Kungsörs kommun

Kungsörs kommun

Alla slutpriser för bostäder - Kungsörs kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

949 sålda bostäder

Sålt i september 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2024

Hagvägen 6

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

137+35 m²

5 rum

817 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 650 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Hagalundsgatan 9, Runnaområdet, Kungsörs kommun
  • Såld 26 sep. 2024

Hagalundsgatan 9

Villa
Runnaområdet, Kungsörs kommun

126+60 m²

4 rum

872 m²

Slutpris 2 300 000 kr±0 %
W Mäkleri AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2024

Aspa 211

Villa
Köping, Kungsörs kommun
SkandiaMäklarna Västerås

360+120 m²

10 rum

8 091 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 800 000 kr+6 %
SkandiaMäklarna Västerås
SkandiaMäklarna Västerås
Solrosvägen 15, Skillinge, Kungsörs kommun
  • Såld 25 sep. 2024

Solrosvägen 15

Villa
Skillinge, Kungsörs kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

158+28 m²

6 rum

902 m²

Slutpris 3 495 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna
Kornvägen 11, Runnaområdet, Kungsör, Kungsörs kommun
  • Såld 24 sep. 2024

Kornvägen 11

Villa
Runnaområdet, Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

95+65 m²

5 rum

824 m²

Slutpris 1 850 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Malmgatan 4B, Kungsör, Kungsörs kommun
  • Såld 22 sep. 2024

Malmgatan 4B

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

116 m²

5 rum

1 129 m²

Slutpris 1 900 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Storgatan 30, Haga, Kungsörs kommun
  • Såld 3 sep. 2024

Storgatan 30

Villa
Haga, Kungsörs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör

90+14 m²

4 rum

925 m²

Slutpris 1 425 000 kr+19 %
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör

Sålt i augusti 2024

Överby 112, Överby, Kungsörs kommun
  • Såld 28 aug. 2024

Överby 112

Villa
Överby, Kungsörs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Köping

105 m²

6 rum

2 940 m²

Slutpris 2 250 000 kr+5 %
Svensk Fastighetsförmedling Köping
Svensk Fastighetsförmedling Köping
Hästvägen 11, Kungsör, Kungsörs kommun
  • Såld 26 aug. 2024

Hästvägen 11

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

125+160 m²

4 rum

1 247 m²

Slutpris 1 825 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Vivelgatan 12, Kungsör, Kungsörs kommun
  • Såld 8 aug. 2024

Vivelgatan 12

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

138 m²

4 rum

788 m²

Slutpris 2 300 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Drottninggatan 44, Centralt, Kungsörs kommun
  • Såld 1 aug. 2024

Drottninggatan 44

Villa
Centralt, Kungsörs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör

120 m²

4 rum

1 238 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 550 000 kr-9 %
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör

Sålt i juli 2024

Ringvägen 12, Centralt I Kungsör, Kungsörs kommun
  • Såld 30 jul. 2024

Ringvägen 12

Villa
Centralt I Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

132+52 m²

5 rum

1 017 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Björkvägen 12, Skillinge, Kungsörs kommun
  • Såld 22 jul. 2024

Björkvägen 12

Villa
Skillinge, Kungsörs kommun
LF Fastighetsförmedling Köping

114+20 m²

5 rum

821 m²

Slutpris 1 550 000 kr-14 %
LF Fastighetsförmedling Köping
LF Fastighetsförmedling Köping
Skottvägen 11, Skottbacken, Kungsörs kommun
  • Såld 5 jul. 2024

Skottvägen 11

Villa
Skottbacken, Kungsörs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör

62+62 m²

3 rum

817 m²

Slutpris 1 200 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2024

Magasinsgatan 25

Radhus
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

76 m²

3 rum

4 513 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 100 000 kr±0 %

14 474 kr/m²

Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2024

Skillingeuddsvägen 15

Villa
Skillingeudd, Kungsörs kommun

117+43 m²

4 rum

1 188 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 100 000 kr-2 %
Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2024

