Bodens kommun

Bodens kommun; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Bodens kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 528 sålda bostäder

Sålt i februari 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 feb. 2025

Björknäsvägen 3 A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

57,4 m²

2 rum

3 165 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 785 000 kr-12 %

13 676 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2025

Kvarngatan 1A

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun

64,5 m²

2 rum

4 389 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 200 000 kr+34 %

18 605 kr/m²

Jonas Nilsson Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 feb. 2025

Smedjegatan 19 A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

48,5 m²

2 rum

4 012 kr/mån

Slutpris 635 000 kr-9 %

13 093 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 feb. 2025

Björknäsvägen 3 C

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

57,4 m²

2 rum

2 928 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 700 000 kr-7 %

12 195 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden

Sålt i januari 2025

Kyrkgatan 55, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 30 jan. 2025

Kyrkgatan 55

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

24 m²

1 rum

2 173 kr/mån

Slutpris 315 000 kr+7 %

13 125 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Stationsgatan 13C, Centralt, Bodens kommun
  • Såld 28 jan. 2025

Stationsgatan 13C

Lägenhet
Centralt, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

35 m²

1 rum

2 658 kr/mån

Slutpris 495 000 kr±0 %

14 143 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2025
profilfoto på mäklare
HugoSöderman

Helikoptergränd 23

Lägenhet
Bodsvedjan, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

109,5 m²

4 rum

6 549 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 970 000 kr+15 %

8 858 kr/m²

HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jan. 2025

Åkargränd 2

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

40 m²

1 rum

2 497 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 750 000 kr-6 %

18 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden

Sålt i december 2024

Prinsgatan 31B, Centralt, Bodens kommun
  • Såld 30 dec. 2024

Prinsgatan 31B

Lägenhet
Centralt, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

101 m²

4 rum

5 319 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

14 356 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 dec. 2024

Lilla Nygatan 5

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

64,4 m²

2 rum

4 329 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 935 000 kr-6 %

14 519 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 dec. 2024

Åkargränd 2

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

46 m²

1 rum

2 917 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 775 000 kr±0 %

16 848 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 dec. 2024

Ringvägen 28 A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

79,5 m²

3 rum

4 140 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 250 000 kr-10 %

15 723 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Brännagatan 7 A, Centrala Boden, Bodens kommun
  • Såld 17 dec. 2024

Brännagatan 7 A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

59 m²

2 rum

3 083 kr/mån

Slutpris 995 000 kr±0 %

16 864 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Stationsgatan 1B, Nedre stadsdelen/centrum, Bodens kommun
  • Såld 13 dec. 2024

Stationsgatan 1B

Lägenhet
Nedre stadsdelen/centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

61 m²

3 rum

4 793 kr/mån

Slutpris 690 000 kr-11 %

11 311 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 dec. 2024

Prinsgatan 17 C

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

101 m²

3 rum

5 887 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr-14 %

11 881 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Jakobsgatan 13A, Nedre stadsdelen/centrum, Bodens kommun
  • Såld 3 dec. 2024

Jakobsgatan 13A

Lägenhet
Nedre stadsdelen/centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

101 m²

4 rum

5 521 kr/mån

Slutpris 1 280 000 kr+22 %

12 673 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB

Sålt i november 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 nov. 2024

Stationsgatan 1 B

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun

48 m²

2 rum

3 694 kr/mån

Slutpris 650 000 kr-4 %

13 542 kr/m²

Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 nov. 2024

Herkulesgatan 1 B

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

74 m²

2 rum

3 802 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

20 203 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Kyrkgatan 29B, Sandenområdet, Bodens kommun
  • Såld 27 nov. 2024

Kyrkgatan 29B

Lägenhet
Sandenområdet, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

58 m²

2 rum

3 365 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr+14 %

22 414 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 nov. 2024

Jakobsgatan 5J

Lägenhet
Nedre stadsdelen/centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

82,5 m²

3 rum

4 578 kr/mån

Slutpris 850 000 kr-3 %

10 303 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Storklinten 103, Storklinten, Bodens kommun
  • Såld 18 nov. 2024

Storklinten 103

Lägenhet
Storklinten, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

25 m²

2 rum

1 450 kr/mån

Slutpris 980 000 kr-2 %

39 200 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 nov. 2024
profilfoto på mäklare
JohnNilsson

Kommendörsgatan 2D

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

61,5 m²

2 rum

3 525 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 790 000 kr+14 %

12 846 kr/m²

HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Lilla Nygatan 5, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 10 nov. 2024

Lilla Nygatan 5

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

86,4 m²

3 rum

5 733 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 300 000 kr+9 %

15 046 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 nov. 2024
profilfoto på mäklare
JohnNilsson

Strandplan 11

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

45,5 m²

1 rum

3 135 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 710 000 kr+10 %

15 604 kr/m²

HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Kvarngatan 1B, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 3 nov. 2024

Kvarngatan 1B

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

63,5 m²

2 rum

4 163 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 170 000 kr+18 %

18 425 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 nov. 2024

Herkulesgatan 1 A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

93 m²

3 rum

4 340 kr/mån

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

18 226 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden

Sålt i oktober 2024

Kungsgatan 17, Nedre stadsdelen/centrum, Bodens kommun
  • Såld 24 okt. 2024

Kungsgatan 17

Lägenhet
Nedre stadsdelen/centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

