Kumla kommun

Kumla kommun

Alla slutpriser för bostäder - Kumla kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 126 sålda bostäder

Sålt i april 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2014

Solhemsgatan 47

Radhus
Kumla, Kumla kommun

60 m²

2 rum

0 kr/mån

Slutpris 925 000 kr+19 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2014

Fabriksgatan 6

Lägenhet
Kumla, Kumla kommun

39 m²

1 rum

2 645 kr/mån

Slutpris 360 000 kr+22 %

9 231 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2014

Baldergatan 22

Radhus
Kumla, Kumla kommun

141 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 670 000 kr+20 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2014

Friskens Väg 25

Radhus
Hällabrottet, Kumla kommun

121 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 150 000 kr+5 %
HusmanHagberg Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2014

Friskens Väg 53

Radhus
Hällabrottet, Kumla kommun

118 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 150 000 kr+5 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 apr. 2014

Södra kungsvägen 30 a

Lägenhet
Kumla, Kumla kommun

70,5 m²

3 rum

4 742 kr/mån

Slutpris 445 000 kr+11 %

6 312 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 apr. 2014

Holmagatan 48

Villa
Kumla, Kumla kommun
Fastighetsbyrån Kumla

57 m²

2 rum

0 kr/mån

Slutpris 760 000 kr+17 %
Fastighetsbyrån Kumla
Fastighetsbyrån Kumla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2014

Jutagatan 4

Villa
Kumla, Kumla kommun
Fastighetsbyrån Kumla

183+90 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr+16 %
Fastighetsbyrån Kumla
Fastighetsbyrån Kumla

Bild saknas

  • Såld 1 apr. 2014

Pettersgatan 37

Lägenhet
Korsta, Kumla kommun

75 m²

3 rum

2 886 kr/mån

Slutpris 530 000 kr+12 %

7 067 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2014

Götgatan 14

Lägenhet
Kumla, Kumla kommun
Fastighetsbyrån Kumla

61 m²

2 rum

3 935 kr/mån

Slutpris 460 000 kr-7 %

7 541 kr/m²

Fastighetsbyrån Kumla
Fastighetsbyrån Kumla

Sålt i mars 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2014

Sveavägen 32

Lägenhet
Centralt Kumla, Kumla kommun
LF Fastighetsförmedling Örebro

42,5 m²

1 rum

3 096 kr/mån

Slutpris 275 000 kr+22 %

6 471 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Örebro
LF Fastighetsförmedling Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2014

Solhemsgatan 10 c

Lägenhet
Kumla, Kumla kommun

39 m²

1,5 rum

2 542 kr/mån

Slutpris 175 000 kr+13 %

4 487 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2014

Folkatorp 406

Villa
Kumla, Kumla kommun
Fastighetsbyrån Kumla

79 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 650 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Kumla
Fastighetsbyrån Kumla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 mar. 2014

Lövegatan 5

Villa
Ekeby-Gällersta, Kumla kommun

113+71 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr±0 %
HusmanHagberg Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 mar. 2014

Norrgatan 53

Villa
Kumla, Kumla kommun
Fastighetsbyrån Kumla

90+90 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 870 000 kr+46 %
Fastighetsbyrån Kumla
Fastighetsbyrån Kumla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2014

Solhemsgatan 10A

Lägenhet
Kumla, Kumla kommun
SkandiaMäklarna Örebro

39 m²

1 rum

2 542 kr/mån

Slutpris 201 000 kr+15 %

5 154 kr/m²

SkandiaMäklarna Örebro
SkandiaMäklarna Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2014

Gruvgatan 3

Villa
Hällabrottet, Kumla kommun
Fastighetsbyrån Kumla

110+150 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 970 000 kr+22 %
Fastighetsbyrån Kumla
Fastighetsbyrån Kumla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2014

Torsgatan 7

Lägenhet
Kumla, Kumla kommun

45 m²

2 rum

3 150 kr/mån

Slutpris 300 000 kr+22 %

6 667 kr/m²

HusmanHagberg Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2014

Slåttergatan 26

Villa
Kumlaby, Kumla kommun

105 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 520 000 kr+2 %
HusmanHagberg Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 mar. 2014

Pettersgatan 10

Lägenhet
Kumla, Kumla kommun
LF Fastighetsförmedling Örebro

61 m²

2 rum

2 544 kr/mån

Slutpris 480 000 kr+37 %

7 869 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Örebro
LF Fastighetsförmedling Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 mar. 2014

Ängabacken 14

Villa
Kumla, Kumla kommun
Fastighetsbyrån Hallsberg

103+99 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr+15 %
Fastighetsbyrån Hallsberg
Fastighetsbyrån Hallsberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 mar. 2014

Solstigen 10

Villa
Kumla, Kumla kommun
Fastighetsbyrån Kumla

115+127 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Kumla
Fastighetsbyrån Kumla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2014

Skottvallavägen 35

Villa
Kumla, Kumla kommun

114+57 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 800 000 kr+6 %
HusmanHagberg Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2014

Vattugatan 12 b

Lägenhet
Kumla, Kumla kommun

59 m²

2 rum

3 065 kr/mån

Slutpris 500 000 kr+11 %

8 475 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2014

Lägergatan 27

Villa
Sannahed, Kumla kommun
Fastighetsbyrån Kumla

127 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 250 000 kr+19 %
Fastighetsbyrån Kumla
Fastighetsbyrån Kumla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2014