Södergatan 7

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun
Husrum Fastighetsmäkleri

215+154 m²

10 rum

827 m²

Slutpris 3 525 000 kr-2 %
Husrum Fastighetsmäkleri
Husrum Fastighetsmäkleri

Sålt i juni 2024

Magasinsgatan 8, Kungsör, Kungsörs kommun
  • Såld 28 jun. 2024

Magasinsgatan 8

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

125+40 m²

4 rum

1 011 m²

Slutpris 1 000 000 kr-17 %
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Magasinsgatan 40, Kungsör, Kungsörs kommun
  • Såld 26 jun. 2024

Magasinsgatan 40

Lägenhet
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

104,5 m²

4 rum

5 602 kr/mån

Slutpris 1 500 000 kr±0 %

14 354 kr/m²

Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Ringvägen 16, Centralt, Kungsörs kommun
  • Såld 25 jun. 2024

Ringvägen 16

Villa
Centralt, Kungsörs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör

124+60 m²

4 rum

1 017 m²

Slutpris 1 495 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Ängsvägen 28, Kungsör, Kungsörs kommun
  • Såld 24 jun. 2024

Ängsvägen 28

Radhus
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

100+4 m²

4 rum

580 m²

Slutpris 1 350 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2024

Björkvägen 13

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

105+48 m²

5 rum

1 069 m²

Slutpris 1 730 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jun. 2024

Parkgatan 3

Villa
Skillinge, Kungsörs kommun

115+70 m²

3 rum

1 278 m²

Slutpris 1 600 000 kr-11 %
Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jun. 2024

Skolgatan 10B

Radhus
Valskog, Kungsörs kommun

76,2 m²

3 rum

4 116 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 300 000 kr+31 %

17 060 kr/m²

Notar
Klockarevägen 1, Kungsör, Kungsörs kommun
  • Såld 4 jun. 2024

Klockarevägen 1

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör

170 m²

4 rum

1 935 m²

Slutpris 3 150 000 kr+5 %
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör

Sålt i maj 2024

Solrosvägen 21, Kungsör, Kungsörs kommun
  • Såld 30 maj. 2024

Solrosvägen 21

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun
LF Fastighetsförmedling Köping

156 m²

7 rum

764 m²

Slutpris 1 625 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Köping
LF Fastighetsförmedling Köping
Magasinsgatan 50, Centralt, Kungsörs kommun
  • Såld 30 maj. 2024

Magasinsgatan 50

Lägenhet
Centralt, Kungsörs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör

104,5 m²

4 rum

5 602 kr/mån

Slutpris 900 000 kr-25 %

8 612 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Granhammar 312, Granhammar, Kungsörs kommun
  • Såld 27 maj. 2024

Granhammar 312

Villa
Granhammar, Kungsörs kommun
LF Fastighetsförmedling Köping

120+84 m²

5 rum

2 128 m²

Slutpris 1 750 000 kr-12 %
LF Fastighetsförmedling Köping
LF Fastighetsförmedling Köping
Örberga 118, Örberga, Kungsörs kommun
  • Såld 24 maj. 2024

Örberga 118

Villa
Örberga, Kungsörs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör

80 m²

3 rum

2 520 m²

Slutpris 1 700 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Krusgatan 4, Kungsör, Kungsörs kommun
  • Såld 23 maj. 2024

Krusgatan 4

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

84+40 m²

4 rum

884 m²

Slutpris 1 695 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Ängsberg 111, Kungsör, Kungsörs kommun
  • Såld 22 maj. 2024

Ängsberg 111

Fritidshus
Kungsör, Kungsörs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör

40 m²

3 rum

2,2 ha

Slutpris 1 500 000 kr+89 %
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2024

