Staffanstorps kommun

Staffanstorps kommun; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Staffanstorps kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 177 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Vikhems Bygata 27, Vikhem, Staffanstorps kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Vikhems Bygata 27

Lägenhet
Vikhem, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

114 m²

4 rum

5 396 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr-3 %

28 070 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
SofiBriggenhamn

Strindbergs väg 3 C

Lägenhet
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp

77 m²

3 rum

Slutpris 1 450 000 kr

18 831 kr/m²

Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Tröskgränd 34, Vikhem, Staffanstorps kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Tröskgränd 34

Lägenhet
Vikhem, Staffanstorps kommun
MOHV Staffanstorp

118 m²

5 rum

6 790 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 550 000 kr-4 %

30 085 kr/m²

MOHV Staffanstorp
MOHV Staffanstorp
Nämndemansgården 13A, Staffanstorp, Staffanstorps kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Nämndemansgården 13A

Lägenhet
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Croisette Fastighetsförmedling

68 m²

2 rum

4 668 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

24 926 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Nevisborg 6D

Lägenhet
Nevisborg, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

92 m²

3 rum

7 316 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

21 196 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Nämndemansgården 3C, Staffanstorp, Staffanstorps kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Nämndemansgården 3C

Lägenhet
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
MOHV Staffanstorp

82 m²

3 rum

5 913 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 900 000 kr-4 %

23 171 kr/m²

MOHV Staffanstorp
MOHV Staffanstorp
Sockerbruksvägen 1B, Borggården, Staffanstorps kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Sockerbruksvägen 1B

Lägenhet
Borggården, Staffanstorps kommun
MOHV Malmö

81 m²

3,5 rum

6 192 kr/mån

Slutpris 2 600 000 kr-4 %

32 099 kr/m²

MOHV Malmö
MOHV Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Vikhemsvägen 50

Lägenhet
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

31 m²

1 rum

2 881 kr/mån

Slutpris 1 155 000 kr-3 %

37 258 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Knutsborg 22B, Knutsborg, Staffanstorps kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Knutsborg 22B

Lägenhet
Knutsborg, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

85 m²

3 rum

7 349 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 160 000 kr+27 %

25 412 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SofiBriggenhamn

Glasförgyllaren 91

Lägenhet
Glasförgyllaren, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp

74,5 m²

3 rum

5 144 kr/mån

Slutpris 1 910 000 kr-4 %

25 638 kr/m²

Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Glasförgyllaren 41

Lägenhet
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Bjurfors Staffanstorp

63,4 m²

2 rum

4 418 kr/mån

Slutpris 1 650 000 kr±0 %

26 025 kr/m²

Bjurfors Staffanstorp
Bjurfors Staffanstorp
Knutsborg 20A, Knutsborg, Staffanstorps kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Knutsborg 20A

Lägenhet
Knutsborg, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

111 m²

4 rum

9 234 kr/mån

Slutpris 2 100 000 kr-8 %

18 919 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Nevisborg 2D, Staffanstorp, Staffanstorps kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Nevisborg 2D

Lägenhet
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Notar

88,5 m²

3 rum

6 716 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr+1 %

24 859 kr/m²

Notar
Notar
Fredriks väg 7, Hjärup, Staffanstorps kommun
  • Såld 16 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MalinLundgren

Fredriks väg 7

Lägenhet
Hjärup, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp

63 m²

2 rum

6 009 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

33 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JohanLundahl

Vikhemsvägen 3 E

Lägenhet
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp

53 m²

2 rum

Slutpris 1 825 000 kr

34 434 kr/m²

Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Annerovägen 11, Staffanstorp, Staffanstorps kommun
  • Såld 15 apr. 2026

Annerovägen 11

Lägenhet
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Croisette Fastighetsförmedling

75 m²

3 rum

6 974 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr-2 %

30 000 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Fredriks väg 3, Hjärup, Staffanstorps kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Fredriks väg 3

Lägenhet
Hjärup, Staffanstorps kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

87,5 m²

3 rum

8 033 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

34 229 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Nämndemansgården 7C

Lägenhet
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
MOHV Staffanstorp

51 m²

1 rum

4 014 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 180 000 kr

23 137 kr/m²

MOHV Staffanstorp
MOHV Staffanstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EricGerhartz

Parkallén 28

Lägenhet
Hjärup, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp

88 m²

3 rum

5 431 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr-2 %

33 523 kr/m²

Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp

Sålt i mars 2026

Fredriks väg 3, Hjärup, Staffanstorps kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Fredriks väg 3

