Lomma kommun

Lomma kommun; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Lomma kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 711 sålda bostäder

Sålt i februari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 feb. 2026

Vinstorpsvägen 74

Lägenhet
Vinstorp, Lomma kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

83,5 m²

3 rum

6 869 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 420 000 kr+5 %

28 982 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 feb. 2026

Lobovägen 2

Lägenhet
Bjärred - Sjösidan, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

70 m²

3 rum

5 422 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 775 000 kr-1 %

39 643 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Bjerehov 2B, Bjärred - Bjerehov, Lomma kommun
  • Såld 2 feb. 2026

Bjerehov 2B

Lägenhet
Bjärred - Bjerehov, Lomma kommun
Bjurfors Bjärred

100 m²

4 rum

7 522 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr-5 %

26 000 kr/m²

Bjurfors Bjärred
Bjurfors Bjärred

Sålt i januari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2026

Slättängsgatan 23A

Lägenhet
Lomma - Slättäng, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

34,5 m²

1 rum

2 607 kr/mån

Slutpris 1 340 000 kr-4 %

38 841 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikWestesson

Strandängsgatan 11

Lägenhet
Lomma Tätort, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

117,5 m²

4 rum

9 790 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 450 000 kr±0 %

29 362 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jan. 2026
profilfoto på mäklare
AnkiForsman

Kryssgränd 7B

Lägenhet
Strandstaden, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

77,5 m²

2 rum

5 468 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 450 000 kr-4 %

57 419 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jan. 2026

Bjerehov 11B

Lägenhet
Bjärred, Lomma kommun
MOHV Svedala

64 m²

2 rum

5 057 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 845 000 kr-8 %

28 828 kr/m²

MOHV Svedala
MOHV Svedala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jan. 2026

Knopgränd 15

Lägenhet
Lomma Strandstad, Lomma kommun
Fastighetsmäklare Hettinger AB

141 m²

6 rum

7 177 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 600 000 kr±0 %

46 809 kr/m²

Fastighetsmäklare Hettinger AB
Fastighetsmäklare Hettinger AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jan. 2026

Höjeågatan 339

Lägenhet
Lomma - Hamnområde, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

66,5 m²

2 rum

4 872 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

45 038 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2026

Esplanaden 12

Lägenhet
Lomma - Strandstaden, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

78 m²

3 rum

5 746 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 995 000 kr±0 %

51 218 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026

Centrumgatan 17

Lägenhet
Lomma - Centralt, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

62 m²

2 rum

4 125 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr-4 %

41 129 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jan. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikWestesson

Hamntorget 10

Lägenhet
Strandstaden, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

55 m²

2 rum

3 352 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 900 000 kr-3 %

52 727 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikWestesson

Sjögräsgatan 6

Lägenhet
Lomma Tätort, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

99 m²

3 rum

6 919 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 600 000 kr-12 %

46 465 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikWestesson

Industrigatan 8

Lägenhet
Lomma Tätort, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

20 m²

1 rum

1 764 kr/mån

Slutpris 695 000 kr-13 %

34 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jan. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikWestesson

Slättängsgatan 25C

Lägenhet
Lomma Tätort, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

60 m²

2 rum

4 515 kr/mån

Slutpris 2 200 000 kr-2 %

36 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jan. 2026
profilfoto på mäklare
AnkiForsman

Styrbordsgatan 1D

Lägenhet
Lomma Tätort, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

140 m²

4 rum

8 763 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 600 000 kr+4 %

40 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma

Sålt i december 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 dec. 2025

Vinstorpsvägen 36

Lägenhet
Lomma - Piläng, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

59 m²

2 rum

3 455 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr-5 %

33 898 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 dec. 2025

Höjeågatan 325

Lägenhet
Lomma - Hamnområde, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

68 m²

2 rum

4 868 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 925 000 kr-8 %

43 015 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 dec. 2025

Industrigatan 7A

Lägenhet
Lomma, Lomma kommun
Mäklarna Ekström Malmö

55 m²

2 rum

5 497 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr+4 %

26 364 kr/m²

Mäklarna Ekström Malmö
Mäklarna Ekström Malmö
Hamnallén 11, Lomma Strandstad, Lomma kommun
  • Såld 15 dec. 2025

