Gävleborgs län

Gävleborgs län; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Gävleborgs län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

16 709 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Barrsätragatan 46C, Centralt, Sandvikens kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Barrsätragatan 46C

Lägenhet
Centralt, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken

60,5 m²

2 rum

3 917 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 750 000 kr±0 %

12 397 kr/m²

Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
Sockerbruksgatan 53, Centrum, Gävle kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Sockerbruksgatan 53

Lägenhet
Centrum, Gävle kommun

25,7 m²

1 rum

1 812 kr/mån

Slutpris 550 000 kr-13 %

21 401 kr/m²

Notar
Tredje Tvärgatan 26B, Brynäs, Gävle kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Tredje Tvärgatan 26B

Lägenhet
Brynäs, Gävle kommun
LF Fastighetsförmedling Gävle

38 m²

1 rum

2 468 kr/mån

Slutpris 750 000 kr±0 %

19 737 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gävle
LF Fastighetsförmedling Gävle
Styrmansgatan 10, Brynäs, Gävle kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Styrmansgatan 10

Lägenhet
Brynäs, Gävle kommun
LF Fastighetsförmedling Gävle

68,5 m²

2 rum

3 645 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

23 285 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gävle
LF Fastighetsförmedling Gävle
Topasvägen 5B, Södra Bomhus, Gävle kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Topasvägen 5B

Lägenhet
Södra Bomhus, Gävle kommun
LF Fastighetsförmedling Gävle

89,5 m²

4 rum

5 766 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 610 000 kr+4 %

17 989 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gävle
LF Fastighetsförmedling Gävle
Alftavägen 4A, Bollnäs, Bollnäs kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Alftavägen 4A

Lägenhet
Bollnäs, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

63 m²

2 rum

3 589 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr+24 %

21 429 kr/m²

Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Å-Hus E06 - Skogsbrovägen 5, Kungsberget, Sandvikens kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Å-Hus E06 - Skogsbrovägen 5

Lägenhet
Kungsberget, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken

56 m²

3 rum

3 033 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 150 000 kr-4 %

20 536 kr/m²

Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
Furuviksvägen 33, Bomhus, Gävle kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Furuviksvägen 33

Lägenhet
Bomhus, Gävle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gävle

130 m²

4,5 rum

8 182 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr-5 %

20 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Sätrahöjden 29, Sätra, Gävle kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Sätrahöjden 29

Lägenhet
Sätra, Gävle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gävle

44,5 m²

1 rum

2 896 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 675 000 kr-7 %

15 169 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Fiskebyvägen 4D, Öster, Hudiksvalls kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Fiskebyvägen 4D

Lägenhet
Öster, Hudiksvalls kommun
Mäklarhuset Hudiksvall

61,5 m²

2 rum

4 506 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 225 000 kr-2 %

19 919 kr/m²

Mäklarhuset Hudiksvall
Mäklarhuset Hudiksvall
Nygatan 35, Centralt, Gävle kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Nygatan 35

Lägenhet
Centralt, Gävle kommun
Bjurfors Gävle

184 m²

5 rum

12 790 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 100 000 kr±0 %

11 413 kr/m²

Bjurfors Gävle
Bjurfors Gävle
Untragatan 2A, Södertull, Gävle kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Untragatan 2A

Lägenhet
Södertull, Gävle kommun
LF Fastighetsförmedling Gävle

70 m²

2 rum

3 237 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 500 000 kr-3 %

21 429 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gävle
LF Fastighetsförmedling Gävle
Djupegatan 26C, Hudiksvall, Hudiksvalls kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Djupegatan 26C

Lägenhet
Hudiksvall, Hudiksvalls kommun
Fastighetsbyrån Hudiksvall/Nordanstig

54,3 m²

2 rum

4 277 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 735 000 kr-11 %

13 536 kr/m²

Fastighetsbyrån Hudiksvall/Nordanstig
Fastighetsbyrån Hudiksvall/Nordanstig
Fiskebyvägen 4B, Hudiksvall, Hudiksvalls kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Fiskebyvägen 4B

Lägenhet
Hudiksvall, Hudiksvalls kommun
Hälsinglands Fastighetsmäklare

76,5 m²

3 rum

5 849 kr/mån

Slutpris 1 500 000 kr+11 %

19 608 kr/m²

Hälsinglands Fastighetsmäklare
Hälsinglands Fastighetsmäklare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Torggatan 39B

Lägenhet
Sandviken, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken

54,5 m²

2 rum

Slutpris 625 000 kr

11 468 kr/m²

Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Brunnsgatan 58 A

Lägenhet
Gävle, Gävle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gävle

88,5 m²

3 rum

Slutpris 2 350 000 kr

26 554 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Lötvägen 4A, Norrala, Söderhamns kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Lötvägen 4A

Lägenhet
Norrala, Söderhamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

51,7 m²

2 rum

3 734 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 225 000 kr±0 %

4 352 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Norrtullsgatan 42B, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Norrtullsgatan 42B

