Värnhem, Malmö kommun

Värnhem; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Värnhem, Malmö kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 051 sålda bostäder

Sålt i juli 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jul. 2025

Eriksdalsgatan 3B

Lägenhet
Katrinelund, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

74 m²

3 rum

4 899 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

21 554 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Vårgatan 17, Östervärn, Malmö kommun
  • Såld 21 jul. 2025

Vårgatan 17

Lägenhet
Östervärn, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

44 m²

1 rum

3 061 kr/mån

Slutpris 1 325 000 kr+2 %

30 114 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jul. 2025

Sofierogatan 2

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

70,5 m²

3 rum

4 262 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 890 000 kr-6 %

26 809 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jul. 2025
profilfoto på mäklare
AllenMarkenbjörk

Idaborgsgatan 57E

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö

35 m²

1 rum

2 907 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 050 000 kr-2 %

30 000 kr/m²

HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jul. 2025

Idaborgsgatan 57C

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

35 m²

1 rum

3 074 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 100 000 kr±0 %

31 429 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jul. 2025

Bertrandsgatan 2B

Lägenhet
Rörsjöstaden, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

52,5 m²

2 rum

4 211 kr/mån

Slutpris 1 760 000 kr-2 %

33 524 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ellstorpsgatan 4K, Ellstorp, Malmö kommun
  • Såld 18 jul. 2025

Ellstorpsgatan 4K

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

47 m²

2 rum

4 592 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 180 000 kr-1 %

25 106 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jul. 2025

Ehrensvärdsgatan 18B

Lägenhet
Rörsjöstaden, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

53,7 m²

2 rum

3 212 kr/mån

Slutpris 2 325 000 kr-7 %

43 320 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jul. 2025

Sallerupsvägen 16A

Lägenhet
Värnhem, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

54 m²

2 rum

4 427 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

25 926 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Värnhemsgatan 13, Östervärn, Malmö kommun
  • Såld 10 jul. 2025

Värnhemsgatan 13

Lägenhet
Östervärn, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

58 m²

2 rum

5 250 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

27 500 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Föreningsgatan 70 U2, Rörsjöstaden, Malmö kommun
  • Såld 9 jul. 2025

Föreningsgatan 70 U2

Lägenhet
Rörsjöstaden, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

27 m²

1,5 rum

2 107 kr/mån

Slutpris 1 175 000 kr±0 %

43 519 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Ellstorpsgatan 4G, Ellstorp, Malmö kommun
  • Såld 7 jul. 2025

Ellstorpsgatan 4G

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

47 m²

2 rum

4 592 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 240 000 kr-4 %

26 383 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2025

Ellstorpsgatan 3A

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

65 m²

3 rum

5 999 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr-6 %

24 615 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK
Nobelvägen 82, Malmö, Malmö kommun
  • Såld 4 jul. 2025

Nobelvägen 82

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Malmö

73 m²

2,5 rum

5 332 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr-4 %

30 137 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Ellstorpsgatan 5B, Ellstorp, Malmö kommun
  • Såld 2 jul. 2025

Ellstorpsgatan 5B

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

53 m²

2 rum

3 242 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 575 000 kr-1 %

29 717 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2025

Föreningsgatan 66

Lägenhet
Rörsjöstaden, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

55,1 m²

2 rum

3 441 kr/mån

Slutpris 2 110 000 kr-4 %

38 294 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Zenithgatan 1, Östervärn, Malmö kommun
  • Såld 2 jul. 2025

Zenithgatan 1

Lägenhet
Östervärn, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

71 m²

2 rum

3 849 kr/mån

Slutpris 1 995 000 kr-9 %

28 099 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Vårgatan 12, Östervärn, Malmö kommun
  • Såld 1 jul. 2025

Vårgatan 12

Lägenhet
Östervärn, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

72 m²

2 rum

4 918 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

27 708 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jul. 2025

Bertrandsgatan 3A

Lägenhet
Rörsjöstaden, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

54 m²

2 rum

3 844 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

40 648 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Föreningsgatan 66, Värnhem, Malmö kommun
  • Såld 1 jul. 2025

Föreningsgatan 66

Lägenhet
Värnhem, Malmö kommun
SkandiaMäklarna Malmö

54 m²

2 rum

2 000 kr/mån

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

36 111 kr/m²

SkandiaMäklarna Malmö
SkandiaMäklarna Malmö

Sålt i juni 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2025

Sallerupsvägen 4

Lägenhet
Värnhem, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

81 m²

3 rum

4 611 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 695 000 kr+4 %

33 272 kr/m²

Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Sofierogatan 3A, Ellstorp, Malmö kommun
  • Såld 24 jun. 2025