Klockarevägen 9

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

90+48 m²

3 rum

1 036 m²

Slutpris 2 750 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Sågvägen 45, Sågen, Kungsörs kommun
  • Såld 11 maj. 2024

Sågvägen 45

Villa
Sågen, Kungsörs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör

158 m²

6 rum

684 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2024

Linnévägen 6

Radhus
Kungsör, Kungsörs kommun

132+15 m²

5 rum

569 m²

Slutpris 2 000 000 kr-13 %
Bjurfors Västerås
Holma 223, Holma, Kungsörs kommun
  • Såld 7 maj. 2024

Holma 223

Fritidshus
Holma, Kungsörs kommun
LF Fastighetsförmedling Köping
1 357 m²

Slutpris 335 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Köping
LF Fastighetsförmedling Köping

Sålt i april 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2024

Siktvägen 7

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

140 m²

5 rum

948 m²

Slutpris 1 650 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Tibblevägen 21, Torpa, Kungsörs kommun
  • Såld 26 apr. 2024

Tibblevägen 21

Villa
Torpa, Kungsörs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör

208+27 m²

7 rum

1 200 m²

Slutpris 2 050 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Ladugårdsvägen 20, Centralt, Kungsörs kommun
  • Såld 25 apr. 2024

Ladugårdsvägen 20

Villa
Centralt, Kungsörs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör

132 m²

5 rum

840 m²

Slutpris 2 405 000 kr+7 %
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Skäftruna 141, Skäftruna, Kungsörs kommun
  • Såld 22 apr. 2024

Skäftruna 141

Villa
Skäftruna, Kungsörs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör

200+40 m²

5 rum

6 273 m²

Slutpris 3 200 000 kr+8 %
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2024

Gamla Köpingsvägen 32

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun

107 m²

4 rum

1 302 m²

Slutpris 2 000 000 kr+6 %
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2024

Tornvägen 9

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

136+60 m²

4 rum

738 m²

Slutpris 1 700 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2024

Fredsgatan 16C

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

175+28 m²

6 rum

1 075 m²

Slutpris 5 100 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Torsgatan 3 B, Centralt I Kungsör, Kungsörs kommun
  • Såld 10 apr. 2024

Torsgatan 3 B

Lägenhet
Centralt I Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

39,2 m²

1 rum

2 096 kr/mån

Slutpris 400 000 kr±0 %

10 204 kr/m²

Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2024

Skillingeuddsvägen 36B

Villa
Skillinge, Kungsörs kommun

154 m²

4 rum

943 m²

Slutpris 4 900 000 kr-2 %
Bjurfors Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2024

Himmelsbergavägen 27

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

113+12 m²

6 rum

1 090 m²

Slutpris 2 982 400 kr±0 %
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping

Sålt i mars 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2024

Domherregatan 7

Villa
Runnaområdet, Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

98+10 m²

3 rum

949 m²

Slutpris 3 300 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Ängsvägen 25, Kungsör, Kungsörs kommun
  • Såld 22 mar. 2024

Ängsvägen 25

Radhus
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

100+4 m²

5 rum

275 m²

Slutpris 1 100 000 kr-19 %
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Dammenvägen 19, Lockmora, Kungsörs kommun
  • Såld 22 mar. 2024

Dammenvägen 19

Villa
Lockmora, Kungsörs kommun
LF Fastighetsförmedling Köping

130+55 m²

4 rum

1 400 m²

Slutpris 2 500 000 kr-7 %
LF Fastighetsförmedling Köping
LF Fastighetsförmedling Köping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 mar. 2024

Rönnstigen 12

Villa
Valskog, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

189+6 m²

6 rum

832 m²

Slutpris 2 175 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2024

Magasinsgatan 11

Radhus
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping

76 m²

3 rum

4 513 kr/mån

Slutpris 790 000 kr-17 %

10 395 kr/m²

Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping

Visar 101 - 150 av 949

Artiklar från Hemnet