Stockholms län

Stockholms län; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Stockholms län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

399 496 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LawanFarag

Jungfrudansen 4

Lägenhet
Huvudsta, Solna kommun
Bjurfors Solna

87 m²

3 rum

6 200 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 400 000 kr+10 %

50 575 kr/m²

Bjurfors Solna
Bjurfors Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Svärdlångsvägen 51, 3 tr

Lägenhet
Årsta, Stockholms kommun
Notar

38,5 m²

2 rum

3 916 kr/mån

Slutpris 2 350 000 kr+7 %

61 039 kr/m²

Notar
Notar
Erstagatan 16, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Erstagatan 16

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

46 m²

1,5 rum

3 035 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 250 000 kr+17 %

114 130 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Lina Sandells Plan 20, Fruängen, Stockholms kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Lina Sandells Plan 20

Lägenhet
Fruängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

54 m²

2 rum

4 376 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 560 000 kr+3 %

47 407 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
NoomiUnéus

Spångavägen 18 2tr

Lägenhet
Bromma / Riksby, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Bromma

56 m²

2 rum

5 521 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 450 000 kr+13 %

43 750 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Bromma
Svenska Mäklarhuset Bromma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Fredriksdalsgatan 1

Lägenhet
Hammarby Sjöstad, Stockholms kommun
Asira AB

81 m²

3 rum

5 826 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 325 000 kr+8 %

90 432 kr/m²

Asira AB
Asira AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Reduttvägen 12F

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

59,4 m²

2 rum

4 256 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 300 000 kr-4 %

38 721 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MorganFlodman

Wilhelm Kåges gata 32A

Lägenhet
Gustavsbergs - Porslinskvarteren, Värmdö kommun
Widerlöv Värmdö

45 m²

2 rum

3 949 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 250 000 kr-2 %

50 000 kr/m²

Widerlöv Värmdö
Widerlöv Värmdö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MadeleineTorevall

Ursula Printz gata 8

Lägenhet
Porslinskvarteren, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö

65,5 m²

2 rum

6 216 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr+7 %

45 802 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Wollmar Yxkullsgatan 4A, 5tr, Södermalm / Mariatorget, Stockholms kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Wollmar Yxkullsgatan 4A, 5tr

Lägenhet
Södermalm / Mariatorget, Stockholms kommun
BOSTHLM Södermalm

60 m²

2,5 rum

2 774 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 000 000 kr+16 %

133 333 kr/m²

BOSTHLM Södermalm
BOSTHLM Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Johan Skyttes väg 209D

Lägenhet
Älvsjö, Stockholms kommun
Notar

104 m²

4 rum

8 444 kr/mån

Slutpris 6 600 000 kr

63 462 kr/m²

Notar
Notar
Midgårdsvägen 18, Täby Kyrkby, Täby kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Midgårdsvägen 18

Lägenhet
Täby Kyrkby, Täby kommun
MOHV Täby

59,6 m²

2 rum

4 986 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 100 000 kr-3 %

35 235 kr/m²

MOHV Täby
MOHV Täby
Skeppargatan 90, 5tr, Nedre Gärdet - Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Skeppargatan 90, 5tr

Lägenhet
Nedre Gärdet - Östermalm, Stockholms kommun
Notar

91 m²

3 rum

4 487 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 11 500 000 kr+7 %

126 374 kr/m²

Notar
Notar
Sibeliusgången 44, bv, Akalla, Stockholms kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Sibeliusgången 44, bv

Lägenhet
Akalla, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Kista

92,4 m²

4 rum

6 524 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 240 000 kr-1 %

24 242 kr/m²

Fastighetsbyrån Kista
Fastighetsbyrån Kista
Finnboda kajväg 15, Finnboda Hamn, Nacka kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Finnboda kajväg 15

Lägenhet
Finnboda Hamn, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

96,5 m²

3 rum

5 831 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 11 700 000 kr+11 %

121 244 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Bergakungsvägen 24

Lägenhet
Utsälje, Huddinge kommun
SkandiaMäklarna Huddinge

90 m²

3 rum

8 661 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 850 000 kr+2 %

31 667 kr/m²

SkandiaMäklarna Huddinge
SkandiaMäklarna Huddinge
Björkvallavägen 4B, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Björkvallavägen 4B

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

59 m²

2 rum

3 791 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

37 203 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Edsby allé 30, Eds Allé/Runby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Edsby allé 30

Lägenhet
Eds Allé/Runby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

55 m²

2 rum

4 172 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 683 000 kr-1 %

30 600 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Skebokvarnsvägen 289

Lägenhet
Bandhagen - Högdalen, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Älvsjö/Årsta

