - Strandstaden, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

114 m²

4 rum

6 193 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 200 000 kr-2 %

54 386 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Hamnallén 1, Lomma Hamn, Lomma, Lomma kommun
  • Såld 17 feb. 2026

Hamnallén 1

Lägenhet
Lomma Hamn, Lomma, Lomma kommun
Fastighetsmäklare Hettinger AB

46 m²

2 rum

4 313 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr±0 %

55 435 kr/m²

Fastighetsmäklare Hettinger AB
Fastighetsmäklare Hettinger AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 feb. 2026

Hamnallén 7

Lägenhet
Lomma Strandstad, Lomma kommun
Mäklarna Ekström Malmö

85 m²

3 rum

7 585 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 750 000 kr-4 %

44 118 kr/m²

Mäklarna Ekström Malmö
Mäklarna Ekström Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 feb. 2026

Slättängsgatan 13

Lägenhet
Henriksgården, Lomma kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

52,5 m²

2 rum

4 456 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr-7 %

35 238 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 feb. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikWestesson

Strandvägen 25

Lägenhet
Lomma Tätort, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

86,5 m²

3 rum

6 404 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 645 000 kr-20 %

30 578 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 feb. 2026

Vinstorpsvägen 74

Lägenhet
Vinstorp, Lomma kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

83,5 m²

3 rum

6 869 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 420 000 kr+5 %

28 982 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Strandvägen 287, Lomma Tätort, Lomma kommun
  • Såld 2 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AnkiForsman

Strandvägen 287

Villa
Lomma Tätort, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

115+5 m²

6 rum

1 535 m²
  • Uteplats

Slutpris 8 300 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma

Sålt i januari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2026

Slättängsgatan 23A

Lägenhet
Lomma - Slättäng, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

34,5 m²

1 rum

2 607 kr/mån

Slutpris 1 340 000 kr-4 %

38 841 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2026

Mantågsgränd 1

Radhus
Lomma - Strandstaden, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

164 m²

7 rum

7 671 kr/mån

Slutpris 6 900 000 kr-1 %

42 073 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikWestesson

Strandängsgatan 11

Lägenhet
Lomma Tätort, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

117,5 m²

4 rum

9 790 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 450 000 kr±0 %

29 362 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jan. 2026
profilfoto på mäklare
AnkiForsman

Kryssgränd 7B

Lägenhet
Strandstaden, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

77,5 m²

2 rum

5 468 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 450 000 kr-4 %

57 419 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jan. 2026

Knopgränd 15

Lägenhet
Lomma Strandstad, Lomma kommun
Fastighetsmäklare Hettinger AB

141 m²

6 rum

7 177 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 600 000 kr±0 %

46 809 kr/m²

Fastighetsmäklare Hettinger AB
Fastighetsmäklare Hettinger AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jan. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikWestesson

Strandvägen 63

Villa
Lomma Tätort, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

151+30 m²

8 rum

461 m²

Slutpris 8 050 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jan. 2026

Östra Almgatan 85

Radhus
Lomma - Norra Vinstorp, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

135+66 m²

6 rum

223 m²

Slutpris 5 000 000 kr±0 %
Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jan. 2026

Höjeågatan 339

Lägenhet
Lomma - Hamnområde, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

66,5 m²

2 rum

4 872 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

45 038 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Kollergångstorget 10, Lomma, Lomma kommun
  • Såld 22 jan. 2026

Kollergångstorget 10

Radhus
Lomma, Lomma kommun
Notar

160 m²

6 rum

8 187 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 7 595 000 kr±0 %

47 469 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2026
profilfoto på mäklare
AnkiForsman

Naxosgatan 6

Radhus
Strandstaden, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

148 m²

5 rum

6 808 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 6 200 000 kr-2 %

41 892 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2026

Esplanaden 12

Lägenhet
Lomma - Strandstaden, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

78 m²

3 rum

5 746 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 995 000 kr±0 %

51 218 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026

Centrumgatan 17

Lägenhet
Lomma - Centralt, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

62 m²

2 rum

4 125 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr-4 %

41 129 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jan. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikWestesson

Hamntorget 10

Lägenhet
Strandstaden, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

55 m²

2 rum

3 352 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 900 000 kr-3 %

52 727 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikWestesson

Sjögräsgatan 6

Lägenhet
Lomma Tätort, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

99 m²

3 rum

6 919 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 600 000 kr-12 %

46 465 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikWestesson

Industrigatan 8

Lägenhet
Lomma Tätort, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

20 m²

1 rum

1 764 kr/mån

Slutpris 695 000 kr-13 %

34 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Bethackegången 5, Lomma, Lomma kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Bethackegången 5

Villa
Lomma, Lomma kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

125+20 m²

5 rum

275 m²

Slutpris 5 720 000 kr+4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jan. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikWestesson

Slättängsgatan 25C

Lägenhet
Lomma Tätort, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

60 m²

2 rum

4 515 kr/mån

Slutpris 2 200 000 kr-2 %

36 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jan. 2026
profilfoto på mäklare
AnkiForsman

