Hyllie, Malmö kommun

Hyllie; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Hyllie, Malmö kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 105 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2026

Nålgränd 6

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

102 m²

4 rum

6 849 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 700 000 kr-1 %

36 275 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Hyllie Allé 32B, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Hyllie Allé 32B

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Öresund Fastighetsförmedling AB

73 m²

3 rum

5 635 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 050 000 kr-1 %

41 781 kr/m²

Öresund Fastighetsförmedling AB
Öresund Fastighetsförmedling AB
Friggs Gränd 5B, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Friggs Gränd 5B

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

106 m²

4 rum

5 975 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 4 395 000 kr±0 %

41 462 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Ymers gata 23A

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

54,6 m²

2 rum

3 463 kr/mån

Slutpris 2 560 000 kr-1 %

46 886 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Norra Tennisgränd 6, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Norra Tennisgränd 6

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

88 m²

4 rum

6 603 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 250 000 kr-4 %

36 932 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Hyllie allé 6A, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 1 maj. 2026

Hyllie allé 6A

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Öresund Fastighetsförmedling AB

81 m²

4 rum

6 738 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 020 000 kr-2 %

37 284 kr/m²

Öresund Fastighetsförmedling AB
Öresund Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 maj. 2026

Allétorget 10

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

76,5 m²

3 rum

5 188 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 170 000 kr-2 %

41 438 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Tors Gränd 13

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

71 m²

3 rum

5 033 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 880 000 kr-2 %

40 563 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Friggs Gränd 12

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

79 m²

3 rum

5 745 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 130 000 kr-2 %

39 620 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Norra Tennisgränd 6, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Norra Tennisgränd 6

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Notar

109 m²

4 rum

7 699 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 750 000 kr-1 %

34 404 kr/m²

Notar
Notar
Atles gata 11, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Atles gata 11

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Notar

50 m²

2 rum

3 483 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr+5 %

42 000 kr/m²

Notar
Notar
Mellersta tennisgränd 11, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Mellersta tennisgränd 11

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Öresund Fastighetsförmedling AB

46 m²

2 rum

3 478 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr±0 %

40 217 kr/m²

Öresund Fastighetsförmedling AB
Öresund Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

Södra Tennisgränd 3

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

58 m²

3 rum

3 862 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 280 000 kr-5 %

39 310 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

Bures gata 19A

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Malmö

98 m²

4 rum

Slutpris 3 995 000 kr

40 765 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Hyllie Boulevard 7B

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

37 m²

1 rum

2 914 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 675 000 kr-1 %

45 270 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Sagas gränd 3 F

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

100 m²

4 rum

Slutpris 3 775 000 kr

37 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Mellersta Tennisgränd 11

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

78 m²

3 rum

5 670 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 625 000 kr-3 %

33 654 kr/m²

Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Friggs gränd 12

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Bjurfors Limhamn

27 m²

1 rum

2 898 kr/mån

Slutpris 995 000 kr±0 %

36 852 kr/m²

Bjurfors Limhamn
Bjurfors Limhamn
Ymers gata 15, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 9 apr. 2026

Ymers gata 15

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Öresund Fastighetsförmedling AB

59 m²

2 rum

4 110 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 415 000 kr-3 %

40 932 kr/m²

Öresund Fastighetsförmedling AB
Öresund Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Ymers Gata 29

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

53 m²

2 rum

3 625 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 075 000 kr-10 %

39 151 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Bures Gata 27

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

72 m²

3 rum

5 615 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 410 000 kr+5 %

47 361 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2026

Bures Gata 25

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

86 m²

3 rum

6 311 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 325 000 kr+1 %

38 663 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Allétorget 12, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 6 apr. 2026

Allétorget 12

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Notar

71 m²

3 rum

4 861 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 830 000 kr-2 %

39 859 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2026

Dagvattengatan 8C

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

78 m²

3 rum

6 597 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 010 000 kr-3 %

38 590 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

Sålt i mars 2026

Södra Tennisgränd 21, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 23 mar. 2026

Södra Tennisgränd 21

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

58 m²

3 rum

3 862 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 295 000 kr±0 %

39 569 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Sivs gränd 9A, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Sivs gränd 9A

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Notar

44,4 m²

2 rum

2 770 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr-3 %

40 541 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2026

Atles gata 5

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

34 m²

1 rum

3 636 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

41 029 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Hyllie boulevard 6C, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 16 mar. 2026

