Gotlands län

Gotlands län; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Gotlands län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 717 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Irisdalsgatan 38

Lägenhet
Visby - Bingeby, Gotlands kommun

67 m²

2 rum

4 370 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 670 000 kr-1 %

24 925 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Jungmansgatan 440, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Jungmansgatan 440

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

83,5 m²

3 rum

6 537 kr/mån

Slutpris 2 350 000 kr+7 %

28 144 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Tallundsgatan 17, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Tallundsgatan 17

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

74,5 m²

3 rum

5 596 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 300 000 kr-4 %

30 872 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby

Sålt i mars 2026

Humlegårdsvägen 17, Visby -  Länna, Gotlands kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Humlegårdsvägen 17

Lägenhet
Visby - Länna, Gotlands kommun

40 m²

1 rum

3 850 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr-7 %

32 500 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Ada Blocks Gata 26F, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 30 mar. 2026

Ada Blocks Gata 26F

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

79 m²

4 rum

6 330 kr/mån

Slutpris 2 650 000 kr±0 %

33 544 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2026

Styrmansgatan 95

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun

37,5 m²

1 rum

2 976 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

39 867 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Greta Arwidssons Gata 16C lgh 1304, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 25 mar. 2026

Greta Arwidssons Gata 16C lgh 1304

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

30 m²

1 rum

2 938 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr-3 %

53 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Asarvegatan 170, Hemse, Gotlands kommun
  • Såld 24 mar. 2026

Asarvegatan 170

Lägenhet
Hemse, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

81,5 m²

3 rum

5 532 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 850 000 kr±0 %

10 429 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Signalgatan 22b, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 23 mar. 2026

Signalgatan 22b

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

60 m²

2 rum

4 578 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr+5 %

33 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Åkermansvägen 56, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 23 mar. 2026

Åkermansvägen 56

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

56 m²

2,5 rum

3 588 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr+9 %

42 857 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Smedjegatan 4D, Visby innerstad, Gotlands kommun
  • Såld 22 mar. 2026

Smedjegatan 4D

Lägenhet
Visby innerstad, Gotlands kommun

31 m²

1 rum

2 512 kr/mån

Slutpris 2 150 000 kr+10 %

69 355 kr/m²

Bostad&Öliv Fastighetsmäklare på Gotland AB
Korpklintsvägen 21, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Korpklintsvägen 21

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

84,9 m²

4 rum

7 980 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 600 000 kr-8 %

54 181 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Artillerigatan 23A, Östra Visby, Gotlands kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Artillerigatan 23A

Lägenhet
Östra Visby, Gotlands kommun

78 m²

3 rum

6 344 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 400 000 kr-3 %

43 590 kr/m²

MOHV Gotland
Åkermansvägen 2, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Åkermansvägen 2

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

33 m²

1 rum

2 594 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 820 000 kr-7 %

55 152 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Greta Arwidssons gata 46G, Visby - Öster, Gotlands kommun
  • Såld 15 mar. 2026

Greta Arwidssons gata 46G

Lägenhet
Visby - Öster, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB

84 m²

4 rum

6 776 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 750 000 kr±0 %

32 738 kr/m²

Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Järnvägsgatan 14, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 12 mar. 2026

Järnvägsgatan 14

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

52 m²

2 rum

5 447 kr/mån

Slutpris 1 900 000 kr+7 %

36 538 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2026
profilfoto på mäklare
PeterTumegård

Sjudarevägen 16H

Lägenhet
Terra Nova, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

55 m²

2 rum

4 757 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 725 000 kr-4 %

31 364 kr/m²

Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Östra Hansegatan 32 D, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 10 mar. 2026

Östra Hansegatan 32 D

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Home by Dean fastighetsförmedling

59 m²

2 rum

4 426 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr+2 %

42 373 kr/m²

Home by Dean fastighetsförmedling
Home by Dean fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2026
profilfoto på mäklare
PeterTumegård

Styrmansgatan 407

Lägenhet
Gråbo, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

66,5 m²

2 rum

5 523 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 850 000 kr±0 %

27 820 kr/m²

Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2026
profilfoto på mäklare
KristianSahlén

Stenkumlaväg 53

Lägenhet
Visborgsområdet, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

66 m²

2 rum

4 472 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr-3 %

48 485 kr/m²

Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2026
profilfoto på mäklare
PeterTumegård

Snäckbacken 8 - 135 C

Lägenhet
Snäck, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

52 m²

2 rum

979 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 650 000 kr-4 %

12 500 kr/m²

Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

Signalgatan 26A

Lägenhet
Visby Söder, Gotlands kommun

73 m²

3 rum

5 303 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 790 000 kr-5 %

24 521 kr/m²

Bostad&Öliv Fastighetsmäklare på Gotland AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2026

Artillerigatan 25 E

Lägenhet
Visby - Öster, Gotlands kommun

32 m²

1 rum

3 720 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr±0 %

53 125 kr/m²

Mäklarhuset Gotland

Sålt i februari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2026

Järnvägsgatan 10C

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

74,5 m²

3 rum

5 845 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 250 000 kr-2 %

30 201 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 feb. 2026

Signalgatan 7 B

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun

58,5 m²

2 rum

4 206 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr-5 %

33 333 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 feb. 2026

Humlegårdsvägen 12

Lägenhet
Visby - Länna, Gotlands kommun

74,5 m²

3 rum

6 418 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 075 000 kr-6 %

27 852 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 feb. 2026

Kung Magnus väg 34

Lägenhet
Visby Öster, Gotlands kommun

73,5 m²

3 rum

5 624 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 000 000 kr+20 %

54 422 kr/m²

visbymäklarna AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 feb. 2026

Humlegårdsvägen 13

Lägenhet
Visby - Länna, Gotlands kommun

38 m²

1 rum

3 580 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr-7 %

34 211 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2026

Appellstigen 18

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun

53 m²

2 rum

4 114 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 275 000 kr±0 %

42 925 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Humlegårdsvägen 31, Visby - Länna, Gotlands kommun
  • Såld 18 feb. 2026
profilfoto på mäklare
MariaSondell