Styrbordsgatan 1D

Lägenhet
Lomma Tätort, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

140 m²

4 rum

8 763 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 600 000 kr+4 %

40 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma

Sålt i december 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 dec. 2025

Vinstorpsvägen 36

Lägenhet
Lomma - Piläng, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

59 m²

2 rum

3 455 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr-5 %

33 898 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 dec. 2025

Höjeågatan 325

Lägenhet
Lomma - Hamnområde, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

68 m²

2 rum

4 868 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 925 000 kr-8 %

43 015 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Akaciagatan 2L, Lomma, Lomma kommun
  • Såld 22 dec. 2025

Akaciagatan 2L

Radhus
Lomma, Lomma kommun
Fastighetsmäklare Hettinger AB

85,2 m²

3 rum

6 695 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 950 000 kr-5 %

46 362 kr/m²

Fastighetsmäklare Hettinger AB
Fastighetsmäklare Hettinger AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 dec. 2025

Industrigatan 7A

Lägenhet
Lomma, Lomma kommun
Mäklarna Ekström Malmö

55 m²

2 rum

5 497 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr+4 %

26 364 kr/m²

Mäklarna Ekström Malmö
Mäklarna Ekström Malmö
Hamnallén 11, Lomma Strandstad, Lomma kommun
  • Såld 15 dec. 2025

Hamnallén 11

Lägenhet
Lomma Strandstad, Lomma kommun
Fastighetsmäklare Hettinger AB

52 m²

2 rum

3 842 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 350 000 kr-4 %

64 423 kr/m²

Fastighetsmäklare Hettinger AB
Fastighetsmäklare Hettinger AB
Bojgränd 2, Lomma, Lomma kommun
  • Såld 11 dec. 2025
profilfoto på mäklare
MikaelMichel

Bojgränd 2

Lägenhet
Lomma, Lomma kommun
BO-LAGET FASTIGHETSFÖRMEDLING

103 m²

4 rum

6 426 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 250 000 kr-1 %

50 971 kr/m²

BO-LAGET FASTIGHETSFÖRMEDLING
BO-LAGET FASTIGHETSFÖRMEDLING
Höjeågatan 81, Lomma Hamn, Lomma kommun
  • Såld 8 dec. 2025

Höjeågatan 81

Lägenhet
Lomma Hamn, Lomma kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

78 m²

2,5 rum

5 506 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

38 397 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kulinggränd 1A, Lomma, Lomma kommun
  • Såld 8 dec. 2025

Kulinggränd 1A

Lägenhet
Lomma, Lomma kommun
Notar

106,5 m²

3 rum

5 904 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 5 000 000 kr-5 %

46 948 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 dec. 2025

Knopgränd 3

Lägenhet
Lomma Strandstad, Lomma kommun
Fastighetsmäklare Hettinger AB

141 m²

6 rum

7 177 kr/mån

Slutpris 6 500 000 kr±0 %

46 099 kr/m²

Fastighetsmäklare Hettinger AB
Fastighetsmäklare Hettinger AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 dec. 2025

Kanaltorget 4

Lägenhet
Lomma Strandstad, Lomma kommun
Fastighetsmäklare Hettinger AB

49 m²

2 rum

3 708 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr±0 %

48 980 kr/m²

Fastighetsmäklare Hettinger AB
Fastighetsmäklare Hettinger AB
Höjeågatan 93, Lomma Tätort, Lomma kommun
  • Såld 1 dec. 2025
profilfoto på mäklare
AnkiForsman

Höjeågatan 93

Lägenhet
Lomma Tätort, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

77,5 m²

2 rum

5 475 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 750 000 kr-5 %

35 484 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma

Sålt i november 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 nov. 2025

Hamnallén 4

Lägenhet
Lomma - Strandstaden, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

88 m²

4 rum

5 165 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr-14 %

40 909 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 nov. 2025

Strandvägen 145

Radhus
Lomma - Centralt, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

78+7 m²

3 rum

188 m²

Slutpris 5 530 000 kr-1 %
Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 nov. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikWestesson

Esplanaden 16 A

Lägenhet
Strandstaden, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

51 m²

2 rum

3 934 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 850 000 kr±0 %

55 882 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 nov. 2025

Vårgatan 19

Villa
Lomma - Gamla delen, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

150+70 m²

6 rum

1 150 m²

Slutpris 12 000 000 kr-8 %
Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2025

Kanaltorget 6

Lägenhet
Lomma Strandstad, Lomma kommun
Fastighetsmäklare Hettinger AB

96 m²

4 rum

6 074 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 4 400 000 kr±0 %

45 833 kr/m²

Fastighetsmäklare Hettinger AB
Fastighetsmäklare Hettinger AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 nov. 2025

Esplanaden 16A

Lägenhet
Lomma - Strandstaden, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

95 m²

4 rum

6 107 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 375 000 kr-4 %

56 579 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 nov. 2025

Kanaltorget 2

Lägenhet
Lomma Strandstad, Lomma kommun
Fastighetsmäklare Hettinger AB

109 m²

4 rum

6 655 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 995 000 kr-9 %

45 826 kr/m²

Fastighetsmäklare Hettinger AB
Fastighetsmäklare Hettinger AB

Visar 51 - 100 av 2155

Artiklar från Hemnet