Haninge kommun

Haninge kommun; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Haninge kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

9 888 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Strömshillvägen 42, Tungelsta, Haninge kommun
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JuanLagos

Strömshillvägen 42

Lägenhet
Tungelsta, Haninge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Haninge

55 m²

2 rum

4 258 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr+3 %

34 545 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Nynäsvägen 88, Centrala Haninge, Haninge kommun
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JimmyRossetti

Nynäsvägen 88

Lägenhet
Centrala Haninge, Haninge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Haninge

52,5 m²

2 rum

3 731 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr±0 %

42 857 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
BaranKayhan

Solhemsvägen 4

Lägenhet
Västerhaninge, Haninge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Haninge

69 m²

3 rum

6 080 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

18 768 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Spånvägen 1, Vendelsö, Haninge kommun
  • Såld 9 maj. 2026

Spånvägen 1

Lägenhet
Vendelsö, Haninge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

58 m²

2 rum

5 444 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

30 948 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2026

Åkervägen 1C

Lägenhet
Västerhaninge, Haninge kommun
HusmanHagberg Haninge

54,5 m²

2 rum

4 300 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

25 596 kr/m²

HusmanHagberg Haninge
HusmanHagberg Haninge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2026

Vendelsö skolväg 2

Lägenhet
Vendelsö, Haninge kommun
Fastighetsbyrån Haninge

64 m²

2 rum

4 525 kr/mån

Slutpris 1 600 000 kr-6 %

25 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Haninge
Fastighetsbyrån Haninge
Ribby Allé 94, Västerhaninge, Haninge kommun
  • Såld 9 maj. 2026

Ribby Allé 94

Lägenhet
Västerhaninge, Haninge kommun
Fastighetsbyrån Haninge

86,8 m²

3 rum

8 727 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 900 000 kr-3 %

33 410 kr/m²

Fastighetsbyrån Haninge
Fastighetsbyrån Haninge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Utgårdsvägen 22

Lägenhet
Handen, Haninge kommun
HusmanHagberg Haninge

95,5 m²

4 rum

7 739 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 705 000 kr+1 %

17 853 kr/m²

HusmanHagberg Haninge
HusmanHagberg Haninge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Utgårdsvägen 21

Lägenhet
Handen, Haninge kommun
MOHV Haninge/Tyresö

79,5 m²

3 rum

6 319 kr/mån

Slutpris 1 700 000 kr+3 %

21 384 kr/m²

MOHV Haninge/Tyresö
MOHV Haninge/Tyresö
Storseglet 59, Vega, Haninge kommun
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
CajsaAndersson

Storseglet 59

Lägenhet
Vega, Haninge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Haninge

87 m²

4 rum

6 899 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 320 000 kr-2 %

38 161 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Tvillingarnas gata 324, Brandbergen, Haninge kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Tvillingarnas gata 324

Lägenhet
Brandbergen, Haninge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

80 m²

4 rum

7 941 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 370 000 kr-2 %

17 125 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Tuvvägen 11, Handen, Haninge kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Tuvvägen 11

Lägenhet
Handen, Haninge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

91 m²

4 rum

8 294 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr±0 %

24 176 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Strömshillvägen 23, Tungelsta, Haninge kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Strömshillvägen 23

Lägenhet
Tungelsta, Haninge kommun
SkandiaMäklarna Haninge

85 m²

4 rum

6 579 kr/mån

Slutpris 2 650 000 kr±0 %

31 176 kr/m²

SkandiaMäklarna Haninge
SkandiaMäklarna Haninge
Oxens gata 265, Brandbergen, Haninge kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Oxens gata 265

Lägenhet
Brandbergen, Haninge kommun
Fastighetsbyrån Haninge

66 m²

2 rum

6 255 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 995 000 kr±0 %

15 076 kr/m²

Fastighetsbyrån Haninge
Fastighetsbyrån Haninge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Getporsvägen 7

Lägenhet
Handen, Haninge kommun
Fastighetsbyrån Haninge

73,5 m²

3 rum

5 663 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 295 000 kr±0 %

31 224 kr/m²

Fastighetsbyrån Haninge
Fastighetsbyrån Haninge
Kulfångsgatan 4, entréplan, Vendelsömalm, Haninge kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Kulfångsgatan 4, entréplan