Hamnallén 11

Lägenhet
Lomma Strandstad, Lomma kommun
Fastighetsmäklare Hettinger AB

52 m²

2 rum

3 842 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 350 000 kr-4 %

64 423 kr/m²

Fastighetsmäklare Hettinger AB
Fastighetsmäklare Hettinger AB
Bojgränd 2, Lomma, Lomma kommun
  • Såld 11 dec. 2025
profilfoto på mäklare
MikaelMichel

Bojgränd 2

Lägenhet
Lomma, Lomma kommun
BO-LAGET FASTIGHETSFÖRMEDLING

103 m²

4 rum

6 426 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 250 000 kr-1 %

50 971 kr/m²

BO-LAGET FASTIGHETSFÖRMEDLING
BO-LAGET FASTIGHETSFÖRMEDLING
Höjeågatan 81, Lomma Hamn, Lomma kommun
  • Såld 8 dec. 2025

Höjeågatan 81

Lägenhet
Lomma Hamn, Lomma kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

78 m²

2,5 rum

5 506 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

38 397 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kulinggränd 1A, Lomma, Lomma kommun
  • Såld 8 dec. 2025

Kulinggränd 1A

Lägenhet
Lomma, Lomma kommun
Notar

106,5 m²

3 rum

5 904 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 5 000 000 kr-5 %

46 948 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 dec. 2025

Knopgränd 3

Lägenhet
Lomma Strandstad, Lomma kommun
Fastighetsmäklare Hettinger AB

141 m²

6 rum

7 177 kr/mån

Slutpris 6 500 000 kr±0 %

46 099 kr/m²

Fastighetsmäklare Hettinger AB
Fastighetsmäklare Hettinger AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 dec. 2025

Kanaltorget 4

Lägenhet
Lomma Strandstad, Lomma kommun
Fastighetsmäklare Hettinger AB

49 m²

2 rum

3 708 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr±0 %

48 980 kr/m²

Fastighetsmäklare Hettinger AB
Fastighetsmäklare Hettinger AB
Höjeågatan 93, Lomma Tätort, Lomma kommun
  • Såld 1 dec. 2025
profilfoto på mäklare
AnkiForsman

Höjeågatan 93

Lägenhet
Lomma Tätort, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

77,5 m²

2 rum

5 475 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 750 000 kr-5 %

35 484 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma

Sålt i november 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 nov. 2025

Hamnallén 4

Lägenhet
Lomma - Strandstaden, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

88 m²

4 rum

5 165 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr-14 %

40 909 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 nov. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikWestesson

Esplanaden 16 A

Lägenhet
Strandstaden, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

51 m²

2 rum

3 934 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 850 000 kr±0 %

55 882 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2025

Kanaltorget 6

Lägenhet
Lomma Strandstad, Lomma kommun
Fastighetsmäklare Hettinger AB

96 m²

4 rum

6 074 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 4 400 000 kr±0 %

45 833 kr/m²

Fastighetsmäklare Hettinger AB
Fastighetsmäklare Hettinger AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 nov. 2025

Esplanaden 16A

Lägenhet
Lomma - Strandstaden, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

95 m²

4 rum

6 107 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 375 000 kr-4 %

56 579 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 nov. 2025

Kanaltorget 2

Lägenhet
Lomma Strandstad, Lomma kommun
Fastighetsmäklare Hettinger AB

109 m²

4 rum

6 655 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 995 000 kr-9 %

45 826 kr/m²

Fastighetsmäklare Hettinger AB
Fastighetsmäklare Hettinger AB
Strandängsgatan 11, Lomma, Lomma kommun
  • Såld 20 nov. 2025

Strandängsgatan 11

Lägenhet
Lomma, Lomma kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

145,5 m²

6 rum

11 764 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 880 000 kr-2 %

33 540 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Hamnallén 5, Lomma, Lomma kommun
  • Såld 17 nov. 2025

Hamnallén 5

Lägenhet
Lomma, Lomma kommun
Fastighetsmäklare Hettinger AB

99 m²

4 rum

8 569 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 150 000 kr-3 %

52 020 kr/m²

Fastighetsmäklare Hettinger AB
Fastighetsmäklare Hettinger AB
Lobovägen 24B, Bjärred Sjösida, Lomma kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Lobovägen 24B

Lägenhet
Bjärred Sjösida, Lomma kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