Sofierogatan 3A

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

53,5 m²

2 rum

3 698 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 525 000 kr-4 %

28 505 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2025

Värnhemsgatan 3

Lägenhet
Östervärn, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

92 m²

3 rum

6 592 kr/mån

Slutpris 3 275 000 kr-4 %

35 598 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jun. 2025

Sallerupsvägen 32M

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

48 m²

2 rum

3 376 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 475 000 kr-8 %

30 729 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jun. 2025

Idaborgsgatan 55B

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

53,5 m²

2 rum

3 698 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 480 000 kr-7 %

27 664 kr/m²

Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jun. 2025

Sallerupsvägen 8

Lägenhet
Östervärn, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

101 m²

4 rum

6 696 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 295 000 kr±0 %

32 624 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jun. 2025

Ellstorpsgatan 3 c

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

42 m²

2 rum

4 019 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 095 000 kr-4 %

26 071 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Vårgatan 3C, Östervärn, Malmö kommun
  • Såld 17 jun. 2025

Vårgatan 3C

Lägenhet
Östervärn, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

19 m²

1 rum

2 073 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 660 000 kr-5 %

34 737 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jun. 2025

Värnhemsgatan 13

Lägenhet
Östervärn, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

44 m²

1 rum

4 153 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 150 000 kr-4 %

26 136 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AllenMarkenbjörk

Eriksdalsgatan 7A

Lägenhet
Katrinelund, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö

59,5 m²

2 rum

4 030 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 530 000 kr+2 %

25 714 kr/m²

HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2025

Föreningsgatan 50A

Lägenhet
Rörsjöstaden, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

97 m²

3 rum

8 325 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr-11 %

25 773 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2025

Industrigatan 2B

Lägenhet
Rörsjöstaden, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

82 m²

3 rum

7 538 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 895 000 kr±0 %

35 305 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2025

Eriksdalsgatan 3A

Lägenhet
Katrinelund, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

59 m²

2 rum

3 901 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 150 000 kr-4 %

19 492 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2025

Höstgatan 39

Lägenhet
Värnhem, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

51 m²

2 rum

3 863 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

30 392 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Nobelvägen 78B, Värnhem, Malmö kommun
  • Såld 12 jun. 2025
profilfoto på mäklare
SandraLindh

Nobelvägen 78B

Lägenhet
Värnhem, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö

38 m²

1,5 rum

3 825 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr-3 %

26 316 kr/m²

HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
Sallerupsvägen 26C, Ellstorp, Malmö kommun
  • Såld 12 jun. 2025

Sallerupsvägen 26C

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

44 m²

2 rum

3 548 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 230 000 kr-5 %

27 955 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i maj 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2025

Nobelvägen 145B

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

34 m²

1 rum

3 475 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 050 000 kr-4 %

30 882 kr/m²

Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 maj. 2025

Sallerupsvägen 32L

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

48 m²

2 rum

3 781 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 050 000 kr-12 %

21 875 kr/m²

Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 maj. 2025

Föreningsgatan 50A

Lägenhet
Rörsjöstaden, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

55 m²

2 rum

5 445 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 695 000 kr-8 %

30 818 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 maj. 2025

Nobelvägen 145A

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

34 m²

1 rum

3 425 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 050 000 kr-8 %

30 882 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2025

Sallerupsvägen 28A

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

68 m²

3 rum

5 706 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 510 000 kr+12 %

22 206 kr/m²

Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 maj. 2025

Bertrandsgatan 3B

Lägenhet
Rörsjöstaden, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

80 m²

3 rum

5 155 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 300 000 kr-3 %

41 250 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Nobelvägen 70B, Värnhem, Malmö kommun
  • Såld 12 maj. 2025

Nobelvägen 70B

Lägenhet
Värnhem, Malmö kommun
Notar

58 m²

2,5 rum

3 792 kr/mån

Slutpris 1 675 000 kr-1 %

28 879 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2025

Nobelvägen 147E

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

51 m²

2 rum

4 592 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 150 000 kr-11 %

22 549 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Sallerupsvägen 28C, Ellstorp, Malmö kommun
  • Såld 5 maj. 2025

Sallerupsvägen 28C

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun

35,5 m²

1 rum

2 882 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 125 000 kr-4 %

31 690 kr/m²

Croisette Staffanstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2025

Nobelvägen 147K

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
Notar

51 m²

2 rum

4 592 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 195 000 kr±0 %

23 431 kr/m²

Notar
Notar

Sålt i april 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2025

Ellstorpsgatan 2A

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

54 m²

2 rum

5 006 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 100 000 kr-8 %

20 370 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2025

Föreningsgatan 54C

Lägenhet
Rörsjöstaden, Malmö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Malmö

81,5 m²

3 rum

6 249 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr-17 %

29 448 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2025

Ellstorpsgatan 3C

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

34 m²

1 rum

3 618 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

32 206 kr/m²

Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2025

Linjeettgatan 5A

Lägenhet
Norra Sorgenfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

73 m²

3 rum

4 484 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 250 000 kr+2 %

44 521 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 151 - 200 av 2500

Artiklar från Hemnet