Vretgatan 16

Radhus
Korsta, Kumla kommun

87,5 m²

3 rum

4 856 kr/mån

Slutpris 510 000 kr+7 %

5 829 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2014

Bivägen 10

Villa
Kumla, Kumla kommun
Fastighetsbyrån Kumla

70+70 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Kumla
Fastighetsbyrån Kumla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2014

Sveavägen 26 A

Lägenhet
Kumla, Kumla kommun

60 m²

2 rum

4 155 kr/mån

Slutpris 450 000 kr±0 %

7 500 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 mar. 2014

Fylstagatan 4

Villa
Kumla, Kumla kommun

86+70 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 140 000 kr-5 %
HusmanHagberg Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 mar. 2014

Mellangårdsvägen 22

Villa
Smedstorp, Kumla kommun
LF Fastighetsförmedling Örebro

169 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 900 000 kr+2 %
LF Fastighetsförmedling Örebro
LF Fastighetsförmedling Örebro

Sålt i februari 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 feb. 2014

Baldergatan 15

Radhus
Oppegården, Kumla kommun

130 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr-3 %
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 feb. 2014

Vattugatan 6

Lägenhet
Kumla, Kumla kommun

89 m²

3 rum

5 676 kr/mån

Slutpris 640 000 kr+7 %

7 191 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2014

Idrottsgatan 14, Källgatan 10

Villa
Kumla, Kumla kommun
Mäklarhuset Örebro

203+90 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr-10 %
Mäklarhuset Örebro
Mäklarhuset Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 feb. 2014

Kyrkogatan 7A

Lägenhet
Kumla, Kumla kommun
SkandiaMäklarna Örebro

43 m²

1 rum

2 779 kr/mån

Slutpris 320 000 kr±0 %

7 442 kr/m²

SkandiaMäklarna Örebro
SkandiaMäklarna Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 feb. 2014

Fabriksgatan 14A

Lägenhet
Kumla, Kumla kommun

52,5 m²

2 rum

3 338 kr/mån

Slutpris 311 000 kr-9 %

5 924 kr/m²

HusmanHagberg Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2014

Lövegatan 23

Villa
Ekeby-Kumla, Kumla kommun

99+119 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 245 000 kr+4 %
HusmanHagberg Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2014

Backstugevägen 15

Villa
Smedstorp, Kumla kommun

110 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 000 000 kr+11 %
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 feb. 2014

Fabriksgatan 8

Lägenhet
Kumla, Kumla kommun

104 m²

4 rum

6 497 kr/mån

Slutpris 660 000 kr+10 %

6 346 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 feb. 2014

Hägergatan 42

Radhus
Kumla, Kumla kommun

83+83 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr+28 %
Notar

Sålt i januari 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2014

Kumla-Ekeby 303

Villa
Kumla, Kumla kommun

174+18 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 310 000 kr+28 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2014

Stenevägen 26

Villa
Kumla, Kumla kommun
Mäklarhuset Örebro

265 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 295 000 kr±0 %
Mäklarhuset Örebro
Mäklarhuset Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jan. 2014

Frommesta Nyttorp 531

Villa
Kumla, Kumla kommun

87+20 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr+42 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2014

Klackvägen 12

Villa
Hällabrottet, Kumla kommun
Fastighetsbyrån Kumla

75+73 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 950 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Kumla
Fastighetsbyrån Kumla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jan. 2014

Oppegårdsvägen 35

Radhus
Kumla, Kumla kommun

88+86 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 560 000 kr+20 %
HusmanHagberg Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2014

Skogsbacken 19

Villa
Kumla, Kumla kommun

105+105 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr-7 %
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2014

Vattugatan 16C

Lägenhet
Kumla, Kumla kommun
Fastighetsbyrån Kumla

99 m²

4 rum

4 067 kr/mån

Slutpris 620 000 kr+18 %

6 263 kr/m²

Fastighetsbyrån Kumla
Fastighetsbyrån Kumla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jan. 2014

Flinkagatan 23

Lägenhet
Kumlaby, Kumla kommun
LF Fastighetsförmedling Örebro

61 m²

2 rum

2 544 kr/mån

Slutpris 445 000 kr+27 %

7 295 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Örebro
LF Fastighetsförmedling Örebro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jan. 2014

Lundabacken 3f

Lägenhet
Kumla, Kumla kommun

50,2 m²

2 rum

4 588 kr/mån

Slutpris 290 000 kr-17 %

5 777 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2014

Hagendalsvägen 19B

Lägenhet
Kumla, Kumla kommun
Fastighetsbyrån Kumla

72,5 m²

3 rum

3 281 kr/mån

Slutpris 435 000 kr-12 %

6 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Kumla
Fastighetsbyrån Kumla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jan. 2014

Kyrkogatan 7A

Lägenhet
Kumla, Kumla kommun

72 m²

3 rum

3 701 kr/mån

Slutpris 770 000 kr+29 %

10 694 kr/m²

HusmanHagberg Örebro

Visar 1951 - 2000 av 2126

Artiklar från Hemnet