88,7 m²

3 rum

5 836 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 300 000 kr-10 %

37 204 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Esplanaden 16 A, Lomma Strandstad, Lomma kommun
  • Såld 7 nov. 2025

Esplanaden 16 A

Lägenhet
Lomma Strandstad, Lomma kommun
Fastighetsmäklare Hettinger AB

95 m²

4 rum

6 107 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 150 000 kr-6 %

54 211 kr/m²

Fastighetsmäklare Hettinger AB
Fastighetsmäklare Hettinger AB
Vinstorpsvägen 72, Vinstorp, Lomma kommun
  • Såld 7 nov. 2025

Vinstorpsvägen 72

Lägenhet
Vinstorp, Lomma kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

46,5 m²

2 rum

3 746 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 620 000 kr+5 %

34 839 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 nov. 2025
profilfoto på mäklare
AnkiForsman

Hamnallén 11

Lägenhet
Strandstaden, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

60 m²

2 rum

4 289 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 975 000 kr-1 %

49 583 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 nov. 2025
profilfoto på mäklare
AnkiForsman

Kanalgränd 5

Lägenhet
Strandstaden, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

82 m²

3 rum

4 542 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 095 000 kr±0 %

49 939 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Kanaltorget 6, Lomma Hamn, Lomma kommun
  • Såld 2 nov. 2025

Kanaltorget 6

Lägenhet
Lomma Hamn, Lomma kommun
Fastighetsmäklare Hettinger AB

87 m²

3 rum

5 584 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 4 375 000 kr-3 %

50 287 kr/m²

Fastighetsmäklare Hettinger AB
Fastighetsmäklare Hettinger AB

Sålt i oktober 2025

Bjerehov 14A, Bjärred - Bjerehov, Lomma kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Bjerehov 14A

Lägenhet
Bjärred - Bjerehov, Lomma kommun
Bjurfors Bjärred

50 m²

2 rum

4 089 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 350 000 kr±0 %

27 000 kr/m²

Bjurfors Bjärred
Bjurfors Bjärred
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AnkiForsman

Pricktorget 7

Lägenhet
Strandstaden, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

53 m²

2 rum

3 361 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 500 000 kr±0 %

66 038 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Bjerehov 5A, Bjärred, Lomma kommun
  • Såld 27 okt. 2025

Bjerehov 5A

Lägenhet
Bjärred, Lomma kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

50 m²

2 rum

4 089 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr-16 %

30 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Industrigatan 7a, Lomma - Centralt, Lomma kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Industrigatan 7a

Lägenhet
Lomma - Centralt, Lomma kommun

42,5 m²

1 rum

4 601 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 250 000 kr-3 %

29 412 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Norra Västkustvägen 31B, Bjärred, Lomma kommun
  • Såld 23 okt. 2025

Norra Västkustvägen 31B

Lägenhet
Bjärred, Lomma kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

100 m²

3 rum

5 808 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 100 000 kr-5 %

41 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Tånggatan 25, Lomma, Lomma kommun
  • Såld 22 okt. 2025

Tånggatan 25

Lägenhet
Lomma, Lomma kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

118 m²

4,5 rum

6 917 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 350 000 kr+15 %

36 864 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Vinstorpsvägen 62, Vinstorp, Lomma kommun
  • Såld 20 okt. 2025

Vinstorpsvägen 62

Lägenhet
Vinstorp, Lomma kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

83,5 m²

3 rum

6 708 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

25 150 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 okt. 2025

Esplanaden 16A

Lägenhet
Lomma - Strandstaden, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

51 m²

2 rum

3 934 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 700 000 kr-7 %

52 941 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 okt. 2025

Strandvägen 25

Lägenhet
Lomma - Centralt, Lomma kommun
Bjurfors Lomma

57 m²

2 rum

4 078 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 895 000 kr-5 %

33 246 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AnkiForsman

Sjögatan 10

Lägenhet
Lomma Tätort, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

89 m²

3 rum

4 777 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 350 000 kr-5 %

48 876 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikWestesson

Slättängsgatan 25A

Lägenhet
Lomma Tätort, Lomma kommun
Fastighetsbyrån Lomma

34,5 m²

1 rum

2 616 kr/mån

Slutpris 1 220 000 kr-8 %

35 362 kr/m²

Fastighetsbyrån Lomma
Fastighetsbyrån Lomma

Visar 51 - 100 av 1711

Artiklar från Hemnet