Kristinehamns kommun

Kristinehamns kommun

Alla slutpriser för bostäder - Kristinehamns kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 509 sålda bostäder

Sålt i augusti 2025

Stenstaliden 2B, Stenstaliden, Kristinehamns kommun
  • Såld 27 aug. 2025

Stenstaliden 2B

Lägenhet
Stenstaliden, Kristinehamns kommun
Bocentrum AB

63 m²

2 rum

3 266 kr/mån

Slutpris 400 000 kr+7 %

6 349 kr/m²

Bocentrum AB
Bocentrum AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 aug. 2025

Hjälmarsnäsvägen 50

Fritidshus
Hybble, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

55+18 m²

4 rum

2 171 m²

Slutpris 1 500 000 kr-21 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Södra Staketgatan 36F, Centralt, Kristinehamns kommun
  • Såld 27 aug. 2025

Södra Staketgatan 36F

Lägenhet
Centralt, Kristinehamns kommun
Bocentrum AB

37,5 m²

1 rum

3 377 kr/mån

Slutpris 140 000 kr-7 %

3 733 kr/m²

Bocentrum AB
Bocentrum AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 aug. 2025

Sidogången 6

Villa
Centrum, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

113 m²

4 rum

751 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr-8 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 aug. 2025

Baggerudsvägen 18

Fritidshus
Baggerud, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

50 m²

3 rum

2 843 m²

Slutpris 3 700 000 kr+6 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Jernfeltsgatan 9, Björneborg, Kristinehamns kommun
  • Såld 22 aug. 2025

Jernfeltsgatan 9

Lägenhet
Björneborg, Kristinehamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn

35,5 m²

1 rum

2 941 kr/mån

Slutpris 35 000 kr±0 %

986 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 aug. 2025

Magasinsvägen 19

Villa
Djurgården, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

105+70 m²

4 rum

835 m²

Slutpris 1 250 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 aug. 2025

Södra Ringvägen 37

Lägenhet
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

56,7 m²

2 rum

4 220 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 415 000 kr-8 %

7 319 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 aug. 2025

Brattsandsvägen 46

Fritidshus
Brattsand, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

95 m²

4 rum

2 252 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 900 000 kr-11 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 aug. 2025

Käbberud 2630

Gård/Skog
Rudskoga/Mo, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

4 rum

15 ha
  • Uteplats

Slutpris 2 595 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Ryssebovägen 29, Vålösund/Skärgården, Kristinehamns kommun
  • Såld 14 aug. 2025

Ryssebovägen 29

Villa
Vålösund/Skärgården, Kristinehamns kommun
Bocentrum AB

85 m²

3 rum

872 m²

Slutpris 2 600 000 kr-12 %
Bocentrum AB
Bocentrum AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 aug. 2025

Norevägen 43

Fritidshus
Nore - Ölme, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

50 m²

5 rum

2 197 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr-25 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 aug. 2025

Bragegatan 5

Villa
Stenfallet, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

120+77 m²

6 rum

893 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr-3 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Nolbygatan 3, Stenfallet, Kristinehamns kommun
  • Såld 13 aug. 2025

Nolbygatan 3

Lägenhet
Stenfallet, Kristinehamns kommun
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn

57 m²

2 rum

4 047 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 335 000 kr-4 %

5 877 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
Skogsfruvägen 12, Djurgården, Kristinehamns kommun
  • Såld 11 aug. 2025

Skogsfruvägen 12

Villa
Djurgården, Kristinehamns kommun
Bocentrum AB

128+27 m²

4 rum

825 m²

Slutpris 1 400 000 kr-12 %
Bocentrum AB
Bocentrum AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 aug. 2025

Västgötagatan 26 B

Lägenhet
Södermalm, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

58 m²

2 rum

3 397 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 230 000 kr-22 %

3 966 kr/m²

Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Spelmansgatan 30, Centralt, Kristinehamns kommun
  • Såld 5 aug. 2025

Spelmansgatan 30

Lägenhet
Centralt, Kristinehamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn

