Landskrona kommun

Landskrona kommun

Alla slutpriser för bostäder - Landskrona kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

5 865 sålda bostäder

Sålt i oktober 2025

Suellsgatan 1B, Väster, Landskrona kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Suellsgatan 1B

Lägenhet
Väster, Landskrona kommun
Mäklarhuset Landskrona

73 m²

3 rum

4 758 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

20 479 kr/m²

Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Stormgatan 15, Centralt / Väster, Landskrona kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Stormgatan 15

Radhus
Centralt / Väster, Landskrona kommun
Mäklarhuset Landskrona

120+50 m²

4 rum

272 m²

Slutpris 3 400 000 kr-5 %
Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 okt. 2025

Havsgatan 45

Lägenhet
Norra Borstahusen, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

83 m²

3 rum

5 040 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 695 000 kr±0 %

44 518 kr/m²

Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Svarvaregatan 5B, Väster, Landskrona kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Svarvaregatan 5B

Lägenhet
Väster, Landskrona kommun
Svenska Mäklarhuset Landskrona

45 m²

1 rum

2 869 kr/mån

Slutpris 835 000 kr-7 %

18 556 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Landskrona
Svenska Mäklarhuset Landskrona
Vagnmansgatan 7A, Kvarntorget, Landskrona kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Vagnmansgatan 7A

Lägenhet
Kvarntorget, Landskrona kommun
Svenska Mäklarhuset Landskrona

37 m²

1 rum

3 046 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 800 000 kr-14 %

21 622 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Landskrona
Svenska Mäklarhuset Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 okt. 2025

Strandnäsvägen 14K

Radhus
Glumslöv, Landskrona kommun

83 m²

3 rum

4 618 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 350 000 kr-4 %

40 361 kr/m²

Croisette Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 okt. 2025

Bredablick 14

Radhus
Glumslöv, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

54 m²

2 rum

4 651 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 600 000 kr-9 %

29 630 kr/m²

Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Kustvägen 34B, Asmundtorp, Landskrona kommun
  • Såld 30 okt. 2025

Kustvägen 34B

Villa
Asmundtorp, Landskrona kommun
Svenska Mäklarhuset Landskrona

75 m²

3 rum

207 m²

Slutpris 1 250 000 kr-16 %
Svenska Mäklarhuset Landskrona
Svenska Mäklarhuset Landskrona
Norra Infartsgatan 55 D, Centralt / Väster, Landskrona kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Norra Infartsgatan 55 D

Lägenhet
Centralt / Väster, Landskrona kommun
Mäklarhuset Landskrona

58 m²

2 rum

3 792 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 800 000 kr-18 %

13 793 kr/m²

Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Algatan 4, Örja, Landskrona kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Algatan 4

Villa
Örja, Landskrona kommun
Mäklarhuset Landskrona

135+110 m²

6 rum

574 m²

Slutpris 3 550 000 kr-9 %
Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Strandvägen 4, Exercisfältet, Landskrona kommun
  • Såld 28 okt. 2025

Strandvägen 4

Lägenhet
Exercisfältet, Landskrona kommun
Svenska Mäklarhuset Landskrona

81 m²

3 rum

6 216 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 595 000 kr±0 %

44 383 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Landskrona
Svenska Mäklarhuset Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 okt. 2025

Tallvägen 47

Villa
Häljarp, Landskrona kommun
LF Fastighetsförmedling Landskrona

108+62 m²

5 rum

728 m²

Slutpris 2 900 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Landskrona
LF Fastighetsförmedling Landskrona
Vadensjövägen 96, Arrarp, Landskrona kommun
  • Såld 25 okt. 2025

Vadensjövägen 96

Villa
Arrarp, Landskrona kommun
Valvet Mäklarkontor AB

264+7 m²

8 rum

4 817 m²

Slutpris 3 500 000 kr±0 %
Valvet Mäklarkontor AB
Valvet Mäklarkontor AB
Saxåvägen 1H, Häljarp, Landskrona kommun
  • Såld 25 okt. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaStille

Saxåvägen 1H

Lägenhet
Häljarp, Landskrona kommun
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne

89 m²

4 rum

7 339 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 725 000 kr-4 %

19 382 kr/m²

SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
Löpargatan 54C, Väster, Landskrona kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Löpargatan 54C

Lägenhet
Väster, Landskrona kommun
Bjurfors Landskrona

80 m²

3 rum

4 897 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 050 000 kr-6 %

25 625 kr/m²

Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Ekebygården 40, Västra Fäladen, Landskrona kommun
  • Såld 23 okt. 2025
profilfoto på mäklare
ShpetimBajrami

Ekebygården 40

Radhus
Västra Fäladen, Landskrona kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

