Åhus, Kristianstads kommun

Åhus

Alla slutpriser för bostäder - Åhus, Kristianstads kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 506 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Yngsjövägen 321, Åhus, Kristianstads kommun
  • Såld 9 maj. 2026

Yngsjövägen 321

Tomt
Åhus, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad

1 161 m²

Slutpris 2 100 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Majvivestigen 15

Villa
Pallers, Kristianstads kommun
Bjurfors Kristianstad

108+47 m²

4 rum

954 m²

Slutpris 2 500 000 kr-9 %
Bjurfors Kristianstad
Bjurfors Kristianstad
Majorsgatan 27, Centralt i Åhus, Kristianstads kommun
  • Såld 7 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JenzMårtensson

Majorsgatan 27

Villa
Centralt i Åhus, Kristianstads kommun
Mårtensson Mäklare AB

130+15 m²

5 rum

877 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 750 000 kr-6 %
Mårtensson Mäklare AB
Mårtensson Mäklare AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Västra Löparegatan 11

Villa
Åhus, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad

86 m²

5 rum

Slutpris 2 650 000 kr
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad

Sålt i april 2026

Gråbovägen 6B, Täppet, Kristianstads kommun
  • Såld 27 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SofieManninen

Gråbovägen 6B

Lägenhet
Täppet, Kristianstads kommun
SkandiaMäklarna Kristianstad

113 m²

5 rum

6 942 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 130 000 kr-5 %

18 850 kr/m²

SkandiaMäklarna Kristianstad
SkandiaMäklarna Kristianstad
Trollsländevägen 26, Täppet, Kristianstads kommun
  • Såld 25 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JetmirIsufi

Trollsländevägen 26

Villa
Täppet, Kristianstads kommun
SkandiaMäklarna Kristianstad

168+52 m²

7 rum

801 m²

Slutpris 4 195 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Kristianstad
SkandiaMäklarna Kristianstad
Norra Piggagatan 16, Täppet, Kristianstads kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Norra Piggagatan 16

Fritidshus
Täppet, Kristianstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

80+15 m²

3 rum

843 m²

Slutpris 3 050 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
CharlottePlatoff

Ollonborrvägen 3B

Villa
Åhus, Kristianstads kommun
Svenska Mäklarhuset Kristianstad

108 m²

5 rum

734 m²

Slutpris 4 595 000 kr±0 %
Svenska Mäklarhuset Kristianstad
Svenska Mäklarhuset Kristianstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Fädriften 99

Villa
Åhus, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad

114 m²

4 rum

Slutpris 2 795 000 kr
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LottaSandberg

Revhaksvägen 20

Villa
Åhus - Äspet, Kristianstads kommun
Mäklarhuset Åhus & Kristianstad

176+78 m²

5 rum

1 298 m²

Slutpris 6 200 000 kr+27 %
Mäklarhuset Åhus & Kristianstad
Mäklarhuset Åhus & Kristianstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Musketörgatan 13

Lägenhet
Åhus, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad

68 m²

2 rum

Slutpris 3 300 000 kr

48 529 kr/m²

Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Nougatgatan 3

Lägenhet
Åhusvången, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad

85+4,4 m²

4 rum

5 200 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

29 353 kr/m²

Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
Köpmannagatan 41E, ÅHUS - Västerport/repslageriet, Kristianstads kommun
  • Såld 13 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JenzMårtensson

Köpmannagatan 41E

Radhus
ÅHUS - Västerport/repslageriet, Kristianstads kommun
Mårtensson Mäklare AB

91 m²

4 rum

162 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 300 000 kr+13 %
Mårtensson Mäklare AB
Mårtensson Mäklare AB
Fädriften 36A, Åhus, Kristianstads kommun
  • Såld 12 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JetmirIsufi

Fädriften 36A

Villa
Åhus, Kristianstads kommun
SkandiaMäklarna Kristianstad

162+48 m²

6 rum

1 060 m²

Slutpris 4 245 000 kr+1 %
SkandiaMäklarna Kristianstad
SkandiaMäklarna Kristianstad
Yngsjövägen 323, Åhus, Kristianstads kommun
  • Såld 7 apr. 2026

Yngsjövägen 323

Tomt
Åhus, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad

1 227 m²

Slutpris 2 300 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad

Sålt i mars 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2026
profilfoto på mäklare
LenaFridlund Danielsson

