Söderhamn, Söderhamns kommun

Söderhamn; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Söderhamn, Söderhamns kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 355 sålda bostäder

Sålt i juni 2024

Södra hamngatan 62, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 8 jun. 2024

Södra hamngatan 62

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

103 m²

4 rum

5 422 kr/mån

Slutpris 1 850 000 kr-12 %

17 961 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ringvägen 9 E, SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
  • Såld 6 jun. 2024

Ringvägen 9 E

Lägenhet
SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

61 m²

2 rum

3 092 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 415 000 kr-16 %

6 803 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jun. 2024

Grengatan 4E

Lägenhet
SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

73+30 m²

3 rum

4 100 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 890 000 kr±0 %

12 192 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Norra vägen 24A, SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
  • Såld 3 jun. 2024

Norra vägen 24A

Lägenhet
SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

72+30 m²

3 rum

4 100 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 990 000 kr±0 %

13 750 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

Sålt i maj 2024

Kaptensgatan 11 B, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 31 maj. 2024

Kaptensgatan 11 B

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

58,5 m²

2 rum

4 103 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 500 000 kr-13 %

8 547 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Kaptensgatan 11 A, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 31 maj. 2024

Kaptensgatan 11 A

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

47,5 m²

1 rum

3 330 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 280 000 kr-14 %

5 895 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Kaptensgatan 3B, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 30 maj. 2024

Kaptensgatan 3B

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

26,8 m²

1 rum

1 802 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 260 000 kr-5 %

9 701 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Köpmantorget 2 A, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 28 maj. 2024

Köpmantorget 2 A

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

68,5 m²

3 rum

3 706 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr+8 %

23 358 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Köpmangatan 33, SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
  • Såld 23 maj. 2024

Köpmangatan 33

Lägenhet
SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

79,2 m²

3 rum

3 840 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 850 000 kr-5 %

10 732 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Lötvägen 7 C, Vågbro, Söderhamns kommun
  • Såld 15 maj. 2024

Lötvägen 7 C

Lägenhet
Vågbro, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

61,3 m²

2 rum

3 546 kr/mån

Slutpris 395 000 kr±0 %

6 444 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Oxtorgsgatan 9B, SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
  • Såld 12 maj. 2024

Oxtorgsgatan 9B

Lägenhet
SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

42,5 m²

1 rum

2 269 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 295 000 kr±0 %

6 941 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

Sålt i april 2024

Norra vägen 26 E, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 25 apr. 2024

Norra vägen 26 E

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

72+30 m²

3 rum

4 100 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 760 000 kr-4 %

10 556 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2024

Hasselstigen 58

Lägenhet
SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

58 m²

2 rum

5 539 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 560 000 kr+13 %

9 655 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Norralagatan 17A, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 9 apr. 2024

Norralagatan 17A

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

62 m²

2 rum

3 777 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 500 000 kr-16 %

8 065 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Abraham bäckgatan 9B, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 9 apr. 2024

Abraham bäckgatan 9B

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

72 m²

3 rum

5 386 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 775 000 kr-3 %

10 764 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i mars 2024

Norrtullsgatan 21A, CENTRUM, Söderhamns kommun
  • Såld 21 mar. 2024

Norrtullsgatan 21A

Lägenhet
CENTRUM, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

67,5 m²

3 rum

3 549 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 630 000 kr-9 %

9 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Köpmangatan 22 C, SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
  • Såld 15 mar. 2024

Köpmangatan 22 C

Lägenhet
SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

74 m²

3 rum

4 807 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 750 000 kr-16 %

10 135 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Köpmangatan 33, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 15 mar. 2024

Köpmangatan 33

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

57,9 m²

2 rum

2 960 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 475 000 kr+6 %

8 204 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn

Sålt i februari 2024

Ringvägen 5 B, KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun
  • Såld 28 feb. 2024

Ringvägen 5 B

Lägenhet
KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

40,5 m²

2 rum

1 983 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 640 000 kr-8 %

15 802 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Norrtullsgatan 23 D, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 28 feb. 2024

Norrtullsgatan 23 D

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

80,5 m²

2 rum

4 485 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 750 000 kr+9 %

9 317 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Abraham bäckgatan 16, KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun
  • Såld 27 feb. 2024

Abraham bäckgatan 16

Lägenhet
KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

64 m²

2 rum

4 918 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 695 000 kr-7 %

10 859 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Humlegårdsgatan 4A, Centralt, Söderhamns kommun
  • Såld 26 feb. 2024

Humlegårdsgatan 4A

Lägenhet
Centralt, Söderhamns kommun
SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs

58,5 m²

2 rum

3 311 kr/mån

Slutpris 465 000 kr-6 %

7 949 kr/m²

SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs
SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 feb. 2024

Trädgårdsgatan 9A

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun

36 m²

1 rum

3 255 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 225 000 kr-10 %

6 250 kr/m²

Söderhamns Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2024

Norrtullsgatan 16 A

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

85,5 m²

4 rum

4 528 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 970 000 kr-18 %

11 345 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Baggargatan 30A, Öster/Klossdammen, Söderhamns kommun
  • Såld 9 feb. 2024

Baggargatan 30A

Lägenhet
Öster/Klossdammen, Söderhamns kommun
SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs

52 m²

2 rum

4 350 kr/mån

Slutpris 400 000 kr-11 %

7 692 kr/m²

SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs
SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs
Abraham Bäckgatan 13 D, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 7 feb. 2024

Abraham Bäckgatan 13 D

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

78,5 m²

4 rum

5 114 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 750 000 kr±0 %

9 554 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn

Sålt i januari 2024

Abraham bäckgatan 11D, KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun
  • Såld 24 jan. 2024