Lägenhet
Vendelsömalm, Haninge kommun
Mäklarringen Haninge - Tyresö

110,5 m²

4 rum

7 301 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 325 000 kr-7 %

21 041 kr/m²

Mäklarringen Haninge - Tyresö
Mäklarringen Haninge - Tyresö
Ringvägen 22, Västerhaninge, Haninge kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Ringvägen 22

Lägenhet
Västerhaninge, Haninge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

38 m²

1,5 rum

4 740 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 950 000 kr±0 %

25 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Tallstigen 2, Västerhaninge, Haninge kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Tallstigen 2

Lägenhet
Västerhaninge, Haninge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

58 m²

2 rum

5 705 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr-7 %

22 414 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Polcirkelvägen 12, Vega, Haninge kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Polcirkelvägen 12

Lägenhet
Vega, Haninge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

52 m²

2 rum

4 226 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

42 212 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Dalarövägen 8

Lägenhet
Handen, Haninge kommun
Bjurfors Haninge

42,5 m²

1,5 rum

4 564 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 515 000 kr+1 %

35 647 kr/m²

Bjurfors Haninge
Bjurfors Haninge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Höglundavägen 11

Lägenhet
Haninge Jordbro, Haninge kommun
Notar

78 m²

2 rum

5 295 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 285 000 kr-1 %

16 474 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Vallavägen 39

Lägenhet
Centrala Handen, Haninge kommun
HusmanHagberg Haninge

90,5 m²

4 rum

8 273 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

18 729 kr/m²

HusmanHagberg Haninge
HusmanHagberg Haninge
Folkparken 6, 3 tr, Centrala Handen - Folkparken, Haninge kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Folkparken 6, 3 tr

Lägenhet
Centrala Handen - Folkparken, Haninge kommun
MOHV Haninge/Tyresö

78,5 m²

3 rum

5 620 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

38 153 kr/m²

MOHV Haninge/Tyresö
MOHV Haninge/Tyresö
Lejonets gata 380, Brandbergen, Haninge kommun
  • Såld 1 maj. 2026

Lejonets gata 380

Lägenhet
Brandbergen, Haninge kommun
Mäklarringen Haninge - Tyresö

46 m²

2 rum

4 453 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 890 000 kr+13 %

19 348 kr/m²

Mäklarringen Haninge - Tyresö
Mäklarringen Haninge - Tyresö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JimmyRossetti

Polcirkelvägen 21

Lägenhet
VEGA, Haninge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Haninge

125 m²

5 rum

5 690 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 6 375 000 kr-2 %

51 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JimmyRossetti

Vega allé 132

Lägenhet
Handen, Haninge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Haninge

55 m²

2 rum

4 541 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 600 000 kr±0 %

47 273 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Svensk Fastighetsförmedling Haninge

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Tvillingarnas Gata 313

Lägenhet
Brandbergen, Haninge kommun
Mäklarhuset Hammarbyhöjden

78 m²

2,5 rum

6 314 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr+4 %

16 667 kr/m²

Mäklarhuset Hammarbyhöjden
Mäklarhuset Hammarbyhöjden
Vallavägen 193, Handen, Haninge kommun
  • Såld 30 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PierreLarsson

Vallavägen 193

Lägenhet
Handen, Haninge kommun
BOSTHLM Haninge

105 m²

4 rum

9 298 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 580 000 kr-1 %

15 048 kr/m²

BOSTHLM Haninge
BOSTHLM Haninge
Källtorpsvägen 88, Vendelsö, Haninge kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Källtorpsvägen 88

Lägenhet
Vendelsö, Haninge kommun
Fastighetsbyrån Haninge

48 m²

2 rum

3 335 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 795 000 kr-10 %

37 396 kr/m²

Fastighetsbyrån Haninge
Fastighetsbyrån Haninge
Ringvägen 118, Västerhaninge, Haninge kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Ringvägen 118

Lägenhet
Västerhaninge, Haninge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

56 m²

2 rum

4 405 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr±0 %

23 214 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Storseglet 31, Vega, Haninge kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Storseglet 31

Lägenhet
Vega, Haninge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

50 m²

2 rum

4 086 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

43 900 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ringvägen 69, Västerhaninge, Haninge kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Ringvägen 69

Lägenhet
Västerhaninge, Haninge kommun

86 m²

3 rum

6 486 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr+3 %

21 512 kr/m²

Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026
profilfoto på mäklare
CarolineÖstlund

