Teleborg, Växjö kommun

Teleborg; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Teleborg, Växjö kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

766 sålda bostäder

Sålt i juni 2024

Gösta Edströms Väg 5A, Teleborg, Växjö kommun
  • Såld 7 jun. 2024

Gösta Edströms Väg 5A

Lägenhet
Teleborg, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

81 m²

3 rum

5 443 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr±0 %

24 074 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Gösta Edströms väg 5A, Pelarsalen, Växjö kommun
  • Såld 7 jun. 2024

Gösta Edströms väg 5A

Lägenhet
Pelarsalen, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

64 m²

2 rum

4 410 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr-3 %

21 875 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Apotekare Reinholds väg 11D, Teleborg, Växjö kommun
  • Såld 6 jun. 2024

Apotekare Reinholds väg 11D

Lägenhet
Teleborg, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

53 m²

2 rum

3 869 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 125 000 kr-6 %

21 226 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö

Sålt i maj 2024

Skiftesvägen 159, Teleborg, Växjö kommun
  • Såld 27 maj. 2024

Skiftesvägen 159

Lägenhet
Teleborg, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö

93 m²

3 rum

5 621 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 375 000 kr+2 %

14 785 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 maj. 2024

Södrabogränd 5

Lägenhet
Välle Broar, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

29,8 m²

1 rum

2 201 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 980 000 kr-2 %

32 886 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Sjövallavägen 6, Vallen, Växjö kommun
  • Såld 17 maj. 2024

Sjövallavägen 6

Lägenhet
Vallen, Växjö kommun
Bjurfors Växjö

64 m²

2 rum

4 638 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr-3 %

28 125 kr/m²

Bjurfors Växjö
Bjurfors Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2024

Vikaholmsallén 7A

Lägenhet
Vikaholm, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö

69,3 m²

3 rum

3 648 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 750 000 kr-2 %

25 253 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2024

Södrabogränd 1

Lägenhet
Välludden, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö

83,6 m²

3 rum

6 053 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr±0 %

23 325 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö
Bengt Reehns väg 17, Torparängen, Växjö kommun
  • Såld 6 maj. 2024

Bengt Reehns väg 17

Lägenhet
Torparängen, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

132 m²

5 rum

6 908 kr/mån

Slutpris 3 000 000 kr±0 %

22 727 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

Sålt i april 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2024

Gösta Edströms väg 5A

Lägenhet
Välle Broar, Växjö kommun
Mäklare Bergstrand AB

98 m²

4 rum

6 695 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr-17 %

20 408 kr/m²

Mäklare Bergstrand AB
Mäklare Bergstrand AB
Södrabogränd 5, Välludden, Växjö kommun
  • Såld 19 apr. 2024

Södrabogränd 5

Lägenhet
Välludden, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö

56 m²

2 rum

4 054 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 720 000 kr-2 %

30 714 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2024

Sjöbågen 4A

Lägenhet
Välle Broar, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö

62 m²

2 rum

3 592 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 050 000 kr+14 %

33 065 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö

Sålt i mars 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2024

Södrabogränd 1

Lägenhet
Välludden, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö

64,8 m²

2 rum

4 692 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr-6 %

23 920 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö
Anna Koskulls gata 6B, Välle broar, Växjö kommun
  • Såld 28 mar. 2024

Anna Koskulls gata 6B

Lägenhet
Välle broar, Växjö kommun
Mäklare Bergstrand AB

73,4 m²

3 rum

4 699 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 190 000 kr±0 %

29 837 kr/m²

Mäklare Bergstrand AB
Mäklare Bergstrand AB
Allmogevägen 150, Teleborg, Växjö kommun
  • Såld 28 mar. 2024

Allmogevägen 150

Lägenhet
Teleborg, Växjö kommun
Mäklare Bergstrand AB

75,5 m²

3 rum

4 544 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 170 000 kr±0 %

15 497 kr/m²

Mäklare Bergstrand AB
Mäklare Bergstrand AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2024

Sjöbågen 6A

Lägenhet
Välle Broar, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö

62 m²

2 rum

3 659 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 050 000 kr+3 %

33 065 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö
Allmogevägen 118, Teleborg, Växjö kommun
  • Såld 25 mar. 2024

Allmogevägen 118

Lägenhet
Teleborg, Växjö kommun
Bjurfors Växjö

137 m²

5 rum

7 512 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr-7 %

9 854 kr/m²

Bjurfors Växjö
Bjurfors Växjö
Välluddevägen 7B, Teleborg, Växjö kommun
  • Såld 18 mar. 2024