Sigfridsvägen 7

Villa
Åhus - Äspet, Kristianstads kommun
Mäklarhuset Åhus & Kristianstad

196+61 m²

6 rum

1 513 m²

Slutpris 8 500 000 kr-6 %
Mäklarhuset Åhus & Kristianstad
Mäklarhuset Åhus & Kristianstad
Hökvägen 8, Åhus - Täppet, Kristianstads kommun
  • Såld 25 mar. 2026
profilfoto på mäklare
JenzMårtensson

Hökvägen 8

Villa
Åhus - Täppet, Kristianstads kommun
Mårtensson Mäklare AB

114 m²

3 rum

1 090 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 925 000 kr+9 %
Mårtensson Mäklare AB
Mårtensson Mäklare AB
Ljungåsvägen 16, ÅHUS - Äspet, Kristianstads kommun
  • Såld 24 mar. 2026
profilfoto på mäklare
JenzMårtensson

Ljungåsvägen 16

Villa
ÅHUS - Äspet, Kristianstads kommun
Mårtensson Mäklare AB

161+72 m²

8 rum

1 424 m²

Slutpris 7 700 000 kr-4 %
Mårtensson Mäklare AB
Mårtensson Mäklare AB
Järnvägsgatan 11B, Åhus - Centralt, Kristianstads kommun
  • Såld 18 mar. 2026
profilfoto på mäklare
MatildaAndersson

Järnvägsgatan 11B

Radhus
Åhus - Centralt, Kristianstads kommun
Mårtensson Mäklare AB

106+50 m²

4 rum

4 900 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr-9 %

18 868 kr/m²

Mårtensson Mäklare AB
Mårtensson Mäklare AB
Kyndelvägen 10, ÅHUS -  Täppet, Kristianstads kommun
  • Såld 13 mar. 2026
profilfoto på mäklare
JenzMårtensson

Kyndelvägen 10

Villa
ÅHUS - Täppet, Kristianstads kommun
Mårtensson Mäklare AB

149+75 m²

3 rum

893 m²
  • Uteplats

Slutpris 7 000 000 kr-1 %
Mårtensson Mäklare AB
Mårtensson Mäklare AB
Rundelsgatan 7, Åhus, Kristianstads kommun
  • Såld 13 mar. 2026
profilfoto på mäklare
SofieManninen

Rundelsgatan 7

Villa
Åhus, Kristianstads kommun
SkandiaMäklarna Kristianstad

130+50 m²

5 rum

508 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr-8 %
SkandiaMäklarna Kristianstad
SkandiaMäklarna Kristianstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2026
profilfoto på mäklare
NathalieBjörk

Mistelvägen 21

Villa
Äspet (Åhus), Kristianstads kommun
Rama Fastighetsförmedling AB

159 m²

6 rum

740 m²

Slutpris 3 575 000 kr-3 %
Rama Fastighetsförmedling AB
Rama Fastighetsförmedling AB
Ljungstigen 2B, Åhus - Äspet, Kristianstads kommun
  • Såld 3 mar. 2026
profilfoto på mäklare
MatildaAndersson

Ljungstigen 2B

Villa
Åhus - Äspet, Kristianstads kommun
Mårtensson Mäklare AB

121 m²

4 rum

939 m²

Slutpris 6 050 000 kr-3 %
Mårtensson Mäklare AB
Mårtensson Mäklare AB

Sålt i februari 2026

Evavägen 34, Åhus - Täppet, Kristianstads kommun
  • Såld 16 feb. 2026
profilfoto på mäklare
JenzMårtensson

Evavägen 34

Villa
Åhus - Täppet, Kristianstads kommun
Mårtensson Mäklare AB

94+105 m²

4 rum

1 018 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 400 000 kr±0 %
Mårtensson Mäklare AB
Mårtensson Mäklare AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 feb. 2026
profilfoto på mäklare
CharlottePlatoff

Galeasvägen 16

Villa
Åhus - Vattentornsområdet, Kristianstads kommun
Svenska Mäklarhuset Kristianstad

110+110 m²

4 rum

1 102 m²

Slutpris 4 100 000 kr-5 %
Svenska Mäklarhuset Kristianstad
Svenska Mäklarhuset Kristianstad
Älgörtsvägen 3E, Täppet, Kristianstads kommun
  • Såld 13 feb. 2026
profilfoto på mäklare
SofieManninen

Älgörtsvägen 3E

Lägenhet
Täppet, Kristianstads kommun
SkandiaMäklarna Kristianstad

85 m²

4 rum

6 761 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr-5 %

20 588 kr/m²

SkandiaMäklarna Kristianstad
SkandiaMäklarna Kristianstad
Åbroddsvägen 17C, Täppet, Kristianstads kommun
  • Såld 12 feb. 2026
profilfoto på mäklare
SofieManninen