109 m²

4 rum

8 695 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 050 000 kr-14 %

18 807 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 okt. 2025

Badhusgatan 26

Lägenhet
Nyhamn, Landskrona kommun
Bjurfors Landskrona

55 m²

2 rum

3 237 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr-1 %

44 545 kr/m²

Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 okt. 2025

Segergatan 6C

Lägenhet
Västra Fäladen, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

58 m²

2 rum

4 010 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 370 000 kr-8 %

23 621 kr/m²

Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Havsgatan 45, Borstahusen, Landskrona kommun
  • Såld 22 okt. 2025

Havsgatan 45

Lägenhet
Borstahusen, Landskrona kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

88 m²

4 rum

5 070 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 750 000 kr±0 %

42 614 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Landsvägen 195, Ven, Ven, Landskrona kommun
  • Såld 22 okt. 2025

Landsvägen 195, Ven

Radhus
Ven, Landskrona kommun
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona

180+99,5 m²

7 rum

1 357 m²

Slutpris 4 375 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 okt. 2025

Italiengatan 41

Lägenhet
Landskrona, Landskrona kommun
Bjurfors Landskrona

85 m²

3 rum

6 553 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 700 000 kr-3 %

31 765 kr/m²

Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Kärleksstigen 1, Citadellets koloniområde, Landskrona kommun
  • Såld 20 okt. 2025

Kärleksstigen 1

Fritidshus
Citadellets koloniområde, Landskrona kommun
Mäklarhuset Landskrona

50 m²

2 rum

1 600 m²

Slutpris 800 000 kr-3 %
Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 okt. 2025

Lupinvägen 64

Villa
Häljarp, Landskrona kommun
LF Fastighetsförmedling Landskrona

164 m²

6 rum

240 m²

Slutpris 3 400 000 kr+1 %
LF Fastighetsförmedling Landskrona
LF Fastighetsförmedling Landskrona
Dunörtsgården 21, Häljarp, Landskrona kommun
  • Såld 19 okt. 2025

Dunörtsgården 21

Villa
Häljarp, Landskrona kommun
Svenska Mäklarhuset Landskrona

171 m²

7 rum

895 m²

Slutpris 4 850 000 kr-3 %
Svenska Mäklarhuset Landskrona
Svenska Mäklarhuset Landskrona
Billebergavägen 2 & 4A-D samt Kävlingevägen 1, 261 94 Annelöv, Annelöv, Landskrona kommun
  • Såld 19 okt. 2025

Billebergavägen 2 & 4A-D samt Kävlingevägen 1, 261 94 Annelöv

Övrigt
Annelöv, Landskrona kommun
SkandiaMäklarna Kävlinge
1 105 m²

Slutpris 4 000 000 kr-20 %
SkandiaMäklarna Kävlinge
SkandiaMäklarna Kävlinge
Tullgatan 3, Nyhamn, Landskrona kommun
  • Såld 17 okt. 2025

Tullgatan 3

Lägenhet
Nyhamn, Landskrona kommun
Svenska Mäklarhuset Landskrona

84 m²

3 rum

4 825 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr-9 %

35 714 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Landskrona
Svenska Mäklarhuset Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 okt. 2025

Vengatan 1C

Lägenhet
Väster, Landskrona kommun
Bjurfors Landskrona

76 m²

3 rum

6 619 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

17 039 kr/m²

Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 okt. 2025

Rönneberga backe 20

Villa
Rönneberga Backar, Landskrona kommun
Bjurfors Landskrona

127+35 m²

5 rum

1 377 m²

Slutpris 5 850 000 kr-2 %
Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Suellsgatan 1B, Landskrona, Landskrona kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Suellsgatan 1B

Lägenhet
Landskrona, Landskrona kommun
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona

73 m²

3 rum

4 776 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr-14 %

19 863 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Landskrona
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona
Skiftesvägen 11 B, Landskrona - Solskiftet, Landskrona kommun
  • Såld 15 okt. 2025

Skiftesvägen 11 B

Lägenhet
Landskrona - Solskiftet, Landskrona kommun
Mäklarhuset Landskrona

49 m²

1 rum

3 224 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 900 000 kr-5 %

18 367 kr/m²

Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Enoch Thulins Väg 30 C, Enoch Thulins Väg, Landskrona kommun
  • Såld 14 okt. 2025

Enoch Thulins Väg 30 C

Lägenhet
Enoch Thulins Väg, Landskrona kommun
Mäklarhuset Landskrona

60 m²

2 rum

3 962 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 840 000 kr-4 %

14 000 kr/m²

Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 okt. 2025

Segergatan 6E

Lägenhet
Västra Fäladen, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

106 m²

4 rum

6 504 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 150 000 kr-6 %

20 283 kr/m²

Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Smedvägen 3, Asmundtorp, Landskrona kommun
  • Såld 14 okt. 2025
profilfoto på mäklare
SusanneDurgaram