26 m²

1 rum

2 035 kr/mån

Slutpris 1 500 000 kr±0 %

57 692 kr/m²

SkandiaMäklarna Älvsjö/Årsta
SkandiaMäklarna Älvsjö/Årsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Sågstuvägen 40

Lägenhet
Visättra, Huddinge kommun
Fastighetsbyrån Huddinge

61 m²

2 rum

5 154 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

22 869 kr/m²

Fastighetsbyrån Huddinge
Fastighetsbyrån Huddinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Granitvägen 10A

Lägenhet
Tyresö, Tyresö kommun
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

66 m²

2 rum

Slutpris 1 900 000 kr

28 788 kr/m²

SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
CajsaAndersson

Fästes gränd 16

Lägenhet
Vega, Haninge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Haninge

105 m²

5 rum

6 600 kr/mån

Slutpris 4 700 000 kr

44 762 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Beckasinvägen 33

Lägenhet
Nacka, Nacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Nacka

53 m²

2 rum

Slutpris 2 495 000 kr

47 075 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Nacka
Svensk Fastighetsförmedling Nacka
Dalvägen 146, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Dalvägen 146

Lägenhet
Grödinge, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

53 m²

2 rum

5 020 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 375 000 kr-1 %

25 943 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Fastlagsvägen 2, Aspudden/Midsommarkransen, Stockholms kommun
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AndersÅngström

Fastlagsvägen 2

Lägenhet
Aspudden/Midsommarkransen, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hägersten-Liljeholmen

73 m²

3 rum

6 227 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 6 100 000 kr+30 %

83 562 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hägersten-Liljeholmen
Svensk Fastighetsförmedling Hägersten-Liljeholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EmmaKågström

Mörbyhöjden 16

Lägenhet
Danderyd, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

33,9 m²

1 rum

2 662 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

56 047 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Bergsgatan 12

Lägenhet
Södertälje, Södertälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Södertälje/Nykvarn

78 m²

3 rum

6 426 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 475 000 kr-5 %

31 731 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Södertälje/Nykvarn
Svensk Fastighetsförmedling Södertälje/Nykvarn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
ManuelCampos

Johan Enbergs väg 7

Lägenhet
Solna, Solna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Solna

67 m²

2 rum

Slutpris 5 000 000 kr

74 627 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Solna
Svensk Fastighetsförmedling Solna
Flyghamnsvägen 18, 5tr, Viggbygärdet / Viggbyholm, Täby kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Flyghamnsvägen 18, 5tr

Lägenhet
Viggbygärdet / Viggbyholm, Täby kommun
Jägholm Norrortsmäklarna

151 m²

6 rum

9 702 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 400 000 kr-2 %

35 762 kr/m²

Jägholm Norrortsmäklarna
Jägholm Norrortsmäklarna
Pontonjärgatan 4, Kungsholmen, Stockholms kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Pontonjärgatan 4

Lägenhet
Kungsholmen, Stockholms kommun

30 m²

1 rum

3 790 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 820 000 kr+28 %

94 000 kr/m²

BOETGRUPPEN AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Beckasinvägen 33

Lägenhet
Saltängen / Ektorp, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

54 m²

2 rum

4 040 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 500 000 kr±0 %

46 296 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Tulegatan 18, 14 tr

Lägenhet
Centrala Sundbyberg, Sundbybergs kommun
Fastighetsbyrån Sundbyberg

39 m²

2 rum

2 442 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 270 000 kr+9 %

83 846 kr/m²

Fastighetsbyrån Sundbyberg
Fastighetsbyrån Sundbyberg
Tellusvägen 84A, Ängstorp/Tureberg, Sollentuna kommun
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
CamillaFrank

Tellusvägen 84A

Lägenhet
Ängstorp/Tureberg, Sollentuna kommun
SkandiaMäklarna Sollentuna

116,5 m²

4 rum

7 514 kr/mån

Slutpris 4 175 000 kr-7 %

35 837 kr/m²

SkandiaMäklarna Sollentuna
SkandiaMäklarna Sollentuna
Invernessvägen 10, Stocksund, Danderyds kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Invernessvägen 10

Lägenhet
Stocksund, Danderyds kommun
Jägholm Norrortsmäklarna

51 m²

2 rum

4 804 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 000 000 kr-3 %

58 824 kr/m²

Jägholm Norrortsmäklarna
Jägholm Norrortsmäklarna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Vallavägen 123

