Gimo, Östhammars kommun

Gimo; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Gimo, Östhammars kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

184 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

Köpmangatan 2B

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

85,5 m²

4 rum

5 321 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 650 000 kr±0 %

7 602 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar

Sålt i mars 2026

Stationsgatan 1A, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Stationsgatan 1A

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Notar Mäklare Uppsala

44,5 m²

1 rum

3 188 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 600 000 kr-3 %

13 483 kr/m²

Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala

Sålt i februari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 feb. 2026

Sågargatan 11D

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Notar Mäklare Uppsala

83 m²

3 rum

5 655 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 100 000 kr±0 %

13 253 kr/m²

Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
Älgvägen 24, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 18 feb. 2026

Älgvägen 24

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Notar Mäklare Uppsala

122 m²

5 rum

7 679 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

8 975 kr/m²

Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala

Sålt i november 2025

Stationsgatan 3 A, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 23 nov. 2025

Stationsgatan 3 A

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Widerlöv Uppsala

88 m²

4 rum

5 766 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 175 000 kr±0 %

13 352 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Älgvägen 29, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 4 nov. 2025
profilfoto på mäklare
TomasNyrén

Älgvägen 29

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

122,8 m²

5 rum

7 528 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr-8 %

8 958 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

Sålt i oktober 2025

Köpmangatan 4B, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Köpmangatan 4B

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

60,6 m²

2 rum

3 852 kr/mån

Slutpris 680 000 kr-3 %

11 221 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar

Sålt i augusti 2025

Stationsgatan 1C, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 26 aug. 2025

Stationsgatan 1C

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

80,5 m²

3 rum

5 331 kr/mån

Slutpris 700 000 kr-12 %

8 696 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar

Sålt i juni 2025

Stationsgatan 1G, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 17 jun. 2025

Stationsgatan 1G

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

72 m²

3 rum

4 845 kr/mån

Slutpris 1 170 000 kr+6 %

16 250 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Björkvägen 10A, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 6 jun. 2025

Björkvägen 10A

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

61 m²

2 rum

4 667 kr/mån

Slutpris 760 000 kr-4 %

12 459 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar

Sålt i februari 2025

Idrottsvägen 6C, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 5 feb. 2025

Idrottsvägen 6C

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
HusmanHagberg Uppsala

83 m²

3,5 rum

6 087 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 100 000 kr±0 %

13 253 kr/m²

HusmanHagberg Uppsala
HusmanHagberg Uppsala

Sålt i januari 2025

Älgvägen 4, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 31 jan. 2025
profilfoto på mäklare
SuneEriksson

Älgvägen 4

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

67 m²

3 rum

5 199 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr+21 %

17 910 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

Sålt i november 2024

Idrottsvägen 6B, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 30 nov. 2024

Idrottsvägen 6B

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
HusmanHagberg Uppsala

55 m²

2 rum

3 932 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 890 000 kr±0 %

16 182 kr/m²

HusmanHagberg Uppsala
HusmanHagberg Uppsala
Stationsgatan 1A, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 22 nov. 2024
profilfoto på mäklare
KelaÅström

Stationsgatan 1A

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
LF Fastighetsförmedling Östhammar

81 m²

3 rum

5 341 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 750 000 kr±0 %

9 259 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Östhammar
LF Fastighetsförmedling Östhammar

Sålt i oktober 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 okt. 2024

Björkvägen 10B

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Notar Mäklare Uppsala

55 m²

2 rum

4 086 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 800 000 kr±0 %

14 545 kr/m²

Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
Björkvägen 10B, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 7 okt. 2024
profilfoto på mäklare
TomasNyrén

Björkvägen 10B

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

60,6 m²

2 rum

4 580 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 740 000 kr+10 %

12 211 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

Sålt i september 2024

Björkvägen 10A, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 13 sep. 2024

Björkvägen 10A

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
HusmanHagberg Uppsala

36,2 m²

1 rum

2 718 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 660 000 kr+11 %

18 232 kr/m²

HusmanHagberg Uppsala
HusmanHagberg Uppsala

Sålt i maj 2024

Stationsgatan 2C, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 29 maj. 2024
profilfoto på mäklare
KelaÅström

Stationsgatan 2C

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
LF Fastighetsförmedling Östhammar

36 m²

1 rum

2 539 kr/mån

Slutpris 580 000 kr+12 %

16 111 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Östhammar
LF Fastighetsförmedling Östhammar
Idrottsvägen 6B, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 8 maj. 2024

Idrottsvägen 6B

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

47 m²

1,5 rum

3 477 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 800 000 kr±0 %

17 021 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

Sålt i mars 2024

Älgvägen 8, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 1 mar. 2024

Älgvägen 8

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
LF Fastighetsförmedling Östhammar

122 m²

5 rum

6 974 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 150 000 kr-10 %

9 426 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Östhammar
LF Fastighetsförmedling Östhammar

Sålt i januari 2024

Idrottsvägen 6B, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 25 jan. 2024

Idrottsvägen 6B

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

47 m²

1,5 rum

3 430 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 750 000 kr-2 %

15 957 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Stationsgatan 2c, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 12 jan. 2024