Välluddevägen 7B

Lägenhet
Teleborg, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

50 m²

2 rum

3 965 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 410 000 kr-6 %

28 200 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Bollklubbsvägen 4E, Torparängen, Växjö kommun
  • Såld 15 mar. 2024

Bollklubbsvägen 4E

Lägenhet
Torparängen, Växjö kommun
Mäklare Bergstrand AB

102 m²

3 rum

5 174 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 150 000 kr-4 %

21 078 kr/m²

Mäklare Bergstrand AB
Mäklare Bergstrand AB
Bollklubbsvägen 5, Teleborg, Växjö kommun
  • Såld 7 mar. 2024

Bollklubbsvägen 5

Lägenhet
Teleborg, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö

132 m²

5 rum

6 908 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 975 000 kr-4 %

22 538 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö
Skiftesvägen 103, Växjö Teleborg, Växjö kommun
  • Såld 5 mar. 2024

Skiftesvägen 103

Lägenhet
Växjö Teleborg, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

109 m²

4 rum

6 711 kr/mån

Slutpris 1 700 000 kr-10 %

15 596 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Trummenvägen 26, Välle broar, Växjö kommun
  • Såld 3 mar. 2024

Trummenvägen 26

Lägenhet
Välle broar, Växjö kommun
Mäklare Bergstrand AB

55,2 m²

2 rum

3 417 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr-3 %

32 609 kr/m²

Mäklare Bergstrand AB
Mäklare Bergstrand AB

Sålt i februari 2024

Anna Koskulls Gata 1B, Välle Broar, Växjö kommun
  • Såld 16 feb. 2024

Anna Koskulls Gata 1B

Lägenhet
Välle Broar, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

71,5 m²

2,5 rum

4 528 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 790 000 kr-3 %

25 035 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 feb. 2024

Anna Koskulls gata 3H

Lägenhet
Välle Broar, Växjö kommun
Bjurfors Växjö

84 m²

3 rum

6 279 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr-2 %

23 810 kr/m²

Bjurfors Växjö
Bjurfors Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 feb. 2024

Anna Koskulls gata 3H

Lägenhet
Välle Broar, Växjö kommun
Bjurfors Växjö

42 m²

2 rum

3 140 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

35 714 kr/m²

Bjurfors Växjö
Bjurfors Växjö

Sålt i januari 2024

Anna Koskulls gata 3J, Välle Broar, Växjö kommun
  • Såld 29 jan. 2024

Anna Koskulls gata 3J

Lägenhet
Välle Broar, Växjö kommun
Bjurfors Växjö

74 m²

3 rum

5 532 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

26 959 kr/m²

Bjurfors Växjö
Bjurfors Växjö
Apotekare Reinholds Väg 43, Växjö, Växjö kommun
  • Såld 28 jan. 2024

Apotekare Reinholds Väg 43

Lägenhet
Växjö, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

108 m²

4 rum

5 248 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 075 000 kr+4 %

19 213 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Gösta Edströms väg 5A, Teleborg, Växjö kommun
  • Såld 22 jan. 2024

Gösta Edströms väg 5A

Lägenhet
Teleborg, Växjö kommun

81 m²

3 rum

5 478 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 890 000 kr-3 %

23 333 kr/m²

Croisette Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jan. 2024

Sjövallavägen 6

Lägenhet
Vallen, Växjö kommun
Bjurfors Växjö

64 m²

2 rum

4 639 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 725 000 kr-4 %

26 953 kr/m²

Bjurfors Växjö
Bjurfors Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jan. 2024

Sjövallavägen 14

Lägenhet
Vallen, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö

63 m²

2 rum

3 933 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr-8 %

26 984 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jan. 2024

Gösta Edströms väg 5B

Lägenhet
Välludden, Växjö kommun
Bjurfors Växjö

50 m²

2 rum

3 590 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr-5 %

29 000 kr/m²

Bjurfors Växjö
Bjurfors Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jan. 2024

Södrabogränd 1

Lägenhet
Välludden, Växjö kommun
Bjurfors Växjö

42,9 m²

1 rum

3 108 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 225 000 kr-5 %

28 555 kr/m²

Bjurfors Växjö
Bjurfors Växjö
Sjövallavägen 29, Vallen, Växjö kommun
  • Såld 4 jan. 2024

