Värmlands län

Värmlands län; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Värmlands län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

16 787 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Kasernhöjden 11B

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

68 m²

2 rum

Slutpris 2 200 000 kr

32 353 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Strandvägen 6

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

58 m²

2 rum

4 386 kr/mån

Slutpris 1 650 000 kr-6 %

28 448 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Ulvsbygatan 9A

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

66 m²

2 rum

Slutpris 1 480 000 kr

22 424 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Norra Infarten 94E

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

102 m²

3 rum

7 785 kr/mån

Slutpris 2 550 000 kr±0 %

25 000 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Karmgatan 93

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

75,5 m²

3 rum

Slutpris 825 000 kr

10 927 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Vasagatan 19 B

Lägenhet
Filipstad, Filipstads kommun
Fastighetsbyrån Filipstad

79 m²

3 rum

Slutpris 121 000 kr

1 532 kr/m²

Fastighetsbyrån Filipstad
Fastighetsbyrån Filipstad
Tallvägen 6, Skoghall, Hammarö kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Tallvägen 6

Lägenhet
Skoghall, Hammarö kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

60,6 m²

2 rum

4 260 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 280 000 kr-8 %

21 122 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Strandvägen 13D

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

131 m²

4 rum

8 090 kr/mån

Slutpris 5 200 000 kr

39 695 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Ulvsbygatan 33

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

66,5 m²

3 rum

Slutpris 1 850 000 kr

27 820 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Norra Strandgatan 3

Lägenhet
Tingvallastaden, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

43 m²

2 rum

2 818 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 730 000 kr-4 %

40 233 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Hamnvägen 9

Lägenhet
Skoghall, Hammarö kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

74,5 m²

3 rum

5 528 kr/mån

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

26 174 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Hagagatan 19B, Haga, Karlstads kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Hagagatan 19B

Lägenhet
Haga, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

69 m²

3 rum

4 635 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 775 000 kr-6 %

40 217 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Packhusallén 4B, Tullholmsviken/orrholmen, Karlstads kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Packhusallén 4B

Lägenhet
Tullholmsviken/orrholmen, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

95 m²

4 rum

5 944 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 200 000 kr-4 %

54 737 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Nygatan 15

Lägenhet
Haga, Karlstads kommun
Bjurfors Karlstad

30,1 m²

1 rum

891 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

46 512 kr/m²

Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Karlagatan 36

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
Bjurfors Karlstad

50 m²

2 rum

3 896 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 375 000 kr-8 %

27 500 kr/m²

Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Kanikenäsbanken 21B

Lägenhet
Kanikenäsholmen, Karlstads kommun
Bjurfors Karlstad

106 m²

5 rum

6 479 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 500 000 kr-4 %

33 019 kr/m²

Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Södra Kyrkogatan 9

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

76 m²

3 rum

Slutpris 3 400 000 kr

44 737 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Nolbygatan 5A

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

91 m²

4 rum

Slutpris 2 200 000 kr

24 176 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Sandbäcksgatan 17B

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

87 m²

2 rum

4 895 kr/mån

Slutpris 4 100 000 kr

47 126 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Långgatan 40, Herrhagen, Karlstads kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Långgatan 40

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
Notar

96 m²

4 rum

5 853 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr-5 %

20 833 kr/m²

Notar
Notar
Våxnäsgatan 84D, Strand, Karlstads kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Våxnäsgatan 84D

Lägenhet
Strand, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

72,5 m²

3 rum

6 335 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

26 897 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ulvsbygatan 4B, Norrstrand, Karlstads kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Ulvsbygatan 4B

Lägenhet
Norrstrand, Karlstads kommun
LF Fastighetsförmedling Karlstad

32 m²

1 rum

1 977 kr/mån

Slutpris 895 000 kr±0 %

27 969 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Karlstad
LF Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Jägartorpsvägen 2A

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

59 m²

3 rum

Slutpris 1 895 000 kr

32 119 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Hagalundsvägen 40E

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

59 m²

2 rum

3 656 kr/mån

Slutpris 860 000 kr

14 576 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Hagalundsvägen 42A

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

73 m²

3 rum

Slutpris 1 100 000 kr

15 068 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Stenhagsgatan 4A

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

68,5 m²

2 rum

4 115 kr/mån

Slutpris 550 000 kr

8 029 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Måns Smeds väg 228

Lägenhet
Kil, Kils kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

94 m²

4 rum

Slutpris 1 225 000 kr

13 032 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2026

Herrhagsgatan 1B

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
Bjurfors Karlstad

67 m²

2 rum

4 668 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 800 000 kr

26 866 kr/m²

Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2026

Strandvägen 9

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

79 m²

3 rum

Slutpris 2 500 000 kr

31 646 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Ulvsbygatan 33, Norrstrand, Karlstads kommun
  • Såld 25 apr. 2026