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

46 m²

2 rum

3 691 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 275 000 kr-7 %

5 978 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fjärde tvärgatan 54, Gävle, Gävle kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Fjärde tvärgatan 54

Lägenhet
Gävle, Gävle kommun

56,9 m²

2 rum

3 324 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 075 000 kr-9 %

18 893 kr/m²

Notar
Femte Tvärgatan 22, Brynäs, Gävle kommun
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
WilliamWiman

Femte Tvärgatan 22

Lägenhet
Brynäs, Gävle kommun
SkandiaMäklarna Gävle

37 m²

1 rum

2 641 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 870 000 kr-1 %

23 514 kr/m²

SkandiaMäklarna Gävle
SkandiaMäklarna Gävle
Lilla Järnvägsgatan 9, Ljusdal, Ljusdals kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Lilla Järnvägsgatan 9

Lägenhet
Ljusdal, Ljusdals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö

74,5 m²

3 rum

5 056 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 930 000 kr-2 %

12 483 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Nymålavägen 132, Stugsund, Söderhamns kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Nymålavägen 132

Lägenhet
Stugsund, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

86 m²

3 rum

5 021 kr/mån

Slutpris 790 000 kr-7 %

9 186 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Ulvsmygen 3

Lägenhet
Gävle, Gävle kommun
Fastighetsbyrån Gävle

68 m²

2 rum

Slutpris 1 000 000 kr

14 706 kr/m²

Fastighetsbyrån Gävle
Fastighetsbyrån Gävle
Pukslagarvägen 53, Bomhus, Gävle kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Pukslagarvägen 53

Lägenhet
Bomhus, Gävle kommun
Fastighetsbyrån Gävle

68,5 m²

2 rum

5 598 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 025 000 kr-2 %

14 964 kr/m²

Fastighetsbyrån Gävle
Fastighetsbyrån Gävle
Promenaden 17, Centralt, Sandvikens kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Promenaden 17

Lägenhet
Centralt, Sandvikens kommun
Fastighetsbyrån Sandviken

59 m²

2 rum

4 406 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 530 000 kr-4 %

8 983 kr/m²

Fastighetsbyrån Sandviken
Fastighetsbyrån Sandviken
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Ringvägen 9C

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

73,5 m²

3 rum

Slutpris 850 000 kr

11 565 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Furuviksvägen 33, Bomhus/Holmsund, Gävle kommun
  • Såld 22 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LilianLe

Furuviksvägen 33

Lägenhet
Bomhus/Holmsund, Gävle kommun
SkandiaMäklarna Gävle

106 m²

3 rum

7 072 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 040 000 kr+3 %

19 245 kr/m²

SkandiaMäklarna Gävle
SkandiaMäklarna Gävle
Hillmanskroken 3E, Brynäs, Gävle kommun
  • Såld 22 apr. 2026
profilfoto på mäklare
DavidTöyrylä

Hillmanskroken 3E

Lägenhet
Brynäs, Gävle kommun
SkandiaMäklarna Gävle

64,5 m²

2 rum

3 874 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 195 000 kr±0 %

18 527 kr/m²

SkandiaMäklarna Gävle
SkandiaMäklarna Gävle
Hemvägen 4A, Edsbyn, Ovanåkers kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Hemvägen 4A

Lägenhet
Edsbyn, Ovanåkers kommun

58 m²

2 rum

4 376 kr/mån

Slutpris 270 000 kr-31 %

4 655 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Bollnäs
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Furumovägen 10

Lägenhet
Stigslund, Gävle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gävle

71,9 m²

3 rum

3 412 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr±0 %

26 426 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Ringvägen 3 A, Klossdammen, Söderhamns kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Ringvägen 3 A

Lägenhet
Klossdammen, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

71,5 m²

3 rum

3 701 kr/mån

Slutpris 560 000 kr-20 %

7 832 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Agavägen 25D

Lägenhet
Sandviken, Sandvikens kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Slutpris 1 600 000 kr
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Norrtullsgatan 29A

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

74,5 m²

3 rum

4 445 kr/mån

Slutpris 510 000 kr-7 %

6 846 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Övre Åkargatan 52, Centrum, Gävle kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Övre Åkargatan 52

Lägenhet
Centrum, Gävle kommun
Fastighetsbyrån Gävle

54 m²

2 rum

3 302 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 200 000 kr-4 %

22 222 kr/m²

Fastighetsbyrån Gävle
Fastighetsbyrån Gävle
Timmermansgatan 13, Centralt/Söder, Gävle kommun
  • Såld 21 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LilianLe

Timmermansgatan 13

Lägenhet
Centralt/Söder, Gävle kommun
SkandiaMäklarna Gävle

54 m²

2 rum

3 569 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr±0 %

35 185 kr/m²

SkandiaMäklarna Gävle
SkandiaMäklarna Gävle
Edelsbergsvägen 5 A, Bollnäs, Gärdet, Bollnäs kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Edelsbergsvägen 5 A

