Östergötlands län

Östergötlands län; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Östergötlands län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

27 543 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Ekmans väg 20B

Lägenhet
Finspång, Finspångs kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

78 m²

3 rum

Slutpris 600 000 kr

7 692 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Bondegatan 15A

Lägenhet
Mjölby, Mjölby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby

50 m²

1,5 rum

Slutpris 820 000 kr

16 400 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Svensk Fastighetsförmedling Mjölby
Stjärngatan 13, Lundby, Mjölby kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Stjärngatan 13

Lägenhet
Lundby, Mjölby kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

68,5 m²

2 rum

3 561 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 885 000 kr-1 %

12 920 kr/m²

Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Petter Swartzgatan 6A

Lägenhet
Söder, Norrköpings kommun
Properties & Partners Norrköping

124 m²

4 rum

5 979 kr/mån

Slutpris 4 500 000 kr-5 %

36 290 kr/m²

Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Kompanigatan 82

Lägenhet
Linköping, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

92,5 m²

3 rum

Slutpris 2 400 000 kr

25 946 kr/m²

Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Trozelligatan 53

Lägenhet
Söder, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

42 m²

2 rum

3 395 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 125 000 kr-6 %

26 786 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Spjutgatan 22

Lägenhet
Ektorp, Norrköpings kommun
Properties & Partners Norrköping

44,5 m²

1,5 rum

3 329 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 165 000 kr-3 %

26 180 kr/m²

Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Tränggatan 2, Centralt, Linköpings kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Tränggatan 2

Lägenhet
Centralt, Linköpings kommun
HusmanHagberg Linköping

55 m²

2 rum

3 851 kr/mån

Slutpris 2 175 000 kr+5 %

39 545 kr/m²

HusmanHagberg Linköping
HusmanHagberg Linköping
Rösgången 45, Vidablick, Norrköpings kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Rösgången 45

Lägenhet
Vidablick, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

67 m²

3 rum

3 116 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 500 000 kr-9 %

22 388 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Vilbergsgatan 227, Norrköping, Norrköpings kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Vilbergsgatan 227

Lägenhet
Norrköping, Norrköpings kommun
Properties & Partners Norrköping

86 m²

3 rum

5 696 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr-8 %

20 349 kr/m²

Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Skogsfridsgatan 2B, Valla, Linköpings kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Skogsfridsgatan 2B

Lägenhet
Valla, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

66 m²

2 rum

4 651 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 895 000 kr±0 %

43 864 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Kaptensgatan 5

Lägenhet
Linköping, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

78 m²

3 rum

Slutpris 2 400 000 kr

30 769 kr/m²

Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Skogslyckegatan 34, Johannelund, Linköpings kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Skogslyckegatan 34

Lägenhet
Johannelund, Linköpings kommun
HusmanHagberg Linköping

54,5 m²

2 rum

3 022 kr/mån

Slutpris 1 420 000 kr-2 %

26 055 kr/m²

HusmanHagberg Linköping
HusmanHagberg Linköping
Fridtunagatan 19, Centrum/T1, Linköpings kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Fridtunagatan 19

Lägenhet
Centrum/T1, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

45 m²

1,5 rum

3 688 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

32 222 kr/m²

Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Pinnmogatan 10

Lägenhet
Vilbergen, Norrköpings kommun
HusmanHagberg Norrköping

104,5 m²

4 rum

6 616 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 050 000 kr-7 %

19 617 kr/m²

HusmanHagberg Norrköping
HusmanHagberg Norrköping
Engelbrektsgatan 23, Vasastaden, Linköpings kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Engelbrektsgatan 23

Lägenhet
Vasastaden, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

76,5 m²

3 rum

5 715 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

39 150 kr/m²

Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Gråbergsgatan 33

Lägenhet
Vilbergen, Norrköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Norrköping

86 m²

3 rum

5 696 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 440 000 kr+15 %

16 744 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrköping
LF Fastighetsförmedling Norrköping
Kunskapslänken 122, Vallastaden, Linköpings kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Kunskapslänken 122

Lägenhet
Vallastaden, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

55+12 m²

3 rum

5 467 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

36 273 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Petter Swartzgatan 8U7, Söder, Norrköpings kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Petter Swartzgatan 8U7

Lägenhet
Söder, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

70 m²

4 rum

2 878 kr/mån

Slutpris 2 230 000 kr+12 %

31 857 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Storgatan 10B

Lägenhet
Motala, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala

51,5 m²

2 rum

4 108 kr/mån

Slutpris 435 000 kr+10 %

8 447 kr/m²

SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Kompanigatan 6, Hagaberg, Linköpings kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Kompanigatan 6

Lägenhet
Hagaberg, Linköpings kommun
HusmanHagberg Linköping

114 m²

4 rum

7 809 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 050 000 kr-5 %

26 754 kr/m²

HusmanHagberg Linköping
HusmanHagberg Linköping
Ågatan 1A, Centralt, Linköpings kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Ågatan 1A

Lägenhet
Centralt, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

54 m²

2 rum

4 077 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr±0 %

41 667 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Dragsgatan 5, Centralt / Strömmen, Norrköpings kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Dragsgatan 5

Lägenhet
Centralt / Strömmen, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

60 m²

2 rum

4 893 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 150 000 kr+8 %

35 833 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Munkhagsgatan 114B, Johannelund, Linköpings kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Munkhagsgatan 114B

Lägenhet
Johannelund, Linköpings kommun
HusmanHagberg Linköping

71 m²

3 rum

4 311 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 170 000 kr-2 %

16 479 kr/m²

HusmanHagberg Linköping
HusmanHagberg Linköping
Strandvägen 122, Ekenäs, Motala kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Strandvägen 122

