Torshälla, Eskilstuna kommun

Torshälla; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Torshälla, Eskilstuna kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

186 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026
profilfoto på mäklare
IdaHörnell

Thermaeniusgatan 35A

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

78 m²

3 rum

6 118 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

19 167 kr/m²

Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 maj. 2026

Julingatan 6C

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

59,5 m²

2 rum

Slutpris 895 000 kr

15 042 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna

Sålt i mars 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2026

Storgatan 57C

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

53,5 m²

2 rum

3 675 kr/mån

Slutpris 775 000 kr±0 %

14 486 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Storgatan 55D, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 18 mar. 2026

Storgatan 55D

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

53,5 m²

2 rum

3 804 kr/mån

Slutpris 750 000 kr-3 %

14 019 kr/m²

SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna

Sålt i februari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2026

Julingatan 6b

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

56,5 m²

2 rum

4 396 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 700 000 kr+1 %

12 389 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 feb. 2026

Thermaeniusgatan 39A

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

78 m²

3 rum

5 772 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 600 000 kr-3 %

20 513 kr/m²

SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna

Sålt i november 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 nov. 2025
profilfoto på mäklare
SirosRahnamafar

Storgatan 51A

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

56,5 m²

2 rum

4 010 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 895 000 kr±0 %

15 841 kr/m²

Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 nov. 2025

Thermaeniusgatan 37B

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

72 m²

3 rum

5 324 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr-10 %

17 361 kr/m²

SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna

Sålt i oktober 2025

Julingatan 6A, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 12 okt. 2025

Julingatan 6A

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna

56,5 m²

2 rum

4 408 kr/mån

Slutpris 515 000 kr+4 %

9 115 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna

Sålt i september 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 sep. 2025

Aliforsgatan 6C

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun

44,5 m²

1 rum

2 658 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 725 000 kr-3 %

16 292 kr/m²

HEM & Fritidsmäklaren

Sålt i augusti 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 aug. 2025

Georg Nyströmsgatan 19B

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

101 m²

4 rum

6 838 kr/mån

Slutpris 2 100 000 kr-8 %

20 792 kr/m²

SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 aug. 2025
profilfoto på mäklare
SirosRahnamafar

Ruths gränd 2A

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

181 m²

6 rum

8 134 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 395 000 kr±0 %

13 232 kr/m²

Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 aug. 2025

Julingatan 6D

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

59,5 m²

2 rum

4 577 kr/mån

Slutpris 600 000 kr-14 %

10 084 kr/m²

SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna

Sålt i juni 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2025

Thermaeniusgatan 41B

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

72 m²

2 rum

4 630 kr/mån

Slutpris 1 725 000 kr-3 %

23 958 kr/m²

SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna

Sålt i maj 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 maj. 2025
profilfoto på mäklare
FilipResare

Levins Gränd 3

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

43 m²

1 rum

2 890 kr/mån

Slutpris 595 000 kr±0 %

13 837 kr/m²

Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling

Sålt i april 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2025

Georg Nyströmsgatan 30

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

67 m²

2 rum

3 300 kr/mån

Slutpris 875 000 kr-12 %

13 060 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2025
profilfoto på mäklare
SirosRahnamafar

Storgatan 57E

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

39,5 m²

1 rum

3 082 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 495 000 kr±0 %

12 532 kr/m²

Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling

Sålt i mars 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 mar. 2025
profilfoto på mäklare
JulianValkov

Storgatan 55B

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

53,5 m²

2 rum

3 804 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 000 000 kr+1 %

18 692 kr/m²

Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 mar. 2025

Georg Nyströmsgatan 32

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

67 m²

2 rum

3 300 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 300 000 kr+6 %

19 403 kr/m²

SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna
Georg Nyströmsgatan 28, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 14 mar. 2025

Georg Nyströmsgatan 28

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun

67 m²

2 rum

3 300 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr-20 %

14 925 kr/m²

W Mäkleri AB

Sålt i februari 2025

Storgatan 57A, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 18 feb. 2025

Storgatan 57A

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Husrum Fastighetsmäkleri

72 m²

3 rum

4 667 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 175 000 kr+2 %

16 319 kr/m²

Husrum Fastighetsmäkleri
Husrum Fastighetsmäkleri

Sålt i januari 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2025

Georg Nyströmsgatan 24

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

67 m²

2 rum

3 300 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 995 000 kr±0 %

14 851 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Georg Nyströmsgatan 30, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 7 jan. 2025

Georg Nyströmsgatan 30

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

67 m²

2 rum

3 300 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 000 000 kr-16 %

14 925 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna

Sålt i november 2024

Storgatan 55A, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 29 nov. 2024

Storgatan 55A

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun

72 m²

3 rum

4 565 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 075 000 kr-2 %

14 931 kr/m²

HEM & Fritidsmäklaren
Georg Nyströmsgatan 30, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 28 nov. 2024

Georg Nyströmsgatan 30

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

67 m²

2 rum

3 300 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr+16 %

21 642 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Storgatan 53C, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 25 nov. 2024

Storgatan 53C

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

39,5 m²

1 rum

2 978 kr/mån

Slutpris 370 000 kr-25 %

9 367 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Thermaeniusgatan 37A, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 11 nov. 2024