68 m²

2 rum

5 011 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 600 000 kr+1 %

8 824 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 aug. 2025

Lundsholm Älgstigen 43

Villa
Lundsholm, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

100+15 m²

3 rum

2 000 m²

Slutpris 1 280 000 kr-31 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Tullportsgatan 3A, Centralt, Kristinehamns kommun
  • Såld 1 aug. 2025

Tullportsgatan 3A

Lägenhet
Centralt, Kristinehamns kommun
Bocentrum AB

54 m²

2 rum

4 098 kr/mån

Slutpris 460 000 kr+23 %

8 519 kr/m²

Bocentrum AB
Bocentrum AB

Sålt i juli 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2025

Jutviksvägen 31

Fritidshus
Skärgården, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

80+2 m²

2 rum

1 670 m²

Slutpris 2 700 000 kr+23 %
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jul. 2025

Norra Ringvägen 17

Villa
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

162+91 m²

9 rum

718 m²

Slutpris 1 650 000 kr-8 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Djurgårdsvägen 55 F, Djurgården, Kristinehamns kommun
  • Såld 28 jul. 2025

Djurgårdsvägen 55 F

Lägenhet
Djurgården, Kristinehamns kommun
Bocentrum AB

73 m²

3 rum

3 124 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 820 000 kr-4 %

11 233 kr/m²

Bocentrum AB
Bocentrum AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jul. 2025

Tullportsgatan 5B

Lägenhet
Centralt, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

64 m²

2 rum

4 728 kr/mån

Slutpris 550 000 kr±0 %

8 594 kr/m²

Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Persbolsvägen 19, Gottbol, Kristinehamns kommun
  • Såld 27 jul. 2025

Persbolsvägen 19

Fritidshus
Gottbol, Kristinehamns kommun
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn

86 m²

4 rum

3 090 m²

Slutpris 460 000 kr+16 %
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jul. 2025

Brattsandsvägen 29

Fritidshus
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

49 m²

3 rum

2 110 m²

Slutpris 600 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Södra Ringvägen 46A, Irisdal, Kristinehamns kommun
  • Såld 25 jul. 2025

Södra Ringvägen 46A

Lägenhet
Irisdal, Kristinehamns kommun
Bocentrum AB

47 m²

1 rum

2 752 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 250 000 kr±0 %

5 319 kr/m²

Bocentrum AB
Bocentrum AB
Södra Ringvägen 41, Kristinehamn, Kristinehamns kommun
  • Såld 24 jul. 2025

Södra Ringvägen 41

Lägenhet
Kristinehamn, Kristinehamns kommun

56,7 m²

2 rum

4 220 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 285 000 kr-3 %

5 026 kr/m²

Mäklarhuset Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jul. 2025

Vålösundsvägen 159

Villa
Kristinehamns skärgård, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

82+25 m²

4 rum

1 627 m²

Slutpris 5 050 000 kr-16 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Karlskogavägen 13C, Centralt/Liljebäck, Kristinehamns kommun
  • Såld 24 jul. 2025

Karlskogavägen 13C

Lägenhet
Centralt/Liljebäck, Kristinehamns kommun
Bocentrum AB

61 m²

2 rum

4 232 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 345 000 kr-13 %

5 656 kr/m²

Bocentrum AB
Bocentrum AB
Djurgårdsvägen 55E, Djurgården, Kristinehamns kommun
  • Såld 20 jul. 2025

Djurgårdsvägen 55E

Lägenhet
Djurgården, Kristinehamns kommun
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn

100,5 m²

4 rum

4 220 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 875 000 kr-2 %

8 706 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
Irisdalsgatan 5, Irisdal, Kristinehamns kommun
  • Såld 18 jul. 2025

Irisdalsgatan 5

Lägenhet
Irisdal, Kristinehamns kommun
Bocentrum AB

82 m²

3 rum

4 369 kr/mån

Slutpris 700 000 kr-13 %

8 537 kr/m²

Bocentrum AB
Bocentrum AB
Sommarvinden 12F, Strand, Kristinehamns kommun
  • Såld 18 jul. 2025

Sommarvinden 12F

Radhus
Strand, Kristinehamns kommun
Bocentrum AB

93,5 m²

4 rum

5 504 kr/mån

Slutpris 600 000 kr+4 %

6 417 kr/m²

Bocentrum AB
Bocentrum AB
Nygatan 1, Gustavsberg, Kristinehamns kommun
  • Såld 18 jul. 2025

