Landskrona kommun

Landskrona kommun

Alla slutpriser för bostäder - Landskrona kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

5 865 sålda bostäder

Sålt i mars 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2021

Sålundavägen 22

Villa
Saxtorpsskogen, Landskrona kommun
LF Fastighetsförmedling Landskrona

81+48 m²

4 rum

1 962 m²

Slutpris 3 100 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Landskrona
LF Fastighetsförmedling Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2021

Stora Norregatan 269

Villa
Egnahemsområdet, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

130+80 m²

4 rum

732 m²

Slutpris 3 950 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2021

Storgatan 10A

Radhus
Skeppsbron, Landskrona kommun
LF Fastighetsförmedling Landskrona

140+12 m²

4 rum

106 m²

Slutpris 3 300 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Landskrona
LF Fastighetsförmedling Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2021

Stora norregatan 105

Lägenhet
Landskrona, Landskrona kommun
Bjurfors Landskrona

44,9 m²

2 rum

3 702 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 905 000 kr-9 %

20 156 kr/m²

Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 mar. 2021

Stora Byvägen 37

Tomt
Saxtorp, Landskrona kommun
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne

3 418 m²

Slutpris 2 495 000 kr+72 %
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 mar. 2021

Kolonigatan 10A

Lägenhet
Landskrona, Landskrona kommun
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona

110 m²

4 rum

7 737 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 715 000 kr+1 %

15 591 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Landskrona
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 mar. 2021

Enoch Thulins väg 36A

Lägenhet
Enoch Thulins Väg, Landskrona kommun
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona

78 m²

3 rum

5 191 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 595 000 kr+7 %

20 449 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Landskrona
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 mar. 2021

Annorlundavägen 13

Villa
Saxtorpsskogen, Landskrona kommun

162+68 m²

4 rum

1 603 m²

Slutpris 6 895 000 kr-1 %
Exclusive living
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 mar. 2021

Ekebygården 42

Radhus
Borstahusen, Landskrona kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

109 m²

4 rum

7 715 kr/mån

Slutpris 2 600 000 kr+32 %

23 853 kr/m²

Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 mar. 2021

Prästgatan 2A

Lägenhet
Landskrona - Centrum, Landskrona kommun
Bjurfors Landskrona

83 m²

3 rum

4 415 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr±0 %

17 470 kr/m²

Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 mar. 2021

Timmermansgatan 1C

Lägenhet
Väster, Landskrona kommun
Bjurfors Landskrona

44 m²

2 rum

4 439 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 750 000 kr±0 %

17 045 kr/m²

Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 mar. 2021

Safirvägen 14

Villa
Häljarp, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

143 m²

6 rum

632 m²

Slutpris 3 475 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 mar. 2021

Järnvägsgatan 27

Lägenhet
Landskrona - Centrum, Landskrona kommun
Bjurfors Landskrona

80+12 m²

3 rum

5 715 kr/mån

Slutpris 1 650 000 kr+7 %

20 625 kr/m²

Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 mar. 2021

Mandolinstigen 5

Tomt
Munkebäck / Asmundtorp, Landskrona kommun
Mäklarhuset Landskrona

1 486 m²

Slutpris 1 118 017 kr±0 %
Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2021

Ottarpsvägen 4

Lägenhet
Härslöv, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

133 m²

5 rum

7 648 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 150 000 kr-4 %

8 647 kr/m²

Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2021

Guldstigen 9

Villa
Öresundsparken, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

115+11 m²

4 rum

362 m²

Slutpris 4 400 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2021

Larvigatan 27A

Lägenhet
Väster, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

80 m²

3 rum

5 751 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 120 000 kr-6 %

14 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2021

Löpargatan 2A

Lägenhet
Västra Fäladen, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

65 m²

2 rum

3 605 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 400 000 kr+17 %

21 538 kr/m²

Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2021

Eriksgatan 91

Lägenhet
Centralt, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

44,5 m²

1 rum

3 701 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 680 000 kr+14 %

15 281 kr/m²

Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2021

Hällstorpsvägen 33

Radhus
Glumslöv, Landskrona kommun
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona

65 m²

2 rum

199 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr+32 %
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2021

Segergatan 2E

Lägenhet
Väster, Landskrona kommun
Bjurfors Landskrona

81 m²

3 rum

4 284 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 775 000 kr+13 %

21 914 kr/m²

Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2021

Mandolinstigen 15

Tomt
Asmundtorp /Munkebäck, Landskrona kommun
Mäklarhuset Landskrona

1 294 m²

Slutpris 1 003 263 kr+11 %
Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 mar. 2021

Tullgatan 1D

Villa
Centrum - Nyhamn, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

111 m²

4 rum

67 m²

Slutpris 3 200 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 mar. 2021

Svarvaregatan 5B

Lägenhet
Landskrona, Landskrona kommun
Bjurfors Landskrona

62 m²

2 rum

3 351 kr/mån

Slutpris 1 050 000 kr+17 %

16 935 kr/m²

Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2021

Sundgatan 7

Villa
Svaneholm, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

164+84 m²

7 rum

834 m²

Slutpris 6 800 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2021

Tränggatan 14A

Lägenhet
Väster, Landskrona kommun
LF Fastighetsförmedling Landskrona

76 m²

3 rum

5 086 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr+9 %

17 105 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Landskrona
LF Fastighetsförmedling Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2021