Ulvsbygatan 33

Lägenhet
Norrstrand, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

41,5 m²

1,5 rum

2 811 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 420 000 kr-5 %

34 217 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Sundbergsgatan 5, Herrhagen, Karlstads kommun
  • Såld 25 apr. 2026

Sundbergsgatan 5

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

50 m²

2 rum

3 806 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 300 000 kr-7 %

26 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Fadderortsgatan 17, Karlstad, Karlstads kommun
  • Såld 25 apr. 2026

Fadderortsgatan 17

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

82 m²

3 rum

5 151 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 400 000 kr-3 %

17 073 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Hööksgatan 29C, Marieberg, Karlstads kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Hööksgatan 29C

Lägenhet
Marieberg, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

37 m²

1 rum

3 574 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 995 000 kr±0 %

26 892 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Kartlavsstigen 5B

Lägenhet
Stockfallet, Karlstads kommun
HusmanHagberg Karlstad

72 m²

3 rum

6 196 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 150 000 kr-6 %

29 861 kr/m²

HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Irisdalsgatan 9

Lägenhet
Liljebäck/irisdal, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

61 m²

2 rum

3 525 kr/mån

Slutpris 360 000 kr-15 %

5 902 kr/m²

Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Södra Staketgatan 44, Centralt, Kristinehamns kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Södra Staketgatan 44

Lägenhet
Centralt, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

62 m²

2 rum

3 679 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 620 000 kr-5 %

10 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Gruvgången 93, Gruvlyckan, Karlstads kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Gruvgången 93

Lägenhet
Gruvlyckan, Karlstads kommun
Notar

61,6 m²

2 rum

3 438 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 895 000 kr-6 %

14 529 kr/m²

Notar
Notar
Kasernhöjden 13 A , Kasernhöjden, Karlstads kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Kasernhöjden 13 A

Lägenhet
Kasernhöjden, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

76 m²

2,5 rum

4 482 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr-5 %

26 316 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Kanikenäsbanken 23B, Yttre Hamn (kanikenäsholmen), Karlstads kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Kanikenäsbanken 23B

Lägenhet
Yttre Hamn (kanikenäsholmen), Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

55 m²

2 rum

3 362 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 870 000 kr-1 %

34 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Tullhusgatan 25

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
HusmanHagberg Karlstad

98 m²

4 rum

4 860 kr/mån

Slutpris 2 150 000 kr-7 %

21 939 kr/m²

HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Tullhusgatan 30

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
HusmanHagberg Karlstad

83 m²

3 rum

3 507 kr/mån

Slutpris 1 910 000 kr+3 %

23 012 kr/m²

HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Kasernhöjden 11A, Kasernhöjden, Karlstads kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Kasernhöjden 11A

Lägenhet
Kasernhöjden, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

40 m²

1 rum

2 735 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

34 875 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Rudsvägen 13A

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

62 m²

3 rum

4 190 kr/mån

Slutpris 1 600 000 kr-6 %

25 806 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Norra Klaragatan 11

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

38 m²

1,5 rum

Slutpris 1 500 000 kr

39 474 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Galoppstigen 18E

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

59,8 m²

3 rum

Slutpris 1 780 000 kr

29 766 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Gamla vägen 92B, Orrby, Grums kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Gamla vägen 92B

Lägenhet
Orrby, Grums kommun

29,5 m²

1 rum

2 426 kr/mån

Slutpris 170 000 kr-3 %

5 763 kr/m²

Privatmäklaren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Norra strandgatan 1

Lägenhet
Tingvallastaden, Karlstads kommun
LF Fastighetsförmedling Karlstad

52 m²

2 rum

3 238 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 225 000 kr-3 %

42 788 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Karlstad
LF Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Vänernsgatan 3C

Lägenhet
Viken, Karlstads kommun
LF Fastighetsförmedling Karlstad

48 m²

2 rum

3 392 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 445 000 kr+1 %

30 104 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Karlstad
LF Fastighetsförmedling Karlstad
Aspåsvägen 7, Kartberget, Karlstads kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Aspåsvägen 7

Lägenhet
Kartberget, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

65 m²

2 rum

3 906 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

33 769 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Vintergatan 17B, Vintergatan, Höglunda, Säffle kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Vintergatan 17B

Lägenhet
Vintergatan, Höglunda, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle

74 m²

3 rum

5 351 kr/mån

Slutpris 129 000 kr-26 %

1 743 kr/m²

Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle

Visar 51 - 100 av 2500

Artiklar från Hemnet