Smedvägen 3

Villa
Asmundtorp, Landskrona kommun
RDI AB

142 m²

5 rum

815 m²

Slutpris 2 300 000 kr-11 %
RDI AB
RDI AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 okt. 2025

Tångvallagatan 15

Lägenhet
Norra Borstahusen, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

84 m²

3 rum

5 097 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 100 000 kr±0 %

48 810 kr/m²

Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 okt. 2025

Segergatan 6C

Lägenhet
Västra Fäladen, Landskrona kommun
LF Fastighetsförmedling Landskrona

58 m²

2 rum

4 043 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 340 000 kr-4 %

23 103 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Landskrona
LF Fastighetsförmedling Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 okt. 2025

Toftavägen 26

Villa
Asmundtorp, Landskrona kommun
LF Fastighetsförmedling Landskrona

120+10 m²

5 rum

835 m²

Slutpris 2 150 000 kr-14 %
LF Fastighetsförmedling Landskrona
LF Fastighetsförmedling Landskrona
Timmermansgatan 1A, Väster, Landskrona kommun
  • Såld 13 okt. 2025

Timmermansgatan 1A

Lägenhet
Väster, Landskrona kommun
Bjurfors Landskrona

44 m²

2 rum

4 952 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 650 000 kr-6 %

14 773 kr/m²

Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Suellsgatan 13, Väster, Landskrona kommun
  • Såld 12 okt. 2025

Suellsgatan 13

Radhus
Väster, Landskrona kommun
Svenska Mäklarhuset Landskrona

150+87 m²

6 rum

269 m²

Slutpris 3 850 000 kr-4 %
Svenska Mäklarhuset Landskrona
Svenska Mäklarhuset Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 okt. 2025

Ginstvägen 20

Villa
Häljarp, Landskrona kommun
LF Fastighetsförmedling Landskrona

108 m²

5 rum

244 m²

Slutpris 2 600 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Landskrona
LF Fastighetsförmedling Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 okt. 2025

Löpargatan 20B

Lägenhet
Västra Fäladen, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

80 m²

3 rum

4 772 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr±0 %

30 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 okt. 2025

Kvarnbacken 5

Villa
Kvarntorget / Plorren, Landskrona kommun
Mäklarhuset Landskrona

288+87 m²

11 rum

462 m²

Slutpris 4 750 000 kr-1 %
Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Svarvaregatan 5 B, Centralt / Väster, Landskrona kommun
  • Såld 8 okt. 2025

Svarvaregatan 5 B

Lägenhet
Centralt / Väster, Landskrona kommun
Mäklarhuset Landskrona

60 m²

2 rum

3 839 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 195 000 kr±0 %

19 917 kr/m²

Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 okt. 2025

Kung Hans väg 14B

Radhus
Norra Borstahusen, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

112,5 m²

5 rum

4 485 kr/mån

Slutpris 3 500 000 kr-3 %

31 111 kr/m²

Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 okt. 2025

Erikstorpsvägen 39D

Radhus
Borstahusen, Landskrona kommun
Bjurfors Landskrona

124 m²

4 rum

233 m²

Slutpris 4 600 000 kr-7 %
Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Segergatan 6A, Västra Fäladen, Landskrona kommun
  • Såld 8 okt. 2025

Segergatan 6A

Lägenhet
Västra Fäladen, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

81 m²

3 rum

4 964 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr-10 %

22 222 kr/m²

Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025

Segergatan 4D

Lägenhet
Västra Fäladen, Landskrona kommun
LF Fastighetsförmedling Landskrona

106 m²

4 rum

6 398 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 050 000 kr-11 %

19 340 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Landskrona
LF Fastighetsförmedling Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 okt. 2025

Enoch Thulins väg 36C

Lägenhet
Landskrona - Helgebröten, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

75 m²

3 rum

5 045 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

22 600 kr/m²

Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 okt. 2025

Nyvångsgatan 6

Radhus
Nyvång, Landskrona kommun
LF Fastighetsförmedling Landskrona

124+22 m²

5 rum

336 m²

Slutpris 3 750 000 kr-1 %
LF Fastighetsförmedling Landskrona
LF Fastighetsförmedling Landskrona
Vengatan 15, Väster, Landskrona kommun
  • Såld 4 okt. 2025

Vengatan 15

Lägenhet
Väster, Landskrona kommun
Svenska Mäklarhuset Landskrona

77 m²

3 rum

3 621 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 565 000 kr-8 %

20 325 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Landskrona
Svenska Mäklarhuset Landskrona
Nybovägen 165, Glumslöv, Landskrona kommun
  • Såld 3 okt. 2025
profilfoto på mäklare
IdaAndersson

Nybovägen 165

Villa
Glumslöv, Landskrona kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

117+45 m²

5 rum

2 469 m²

Slutpris 2 425 000 kr-19 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 201 - 250 av 2500

Artiklar från Hemnet