Svängomstigen 3

Villa
Munkebäck, Landskrona kommun
Mäklarhuset Landskrona

150+69 m²

6 rum

1 050 m²

Slutpris 4 860 000 kr+16 %
Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 mar. 2021

Leif Erikssons väg 12

Villa
Glumslöv, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

184+13 m²

6 rum

660 m²

Slutpris 4 400 000 kr+26 %
Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 mar. 2021

Carl XI:s Väg 52A

Lägenhet
Väster, Landskrona kommun
Bjurfors Landskrona

71 m²

3 rum

4 085 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr+5 %

17 606 kr/m²

Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 mar. 2021

Löpargatan 10 C

Lägenhet
Landskrona - Springaren, Landskrona kommun

80 m²

3 rum

4 341 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 750 000 kr+6 %

21 875 kr/m²

Markholm & Partners AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2021

Anders Pers väg 4

Villa
Glumslöv, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

130+7 m²

5 rum

363 m²

Slutpris 4 330 000 kr+20 %
Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2021

Strandvägen 17

Lägenhet
Borstahusen, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

163 m²

5 rum

6 871 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 500 000 kr+10 %

33 742 kr/m²

Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2021

Carl XI:s väg 52A

Lägenhet
Landskrona, Landskrona kommun
LF Fastighetsförmedling Landskrona

71 m²

3 rum

3 925 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 195 000 kr±0 %

16 831 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Landskrona
LF Fastighetsförmedling Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2021

Nästvägen 1

Villa
Nissebo, Landskrona kommun
Mäklarhuset Landskrona

121+150 m²

5 rum

1 043 m²

Slutpris 3 610 000 kr+25 %
Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 mar. 2021

Svarvaregatan 5 B

Lägenhet
Väster, Landskrona kommun
Mäklarhuset Landskrona

45 m²

1 rum

2 550 kr/mån

Slutpris 600 000 kr+10 %

13 333 kr/m²

Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 mar. 2021

Segergatan 6C

Lägenhet
Västra Fäladen, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

58 m²

2 rum

3 285 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 430 000 kr+3 %

24 655 kr/m²

Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 mar. 2021

Sandvångsgatan 21

Radhus
Landskrona, Landskrona kommun
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona

86 m²

3 rum

576 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 700 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 mar. 2021

Slånbärsgården 2

Villa
Häljarp, Landskrona kommun
LF Fastighetsförmedling Landskrona

123 m²

4 rum

1 038 m²

Slutpris 3 590 000 kr+3 %
LF Fastighetsförmedling Landskrona
LF Fastighetsförmedling Landskrona

Sålt i februari 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 feb. 2021

Säbygatan 36

Radhus
Centralt, Landskrona kommun

114+4 m²

4 rum

148 m²

Slutpris 3 300 000 kr-1 %
Mäklarringen Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2021

Suellsgatan 1A

Lägenhet
Väster, Landskrona kommun
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona

57 m²

2 rum

3 695 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr+8 %

24 561 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Landskrona
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2021

Fågelvägen 14B

Lägenhet
Landskrona, Landskrona kommun
Bjurfors Landskrona

76 m²

3 rum

4 674 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr+45 %

17 105 kr/m²

Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 feb. 2021

Törnrosgården 3

Lägenhet
Häljarp, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

77 m²

3 rum

4 631 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr+3 %

24 675 kr/m²

Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 feb. 2021

Prästgatan 8 B

Lägenhet
Centrum, Landskrona kommun
Mäklarhuset Landskrona

59 m²

2 rum

4 101 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 950 000 kr-4 %

16 102 kr/m²

Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Södra Långgatan 15B, Centrum, Landskrona kommun
  • Såld 23 feb. 2021

Södra Långgatan 15B

Lägenhet
Centrum, Landskrona kommun
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne

89 m²

3 rum

5 211 kr/mån

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

17 921 kr/m²

SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 feb. 2021

Almstigen 20

Villa
Landskrona centralt läge, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

190+65 m²

6 rum

173 m²

Slutpris 4 300 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 feb. 2021

Löpargatan 32A

Lägenhet
Väster, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

101 m²

4 rum

5 362 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

20 792 kr/m²

Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 feb. 2021

Kavaljersgården 31

Lägenhet
Landskrona, Landskrona kommun
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona

90 m²

4 rum

6 293 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 700 000 kr+18 %

30 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Landskrona
Svensk Fastighetsförmedling Landskrona
Suellsgatan 35A, Väster, Landskrona kommun
  • Såld 22 feb. 2021

Suellsgatan 35A

Lägenhet
Väster, Landskrona kommun
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne

80 m²

3 rum

5 751 kr/mån

Slutpris 1 415 000 kr+1 %

17 688 kr/m²

SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 feb. 2021

Segergatan 4 C

Lägenhet
Landskrona - Segergatan, Landskrona kommun

41 m²

1 rum

2 524 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 015 000 kr+13 %

24 756 kr/m²

Markholm & Partners AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2021

Viktoriagatan 7B

Villa
Landskrona centralt/Öster, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

155+23 m²

5 rum

84 m²

Slutpris 2 250 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona

Visar 2351 - 2400 av 2500

Artiklar från Hemnet