Nacka kommun

Nacka kommun; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Nacka kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

17 965 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2026

Fidravägen 35

Lägenhet
Fiskarhöjden - Saltsjöbaden, Nacka kommun
Listed

85 m²

4 rum

6 637 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr±0 %

29 412 kr/m²

Listed
Listed
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Tollare torg 4, 2tr

Lägenhet
Tollare, Nacka kommun
Widerlöv Nacka

46 m²

2 rum

3 208 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 625 000 kr

57 065 kr/m²

Widerlöv Nacka
Widerlöv Nacka
Henriksdalsringen 107, Henriksdalsberget, Nacka kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Henriksdalsringen 107

Lägenhet
Henriksdalsberget, Nacka kommun
Fastighetsbyrån Nacka

41 m²

1 rum

3 568 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 150 000 kr+8 %

52 439 kr/m²

Fastighetsbyrån Nacka
Fastighetsbyrån Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Edinsvägen 10

Lägenhet
Ektorp, Nacka kommun
Widerlöv Nacka

29,5 m²

1 rum

2 514 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 625 000 kr+2 %

55 085 kr/m²

Widerlöv Nacka
Widerlöv Nacka
Finnboda Varvsväg 10A, Finnboda Hamn, Nacka kommun
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
OlaNiklasson

Finnboda Varvsväg 10A

Lägenhet
Finnboda Hamn, Nacka kommun
LF Fastighetsförmedling Nacka

60 m²

3 rum

4 349 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 300 000 kr-2 %

71 667 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Nacka
LF Fastighetsförmedling Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Ornövägen 20

Lägenhet
Orminge, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

37 m²

1 rum

3 322 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 475 000 kr+48 %

39 865 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Lillvägen 34, 3tr

Lägenhet
Älta, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

81 m²

3 rum

5 538 kr/mån

Slutpris 4 150 000 kr

51 235 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Henriksdalsringen 93, Henriksdalsberget, Nacka kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Henriksdalsringen 93

Lägenhet
Henriksdalsberget, Nacka kommun
Widerlöv Nacka

81 m²

4 rum

6 012 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 995 000 kr±0 %

49 321 kr/m²

Widerlöv Nacka
Widerlöv Nacka
Winborgs väg 21, Nacka - Järla Sjö, Nacka kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Winborgs väg 21

Lägenhet
Nacka - Järla Sjö, Nacka kommun
BOSTHLM Nacka

65 m²

3 rum

4 442 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 500 000 kr+16 %

69 231 kr/m²

BOSTHLM Nacka
BOSTHLM Nacka
Garverigränd 7, 4tr, Järla Sjö / Nacka, Nacka kommun
  • Såld 9 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JoakimWallenberg

Garverigränd 7, 4tr

Lägenhet
Järla Sjö / Nacka, Nacka kommun
Wallenberg Fastighetsförmedling

91 m²

3 rum

6 024 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 9 050 000 kr+16 %

99 451 kr/m²

Wallenberg Fastighetsförmedling
Wallenberg Fastighetsförmedling
Fingerörtsvägen 5, Nacka - Järla Sjö, Nacka kommun
  • Såld 9 maj. 2026

Fingerörtsvägen 5

Lägenhet
Nacka - Järla Sjö, Nacka kommun
BOSTHLM Nacka

68 m²

2 rum

4 571 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 495 000 kr±0 %

66 103 kr/m²

BOSTHLM Nacka
BOSTHLM Nacka
Ängsbacken 4, Björknäs, Nacka kommun
  • Såld 9 maj. 2026

Ängsbacken 4

Lägenhet
Björknäs, Nacka kommun
HusmanHagberg Nacka

43,6 m²

1 rum

3 473 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

41 170 kr/m²

HusmanHagberg Nacka
HusmanHagberg Nacka
Tollarevägen 40, Tollare, Nacka kommun
  • Såld 9 maj. 2026
profilfoto på mäklare
MagnusJonzon