Lägenhet
Handen, Haninge kommun
SkandiaMäklarna Haninge

90 m²

4 rum

8 711 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

16 611 kr/m²

SkandiaMäklarna Haninge
SkandiaMäklarna Haninge
Garvar Lundins Gränd 10, 2tr, Kungsholmen, Stockholms kommun
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
DavidRågberg

Garvar Lundins Gränd 10, 2tr

Lägenhet
Kungsholmen, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Kungsholmen

33 m²

1 rum

2 646 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 610 000 kr+25 %

109 394 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Kungsholmen
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Kungsholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Bergviksgatan 10

Lägenhet
Södertälje, Södertälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Södertälje/Nykvarn

84 m²

4 rum

6 224 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr+1 %

42 857 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Södertälje/Nykvarn
Svensk Fastighetsförmedling Södertälje/Nykvarn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Ekängsgränd 6B

Lägenhet
Tyresö StrandStrandängarna, Tyresö kommun
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

116 m²

5 rum

6 800 kr/mån

Slutpris 5 000 000 kr±0 %

43 103 kr/m²

SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EllaAndersson

Ursviksvägen 2

Lägenhet
Centrala Sundbyberg, Sundbybergs kommun
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg

37 m²

1 rum

2 275 kr/mån

Slutpris 2 550 000 kr+2 %

68 919 kr/m²

Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Hamngatan 13B

Lägenhet
Sundbyberg, Sundbybergs kommun
Fastighetsbyrån Sundbyberg

67 m²

2 rum

Slutpris 5 950 000 kr

88 806 kr/m²

Fastighetsbyrån Sundbyberg
Fastighetsbyrån Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Biblioteksgången 4, 5tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

47 m²

1 rum

3 296 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr-4 %

46 809 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
Skälderviksplan 11, Årsta, Stockholms kommun
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
TobiasHaglund

Skälderviksplan 11

Lägenhet
Årsta, Stockholms kommun
BOSTHLM Årsta

71,5 m²

3 rum

5 853 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 050 000 kr+10 %

56 643 kr/m²

BOSTHLM Årsta
BOSTHLM Årsta
Vasavägen 36A, Rotebro, Sollentuna kommun
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AlexanderLahdo

Vasavägen 36A

Lägenhet
Rotebro, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

70 m²

2 rum

4 431 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 985 000 kr-1 %

28 357 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Parkgatan 6, 4 tr, Kungsholmen - Kronobergsparken, Stockholms kommun
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Parkgatan 6, 4 tr

Lägenhet
Kungsholmen - Kronobergsparken, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

84 m²

3 rum

5 521 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 13 575 000 kr+6 %

161 607 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Bruksparken 6, Centralt, Nykvarns kommun
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AndersCarlman

Bruksparken 6

Lägenhet
Centralt, Nykvarns kommun
Nykvarnsmäklarna AB

67 m²

3 rum

6 463 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 225 000 kr±0 %

33 209 kr/m²

Nykvarnsmäklarna AB
Nykvarnsmäklarna AB
Holbergsgatan 127, Bromma - Blackeberg, Stockholms kommun
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AndreasNilsson

Holbergsgatan 127

Lägenhet
Bromma - Blackeberg, Stockholms kommun
Notar

35 m²

2 rum

2 745 kr/mån

Slutpris 2 050 000 kr+3 %

58 571 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Teknologgatan 8C

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Wrede Fastighetsmäkleri

29+11 m²

1 rum

2 957 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 050 000 kr+3 %

174 138 kr/m²

Wrede Fastighetsmäkleri
Wrede Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SandraPranjic

Hasselquistvägen 30

Lägenhet
Hammarbyhöjden, Stockholms kommun
Bjurfors Hammarby/Skarpnäck & Farsta

43 m²

2 rum

3 960 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 820 000 kr+6 %

65 581 kr/m²

Bjurfors Hammarby/Skarpnäck & Farsta
Bjurfors Hammarby/Skarpnäck & Farsta
Tellusborgsvägen 96, Telefonplan - Midsommarkransen, Stockholms kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Tellusborgsvägen 96

Lägenhet
Telefonplan - Midsommarkransen, Stockholms kommun
Notar

90 m²

3 rum

7 059 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 7 660 000 kr+14 %

85 111 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Kyrkogatan 7

Lägenhet
Centrala Sundbyberg, Sundbybergs kommun
Notar Mäklare Sundbyberg

40,4 m²

2 rum

3 477 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr+6 %

69 307 kr/m²

Notar Mäklare Sundbyberg
Notar Mäklare Sundbyberg

Visar 2401 - 2450 av 2500

Artiklar från Hemnet