Ale kommun

Ale kommun; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Ale kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 006 sålda bostäder

Sålt i maj 2024

Brukstorget 2B, Nol, Ale kommun
  • Såld 27 maj. 2024

Brukstorget 2B

Lägenhet
Nol, Ale kommun
LF Fastighetsförmedling Ale

44,8 m²

1,5 rum

2 520 kr/mån

Slutpris 1 360 000 kr+5 %

30 357 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ale
LF Fastighetsförmedling Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 maj. 2024

Alkalievägen 21C

Lägenhet
Bohus, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

65,5 m²

3 rum

3 720 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 720 000 kr-2 %

26 260 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Alkalievägen 19B, Bohus, Ale kommun
  • Såld 21 maj. 2024

Alkalievägen 19B

Lägenhet
Bohus, Ale kommun
HusmanHagberg Ale

57 m²

2 rum

3 255 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 450 000 kr-2 %

25 439 kr/m²

HusmanHagberg Ale
HusmanHagberg Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 maj. 2024

Alkalievägen 1A

Lägenhet
Bohus, Ale kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

57 m²

2 rum

3 550 kr/mån

Slutpris 1 220 000 kr-6 %

21 404 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 maj. 2024

Vättarnas väg 12B

Lägenhet
Älvängen, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

70 m²

3 rum

4 495 kr/mån

Slutpris 2 800 000 kr+8 %

40 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Granhäcksvägen 22, Surte, Ale kommun
  • Såld 15 maj. 2024

Granhäcksvägen 22

Lägenhet
Surte, Ale kommun
SkandiaMäklarna Kungälv

16 m²

1 rum

1 375 kr/mån

Slutpris 630 000 kr-9 %

39 375 kr/m²

SkandiaMäklarna Kungälv
SkandiaMäklarna Kungälv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 maj. 2024

Göteborgsvägen 100A

Lägenhet
Älvängen, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

56 m²

2 rum

2 418 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 075 000 kr-1 %

37 054 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Granhäcksvägen 20, Surte, Ale kommun
  • Såld 12 maj. 2024

Granhäcksvägen 20

Lägenhet
Surte, Ale kommun
HusmanHagberg Ale

26+21 m²

1,5 rum

1 200 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 941 000 kr±0 %

36 192 kr/m²

HusmanHagberg Ale
HusmanHagberg Ale
Granhäcksvägen 3D, Surte, Ale kommun
  • Såld 12 maj. 2024

Granhäcksvägen 3D

Lägenhet
Surte, Ale kommun
SkandiaMäklarna Kungälv

18,3 m²

1 rum

946 kr/mån

Slutpris 875 000 kr-2 %

47 814 kr/m²

SkandiaMäklarna Kungälv
SkandiaMäklarna Kungälv
Grangärdesvägen 9A, Surte, Ale kommun
  • Såld 12 maj. 2024

Grangärdesvägen 9A

Lägenhet
Surte, Ale kommun

75,5 m²

3 rum

5 439 kr/mån

Slutpris 1 470 000 kr-2 %

19 470 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Ale
Göteborgsvägen 76, Surte, Ale kommun
  • Såld 7 maj. 2024
profilfoto på mäklare
AlexanderCezar

Göteborgsvägen 76

Lägenhet
Surte, Ale kommun
Ny vy Mäklare

70 m²

3 rum

3 303 kr/mån

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

21 429 kr/m²

Ny vy Mäklare
Ny vy Mäklare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 maj. 2024

Grangärdesvägen 15A

Lägenhet
Surte, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

62,5 m²

2 rum

4 264 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 350 000 kr-10 %

21 600 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale

Sålt i april 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2024

Klippvägen 7F

Lägenhet
Älvängen, Ale kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ale

58 m²

1,5 rum

2 926 kr/mån

Slutpris 1 575 000 kr-12 %

27 155 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ale
Svensk Fastighetsförmedling Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2024

Sörvägen 1A

Lägenhet
Nol, Ale kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ale

21,5 m²

1 rum

1 335 kr/mån

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

50 930 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ale
Svensk Fastighetsförmedling Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2024

Skolallén 2B

Lägenhet
Nol, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

51,5 m²

2 rum

3 054 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

27 184 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2024

Brukstorget 2B

Lägenhet
Nol, Ale kommun
HusmanHagberg Ale

69,5 m²

4 rum

3 818 kr/mån

Slutpris 2 150 000 kr-2 %

30 935 kr/m²

HusmanHagberg Ale
HusmanHagberg Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2024