Tollarevägen 40

Lägenhet
Tollare, Nacka kommun
Notar

206 m²

7 rum

7 766 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 9 900 000 kr+2 %

48 058 kr/m²

Notar
Notar
Edinsvägen 10, Ektorp, Nacka kommun
  • Såld 9 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaTottie

Edinsvägen 10

Lägenhet
Ektorp, Nacka kommun
Bjurfors Nacka

58 m²

3 rum

4 982 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr+5 %

43 103 kr/m²

Bjurfors Nacka
Bjurfors Nacka
Henriksdalsringen 109, Henriksdalsberget, Nacka kommun
  • Såld 9 maj. 2026

Henriksdalsringen 109

Lägenhet
Henriksdalsberget, Nacka kommun
Widerlöv Nacka

81 m²

3 rum

6 316 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 935 000 kr-2 %

48 580 kr/m²

Widerlöv Nacka
Widerlöv Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Gustaf de Lavals väg 9

Lägenhet
Nacka, Nacka kommun
Fastighetsbyrån Nacka

58 m²

2 rum

Slutpris 3 800 000 kr

65 517 kr/m²

Fastighetsbyrån Nacka
Fastighetsbyrån Nacka
Nya gatan 9, Centrala Nacka, Nacka kommun
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
OlaNiklasson

Nya gatan 9

Lägenhet
Centrala Nacka, Nacka kommun
LF Fastighetsförmedling Nacka

94 m²

3 rum

8 769 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 050 000 kr+1 %

85 638 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Nacka
LF Fastighetsförmedling Nacka
Alphyddevägen 8, 12 tr, Alphyddan, Nacka kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Alphyddevägen 8, 12 tr

Lägenhet
Alphyddan, Nacka kommun
Fastighetsbyrån Nacka

97 m²

4 rum

6 335 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 200 000 kr-5 %

53 608 kr/m²

Fastighetsbyrån Nacka
Fastighetsbyrån Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Fabrikörvägen 10A

Lägenhet
Nacka Strand, Nacka kommun
Fastighetsbyrån Nacka

89 m²

3,5 rum

6 218 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 6 150 000 kr+3 %

69 101 kr/m²

Fastighetsbyrån Nacka
Fastighetsbyrån Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Tollareslingan 12

Lägenhet
Tollare, Nacka kommun, Nacka kommun
Alicia Edelman Vasastan/Norrmalm

80 m²

3 rum

5 907 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 195 000 kr±0 %

52 438 kr/m²

Alicia Edelman Vasastan/Norrmalm
Alicia Edelman Vasastan/Norrmalm
Tollare kaj 12, Tollare, Nacka kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Tollare kaj 12

Lägenhet
Tollare, Nacka kommun
HusmanHagberg Nacka

99 m²

3 rum

6 305 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 800 000 kr-3 %

68 687 kr/m²

HusmanHagberg Nacka
HusmanHagberg Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaPalmö

Henriksdalsringen 23, 2 tr

Lägenhet
Henriksdalsringen, Nacka kommun
Bjurfors Enskede

69 m²

2 rum

5 668 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 500 000 kr+8 %

50 725 kr/m²

Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Atlasvägen 19

Lägenhet
Nacka, Nacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Nacka

44,7 m²

1 rum

Slutpris 2 900 000 kr

64 877 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Nacka
Svensk Fastighetsförmedling Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Kranglans väg 9

Lägenhet
Saltsjö-Duvnäs, Nacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Nacka

66 m²

2 rum

Slutpris 5 000 000 kr

75 758 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Nacka
Svensk Fastighetsförmedling Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Anemonvägen 34, 1tr

Lägenhet
Älta, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

90 m²

4 rum

6 917 kr/mån

Slutpris 5 500 000 kr

61 111 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Siloplatsen 4, 11tr, Nacka - Kvarnholmen, Nacka kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Siloplatsen 4, 11tr

