Särö, Kungsbacka kommun

Särö

Alla slutpriser för bostäder - Särö, Kungsbacka kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

326 sålda bostäder

Sålt i november 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 nov. 2018

Rådjursvägen 14

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka

207+35 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 5 800 000 kr+10 %
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka

Sålt i oktober 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 okt. 2018

Annelundsvägen 22

Tomt
Särö, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

863 m²

Slutpris 3 750 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 okt. 2018

Emmas väg 7

Tomt
Särö, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

786 m²

Slutpris 3 210 500 kr-8 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 okt. 2018

Lysholmsvägen 1

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

50+30 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 800 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 okt. 2018
profilfoto på mäklare
LisaStafsing

Guntoftavägen 184B

Lägenhet
Särö, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst

150+25 m²

5 rum

5 564 kr/mån

Slutpris 5 800 000 kr+1 %

38 667 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 okt. 2018

Säröhusvägen 19

Tomt
Särö, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst

2 926 m²

Slutpris 10 000 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst

Sålt i september 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 sep. 2018
profilfoto på mäklare
LisaStafsing

Carlsbergsvägen 6

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst

182+16 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 8 300 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2018

Gamla Kyrkstigen 17a

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Bjurfors Västra Göteborg

195+20 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 8 250 000 kr+4 %
Bjurfors Västra Göteborg
Bjurfors Västra Göteborg

Sålt i augusti 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2018

Rådjursvägen 4

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

67 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 450 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 aug. 2018

Särö Skansenväg 4

Villa
Särö - Bukärr, Kungsbacka kommun
HusmanHagberg Kungsbacka

126 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 5 600 000 kr+12 %
HusmanHagberg Kungsbacka
HusmanHagberg Kungsbacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2018

Kyrkoby Dalavägen 161

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

138 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 5 700 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

Sålt i juli 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jul. 2018

Västra Särövägen 107

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

100+15 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 7 750 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

Sålt i juni 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jun. 2018
profilfoto på mäklare
PedramEbad

Sunnanängsvägen 7

Villa
Budskär, Kungsbacka kommun
Ebad & Partners Fastighetsmäkleri

219 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 11 400 000 kr
Ebad & Partners Fastighetsmäkleri
Ebad & Partners Fastighetsmäkleri

Sålt i maj 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2018

Ekelundsvägen 6b

Tomt
Särö, Kungsbacka kommun
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka

963 m²

Slutpris 3 300 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2018

Emmas väg 4

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst

137+35 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 850 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst

Sålt i april 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2018

Gihlsrovägen 23

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

134 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 5 525 000 kr+11 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2018

Kyrkoby Dalavägen 62

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
HusmanHagberg Kungsbacka

118 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 100 000 kr+6 %
HusmanHagberg Kungsbacka
HusmanHagberg Kungsbacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 apr. 2018

Habäckebrostigen 12

Villa
Särö - Bukärr, Kungsbacka kommun
HusmanHagberg Kungsbacka

217 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 6 600 000 kr-3 %
HusmanHagberg Kungsbacka
HusmanHagberg Kungsbacka

Sålt i mars 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 mar. 2018

Björkhemsvägen 6

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka

188+30 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 7 100 000 kr+5 %
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka

Sålt i februari 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2018

Särö Källväg 16

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

175 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 5 575 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2018

Särö Ängväg 34

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka

202 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 6 150 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
Hamravägen 109, Särö, Kungsbacka kommun
  • Såld 18 feb. 2018

Hamravägen 109

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
HusmanHagberg Kungsbacka

124 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 100 000 kr-65 %
HusmanHagberg Kungsbacka
HusmanHagberg Kungsbacka

Sålt i januari 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jan. 2018

Särö Lundaväg 16

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst

234+37 m²

8 rum

0 kr/mån

Slutpris 6 075 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jan. 2018

Stallbacken 17D

Lägenhet
Särö, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst

61 m²

2,5 rum

3 619 kr/mån

Slutpris 2 965 000 kr+26 %

48 607 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jan. 2018
profilfoto på mäklare
LisaStafsing

Björkhemsvägen 17

Villa
SÄRÖ, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst

88+18 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 450 000 kr+13 %
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst

