Slutpris

Södra Esplanaden 40D

Lägenhet

Lägenhet - Elmiersområdet, Älmhults kommun - Såld 16 oktober 2014

Logotyp av Fastighetsbyrån Älmhult
Slutpris165 000 kr

Pris per kvadratmeter

4 342 kr/m²

Utgångspris

195 000 kr

Prisutveckling

-30 000 kr (-15 %)

Bostadstyp

Lägenhet

Upplåtelseform

Bostadsrätt

Antal rum

1 rum

Boarea

38 m²

Byggår

1956

Avgift

2 033 kr/mån

Driftskostnad

2 400 kr/år

Antal besök

978

All information om bostaden kommer från mäklaren vid tidpunkten för försäljningen (16 oktober 2014)

Kontakta mäklaren

Johan HesselstedtFastighetsbyrån Älmhult
Johan Hesselstedt
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Karta

Slutpriser för liknande bostäder