Lägenhet
Nacka - Kvarnholmen, Nacka kommun
BOSTHLM Nacka

57 m²

2 rum

3 802 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 600 000 kr+5 %

80 702 kr/m²

BOSTHLM Nacka
BOSTHLM Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Tollareslingan 10

Lägenhet
Tollare, Nacka kommun
Fastighetsbyrån Nacka

87 m²

3,5 rum

6 424 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 150 000 kr-3 %

59 195 kr/m²

Fastighetsbyrån Nacka
Fastighetsbyrån Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Finntorpsvägen 3

Lägenhet
Finntorp, Nacka kommun
Fastighetsbyrån Nacka

23,5 m²

1 rum

2 030 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 500 000 kr-3 %

63 830 kr/m²

Fastighetsbyrån Nacka
Fastighetsbyrån Nacka
Fabrikörvägen 15, Nacka Strand, Nacka kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Fabrikörvägen 15

Lägenhet
Nacka Strand, Nacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Nacka

50 m²

3 rum

4 265 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 900 000 kr-2 %

78 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Nacka
Svensk Fastighetsförmedling Nacka
Fyrspannsvägen 49, Jarlaberg, Nacka kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Fyrspannsvägen 49

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

63,5 m²

2,5 rum

5 598 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 095 000 kr+3 %

48 740 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Kvarnholmsvägen 102, 5tr, Nacka - Kvarnholmen, Nacka kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Kvarnholmsvägen 102, 5tr

Lägenhet
Nacka - Kvarnholmen, Nacka kommun
BOSTHLM Nacka

82 m²

4 rum

7 209 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 000 000 kr-3 %

73 171 kr/m²

BOSTHLM Nacka
BOSTHLM Nacka
Ekuddsvägen 11, Ekudden, Nacka kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Ekuddsvägen 11

Lägenhet
Ekudden, Nacka kommun
HusmanHagberg Nacka

82 m²

3 rum

6 224 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 5 650 000 kr+7 %

68 902 kr/m²

HusmanHagberg Nacka
HusmanHagberg Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Ormingeringen 61A

Lägenhet
Saltsjö-Boo, Nacka kommun
Widerlöv Nacka

91 m²

4 rum

6 288 kr/mån

Slutpris 3 100 000 kr+4 %

34 066 kr/m²

Widerlöv Nacka
Widerlöv Nacka
Finnboda Kajväg 2B, Finnboda Hamn, Nacka kommun
  • Såld 6 maj. 2026
profilfoto på mäklare
OlaNiklasson

Finnboda Kajväg 2B

Lägenhet
Finnboda Hamn, Nacka kommun
LF Fastighetsförmedling Nacka

89,5 m²

4 rum

7 126 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 6 900 000 kr+6 %

77 095 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Nacka
LF Fastighetsförmedling Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Ekuddsvägen 23, 1tr

Lägenhet
Sickla - Ekudden, Nacka kommun
BOSTHLM Nacka

82 m²

3,5 rum

6 224 kr/mån

Slutpris 5 900 000 kr

71 951 kr/m²

BOSTHLM Nacka
BOSTHLM Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Sickla Strand 57

Lägenhet
Sickla, Nacka kommun
Widerlöv Nacka

57 m²

2 rum

3 728 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 825 000 kr+18 %

67 105 kr/m²

Widerlöv Nacka
Widerlöv Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Sickla Strand 51

Lägenhet
Sickla, Nacka kommun
Widerlöv Nacka

26,5 m²

2 rum

1 733 kr/mån

Slutpris 2 062 500 kr-8 %

77 830 kr/m²

Widerlöv Nacka
Widerlöv Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026
profilfoto på mäklare
Åsavon Zweigbergk