Stationsgatan 2c

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

60 m²

2 rum

3 711 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 595 000 kr±0 %

9 917 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

Sålt i december 2023

Köpmangatan 2B, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 7 dec. 2023

Köpmangatan 2B

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

85,5 m²

4 rum

5 088 kr/mån

Slutpris 760 000 kr-4 %

8 889 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar

Sålt i oktober 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 okt. 2023

Sågargatan 11D

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Widerlöv Uppsala

82 m²

3 rum

4 634 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 750 000 kr-16 %

9 146 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala

Sålt i september 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 sep. 2023

Köpmangatan 4G

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

54,6 m²

2 rum

3 246 kr/mån

Slutpris 680 000 kr-18 %

12 454 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Sågargatan 11C, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 7 sep. 2023

Sågargatan 11C

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

66 m²

2 rum

3 861 kr/mån

Slutpris 665 000 kr-11 %

10 076 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

Sålt i augusti 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 aug. 2023

Köpmangatan 2B

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Riksmäklaren

85,5 m²

4 rum

5 088 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 825 000 kr-3 %

9 649 kr/m²

Riksmäklaren
Riksmäklaren
Idrottsvägen 6B, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 10 aug. 2023
profilfoto på mäklare
SuneEriksson

Idrottsvägen 6B

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

55 m²

2 rum

4 132 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 810 000 kr-5 %

14 727 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 aug. 2023

Björkvägen 10B

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Notar Mäklare Uppsala

47,6 m²

2 rum

3 312 kr/mån

Slutpris 725 000 kr±0 %

15 231 kr/m²

Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala

Sålt i juli 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jul. 2023

Stationsgatan 2C

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

79 m²

3 rum

4 426 kr/mån

Slutpris 925 000 kr-3 %

11 709 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar

Sålt i november 2022

Köpmangatan 4B, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 30 nov. 2022

Köpmangatan 4B

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

62,8 m²

2,5 rum

3 599 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 750 000 kr-6 %

11 943 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

Sålt i oktober 2022

Sågargatan 11D, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 18 okt. 2022

Sågargatan 11D

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

83 m²

3 rum

4 487 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 940 000 kr±0 %

11 325 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

Sålt i september 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2022

Stationsgatan 1D

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

80,5 m²

3 rum

4 481 kr/mån

Slutpris 900 000 kr-8 %

11 180 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Köpmangatan 2B, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 16 sep. 2022

Köpmangatan 2B

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

85,5 m²

4 rum

4 989 kr/mån

Slutpris 870 000 kr+9 %

10 175 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2022

Köpmangatan 4G

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

59,7 m²

2 rum

3 435 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 850 000 kr±0 %

14 238 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar

Sålt i augusti 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 aug. 2022

Idrottsvägen 6C

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

55 m²

2 rum

3 745 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 940 000 kr+11 %

17 091 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 aug. 2022

Stationsgatan 1F

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

63,5 m²

2 rum

3 271 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 730 000 kr-3 %

11 496 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar

Sålt i juli 2022

Köpmangatan 4F, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 14 jul. 2022

Köpmangatan 4F

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

62,2 m²

3 rum

3 574 kr/mån

Slutpris 1 060 000 kr+19 %

17 042 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Stationsgatan 1D, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 7 jul. 2022

Stationsgatan 1D

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

33 m²

1 rum

2 127 kr/mån

Slutpris 535 000 kr+8 %

16 212 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

Sålt i juni 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jun. 2022

Stationsgatan 1E

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

72 m²

3 rum

4 217 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 795 000 kr±0 %

11 042 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Björkvägen 10 C, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 14 jun. 2022
profilfoto på mäklare
SuneEriksson

Björkvägen 10 C

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

73,8 m²

3 rum

4 792 kr/mån

Slutpris 790 000 kr-17 %

10 705 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Sågargatan 11D, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 1 jun. 2022

Sågargatan 11D

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

82 m²

3 rum

4 331 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 025 000 kr+14 %

12 500 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

Sålt i maj 2022

Köpmangatan 4B, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 25 maj. 2022

Köpmangatan 4B

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

47,6 m²

2 rum

2 774 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 850 000 kr+14 %

17 857 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2022

Köpmangatan 4 B

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta

62,8 m²

2,5 rum

3 418 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 850 000 kr+13 %

13 535 kr/m²

Mäklarhuset Uppsala & Knivsta
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta

Sålt i april 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2022

Idrottsvägen 6C

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

55 m²

2 rum

3 749 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 850 000 kr+7 %

15 455 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2022

Köpmangatan 4F

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

62 m²

3 rum

3 574 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 000 000 kr+12 %

16 129 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Älgvägen 8, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 19 apr. 2022

Älgvägen 8

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
LF Fastighetsförmedling Östhammar

122 m²

5 rum

6 737 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 925 000 kr+12 %

7 582 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Östhammar
LF Fastighetsförmedling Östhammar
Köpmangatan 4C, Gimo, Östhammars kommun
  • Såld 13 apr. 2022

Köpmangatan 4C

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
LF Fastighetsförmedling Östhammar

62 m²

2 rum

3 375 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 850 000 kr+1 %

13 710 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Östhammar
LF Fastighetsförmedling Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2022

Köpmangatan 4C

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

62 m²

2 rum

3 375 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 860 000 kr+15 %

13 871 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 apr. 2022

Stationsgatan 2 A

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta

60 m²

2 rum

3 731 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 850 000 kr+22 %

14 167 kr/m²

Mäklarhuset Uppsala & Knivsta
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta

Visar 1 - 50 av 184

Artiklar från Hemnet