Solhemsvägen 6

Lägenhet
Västerhaninge, Haninge kommun
BOSTHLM Årsta

69 m²

2,5 rum

6 065 kr/mån

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

21 667 kr/m²

BOSTHLM Årsta
BOSTHLM Årsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Järnåldersringen 653

Lägenhet
Söderby, Haninge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

64 m²

2 rum

4 325 kr/mån

Slutpris 2 850 000 kr

44 531 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Vega allé 79, Vega, Haninge kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Vega allé 79

Lägenhet
Vega, Haninge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

70 m²

3 rum

5 570 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 370 000 kr+2 %

48 143 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Stenbockens gata 119, Brandbergen, Haninge kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Stenbockens gata 119

Lägenhet
Brandbergen, Haninge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

46 m²

2 rum

4 675 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 950 000 kr-5 %

20 652 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Kvadrantvägen 25

Lägenhet
Vega, Haninge kommun
Svenska Mäklarhuset Haninge

42 m²

2 rum

3 184 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr+5 %

50 000 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Haninge
Svenska Mäklarhuset Haninge
Vega allé 69, Vega, Haninge kommun
  • Såld 26 apr. 2026

Vega allé 69

Lägenhet
Vega, Haninge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

78 m²

3 rum

5 234 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 125 000 kr-1 %

40 064 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2026

Ringvägen 70

Lägenhet
Västerhaninge, Haninge kommun
MOHV Haninge/Tyresö

54,1 m²

2 rum

3 537 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

28 651 kr/m²

MOHV Haninge/Tyresö
MOHV Haninge/Tyresö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Lejonets gata 381

Lägenhet
Brandbergen, Haninge kommun
Fastighetsbyrån Haninge

66 m²

2 rum

5 967 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 995 000 kr±0 %

15 076 kr/m²

Fastighetsbyrån Haninge
Fastighetsbyrån Haninge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Vallavägen 127

Lägenhet
Handen, Haninge kommun
LF Fastighetsförmedling Haninge

105 m²

5 rum

9 814 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

17 095 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Haninge
LF Fastighetsförmedling Haninge
Gaffelseglet 23, Vega, Haninge kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Gaffelseglet 23

Lägenhet
Vega, Haninge kommun

53 m²

2,5 rum

4 100 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 520 000 kr+5 %

47 547 kr/m²

Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Skomakarvägen 29A

Lägenhet
Vendelsö, Haninge kommun
LF Fastighetsförmedling Haninge

75 m²

4 rum

5 145 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 170 000 kr-1 %

42 267 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Haninge
LF Fastighetsförmedling Haninge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Ribby allé 50

Lägenhet
Västerhaninge, Haninge kommun
Bjurfors Haninge

67,5 m²

3 rum

7 801 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 250 000 kr-2 %

33 333 kr/m²

Bjurfors Haninge
Bjurfors Haninge
Vega allé 49, Vega, Haninge kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Vega allé 49

Lägenhet
Vega, Haninge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

34 m²

1,5 rum

3 052 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr-6 %

47 059 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Sågenvägen 24, Vendelsö, Haninge kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Sågenvägen 24

Lägenhet
Vendelsö, Haninge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

63 m²

2 rum

4 146 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr-12 %

22 222 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Lorensbergsvägen 1, 3tr, Vendelsö, Haninge kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Lorensbergsvägen 1, 3tr

Lägenhet
Vendelsö, Haninge kommun
Notar

60,5 m²

2 rum

3 992 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 885 000 kr+11 %

31 157 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Fribordsgränd 5

Lägenhet
Vega, Haninge kommun
Svenska Mäklarhuset Haninge

33 m²

2 rum

2 749 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 750 000 kr+6 %

53 030 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Haninge
Svenska Mäklarhuset Haninge
Vallavägen 16, Handen, Haninge kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Vallavägen 16

Lägenhet
Handen, Haninge kommun
Notar

64,5 m²

2 rum

6 300 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr-3 %

26 357 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
BaranKayhan

Klarabergsvägen 4A

Lägenhet
Vendelsö, Haninge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Haninge

98,5 m²

4 rum

7 903 kr/mån

Slutpris 2 600 000 kr

26 396 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Svensk Fastighetsförmedling Haninge

Visar 1 - 50 av 2500

Artiklar från Hemnet