Kvarngränd 5, 9 tr

Lägenhet
Kvarnholmen, Nacka kommun
LF Fastighetsförmedling Nacka

40 m²

1,5 rum

2 581 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr

80 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Nacka
LF Fastighetsförmedling Nacka
Serenadvägen 36, 4 tr, Nacka Forum, Nacka kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Serenadvägen 36, 4 tr

Lägenhet
Nacka Forum, Nacka kommun
HusmanHagberg Nacka

84,5 m²

3 rum

6 819 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 100 000 kr+17 %

48 521 kr/m²

HusmanHagberg Nacka
HusmanHagberg Nacka
Trillans väg 36, Jarlaberg, Nacka kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Trillans väg 36

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

75 m²

3 rum

6 815 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 025 000 kr+15 %

53 667 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Alphyddevägen 35

Lägenhet
Alphyddan, Nacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Nacka

77,5 m²

3 rum

5 189 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 250 000 kr

54 839 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Nacka
Svensk Fastighetsförmedling Nacka
Kvarngränd 5, Kvarnholmen, Nacka kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Kvarngränd 5

Lägenhet
Kvarnholmen, Nacka kommun
Ambassadör Fastighetsmäkleri AB

86 m²

3 rum

5 550 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 7 045 000 kr+1 %

81 919 kr/m²

Ambassadör Fastighetsmäkleri AB
Ambassadör Fastighetsmäkleri AB
Mjölnarvägen 6A, 2 tr, Nacka - Kvarnholmen, Nacka kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Mjölnarvägen 6A, 2 tr

Lägenhet
Nacka - Kvarnholmen, Nacka kommun
BOSTHLM Nacka

48 m²

2 rum

4 136 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 500 000 kr-3 %

72 917 kr/m²

BOSTHLM Nacka
BOSTHLM Nacka
Ekuddsvägen 19, 2tr, Nacka - Sickla - Ekudden, Nacka kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Ekuddsvägen 19, 2tr

Lägenhet
Nacka - Sickla - Ekudden, Nacka kommun
BOSTHLM Nacka

82 m²

3 rum

6 224 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 5 740 000 kr+4 %

70 000 kr/m²

BOSTHLM Nacka
BOSTHLM Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Sickla Allé 41

Lägenhet
Sickla Allé, Nacka kommun
Widerlöv Nacka

91 m²

3 rum

6 521 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 7 250 000 kr+4 %

79 670 kr/m²

Widerlöv Nacka
Widerlöv Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Tvåtaktsvägen 4

Lägenhet
Nacka, Nacka kommun
Erik Olsson Nyproduktion

80 m²

3 rum

4 924 kr/mån

Slutpris 5 240 000 kr±0 %

65 500 kr/m²

Erik Olsson Nyproduktion
Erik Olsson Nyproduktion
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Finntorpsvägen 3

Lägenhet
Nacka, Nacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Nacka

23,5 m²

1 rum

1 991 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr+24 %

78 723 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Nacka
Svensk Fastighetsförmedling Nacka
Ljuskärrsvägen 55, Saltsjöbaden, Nacka kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Ljuskärrsvägen 55

Lägenhet
Saltsjöbaden, Nacka kommun
Fastighetsmäklarna

78 m²

3 rum

6 064 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

31 987 kr/m²

Fastighetsmäklarna
Fastighetsmäklarna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Fabrikörvägen 11

Lägenhet
Nacka Strand, Nacka kommun
Widerlöv Nacka

53 m²

3 rum

4 521 kr/mån

Slutpris 4 750 000 kr

89 623 kr/m²

Widerlöv Nacka
Widerlöv Nacka
Skarpövägen 1, Västra Orminge, Nacka kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Skarpövägen 1

Lägenhet
Västra Orminge, Nacka kommun
Fastighetsbyrån Nacka

81 m²

3 rum

5 294 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

24 630 kr/m²

Fastighetsbyrån Nacka
Fastighetsbyrån Nacka

Visar 1 - 50 av 2500

Artiklar från Hemnet