Sålt i december 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 dec. 2017

Emmas väg 1

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Bjurfors Västra Göteborg

215 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 7 600 000 kr-3 %
Bjurfors Västra Göteborg
Bjurfors Västra Göteborg

Sålt i november 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 nov. 2017
profilfoto på mäklare
LisaStafsing

Hvilan 1B

Lägenhet
Särö, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst

86 m²

3 rum

3 763 kr/mån

Slutpris 3 100 000 kr+4 %

36 047 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 nov. 2017

Dalslyckevägen 14

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst

82 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 350 000 kr+34 %
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst

Sålt i oktober 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 okt. 2017

Dalslyckevägen 5

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka

158+11 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 900 000 kr+13 %
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 okt. 2017

Guntoftavägen 160

Lägenhet
Särö, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

104 m²

4 rum

4 833 kr/mån

Slutpris 4 800 000 kr+26 %

46 154 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 okt. 2017

Särö Hällsåsväg 9

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

153 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 5 600 000 kr+13 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

Sålt i september 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 sep. 2017

Risåsvägen 71

Villa
SÄRÖ, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst

148 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 500 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2017
profilfoto på mäklare
LisaStafsing

Krokaviksvägen 74

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst

145+23 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 7 350 000 kr+10 %
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 sep. 2017

Gamla Kyrkstigen 25

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Bjurfors Västra Göteborg

179+30 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 6 450 000 kr±0 %
Bjurfors Västra Göteborg
Bjurfors Västra Göteborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 sep. 2017

Emmas väg 6

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

142+136 m²

12 rum

0 kr/mån

Slutpris 5 450 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2017

Tubackavägen 35

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka

156 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 6 450 000 kr+4 %
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 sep. 2017

Rothlins väg 15

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

186+25 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 5 700 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

Sålt i augusti 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 aug. 2017

Solbyvägen 108

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
HusmanHagberg Kungsbacka

140+17 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 6 900 000 kr-1 %
HusmanHagberg Kungsbacka
HusmanHagberg Kungsbacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 aug. 2017

Björkhemsvägen 10

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka

126+126 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 615 000 kr+16 %
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka

Sålt i juli 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jul. 2017

Särö Hällsåsväg 7

Villa
Särö, Kungsbacka kommun

86 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 625 000 kr-4 %
MOHV Kungsbacka

Sålt i juni 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jun. 2017

Gamla Kyrkstigen 15

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka

87+80 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 6 000 000 kr+4 %
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2017

Hamravägen 158

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Kungsbacka

84+80 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 000 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Kungsbacka
Fastighetsbyrån Kungsbacka

Sålt i maj 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 maj. 2017

Brandshultsvägen 97

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

171 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 6 500 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2017

Uppgången 16

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Bjurfors Västra Göteborg

181+28 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 7 550 000 kr-3 %
Bjurfors Västra Göteborg
Bjurfors Västra Göteborg

Sålt i april 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2017

Östra Hamravägen 23

Villa
Särö - Kyrkobyn, Kungsbacka kommun
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka

161+124 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 5 150 000 kr+2 %
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2017

Gihlsrovägen 26

Villa
Särö, Kungsbacka kommun

160+25 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 200 000 kr+6 %
MOHV Kungsbacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2017

Lyckekullavägen 26

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst

147+36 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 850 000 kr+3 %
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst

Sålt i mars 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 mar. 2017

Kappelyckevägen 29

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

105,5+5,5 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 500 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 mar. 2017

Guntoftavägen 182 A

Lägenhet
Särö, Kungsbacka kommun
Bjurfors Västra Göteborg

107 m²

3,5 rum

5 349 kr/mån

Slutpris 3 600 000 kr+9 %

33 645 kr/m²

Bjurfors Västra Göteborg
Bjurfors Västra Göteborg

Sålt i februari 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 feb. 2017

Bassängbacken 8

Lägenhet
Särö - Särön, Kungsbacka kommun
Bjurfors Västra Göteborg

84 m²

3 rum

4 211 kr/mån

Slutpris 3 450 000 kr+15 %

41 071 kr/m²

Bjurfors Västra Göteborg
Bjurfors Västra Göteborg

Visar 201 - 250 av 326

Artiklar från Hemnet