Lägenhet
Hjärup, Staffanstorps kommun
LF Fastighetsförmedling Lund

98,5 m²

4 rum

8 850 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 050 000 kr+3 %

30 964 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
Ämnesvägen 3, Hjärup, Staffanstorps kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Ämnesvägen 3

Lägenhet
Hjärup, Staffanstorps kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

72,5 m²

3 rum

6 409 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr-6 %

33 793 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Vikhems bygata 106, Vikhem, Staffanstorps kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Vikhems bygata 106

Lägenhet
Vikhem, Staffanstorps kommun
Notar

70 m²

3 rum

5 697 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 325 000 kr-3 %

33 214 kr/m²

Notar
Notar
Nämndemansgården 13 C, Nämndemansgården, Staffanstorps kommun
  • Såld 17 mar. 2026

Nämndemansgården 13 C

Lägenhet
Nämndemansgården, Staffanstorps kommun

82 m²

3 rum

5 913 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr±0 %

23 780 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Staffanstorp
Södergatan 1B, Centralt, Staffanstorps kommun
  • Såld 17 mar. 2026

Södergatan 1B

Lägenhet
Centralt, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

110 m²

5 rum

7 684 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

17 227 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Vikhemsvägen 48, Vikhem, Staffanstorps kommun
  • Såld 12 mar. 2026

Vikhemsvägen 48

Lägenhet
Vikhem, Staffanstorps kommun
Croisette Fastighetsförmedling

31 m²

1 rum

2 811 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 100 000 kr-15 %

35 484 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Vendelvägen 1 F, Vikhem, Staffanstorps kommun
  • Såld 9 mar. 2026
profilfoto på mäklare
CharlottStockenberg

Vendelvägen 1 F

Lägenhet
Vikhem, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp

72 m²

3 rum

5 212 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 070 000 kr-1 %

28 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

Jeppsagård 6C

Lägenhet
Jeppsagård, Staffanstorps kommun
Bjurfors Lund

69 m²

2 rum

5 135 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 850 000 kr-7 %

26 812 kr/m²

Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Vikhemsvägen 1D, Vikhem, Staffanstorps kommun
  • Såld 1 mar. 2026

Vikhemsvägen 1D

Lägenhet
Vikhem, Staffanstorps kommun
Croisette Fastighetsförmedling

107 m²

4 rum

6 064 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 695 000 kr±0 %

25 187 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

Sålt i februari 2026

Vikhems bygata 110, Vikhem, Staffanstorps kommun
  • Såld 22 feb. 2026

Vikhems bygata 110

Lägenhet
Vikhem, Staffanstorps kommun
MOHV Staffanstorp

70 m²

3 rum

5 697 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 300 000 kr-4 %

32 857 kr/m²

MOHV Staffanstorp
MOHV Staffanstorp
Storgatan 12F, Centralt, Staffanstorps kommun
  • Såld 20 feb. 2026

Storgatan 12F

Lägenhet
Centralt, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

80 m²

3 rum

6 575 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

24 375 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Kastanjevägen 17 C , Centrum, Staffanstorps kommun
  • Såld 13 feb. 2026
profilfoto på mäklare
EricGerhartz

Kastanjevägen 17 C

Lägenhet
Centrum, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp

58,8 m²

2 rum

4 455 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 355 000 kr-3 %

23 044 kr/m²

Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 feb. 2026

Kastanjevägen 17E

Lägenhet
Staffanstorp - Centrum, Staffanstorps kommun
Bjurfors Staffanstorp

55,5 m²

2 rum

4 255 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 350 000 kr-7 %

24 324 kr/m²

Bjurfors Staffanstorp
Bjurfors Staffanstorp
Centrumstigen 4D, Hjärup, Staffanstorps kommun
  • Såld 4 feb. 2026

Centrumstigen 4D

Lägenhet
Hjärup, Staffanstorps kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

85 m²

3 rum

6 554 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr-4 %

28 235 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Södergatan 3 D, Staffanstorp, Staffanstorps kommun
  • Såld 1 feb. 2026

