Tullinge, Botkyrka kommun

Tullinge; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Tullinge, Botkyrka kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 140 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Nyängsvägen 6, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Nyängsvägen 6

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

65,5 m²

2 rum

4 828 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr+2 %

37 405 kr/m²

SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Nyängsvägen 6, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Nyängsvägen 6

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

65 m²

2 rum

4 827 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr-2 %

37 692 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Hanvedens allé 37

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

46,4 m²

2 rum

Slutpris 1 795 000 kr

38 685 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Tullingebergsvägen 2A, Tullingeberg, Botkyrka kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Tullingebergsvägen 2A

Lägenhet
Tullingeberg, Botkyrka kommun

54 m²

2 rum

3 868 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 700 000 kr±0 %

31 481 kr/m²

Lyberg Hamrin Fastighetsmäklare
Elgentorpsvägen 20, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Elgentorpsvägen 20

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

45 m²

1,5 rum

3 989 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 820 000 kr+1 %

40 444 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Fagerlidsvägen 7, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Fagerlidsvägen 7

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

46 m²

2 rum

4 840 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr-5 %

43 478 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Nyängsvägen 31

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

40 m²

1 rum

4 018 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 500 000 kr-3 %

37 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Elgentorpsvägen 16, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Elgentorpsvägen 16

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

75 m²

2 rum

6 300 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 325 000 kr-7 %

31 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Eklundshovsvägen 25, Riksten, Botkyrka kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Eklundshovsvägen 25

Lägenhet
Riksten, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

71,5 m²

3 rum

4 667 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 425 000 kr-3 %

33 916 kr/m²

SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Solskensvägen 17, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Solskensvägen 17

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

82 m²

3 rum

6 314 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

23 780 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Elgentorpsvägen 17, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 1 maj. 2026

Elgentorpsvägen 17

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Notar

75 m²

2 rum

6 300 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr+2 %

32 667 kr/m²

Notar
Notar

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Månskensvägen 101

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

108 m²

5 rum

Slutpris 2 995 000 kr

27 731 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Månskensvägen 237, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Månskensvägen 237

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

101,5+20 m²

5 rum

7 920 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

29 507 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Tullingebergsvägen 14, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Tullingebergsvägen 14

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

46 m²

1 rum

3 021 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

32 609 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Hanvedens allé 33, Rikstens Friluftsstad, Botkyrka kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Hanvedens allé 33

Lägenhet
Rikstens Friluftsstad, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

46,4 m²

2 rum

3 486 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 825 000 kr-1 %

39 332 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Skogslidsvägen 18C

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

65 m²

3 rum

4 112 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr

43 077 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Elgentorpsvägen 16

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

75 m²

2,5 rum

6 300 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 850 000 kr-2 %

38 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Hangarvägen 7, Rikstens Friluftsstad, Botkyrka kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Hangarvägen 7

Lägenhet
Rikstens Friluftsstad, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

78,5 m²

3 rum

5 329 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 595 000 kr±0 %

33 057 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Plommonvägen 14D, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Plommonvägen 14D

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

71,5 m²

3 rum

5 691 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 375 000 kr-5 %

33 217 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Plommonvägen 16D

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

71,5 m²

4 rum

Slutpris 2 650 000 kr

37 063 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Norrskensbacken 5

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

81,5 m²

3 rum

Slutpris 2 450 000 kr

30 061 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Kanslivägen 30

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

69 m²

3 rum

Slutpris 2 350 000 kr

34 058 kr/m²

SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Kanslivägen 30

Lägenhet
Riksten, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

69 m²

3 rum

5 118 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr-6 %

34 058 kr/m²

SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Kvällsvägen 2, Tullinge - Centralt, Botkyrka kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Kvällsvägen 2

Lägenhet
Tullinge - Centralt, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

82,5 m²

3 rum

5 320 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 580 000 kr+10 %

31 273 kr/m²

SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Kvällsvägen 10, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Kvällsvägen 10

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

118 m²

5 rum

7 179 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr-5 %

25 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Solskensvägen 11, 1 tr, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PierreBohlin

Solskensvägen 11, 1 tr

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Properties & Partners Enskede/Farsta

81,5 m²

3 rum

6 181 kr/mån

Slutpris 1 925 000 kr+4 %

23 620 kr/m²

Properties & Partners Enskede/Farsta
Properties & Partners Enskede/Farsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Elgentorpsvägen 23