Lägenhet
Bollnäs, Gärdet, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

79 m²

3 rum

4 814 kr/mån

Slutpris 850 000 kr±0 %

10 759 kr/m²

Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Sörbygatan 67A, Söder/Södertull, Gävle kommun
  • Såld 21 apr. 2026
profilfoto på mäklare
DavidTöyrylä

Sörbygatan 67A

Lägenhet
Söder/Södertull, Gävle kommun
SkandiaMäklarna Gävle

40 m²

1 rum

2 999 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 795 000 kr±0 %

19 875 kr/m²

SkandiaMäklarna Gävle
SkandiaMäklarna Gävle
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Sofiedalsvägen 15

Lägenhet
Hudiksvall, Hudiksvalls kommun
Hälsinglands Fastighetsmäklare

84,5 m²

3 rum

7 765 kr/mån

Slutpris 1 425 000 kr+19 %

16 864 kr/m²

Hälsinglands Fastighetsmäklare
Hälsinglands Fastighetsmäklare
Fjärde Tvärgatan 58B, Brynäs, Gävle kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Fjärde Tvärgatan 58B

Lägenhet
Brynäs, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

53,5 m²

2 rum

2 808 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 050 000 kr-4 %

19 626 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Första Tvärgatan 19A, Brynäs, Gävle kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Första Tvärgatan 19A

Lägenhet
Brynäs, Gävle kommun
Bjurfors Gävle

96 m²

4 rum

5 211 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 510 000 kr+1 %

15 729 kr/m²

Bjurfors Gävle
Bjurfors Gävle
Staketgatan 12B, Centrum, Gävle kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Staketgatan 12B

Lägenhet
Centrum, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

52 m²

2 rum

3 862 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 440 000 kr+3 %

27 692 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Waldenströmsplan 4 A, Söder, Gävle kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Waldenströmsplan 4 A

Lägenhet
Söder, Gävle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gävle

39 m²

1 rum

3 045 kr/mån

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

33 205 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Östra Islandsgatan 25, Brynäs, Gävle kommun
  • Såld 20 apr. 2026
profilfoto på mäklare
DavidTöyrylä

Östra Islandsgatan 25

Lägenhet
Brynäs, Gävle kommun
SkandiaMäklarna Gävle

63 m²

2 rum

3 261 kr/mån

Slutpris 1 650 000 kr+3 %

26 190 kr/m²

SkandiaMäklarna Gävle
SkandiaMäklarna Gävle
Nedre Arbetshusgatan 75, Söder, Gävle kommun
  • Såld 20 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MichaelaBolins

Nedre Arbetshusgatan 75

Lägenhet
Söder, Gävle kommun
SkandiaMäklarna Gävle

75 m²

2 rum

3 670 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

20 000 kr/m²

SkandiaMäklarna Gävle
SkandiaMäklarna Gävle
Östra islandsgatan 31, Brynäs, Gävle kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Östra islandsgatan 31

Lägenhet
Brynäs, Gävle kommun
LF Fastighetsförmedling Gävle

76,6 m²

3 rum

4 210 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 580 000 kr-4 %

20 627 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gävle
LF Fastighetsförmedling Gävle
Göklundsvägen 10A, Hofors, Hofors kommun
  • Såld 20 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LindaHallebrand

Göklundsvägen 10A

Lägenhet
Hofors, Hofors kommun
LF Fastighetsförmedling Sandviken

59,5 m²

2 rum

4 428 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 220 000 kr±0 %

3 697 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sandviken
LF Fastighetsförmedling Sandviken
Hyttgatan 15A, Centralt, Sandvikens kommun
  • Såld 20 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LindaHallebrand

Hyttgatan 15A

Lägenhet
Centralt, Sandvikens kommun
LF Fastighetsförmedling Sandviken

30,1 m²

1 rum

1 863 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 490 000 kr-7 %

16 279 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sandviken
LF Fastighetsförmedling Sandviken
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Djupegatan 30A

Lägenhet
Hudiksvall, Hudiksvalls kommun
Hälsinglands Fastighetsmäklare

58,1 m²

2 rum

4 893 kr/mån

Slutpris 1 015 000 kr+7 %

17 470 kr/m²

Hälsinglands Fastighetsmäklare
Hälsinglands Fastighetsmäklare
Brynäsgatan 93, Brynäs, Gävle kommun
  • Såld 19 apr. 2026

Brynäsgatan 93

Lägenhet
Brynäs, Gävle kommun
LF Fastighetsförmedling Gävle

64 m²

2 rum

5 217 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 995 000 kr±0 %

15 547 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gävle
LF Fastighetsförmedling Gävle
Södra Kopparslagargatan 27, Söder, Gävle kommun
  • Såld 19 apr. 2026
profilfoto på mäklare
ElinLarsson

Södra Kopparslagargatan 27

Lägenhet
Söder, Gävle kommun
SkandiaMäklarna Gävle

79,5 m²

3 rum

5 316 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

23 836 kr/m²

SkandiaMäklarna Gävle
SkandiaMäklarna Gävle

Visar 51 - 100 av 2500

Artiklar från Hemnet