Thermaeniusgatan 37A

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun

78 m²

3 rum

4 562 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr-18 %

16 667 kr/m²

HEM & Fritidsmäklaren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 nov. 2024

Thermaeniusgatan 39A

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun

78 m²

3 rum

4 563 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

24 295 kr/m²

HEM & Fritidsmäklaren

Sålt i oktober 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 okt. 2024
profilfoto på mäklare
JulianValkov

Thermaeniusgatan 31B

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

72 m²

2 rum

4 209 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 395 000 kr-5 %

19 375 kr/m²

Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Ruths gränd 2K, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 3 okt. 2024

Ruths gränd 2K

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Mälardalens Bostadsbyrå

18 m²

1 rum

809 kr/mån

Slutpris 650 000 kr±0 %

36 111 kr/m²

Mälardalens Bostadsbyrå
Mälardalens Bostadsbyrå

Sålt i september 2024

Solrosgatan 2, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 14 sep. 2024

Solrosgatan 2

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

101 m²

4 rum

5 396 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 095 000 kr±0 %

20 743 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna

Sålt i augusti 2024

Storgatan 57C, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 23 aug. 2024

Storgatan 57C

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

53,5 m²

2 rum

3 402 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 825 000 kr-8 %

15 421 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna

Sålt i juli 2024

Thermaeniusgatan 31D, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 26 jul. 2024

Thermaeniusgatan 31D

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Mäklarringen Eskilstuna

78 m²

3 rum

4 577 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr+6 %

22 436 kr/m²

Mäklarringen Eskilstuna
Mäklarringen Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2024

Storgatan 55D

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

53,5 m²

2 rum

3 143 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 660 000 kr+2 %

12 336 kr/m²

SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna

Sålt i maj 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 maj. 2024

Thermaeniusgatan 35D

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun

78 m²

3 rum

4 562 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 720 000 kr-4 %

22 051 kr/m²

HEM & Fritidsmäklaren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2024
profilfoto på mäklare
JulianValkov

Julingatan 6 A

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

56,5 m²

2 rum

4 501 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 870 000 kr-3 %

15 398 kr/m²

Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2024

Thermaeniusgatan 37B

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

72 m²

2 rum

4 208 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 200 000 kr-7 %

16 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna

Sålt i april 2024

Thermaeniusgatan 37A, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 8 apr. 2024

Thermaeniusgatan 37A

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun

78 m²

3 rum

4 562 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

19 872 kr/m²

HEM & Fritidsmäklaren
Storgatan 57E, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 5 apr. 2024

Storgatan 57E

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

39,5 m²

1 rum

2 849 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 590 000 kr-6 %

14 937 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna

Sålt i mars 2024

Julingatan 6C, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 19 mar. 2024

Julingatan 6C

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

59,5 m²

2 rum

4 577 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 900 000 kr-5 %

15 126 kr/m²

SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna
Storgatan 55B, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 19 mar. 2024

Storgatan 55B

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna

53,5 m²

2 rum

3 531 kr/mån

Slutpris 625 000 kr-4 %

11 682 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna

Sålt i februari 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 feb. 2024

Aliforsgatan 6B

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

102 m²

4 rum

4 761 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr±0 %

19 118 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Storgatan 55C, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 5 feb. 2024

Storgatan 55C

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun

53,5 m²

2 rum

3 531 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 620 000 kr+4 %

11 589 kr/m²

HEM & Fritidsmäklaren
Thermaeniusgatan 33B, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 1 feb. 2024

Thermaeniusgatan 33B

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

72 m²

2 rum

4 209 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 275 000 kr-12 %

17 708 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna

Sålt i januari 2024

Thermaeniusgatan 41D, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 11 jan. 2024

Thermaeniusgatan 41D

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun

78 m²

3 rum

4 562 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

20 449 kr/m²

HEM & Fritidsmäklaren

Sålt i december 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 dec. 2023

Thermaeniusgatan 41B

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

72 m²

2 rum

3 826 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 300 000 kr-16 %

18 056 kr/m²

SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna

Sålt i november 2023

Thermaeniusgatan 41A, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 10 nov. 2023

Thermaeniusgatan 41A

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun

78 m²

3 rum

4 148 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr+3 %

24 359 kr/m²

HEM & Fritidsmäklaren

Sålt i oktober 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 okt. 2023

Riktargatan 10

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

53 m²

2 rum

2 287 kr/mån

Slutpris 750 000 kr-3 %

14 151 kr/m²

SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna
Thermaeniusgatan 41C, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 25 okt. 2023

Thermaeniusgatan 41C

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun

72 m²

2 rum

3 826 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 200 000 kr-4 %

16 667 kr/m²

HEM & Fritidsmäklaren

Sålt i september 2023

Storgatan 53C, Torshälla, Eskilstuna kommun
  • Såld 1 sep. 2023

Storgatan 53C

Lägenhet
Torshälla, Eskilstuna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna

39,5 m²

1 rum

2 817 kr/mån

Slutpris 650 000 kr+10 %

16 456 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna

Visar 1 - 50 av 186

Artiklar från Hemnet