Humlegårdsvägen 31

Lägenhet
Visby - Länna, Gotlands kommun
HusmanHagberg Gotland

55 m²

2 rum

4 319 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr+3 %

36 364 kr/m²

HusmanHagberg Gotland
HusmanHagberg Gotland
Levide Lövskogen 5, Levide, Gotlands kommun
  • Såld 18 feb. 2026

Levide Lövskogen 5

Lägenhet
Levide, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

86 m²

3 rum

4 492 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 650 000 kr±0 %

7 558 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2026

Byrumsgatan 22

Lägenhet
Visby Södercentrum, Gotlands kommun

80,5 m²

3 rum

6 404 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 000 000 kr+14 %

49 689 kr/m²

visbymäklarna AB
Brömsebroväg 7B, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 13 feb. 2026

Brömsebroväg 7B

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

53 m²

2 rum

4 046 kr/mån

Slutpris 1 725 000 kr-4 %

32 547 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Signalgatan 13B, Visby - Söder, Gotlands kommun
  • Såld 11 feb. 2026

Signalgatan 13B

Lägenhet
Visby - Söder, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

74 m²

3 rum

5 104 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 150 000 kr±0 %

29 054 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 feb. 2026

Irisdalsgatan 4

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun

81 m²

3 rum

5 096 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr-3 %

24 074 kr/m²

visbymäklarna AB
Styrmansgatan 321, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 6 feb. 2026

Styrmansgatan 321

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

91 m²

4 rum

5 501 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 250 000 kr±0 %

24 725 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Greta Arwidssons gata 58G, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 6 feb. 2026

Greta Arwidssons gata 58G

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

72 m²

3 rum

5 683 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 150 000 kr+2 %

29 861 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2026

Allégatan 13

Lägenhet
Visby - Söder, Gotlands kommun

79,3 m²

4 rum

4 426 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 900 000 kr-9 %

36 570 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Terra Novavägen 108, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 3 feb. 2026

Terra Novavägen 108

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

81 m²

4 rum

6 185 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 695 000 kr±0 %

33 272 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby

Sålt i januari 2026

Humlegårdsvägen 31, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 30 jan. 2026

Humlegårdsvägen 31

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

55 m²

2 rum

4 248 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr+5 %

36 364 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Kung Magnus väg 46, Visby - Östercentrum, Gotlands kommun
  • Såld 30 jan. 2026

Kung Magnus väg 46

Lägenhet
Visby - Östercentrum, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

73,5 m²

3 rum

4 562 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 625 000 kr+5 %

49 320 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Vibble Tvinnaregatan 220, Visby - Vibble, Gotlands kommun
  • Såld 30 jan. 2026

Vibble Tvinnaregatan 220

Lägenhet
Visby - Vibble, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

63 m²

2 rum

3 789 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 800 000 kr-3 %

28 571 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Humlegårdsvägen 33, Visby - Länna, Gotlands kommun
  • Såld 30 jan. 2026

Humlegårdsvägen 33

Lägenhet
Visby - Länna, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB

52,5 m²

2 rum

4 124 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr+1 %

38 095 kr/m²

Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Styrmansgatan 267, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 29 jan. 2026

Styrmansgatan 267

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

82 m²

4 rum

4 745 kr/mån

Slutpris 1 950 000 kr-15 %

23 780 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jan. 2026

Signalgatan 24B

Lägenhet
Visby Söder, Gotlands kommun

73 m²

3 rum

5 375 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 600 000 kr-15 %

21 918 kr/m²

visbymäklarna AB
Terra Novavägen 70, Visby  - Terra Nova, Gotlands kommun
  • Såld 28 jan. 2026

Terra Novavägen 70

Lägenhet
Visby - Terra Nova, Gotlands kommun

81 m²

4 rum

6 185 kr/mån

Slutpris 2 750 000 kr±0 %

33 951 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2026
profilfoto på mäklare
KristianSahlén

S:t Göransgatan 31, Bungalow 66

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

50 m²

3 rum

6 163 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 150 000 kr-2 %

43 000 kr/m²

Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Signalgatan 9D, Visby - Visborgsstaden, Gotlands kommun
  • Såld 23 jan. 2026

Signalgatan 9D

Lägenhet
Visby - Visborgsstaden, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

100 m²

4 rum

6 819 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 500 000 kr-4 %

25 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jan. 2026
profilfoto på mäklare
PeterTumegård

Högklint Högklintsvägen 12 - Stuga 10

Lägenhet
Högklint, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

24 m²

1 rum

  • Uteplats

Slutpris 1 150 000 kr

47 917 kr/m²

Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Mellangatan 23, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 20 jan. 2026

Mellangatan 23

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

75 m²

3 rum

6 530 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 700 000 kr+17 %

49 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby

Visar 51 - 100 av 2500

Artiklar från Hemnet