Södergatan 3 D

Lägenhet
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

72,5 m²

3 rum

5 713 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 745 000 kr-3 %

24 069 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

Sålt i januari 2026

Storgatan 2B, Centralt, Staffanstorps kommun
  • Såld 29 jan. 2026

Storgatan 2B

Lägenhet
Centralt, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

81 m²

3 rum

5 772 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 175 000 kr+15 %

26 852 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Biblioteksgatan 3 I, Staffanstorp, Staffanstorps kommun
  • Såld 26 jan. 2026

Biblioteksgatan 3 I

Lägenhet
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

64,5 m²

2 rum

6 317 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

21 628 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Storgatan 13 E, Centralt, Staffanstorps kommun
  • Såld 17 jan. 2026

Storgatan 13 E

Lägenhet
Centralt, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

82 m²

3 rum

4 466 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

23 780 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2026

Vikhems bygata 105

Lägenhet
Vikhem, Staffanstorps kommun
Bjurfors Staffanstorp

69,3 m²

3 rum

4 064 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 300 000 kr-2 %

33 189 kr/m²

Bjurfors Staffanstorp
Bjurfors Staffanstorp

Sålt i december 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 dec. 2025

Vikhems bygata 85

Lägenhet
Vikhem, Staffanstorps kommun
MOHV Staffanstorp

69,3 m²

3 rum

3 871 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 295 000 kr±0 %

33 117 kr/m²

MOHV Staffanstorp
MOHV Staffanstorp
Vikhems bygata 102, Vikhem, Staffanstorps kommun
  • Såld 23 dec. 2025

Vikhems bygata 102

Lägenhet
Vikhem, Staffanstorps kommun
Notar

91 m²

4 rum

7 098 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 820 000 kr-6 %

30 989 kr/m²

Notar
Notar
Parkallén 28, Hjärup, Staffanstorps kommun
  • Såld 22 dec. 2025

Parkallén 28

Lägenhet
Hjärup, Staffanstorps kommun
Croisette Fastighetsförmedling

55 m²

2 rum

3 395 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr-8 %

40 909 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 dec. 2025

Nämndemansgården 10 A

Lägenhet
Nämndemansgården, Staffanstorps kommun

68 m²

2 rum

4 588 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 275 000 kr-9 %

18 750 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Staffanstorp
Vikhemsvägen 66, Vikhem, Staffanstorps kommun
  • Såld 19 dec. 2025

Vikhemsvägen 66

Lägenhet
Vikhem, Staffanstorps kommun

68 m²

3 rum

6 165 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr-2 %

34 559 kr/m²

Croisette Staffanstorp
Strindbergs väg 5 B, Författarbyn, Staffanstorps kommun
  • Såld 17 dec. 2025
profilfoto på mäklare
CharlottStockenberg

Strindbergs väg 5 B

Lägenhet
Författarbyn, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp

62 m²

2 rum

5 729 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 550 000 kr-6 %

25 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Ämnesvägen 5, Hjärup, Staffanstorps kommun
  • Såld 12 dec. 2025

Ämnesvägen 5

Lägenhet
Hjärup, Staffanstorps kommun

68,5 m²

3 rum

5 265 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr-15 %

34 307 kr/m²

Croisette Lund
Nämndemansgården 6 C, Staffanstorp, Staffanstorps kommun
  • Såld 7 dec. 2025
profilfoto på mäklare
MalinLundgren

Nämndemansgården 6 C

Lägenhet
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp

82 m²

3 rum

5 811 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 650 000 kr±0 %

20 122 kr/m²

Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Knutsborg 20 A, Knutsborg, Staffanstorps kommun
  • Såld 4 dec. 2025
profilfoto på mäklare
EricGerhartz

Knutsborg 20 A

Lägenhet
Knutsborg, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp

66 m²

2 rum

5 393 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 625 000 kr-3 %

24 621 kr/m²

Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Nämndemansgården 11B, Nämndemansgården, Staffanstorps kommun
  • Såld 4 dec. 2025

Nämndemansgården 11B

Lägenhet
Nämndemansgården, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

64 m²

2 rum

4 586 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr-13 %

20 313 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 dec. 2025
profilfoto på mäklare
SofiBriggenhamn

Vendelvägen 1 F

Lägenhet
Vikhem, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp

55 m²

2 rum

3 983 kr/mån

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

27 182 kr/m²

Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp

Sålt i november 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 nov. 2025

Nämndemansgården 8C

Lägenhet
Staffanstorp, Staffanstorps kommun

82 m²

3 rum

5 811 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 260 000 kr-10 %

15 366 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 1 - 50 av 1177

Artiklar från Hemnet