Åbroddsvägen 17C

Lägenhet
Täppet, Kristianstads kommun
SkandiaMäklarna Kristianstad

113+3,8 m²

5 rum

7 632 kr/mån

Slutpris 2 050 000 kr-7 %

18 142 kr/m²

SkandiaMäklarna Kristianstad
SkandiaMäklarna Kristianstad
Badvägen 2C, Åhus, Kristianstads kommun
  • Såld 6 feb. 2026
profilfoto på mäklare
JetmirIsufi

Badvägen 2C

Lägenhet
Åhus, Kristianstads kommun
SkandiaMäklarna Kristianstad

42,5 m²

2 rum

2 028 kr/mån

Slutpris 3 000 000 kr-14 %

70 588 kr/m²

SkandiaMäklarna Kristianstad
SkandiaMäklarna Kristianstad
Lungörtsvägen 9D, Åhus, Kristianstads kommun
  • Såld 4 feb. 2026

Lungörtsvägen 9D

Lägenhet
Åhus, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad

87 m²

4 rum

5 804 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr-4 %

26 437 kr/m²

Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
Sigfridsvägen 18B, ÅHUS - Äspet/Kronoskogen, Kristianstads kommun
  • Såld 3 feb. 2026
profilfoto på mäklare
JenzMårtensson

Sigfridsvägen 18B

Villa
ÅHUS - Äspet/Kronoskogen, Kristianstads kommun
Mårtensson Mäklare AB

115 m²

5 rum

902 m²

Slutpris 6 700 000 kr-1 %
Mårtensson Mäklare AB
Mårtensson Mäklare AB
Åvägen 46A, Åhus - Äspet, Kristianstads kommun
  • Såld 2 feb. 2026

Åvägen 46A

Villa
Åhus - Äspet, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad

169 m²

5 rum

953 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 600 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad

Sålt i januari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jan. 2026
profilfoto på mäklare
NathalieBjörk

Libbstickevägen 14

Lägenhet
Täppet (Åhus), Kristianstads kommun
Rama Fastighetsförmedling AB

112,5+5 m²

5 rum

5 448 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr-4 %

22 222 kr/m²

Rama Fastighetsförmedling AB
Rama Fastighetsförmedling AB
Ängsbollsstigen 3, ÅHUS - Pallers, Kristianstads kommun
  • Såld 27 jan. 2026
profilfoto på mäklare
JenzMårtensson

Ängsbollsstigen 3

Villa
ÅHUS - Pallers, Kristianstads kommun
Mårtensson Mäklare AB

137+133 m²

8 rum

692 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 795 000 kr-4 %
Mårtensson Mäklare AB
Mårtensson Mäklare AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jan. 2026
profilfoto på mäklare
LenaFridlund Danielsson

Vannebergavägen 31 E

Lägenhet
Åhus - Täppet, Kristianstads kommun
Mäklarhuset Åhus & Kristianstad

65 m²

2 rum

4 468 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 375 000 kr+4 %

36 538 kr/m²

Mäklarhuset Åhus & Kristianstad
Mäklarhuset Åhus & Kristianstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jan. 2026
profilfoto på mäklare
LottaSandberg

Companiegatan 6

Villa
Åhus - Centralt, Kristianstads kommun
Mäklarhuset Åhus & Kristianstad

165 m²

4 rum

1 026 m²

Slutpris 6 150 000 kr-8 %
Mäklarhuset Åhus & Kristianstad
Mäklarhuset Åhus & Kristianstad
Vannebergavägen 33M, Åhus - Vannebergaområdet, Kristianstads kommun
  • Såld 21 jan. 2026
profilfoto på mäklare
JenzMårtensson

Vannebergavägen 33M

Villa
Åhus - Vannebergaområdet, Kristianstads kommun
Mårtensson Mäklare AB

123+8 m²

4 rum

481 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 500 000 kr±0 %
Mårtensson Mäklare AB
Mårtensson Mäklare AB
Paradisvägen 84, Täppet, Kristianstads kommun
  • Såld 20 jan. 2026

Paradisvägen 84

Villa
Täppet, Kristianstads kommun
LF Fastighetsförmedling Kristianstad

110+15 m²

6 rum

870 m²

Slutpris 3 400 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Kristianstad
LF Fastighetsförmedling Kristianstad