Lägenhet
Ekenäs, Motala kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

104 m²

5 rum

5 894 kr/mån

Slutpris 1 320 000 kr-5 %

12 692 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Bråviksvägen 69

Lägenhet
Lindö Strand, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

96 m²

4 rum

6 850 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 595 000 kr±0 %

37 448 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Blommelundsgatan 10B, Haga, Norrköpings kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Blommelundsgatan 10B

Lägenhet
Haga, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

54 m²

2 rum

3 227 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 080 000 kr-6 %

20 000 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Tvartorpsvägen 7B, Rejmyre, Finspångs kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Tvartorpsvägen 7B

Lägenhet
Rejmyre, Finspångs kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

78 m²

3 rum

4 122 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 310 000 kr±0 %

3 974 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Herrgårdsgatan 4

Lägenhet
Linköping, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

93 m²

4 rum

5 343 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr-7 %

13 978 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Kunskapslänken 98, Vallastaden, Linköpings kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Kunskapslänken 98

Lägenhet
Vallastaden, Linköpings kommun
Properties & Partners Norrköping

72 m²

3 rum

4 342 kr/mån

Slutpris 2 250 000 kr-3 %

31 250 kr/m²

Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Vidingsjögatan 25, Vidingsjö, Linköpings kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Vidingsjögatan 25

Lägenhet
Vidingsjö, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

48 m²

1 rum

3 324 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 095 000 kr-8 %

22 813 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Kalkstensgatan 12, Vilbergen, Norrköpings kommun
  • Såld 19 apr. 2026

Kalkstensgatan 12

Lägenhet
Vilbergen, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

74 m²

3 rum

5 490 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr+6 %

27 027 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Åbylundsgatan 52, Åbylund, Linköpings kommun
  • Såld 19 apr. 2026

Åbylundsgatan 52

Lägenhet
Åbylund, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

96,5 m²

4 rum

5 446 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

20 674 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Väverigatan 1, T1/ Valla, Linköpings kommun
  • Såld 19 apr. 2026

Väverigatan 1

Lägenhet
T1/ Valla, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

30,4 m²

1 rum

2 914 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 595 000 kr-3 %

52 467 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Johannelundsvägen 19, Övre Johannelund, Linköpings kommun
  • Såld 18 apr. 2026

Johannelundsvägen 19

Lägenhet
Övre Johannelund, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

37,5 m²

1 rum

2 342 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 700 000 kr+1 %

18 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

Enebymovägen 7A

Lägenhet
Norrköping, Norrköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping

37 m²

1 rum

Slutpris 725 000 kr

19 595 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

Sveagatan 31

Lägenhet
Linköping, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

73 m²

3 rum

Slutpris 2 250 000 kr

30 822 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Syréngatan 12B, Valla, Linköpings kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Syréngatan 12B

Lägenhet
Valla, Linköpings kommun
HusmanHagberg Linköping

50,5 m²

2 rum

3 308 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

39 505 kr/m²

HusmanHagberg Linköping
HusmanHagberg Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Tegskiftesgatan 123

Lägenhet
Linköping, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

116 m²

4 rum

Slutpris 1 475 000 kr

12 716 kr/m²

Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Kungsberget 6

Lägenhet
Linköping, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

42,1 m²

2 rum

Slutpris 1 725 000 kr

40 974 kr/m²

Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Morängatan 25, Vilbergen, Norrköpings kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Morängatan 25

Lägenhet
Vilbergen, Norrköpings kommun
HusmanHagberg Norrköping

67,5 m²

2 rum

4 737 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 265 000 kr+1 %

18 741 kr/m²

HusmanHagberg Norrköping
HusmanHagberg Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Nya tanneforsvägen 22B

Lägenhet
Linköping, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

49 m²

2 rum

Slutpris 2 300 000 kr

46 939 kr/m²

Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Trozelligatan 13 U2, Söder, Norrköpings kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Trozelligatan 13 U2

Lägenhet
Söder, Norrköpings kommun
Properties & Partners Norrköping

111 m²

4 262 kr/mån

Slutpris 3 700 000 kr-3 %

33 333 kr/m²

Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Linköpingsvägen 10C

Lägenhet
Finspång, Finspångs kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

76,5 m²

3 rum

Slutpris 450 000 kr

5 882 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Konsistoriegatan 21A

Lägenhet
Vasastaden, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

45 m²

2 rum

2 584 kr/mån

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

46 667 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Holmtorpsvägen 20, Björkalund, Norrköpings kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Holmtorpsvägen 20

Lägenhet
Björkalund, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

73 m²

2 rum

5 648 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 010 000 kr-8 %

27 534 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Klostergatan 10, Centralt/Vasastaden, Linköpings kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Klostergatan 10

Lägenhet
Centralt/Vasastaden, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

69 m²

2 rum

3 395 kr/mån

Slutpris 3 350 000 kr-1 %

48 551 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Höjdvägen 3B

Lägenhet
Finspång, Finspångs kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

67 m²

2 rum

Slutpris 900 000 kr

13 433 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Slåttergatan 8a, Tannefors, Linköpings kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Slåttergatan 8a

Lägenhet
Tannefors, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

46 m²

2 rum

4 416 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr±0 %

30 435 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Sjöviksvägen 5A

Lägenhet
Finspång, Finspångs kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

26 m²

1 rum

Slutpris 165 000 kr

6 346 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping

Visar 151 - 200 av 2500

Artiklar från Hemnet