Hyllie boulevard 6C

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

66 m²

3 rum

5 048 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 745 000 kr±0 %

41 591 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 mar. 2026

Sivs Gränd 3A

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

34 m²

1 rum

3 478 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 365 000 kr-2 %

40 147 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2026

Dagvattengatan 8C

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

71 m²

3 rum

6 171 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 940 000 kr-2 %

41 408 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Nannas gata 12, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 4 mar. 2026

Nannas gata 12

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Öresund Fastighetsförmedling AB

85 m²

4 rum

6 386 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 150 000 kr-4 %

37 059 kr/m²

Öresund Fastighetsförmedling AB
Öresund Fastighetsförmedling AB
Bures gata 27, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 3 mar. 2026

Bures gata 27

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
ELITE Fastighetsförmedling

78 m²

3 rum

5 940 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 900 000 kr-3 %

37 179 kr/m²

ELITE Fastighetsförmedling
ELITE Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 mar. 2026

Allétorget 10

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

76,5 m²

3 rum

5 188 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 100 000 kr-3 %

40 523 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Sålt i februari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 feb. 2026

Allétorget 2

Lägenhet
Hylie, Malmö kommun

46 m²

2 rum

3 584 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 980 000 kr-5 %

43 043 kr/m²

Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2026

Sivs gränd 3A

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

54,5 m²

2,5 rum

4 956 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 320 000 kr-1 %

42 569 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Hyllie Boulevard 6B, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 23 feb. 2026

Hyllie Boulevard 6B

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

51 m²

2 rum

4 126 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

37 255 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 feb. 2026

Ymers gata 29

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

75 m²

2 rum

4 706 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 095 000 kr±0 %

41 267 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2026

Trådgränd 11A

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Notar

72 m²

3 rum

5 646 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr+2 %

40 972 kr/m²

Notar
Notar
Nannas gata 10, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 15 feb. 2026

Nannas gata 10

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Öresund Fastighetsförmedling AB

77 m²

3 rum

5 785 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 100 000 kr-6 %

40 260 kr/m²

Öresund Fastighetsförmedling AB
Öresund Fastighetsförmedling AB
Hyllie Boulevard 6 B, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 5 feb. 2026

Hyllie Boulevard 6 B

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Listed

81 m²

4 rum

5 873 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 150 000 kr-7 %

38 889 kr/m²

Listed
Listed
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2026

Ymers Gata 23A

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Croisette Hyllie

66 m²

3 rum

4 155 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 750 000 kr-2 %

41 667 kr/m²

Croisette Hyllie
Croisette Hyllie
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 feb. 2026

Atles gata 9

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

61 m²

2 rum

4 249 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 375 000 kr-5 %

38 934 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Sålt i januari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jan. 2026

Friggs gränd 16

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

53 m²

2 rum

4 270 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 260 000 kr-2 %

42 642 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Hugins gränd 2, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 27 jan. 2026

Hugins gränd 2

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
SkandiaMäklarna Malmö

51 m²

2 rum

4 624 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 750 000 kr-5 %

34 314 kr/m²

SkandiaMäklarna Malmö
SkandiaMäklarna Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jan. 2026

Dagvattengatan 8C

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Croisette Hyllie

83 m²

3 rum

7 007 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 595 000 kr±0 %

43 313 kr/m²

Croisette Hyllie
Croisette Hyllie
Dagvattengatan 8c, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 21 jan. 2026

Dagvattengatan 8c

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
BERNIN Fastighetsförmedling

54 m²

2 rum

5 162 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

36 111 kr/m²

BERNIN Fastighetsförmedling
BERNIN Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026

Hyllie Boulevard 11B

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Croisette Hyllie

60 m²

2 rum

3 407 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 795 000 kr±0 %

46 583 kr/m²

Croisette Hyllie
Croisette Hyllie
Nannas gata 12, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 15 jan. 2026

Nannas gata 12

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Notar

38 m²

2 rum

3 032 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

47 237 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jan. 2026

Skrivaregatan 32

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

102 m²

4 rum

6 849 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 540 000 kr-2 %

34 706 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jan. 2026

Trådgränd 11A

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Croisette Hyllie

72 m²

3 rum

5 646 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 045 000 kr+2 %

42 292 kr/m²

Croisette Hyllie
Croisette Hyllie

Visar 1 - 50 av 1105

Artiklar från Hemnet