Säterivägen 5B

Lägenhet
Nödinge, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

74 m²

3 rum

5 130 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 200 000 kr-15 %

29 730 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Granhäcksvägen 1C, Surte, Ale kommun
  • Såld 12 apr. 2024

Granhäcksvägen 1C

Lägenhet
Surte, Ale kommun

65 m²

3 rum

4 743 kr/mån

Slutpris 1 645 000 kr+3 %

25 308 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2024

Byvägen 19A

Lägenhet
Bohus, Ale kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ale

78 m²

3 rum

5 225 kr/mån

Slutpris 1 436 500 kr+3 %

18 417 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ale
Svensk Fastighetsförmedling Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2024

Grangärdesvägen 15A

Lägenhet
Almedal, Ale kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

62,5 m²

2 rum

4 264 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 275 000 kr-2 %

20 400 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Göteborgsvägen 97D, Surte, Ale kommun
  • Såld 3 apr. 2024

Göteborgsvägen 97D

Lägenhet
Surte, Ale kommun

60,9 m²

2 rum

3 932 kr/mån

Slutpris 1 470 000 kr-5 %

24 138 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Ale

Sålt i mars 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 mar. 2024

Byvägen 19D

Lägenhet
Bohus, Ale kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ale

78 m²

3 rum

5 225 kr/mån

Slutpris 1 625 000 kr-2 %

20 833 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ale
Svensk Fastighetsförmedling Ale
Säterivägen 15A, Nödinge, Ale kommun
  • Såld 23 mar. 2024

Säterivägen 15A

Lägenhet
Nödinge, Ale kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ale

74 m²

2,5 rum

5 130 kr/mån

Slutpris 2 150 000 kr-2 %

29 054 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ale
Svensk Fastighetsförmedling Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2024

Brukstorget 1B

Lägenhet
Nol, Ale kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ale

43,5 m²

2 rum

2 971 kr/mån

Slutpris 1 425 000 kr-5 %

32 759 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ale
Svensk Fastighetsförmedling Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 mar. 2024

Alkalievägen 11B

Lägenhet
Bohus, Ale kommun
HusmanHagberg Ale

59,5 m²

2 rum

3 451 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 475 000 kr-1 %

24 790 kr/m²

HusmanHagberg Ale
HusmanHagberg Ale
Granhäcksvägen 3D, Surte, Ale kommun
  • Såld 18 mar. 2024

Granhäcksvägen 3D

Lägenhet
Surte, Ale kommun
SkandiaMäklarna Kungälv

55 m²

2 rum

3 896 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 440 000 kr-10 %

26 182 kr/m²

SkandiaMäklarna Kungälv
SkandiaMäklarna Kungälv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 mar. 2024

Granhäcksvägen 1C

Lägenhet
Surte, Ale kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

49 m²

2 rum

3 709 kr/mån

Slutpris 1 410 000 kr+1 %

28 776 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Klevavägen 10B, Surte, Ale kommun
  • Såld 15 mar. 2024

Klevavägen 10B

Lägenhet
Surte, Ale kommun

60 m²

2 rum

3 995 kr/mån

Slutpris 1 380 000 kr±0 %

23 000 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2024

Skolvägen 5A

Lägenhet
Bohus, Ale kommun
HusmanHagberg Ale

26 m²

1,5 rum

2 724 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 100 000 kr-4 %

42 308 kr/m²

HusmanHagberg Ale
HusmanHagberg Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2024

Alkalievägen 3A

Lägenhet
Centralt i Bohus, Ale kommun

59,5 m²

2 rum

3 451 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 270 000 kr-9 %

21 345 kr/m²

Hemverket AB

Sålt i februari 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 feb. 2024

Torkels kulle 6

Lägenhet
Nödinge, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

58 m²

2 rum

3 142 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr+3 %

38 793 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 feb. 2024

Klorvägen 2C

Lägenhet
Bohus, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

57 m²

2 rum

3 255 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 480 000 kr+14 %

25 965 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2024

Vittrornas väg 2

Lägenhet
Älvängen, Ale kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ale

55 m²

2 rum

3 643 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr-5 %

32 727 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ale
Svensk Fastighetsförmedling Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2024

Vittrornas Väg 32

Lägenhet
Älvängen, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

55 m²

2 rum

3 643 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 825 000 kr-4 %

33 182 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Göteborgsvägen 95b, Surte, Ale kommun
  • Såld 21 feb. 2024