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Widerlöv Tullinge

75,5 m²

3 rum

6 551 kr/mån

Slutpris 3 500 000 kr±0 %

46 358 kr/m²

Widerlöv Tullinge
Widerlöv Tullinge
Fagerlidsvägen 7, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 26 apr. 2026

Fagerlidsvägen 7

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

46 m²

2 rum

4 840 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

41 304 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Eklundshovsvägen 29B, Riksten, Botkyrka kommun
  • Såld 26 apr. 2026

Eklundshovsvägen 29B

Lägenhet
Riksten, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

77 m²

3 rum

5 590 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr-2 %

33 117 kr/m²

SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Nibblevägen 10, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 25 apr. 2026

Nibblevägen 10

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

63 m²

2 rum

6 091 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

22 143 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Skogsmulles väg 17D, Riksten, Botkyrka kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Skogsmulles väg 17D

Lägenhet
Riksten, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

53 m²

3 rum

4 100 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr-2 %

37 736 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Solskensvägen 15, 3tr

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Notar

63 m²

2 rum

5 166 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr+9 %

29 365 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Tullingebergsvägen 50

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

84,5 m²

3 rum

Slutpris 2 500 000 kr

29 586 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Nibblevägen 6, Tullinge Centralt, Botkyrka kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Nibblevägen 6

Lägenhet
Tullinge Centralt, Botkyrka kommun
Widerlöv Tullinge

70 m²

3 rum

6 819 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

22 786 kr/m²

Widerlöv Tullinge
Widerlöv Tullinge
Nyängsvägen 27, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 19 apr. 2026

Nyängsvägen 27

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

58 m²

1,5 rum

4 983 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

27 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2026

Middagsvägen 14

Lägenhet
Römossen, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

104,5 m²

4 rum

5 968 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr

32 536 kr/m²

SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

Tullingebergsvägen 12D

Lägenhet
Tullingeberg, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

107,5 m²

5 rum

7 494 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 500 000 kr±0 %

23 256 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Nordanvägen 9M

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

26+10 m²

1 rum

1 556 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr-3 %

67 308 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Skogsmulles väg 51C

Lägenhet
Riksten, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

82 m²

4 rum

5 325 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 800 000 kr±0 %

34 146 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Aftonvägen 5, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Aftonvägen 5

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

69 m²

3 rum

4 129 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 595 000 kr±0 %

37 609 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Middagsvägen 20, 2tr, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Middagsvägen 20, 2tr

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Notar

69 m²

2 rum

4 235 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 130 000 kr+42 %

30 870 kr/m²

Notar
Notar
Hällmarksvägen 71A, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Hällmarksvägen 71A

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

94 m²

4 rum

4 825 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 350 000 kr±0 %

35 638 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Fagerlidsvägen 1, Tullinge Centralt, Botkyrka kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Fagerlidsvägen 1

Lägenhet
Tullinge Centralt, Botkyrka kommun
Widerlöv Tullinge

93 m²

4 rum

7 818 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 395 000 kr±0 %

36 505 kr/m²

Widerlöv Tullinge
Widerlöv Tullinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Skogsmulles väg 52C

Lägenhet
Riksten, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

68 m²

3 rum

4 271 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 405 000 kr±0 %

35 368 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Nibblevägen 6

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Notar

75 m²

3 rum

6 416 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr+15 %

21 333 kr/m²

Notar
Notar
Månstorpsvägen 22, 1 tr, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Månstorpsvägen 22, 1 tr

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

60 m²

2 rum

3 779 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

32 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Middagsvägen 8, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Middagsvägen 8

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

87 m²

3 rum

5 237 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 725 000 kr-9 %

31 322 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Hanvedens Allé 53B , Rikstens Friluftsstad, Botkyrka kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Hanvedens Allé 53B

Lägenhet
Rikstens Friluftsstad, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

82 m²

4 rum

6 380 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 900 000 kr±0 %

35 366 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Körsbärsvägen 4B, Tullinge Trädgårdsstad, Botkyrka kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Körsbärsvägen 4B

Lägenhet
Tullinge Trädgårdsstad, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

53,5 m²

2 rum

4 422 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 175 000 kr-1 %

40 654 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Hanvedens allé 91

Lägenhet
Riksten, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

65,9 m²

2 rum

4 362 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 235 000 kr-7 %

33 915 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

Visar 1 - 50 av 2500

Artiklar från Hemnet