Sålt i december 2025

Södra Piggagatan 33, Åhus - Täppet, Kristianstads kommun
  • Såld 23 dec. 2025
profilfoto på mäklare
JenzMårtensson

Södra Piggagatan 33

Villa
Åhus - Täppet, Kristianstads kommun
Mårtensson Mäklare AB

98+98 m²

7 rum

1 241 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 900 000 kr-5 %
Mårtensson Mäklare AB
Mårtensson Mäklare AB
Torsgatan 3, ÅHUS - Centralt mitt i byn, Kristianstads kommun
  • Såld 22 dec. 2025
profilfoto på mäklare
JenzMårtensson

Torsgatan 3

Tomt
ÅHUS - Centralt mitt i byn, Kristianstads kommun
Mårtensson Mäklare AB

473 m²

Slutpris 2 400 000 kr-4 %
Mårtensson Mäklare AB
Mårtensson Mäklare AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 dec. 2025

Leiferts väg 11

Villa
Horna, Kristianstads kommun
Bjurfors Kristianstad

92+12 m²

4 rum

5 733 m²

Slutpris 720 000 kr-9 %
Bjurfors Kristianstad
Bjurfors Kristianstad
Björkstigen 19, ÅHUS - Äspet, Kristianstads kommun
  • Såld 2 dec. 2025
profilfoto på mäklare
JenzMårtensson

Björkstigen 19

Villa
ÅHUS - Äspet, Kristianstads kommun
Mårtensson Mäklare AB

123+10 m²

5 rum

1 008 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 900 000 kr±0 %
Mårtensson Mäklare AB
Mårtensson Mäklare AB

Sålt i november 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 nov. 2025
profilfoto på mäklare
MatildaAndersson

Snidaregatan 8A

Lägenhet
Åhus - Centralt, Kristianstads kommun
Mårtensson Mäklare AB

26 m²

1 rum

2 237 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 590 000 kr-9 %

22 692 kr/m²

Mårtensson Mäklare AB
Mårtensson Mäklare AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 nov. 2025
profilfoto på mäklare
NathalieBjörk

Knottvägen 32

Villa
Åhus, Kristianstads kommun
Rama Fastighetsförmedling AB

146 m²

6 rum

1 725 m²

Slutpris 4 150 000 kr-3 %
Rama Fastighetsförmedling AB
Rama Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 nov. 2025
profilfoto på mäklare
JenzMårtensson

Snokvägen 5

Villa
Åhus - Täppet, Kristianstads kommun
Mårtensson Mäklare AB

110+110 m²

8 rum

1 048 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 900 000 kr-2 %
Mårtensson Mäklare AB
Mårtensson Mäklare AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 nov. 2025

Åbroddsvägen 9C

Radhus
Åhus - Täppet, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad

113+3,8 m²

5 rum

6 942 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 995 000 kr-17 %

17 655 kr/m²

Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 nov. 2025

Rönnowsgatan 10B

Lägenhet
Åhus, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad

60 m²

2 rum

4 419 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 300 000 kr-7 %

21 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 nov. 2025
profilfoto på mäklare
JenzMårtensson

Blåbärsvägen 5

Fritidshus
ÅHUS - Äspet, Kristianstads kommun
Mårtensson Mäklare AB

92+47 m²

4 rum

1 523 m²
  • Uteplats

Slutpris 7 400 000 kr-5 %
Mårtensson Mäklare AB
Mårtensson Mäklare AB

Sålt i oktober 2025

Riskastigen 6, Äspet, Kristianstads kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Riskastigen 6

Villa
Äspet, Kristianstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

220+13 m²

7 rum

1 212 m²

Slutpris 4 600 000 kr-11 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Gråbovägen 6C, Täppet, Kristianstads kommun
  • Såld 15 okt. 2025
profilfoto på mäklare
SofieManninen

Gråbovägen 6C

Lägenhet
Täppet, Kristianstads kommun
SkandiaMäklarna Kristianstad

113+3,8 m²

5 rum

7 632 kr/mån

Slutpris 2 150 000 kr-6 %

19 027 kr/m²

SkandiaMäklarna Kristianstad
SkandiaMäklarna Kristianstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 okt. 2025
profilfoto på mäklare
CharlottePlatoff

Pärlmakarevägen 6

Villa
Åhus, Kristianstads kommun
Svenska Mäklarhuset Kristianstad

84+80 m²

4 rum

1 624 m²

Slutpris 2 300 000 kr+5 %
Svenska Mäklarhuset Kristianstad
Svenska Mäklarhuset Kristianstad

Visar 1 - 50 av 1506

Artiklar från Hemnet