Abraham bäckgatan 11D

Lägenhet
KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

59 m²

2 rum

3 950 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 780 000 kr+12 %

13 220 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Trädgårdsgatan 9A, Centralt, Söderhamns kommun
  • Såld 24 jan. 2024

Trädgårdsgatan 9A

Lägenhet
Centralt, Söderhamns kommun
SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs

67,5 m²

2 rum

4 942 kr/mån

Slutpris 490 000 kr-15 %

7 259 kr/m²

SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs
SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs
Kaptensgatan 9B, SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
  • Såld 22 jan. 2024

Kaptensgatan 9B

Lägenhet
SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

65 m²

3 rum

5 010 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 555 000 kr-7 %

8 538 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Norralagatan 4 A, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 18 jan. 2024

Norralagatan 4 A

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

56 m²

2 rum

3 170 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 760 000 kr+1 %

13 571 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Norrtullsgatan 21 C, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 18 jan. 2024

Norrtullsgatan 21 C

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

52,3 m²

2 rum

2 933 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 550 000 kr-12 %

10 516 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Norrtullsgatan 32, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 15 jan. 2024

Norrtullsgatan 32

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

63 m²

2 rum

4 744 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 770 000 kr-3 %

12 222 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Norrtullsgatan 34B, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 8 jan. 2024

Norrtullsgatan 34B

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

75 m²

3 rum

5 769 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 410 000 kr-17 %

5 467 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Ringvägen 3E, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 8 jan. 2024

Ringvägen 3E

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun

44,5 m²

1 rum

2 416 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 275 000 kr±0 %

6 180 kr/m²

Söderhamns Fastighetsförmedling
Trädgårdsgatan 9 B, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 5 jan. 2024

Trädgårdsgatan 9 B

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

53,5 m²

2 rum

3 966 kr/mån

Slutpris 450 000 kr-8 %

8 411 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn

Sålt i december 2023

Södra hamngatan 62, SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
  • Såld 23 dec. 2023

Södra hamngatan 62

Lägenhet
SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

109 m²

4 rum

5 372 kr/mån

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

19 266 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Norrtullsgatan 23C, Centralt, Söderhamns kommun
  • Såld 21 dec. 2023

Norrtullsgatan 23C

Lägenhet
Centralt, Söderhamns kommun
SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs

68 m²

2 rum

3 821 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 600 000 kr-11 %

8 824 kr/m²

SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs
SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs

Sålt i november 2023

Norrtullsgatan 32, SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
  • Såld 23 nov. 2023

Norrtullsgatan 32

Lägenhet
SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

83 m²

3 rum

5 931 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr+4 %

16 265 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Lötvägen 7 B, Norrala, Söderhamns kommun
  • Såld 23 nov. 2023

Lötvägen 7 B

Lägenhet
Norrala, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

52,7 m²

2 rum

3 114 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 360 000 kr-8 %

6 831 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Vågbrovägen 13 A, Vågbro, Söderhamns kommun
  • Såld 15 nov. 2023

Vågbrovägen 13 A

Lägenhet
Vågbro, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

48 m²

1 rum

2 836 kr/mån

Slutpris 185 000 kr-5 %

3 854 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Norralagatan 4A, SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
  • Såld 14 nov. 2023

Norralagatan 4A

Lägenhet
SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

42,6 m²

1 rum

2 506 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 370 000 kr-6 %

8 685 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Ringvägen 7E, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 1 nov. 2023

Ringvägen 7E

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun

59,5 m²

2 rum

2 843 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 400 000 kr-24 %

6 723 kr/m²

Söderhamns Fastighetsförmedling

Sålt i oktober 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 okt. 2023

Norrtullsgatan 21A

Lägenhet
Centralt, Söderhamns kommun
SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs

56,6 m²

2 rum

3 896 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 560 000 kr-19 %

9 894 kr/m²

SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs
SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 okt. 2023

Abraham Bäckgatan 13 C

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

37,5 m²

1 rum

2 567 kr/mån

Slutpris 350 000 kr±0 %

9 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Köpmangatan 22 B, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 13 okt. 2023

Köpmangatan 22 B

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

54,5 m²

2 rum

3 831 kr/mån

Slutpris 595 000 kr+3 %

10 917 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Trädgårdsgatan 9C, SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
  • Såld 9 okt. 2023

Trädgårdsgatan 9C

Lägenhet
SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

34,3 m²

1 rum

2 974 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 230 000 kr-41 %

6 706 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Norra Hamngatan 25 A, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 4 okt. 2023

Norra Hamngatan 25 A

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

37,5 m²

1 rum

2 563 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 380 000 kr-4 %

10 133 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Köpmangatan 20C, SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
  • Såld 2 okt. 2023

Köpmangatan 20C

Lägenhet
SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

42 m²

1,5 rum

3 055 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 465 000 kr-22 %

11 071 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

Sålt i september 2023

Baggargatan 18, SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
  • Såld 22 sep. 2023

Baggargatan 18

Lägenhet
SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

44,1 m²

1 rum

2 739 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 420 000 kr±0 %

9 524 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Abraham Bäckgatan 9A, Centralt, Söderhamns kommun
  • Såld 20 sep. 2023

Abraham Bäckgatan 9A

Lägenhet
Centralt, Söderhamns kommun
SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs

59 m²

2 rum

3 741 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 570 000 kr-4 %

9 661 kr/m²

SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs
SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs

Visar 201 - 250 av 1355

Artiklar från Hemnet