76 m²

3 rum

4 386 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr-10 %

17 763 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 okt. 2024

Strandplan 9

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

46 m²

1 rum

3 021 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 595 000 kr±0 %

12 935 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Strandplan 11, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 23 okt. 2024

Strandplan 11

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

45,5 m²

1 rum

3 135 kr/mån

Slutpris 530 000 kr-8 %

11 648 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Plogvägen 16, Svartbjörnsbyn, Bodens kommun
  • Såld 21 okt. 2024

Plogvägen 16

Lägenhet
Svartbjörnsbyn, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

60 m²

2 rum

4 114 kr/mån

Slutpris 675 000 kr±0 %

11 250 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Kyrkgatan 55, Centrala Boden, Bodens kommun
  • Såld 21 okt. 2024

Kyrkgatan 55

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

83 m²

3 rum

6 876 kr/mån

Slutpris 1 095 000 kr-27 %

13 193 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Prinsgatan 33C, Centrum - Nedre Stadsdelen, Bodens kommun
  • Såld 17 okt. 2024

Prinsgatan 33C

Lägenhet
Centrum - Nedre Stadsdelen, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

41,5 m²

1 rum

2 535 kr/mån

Slutpris 645 000 kr±0 %

15 542 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Kommendörsgatan 1B, Centralt, Bodens kommun
  • Såld 16 okt. 2024

Kommendörsgatan 1B

Lägenhet
Centralt, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

55 m²

2 rum

3 531 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 700 000 kr-12 %

12 727 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Lillgärdsvägen 40, Sävastön, Bodens kommun
  • Såld 13 okt. 2024

Lillgärdsvägen 40

Lägenhet
Sävastön, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

123,8 m²

4 rum

7 773 kr/mån

Slutpris 840 000 kr+6 %

6 785 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 okt. 2024

Björknäsvägen 3 A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

57,4 m²

2 rum

3 294 kr/mån

Slutpris 850 000 kr-5 %

14 808 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 okt. 2024

Stationsgatan 13A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

54 m²

2 rum

3 491 kr/mån

Slutpris 760 000 kr-15 %

14 074 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 okt. 2024

Drottninggatan 21C

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

93,5 m²

4 rum

5 434 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

14 920 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2024

Dammgränd 34

Lägenhet
Bodforsen, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

82,5 m²

3 rum

4 769 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr+12 %

12 121 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Jakobsgatan 7C, Centrala Boden / Nedre stadsdelen, Bodens kommun
  • Såld 1 okt. 2024

Jakobsgatan 7C

Lägenhet
Centrala Boden / Nedre stadsdelen, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

82,5 m²

3 rum

4 577 kr/mån

Slutpris 900 000 kr+21 %

10 909 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2024

Stationsgatan 1A

Lägenhet
Nedre stadsdelen/centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

46 m²

2 rum

3 590 kr/mån

Slutpris 645 000 kr±0 %

14 022 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB

Sålt i september 2024

Lillgärdsvägen 22, Sävastön, Bodens kommun
  • Såld 27 sep. 2024

Lillgärdsvägen 22

Lägenhet
Sävastön, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

76 m²

3 rum

5 114 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr-4 %

14 474 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 sep. 2024

Kyrkgatan 47 Lgh 1102

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

110 m²

4 rum

4 950 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

12 727 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 sep. 2024

Trånga gatan 11C

Lägenhet
Sävast, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

89 m²

3 rum

4 442 kr/mån

Slutpris 960 000 kr-31 %

10 787 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Drottninggatan 20 A, Centrala Boden, Bodens kommun
  • Såld 13 sep. 2024

Drottninggatan 20 A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

52 m²

2 rum

3 596 kr/mån

Slutpris 950 000 kr-5 %

18 269 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Dammgränd 55, Bodforsen, Bodens kommun
  • Såld 9 sep. 2024

Dammgränd 55

Lägenhet
Bodforsen, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

97,5 m²

3,5 rum

5 645 kr/mån

Slutpris 1 045 000 kr±0 %

10 718 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Åkargränd 2, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 9 sep. 2024

Åkargränd 2

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

81 m²

3 rum

4 744 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr+4 %

19 136 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Prinsgatan 22D, Centralt - Nedre Stadsdelen, Bodens kommun
  • Såld 9 sep. 2024

Prinsgatan 22D

Lägenhet
Centralt - Nedre Stadsdelen, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

101 m²

3 rum

6 301 kr/mån

Slutpris 1 025 000 kr-6 %

10 149 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Storgärdsvägen 62, Sävastön, Bodens kommun
  • Såld 6 sep. 2024

Storgärdsvägen 62

Lägenhet
Sävastön, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

62,5 m²

2 rum

4 078 kr/mån

Slutpris 1 045 000 kr-5 %

16 720 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Kyrkgatan 16, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 5 sep. 2024

Kyrkgatan 16

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

62 m²

2 rum

3 405 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 245 000 kr±0 %

20 081 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2024

Kungsgatan 20 A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

81 m²

3 rum

4 135 kr/mån

Slutpris 850 000 kr-15 %

10 494 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden

Visar 151 - 200 av 1528

Artiklar från Hemnet