Sjövallavägen 29

Lägenhet
Vallen, Växjö kommun
Mäklare Bergstrand AB

119 m²

5 rum

7 750 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 875 000 kr-4 %

24 160 kr/m²

Mäklare Bergstrand AB
Mäklare Bergstrand AB

Sålt i december 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 dec. 2023

Anna Koskulls gata 3 T

Lägenhet
Trummens Strand, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

35 m²

1 rum

2 085 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 200 000 kr-7 %

34 286 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Anna Koskulls gata 3E, Välle Broar, Växjö kommun
  • Såld 15 dec. 2023

Anna Koskulls gata 3E

Lägenhet
Välle Broar, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

121 m²

4 rum

8 008 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 960 000 kr-7 %

24 463 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 dec. 2023

Vikaholmsallén 5D

Lägenhet
Vikaholm, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö

77,1 m²

4 rum

4 266 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

21 984 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 dec. 2023

Gösta Edströms väg 5A

Lägenhet
Välludden, Växjö kommun
Bjurfors Växjö

81 m²

3 rum

4 981 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 830 000 kr-3 %

22 593 kr/m²

Bjurfors Växjö
Bjurfors Växjö

Sålt i november 2023

Skiftesvägen 19, Växjö Teleborg, Växjö kommun
  • Såld 30 nov. 2023

Skiftesvägen 19

Lägenhet
Växjö Teleborg, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

88 m²

3 rum

5 414 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 200 000 kr-11 %

13 636 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Allmogevägen 60, Växjö Teleborg, Växjö kommun
  • Såld 27 nov. 2023

Allmogevägen 60

Lägenhet
Växjö Teleborg, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

93 m²

3 rum

5 751 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr-7 %

13 441 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Bollklubbsvägen 2E, Teleborg, Växjö kommun
  • Såld 24 nov. 2023

Bollklubbsvägen 2E

Lägenhet
Teleborg, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

102 m²

3 rum

5 072 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 100 000 kr-8 %

20 588 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 nov. 2023

Välluddevägen 7A

Lägenhet
Välludden, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö

50 m²

2 rum

3 638 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 360 000 kr-9 %

27 200 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 nov. 2023

Bollklubbsvägen 17

Lägenhet
Teleborg, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö

132 m²

5 rum

5 933 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 900 000 kr-3 %

21 970 kr/m²

Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Minnesvägen 1, Torparängen, Växjö kommun
  • Såld 17 nov. 2023

Minnesvägen 1

Lägenhet
Torparängen, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

86,8 m²

3 rum

6 266 kr/mån

Slutpris 2 400 000 kr-2 %

27 650 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Välluddevägen 7B, Teleborg, Växjö kommun
  • Såld 15 nov. 2023

Välluddevägen 7B

Lägenhet
Teleborg, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

50 m²

2 rum

3 638 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr-3 %

27 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 nov. 2023

Sjöbågen 8A

Lägenhet
Välle Broar, Växjö kommun
Bjurfors Växjö

81 m²

3 rum

4 682 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr-2 %

30 247 kr/m²

Bjurfors Växjö
Bjurfors Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 nov. 2023

Anna Koskulls gata 3S

Lägenhet
Trummens Strand, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö

75 m²

3 rum

4 657 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

28 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö

Sålt i oktober 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 okt. 2023

Gallringsvägen 25

Lägenhet
Teleborg, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

62 m²

2 rum

4 062 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 450 000 kr-9 %

23 387 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 okt. 2023

Sjöbågen 8A

Lägenhet
Välle Broar, Växjö kommun
Bjurfors Växjö

63 m²

2 rum

3 685 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 750 000 kr-3 %

27 778 kr/m²

Bjurfors Växjö
Bjurfors Växjö
Södrabogränd 5, Välludden, Växjö kommun
  • Såld 26 okt. 2023

Södrabogränd 5

Lägenhet
Välludden, Växjö kommun
Bjurfors Växjö

29,8 m²

1 rum

1 981 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 050 000 kr-12 %

35 235 kr/m²

Bjurfors Växjö
Bjurfors Växjö
Linnea Andréns Väg 17, Vallen, Växjö kommun
  • Såld 19 okt. 2023

Linnea Andréns Väg 17

Lägenhet
Vallen, Växjö kommun
Mäklare Bergstrand AB

126+8,4 m²

5 rum

5 480 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 300 000 kr-3 %

26 190 kr/m²

Mäklare Bergstrand AB
Mäklare Bergstrand AB

Visar 151 - 200 av 766

Artiklar från Hemnet