Nygatan 1

Villa
Gustavsberg, Kristinehamns kommun
Bocentrum AB

182+44 m²

6 rum

989 m²

Slutpris 1 800 000 kr-9 %
Bocentrum AB
Bocentrum AB
Bergsjö 6, Kristinehamn, Kristinehamns kommun
  • Såld 18 jul. 2025

Bergsjö 6

Villa
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn

102+40 m²

4 rum

2 398 m²
  • Uteplats

Slutpris 590 000 kr+19 %
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jul. 2025

Andgatan 10B

Lägenhet
Sörkastet, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

90 m²

3 rum

4 068 kr/mån

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

27 722 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Lundsholm Älgstigen 37, Kristinehamn, Kristinehamns kommun
  • Såld 12 jul. 2025

Lundsholm Älgstigen 37

Fritidshus
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
Notar

48 m²

2 rum

2 000 m²

Slutpris 650 000 kr-16 %
Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jul. 2025

Trädgårdsgatan 7

Villa
Björneborg, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

160+160 m²

7 rum

1 608 m²
  • Uteplats

Slutpris 650 000 kr-6 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jul. 2025

Nolbygatan 7

Lägenhet
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

31 m²

1 rum

2 492 kr/mån

Slutpris 115 000 kr-8 %

3 710 kr/m²

Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Nässundet 3, Nässundet, Kristinehamns kommun
  • Såld 11 jul. 2025

Nässundet 3

Villa
Nässundet, Kristinehamns kommun
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn

62 m²

2 rum

3 737 m²

Slutpris 1 900 000 kr+15 %
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2025

Sjöfallsvägen 47

Fritidshus
Hult, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

65 m²

3 rum

  • Uteplats

Slutpris 500 000 kr-25 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Nolbygatan 1, Stenfallet, Kristinehamns kommun
  • Såld 9 jul. 2025

Nolbygatan 1

Lägenhet
Stenfallet, Kristinehamns kommun
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn

57,5 m²

2 rum

4 193 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 150 000 kr-23 %

2 609 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
Södra Ringvägen 63, Södermalm, Kristinehamns kommun
  • Såld 8 jul. 2025

Södra Ringvägen 63

Lägenhet
Södermalm, Kristinehamns kommun
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn

24,5 m²

1 rum

2 623 kr/mån

Slutpris 150 000 kr-6 %

6 122 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jul. 2025

Adolfsbergsvägen 6C

Lägenhet
Kvarnbyn, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

101 m²

4 rum

4 200 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

14 851 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jul. 2025

Spelmansgatan 59D

Lägenhet
Centralt, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

38,5 m²

1 rum

2 786 kr/mån

Slutpris 217 500 kr-9 %

5 649 kr/m²

Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Stenstaliden 2B, Stenstaliden, Kristinehamns kommun
  • Såld 7 jul. 2025

Stenstaliden 2B

Lägenhet
Stenstaliden, Kristinehamns kommun
Bocentrum AB

35 m²

1 rum

2 015 kr/mån

Slutpris 195 000 kr±0 %

5 571 kr/m²

Bocentrum AB
Bocentrum AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2025

Ölme Broby 3

Villa
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad
340 m²

Slutpris 125 000 kr-64 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad

Sålt i juni 2025

Ersgård 4, Visnum, Kristinehamns kommun
  • Såld 30 jun. 2025

Ersgård 4

Villa
Visnum, Kristinehamns kommun
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn

117 m²

4 rum

1 990 m²

Slutpris 1 300 000 kr+13 %
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2025

Lokandergatan 13

Villa
Fältet, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

67+77 m²

5 rum

645 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 350 000 kr-3 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jun. 2025

Stenbacken 8 B

Lägenhet
Stenbacken, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

57 m²

2 rum

3 401 kr/mån

Slutpris 375 000 kr±0 %

6 579 kr/m²

Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2025

Irisdalsgatan 5

Lägenhet
Centralt, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

102 m²

4 rum

5 587 kr/mån

Slutpris 800 000 kr-6 %

7 843 kr/m²

Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn

Visar 201 - 250 av 2500

Artiklar från Hemnet