Göteborgsvägen 95b

Lägenhet
Surte, Ale kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ale

39,4 m²

1 rum

3 039 kr/mån

Slutpris 1 130 000 kr-5 %

28 680 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ale
Svensk Fastighetsförmedling Ale
Byvägen 18A, Bohus, Ale kommun
  • Såld 21 feb. 2024

Byvägen 18A

Lägenhet
Bohus, Ale kommun
HusmanHagberg Kungälv

44,5 m²

1,5 rum

2 671 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 240 000 kr+4 %

27 865 kr/m²

HusmanHagberg Kungälv
HusmanHagberg Kungälv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 feb. 2024

Göteborgsvägen 95C

Lägenhet
Surte, Ale kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ale

39,4 m²

1,5 rum

3 039 kr/mån

Slutpris 1 150 000 kr±0 %

29 188 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ale
Svensk Fastighetsförmedling Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2024

Alkalievägen 11A

Lägenhet
Bohus, Ale kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ale

54,5 m²

2 rum

3 740 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr-3 %

25 688 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ale
Svensk Fastighetsförmedling Ale
Idrottsvägen 13B, Surte, Ale kommun
  • Såld 16 feb. 2024

Idrottsvägen 13B

Lägenhet
Surte, Ale kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ale

36 m²

1,5 rum

1 850 kr/mån

Slutpris 1 080 000 kr+21 %

30 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ale
Svensk Fastighetsförmedling Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 feb. 2024

Arons väg 4F

Lägenhet
Surte, Ale kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ale

71,5 m²

3 rum

5 144 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr-2 %

32 168 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ale
Svensk Fastighetsförmedling Ale
Gruvåsvägen 38, Älvängen, Ale kommun
  • Såld 8 feb. 2024

Gruvåsvägen 38

Lägenhet
Älvängen, Ale kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ale

74,9 m²

3 rum

4 953 kr/mån

Slutpris 2 250 000 kr-2 %

30 040 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ale
Svensk Fastighetsförmedling Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 feb. 2024

Sörgårdsvägen 6

Lägenhet
Bohus, Ale kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ale

96,5 m²

4 rum

6 051 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr-2 %

20 725 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ale
Svensk Fastighetsförmedling Ale
Furuhöjd 21, Älvängen, Ale kommun
  • Såld 3 feb. 2024

Furuhöjd 21

Lägenhet
Älvängen, Ale kommun

66,3 m²

3 rum

4 777 kr/mån

Slutpris 2 345 000 kr-2 %

35 370 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 feb. 2024

Byvägen 14

Lägenhet
Bohus, Ale kommun
HusmanHagberg Ale

54 m²

2 rum

3 182 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr-7 %

23 148 kr/m²

HusmanHagberg Ale
HusmanHagberg Ale

Sålt i januari 2024

Brukstorget 3A, Nol, Ale kommun
  • Såld 30 jan. 2024

Brukstorget 3A

Lägenhet
Nol, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

49,6 m²

2 rum

2 657 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong

Slutpris 1 650 000 kr-6 %

33 266 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2024

Granhäcksvägen 1D

Lägenhet
Surte, Ale kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ale

51 m²

2 rum

3 811 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr+1 %

19 608 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ale
Svensk Fastighetsförmedling Ale
Klorvägen 10B, Bohus, Ale kommun
  • Såld 25 jan. 2024

Klorvägen 10B

Lägenhet
Bohus, Ale kommun
HusmanHagberg Ale

59,5 m²

2 rum

3 474 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 410 000 kr-3 %

23 697 kr/m²

HusmanHagberg Ale
HusmanHagberg Ale
Solskensvägen 7, Surte, Ale kommun
  • Såld 23 jan. 2024

Solskensvägen 7

Lägenhet
Surte, Ale kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ale

110 m²

4 rum

6 770 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 295 000 kr±0 %

29 955 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ale
Svensk Fastighetsförmedling Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2024

Klorvägen 10B

Lägenhet
Bohus, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

59,5 m²

2 rum

3 451 kr/mån

Slutpris 1 110 000 kr-14 %

18 655 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Solskensvägen 26, Surte, Ale kommun, Ale kommun
  • Såld 21 jan. 2024

Solskensvägen 26

Lägenhet
Surte, Ale kommun, Ale kommun
SIGNHOME Fastighetsförmedling AB

88 m²

3 rum

4 701 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 850 000 kr±0 %

32 386 kr/m²

SIGNHOME Fastighetsförmedling AB
SIGNHOME Fastighetsförmedling AB

Visar 251 - 300 av 2006

Artiklar från Hemnet