Kils kommun

Kils kommun

Alla slutpriser för bostäder - Kils kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 411 sålda bostäder

Sålt i mars 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2025

Västra Torggatan 19c

Lägenhet
Centrala Kil, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

37,5 m²

1 rum

3 464 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 205 000 kr-9 %

5 467 kr/m²

HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Hagagatan 20B, Kil, Kils kommun
  • Såld 13 mar. 2025

Hagagatan 20B

Lägenhet
Kil, Kils kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

43 m²

1 rum

3 467 kr/mån

Slutpris 235 000 kr-4 %

5 465 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2025

Ravinvägen 3

Lägenhet
Centrala Kil, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

83 m²

3 rum

6 279 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 700 000 kr-7 %

8 434 kr/m²

HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Hallonstigen 10, Dalliden, Kils kommun
  • Såld 6 mar. 2025

Hallonstigen 10

Villa
Dalliden, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

147+56 m²

6 rum

1 070 m²

Slutpris 2 340 000 kr-10 %
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad

Sålt i februari 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2025

Hagagatan 24C

Lägenhet
Centrala Kil, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

80 m²

3 rum

5 073 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 855 000 kr+14 %

10 688 kr/m²

HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Hjortvägen 10, Östra Lersätter, Kils kommun
  • Såld 12 feb. 2025

Hjortvägen 10

Villa
Östra Lersätter, Kils kommun
Fastighetsbyrån Forshaga

119 m²

5 rum

853 m²

Slutpris 2 130 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Forshaga
Fastighetsbyrån Forshaga
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 feb. 2025

Släggatan 2

Villa
Kil, Kils kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

94+94 m²

6 rum

1 021 m²

Slutpris 2 200 000 kr+10 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad

Sålt i januari 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jan. 2025

Björkvägen 11

Villa
Centrala Kil, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

113+137 m²

5 rum

881 m²

Slutpris 1 500 000 kr-6 %
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Duvstigen 17, Mon, Kils kommun
  • Såld 22 jan. 2025

Duvstigen 17

Villa
Mon, Kils kommun
Fastighetsbyrån Forshaga

180 m²

6 rum

792 m²

Slutpris 2 600 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Forshaga
Fastighetsbyrån Forshaga
Stenkolsvägen 19, Stenåsen, Kils kommun
  • Såld 21 jan. 2025

Stenkolsvägen 19

Villa
Stenåsen, Kils kommun
Fastighetsbyrån Forshaga

145+35 m²

5 rum

874 m²

Slutpris 2 450 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Forshaga
Fastighetsbyrån Forshaga
Iduns väg 2, Runnevål, Kils kommun
  • Såld 20 jan. 2025

Iduns väg 2

Villa
Runnevål, Kils kommun

111+111 m²

5 rum

967 m²

Slutpris 2 100 000 kr-8 %
Mäklarhuset Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2025

Asavägen 25

Villa
Runnevål, Kils kommun
Bjurfors Karlstad

167+21 m²

6 rum

960 m²

Slutpris 2 150 000 kr-2 %
Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Eldarens väg 1, Kil, Kils kommun
  • Såld 18 jan. 2025

Eldarens väg 1

Villa
Kil, Kils kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

163 m²

7 rum

728 m²

Slutpris 1 900 000 kr-5 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Östra Glänne Sanningen 1, Kil, Kils kommun
  • Såld 4 jan. 2025

Östra Glänne Sanningen 1

Villa
Kil, Kils kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

118+12 m²

5 rum

4 628 m²

Slutpris 1 300 000 kr-7 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Frejas väg 3, Runnevål, Kils kommun
  • Såld 3 jan. 2025

Frejas väg 3

Villa
Runnevål, Kils kommun
Fastighetsbyrån Forshaga

171+5 m²

7 rum

867 m²

Slutpris 2 625 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Forshaga
Fastighetsbyrån Forshaga
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jan. 2025

Hästskovägen 6

Villa
Östra Lersätter, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

124+124 m²

5 rum

936 m²

Slutpris 1 895 000 kr±0 %
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad

Sålt i december 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 dec. 2024

Skrivarens väg 32

Radhus
Kil, Kils kommun
LF Fastighetsförmedling Karlstad

141+20 m²

5 rum

316 m²

Slutpris 1 800 000 kr-10 %
LF Fastighetsförmedling Karlstad
LF Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 dec. 2024

Tegelbruksvägen 15

Villa
Lövenstrand, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

135 m²

6 rum

469 m²

Slutpris 4 080 000 kr-3 %
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Haga 3, Trångstad, Kils kommun
  • Såld 12 dec. 2024

Haga 3

Villa
Trångstad, Kils kommun
Fastighetsbyrån Forshaga

84+18 m²

3 rum

3,3 ha

Slutpris 2 100 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Forshaga
Fastighetsbyrån Forshaga
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 dec. 2024

Skogsvägen 40D

Lägenhet
Centrum, Kils kommun
Bjurfors Karlstad

58 m²

2 rum

4 675 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 340 000 kr-9 %

5 862 kr/m²

Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 dec. 2024

Höjdgatan 11

Villa
Västra Lersätter, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

138 m²

5 rum

1 852 m²

Slutpris 1 030 000 kr+4 %
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 dec. 2024

Skogsvägen 40D

Lägenhet
Kil, Kils kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

58 m²

2 rum

4 675 kr/mån

Slutpris 275 000 kr-7 %

4 741 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 dec. 2024

Västra torggatan 19A

Lägenhet
Centralt, Kils kommun
Fastighetsbyrån Forshaga

55,5 m²

1 rum

4 473 kr/mån

Slutpris 295 000 kr±0 %

5 315 kr/m²

Fastighetsbyrån Forshaga
Fastighetsbyrån Forshaga
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 dec. 2024

Gnejsvägen 2C

Lägenhet
Stenåsen, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

109 m²

4 rum

6 359 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 970 000 kr-19 %

8 899 kr/m²

HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Brevik 22, Kil, Kils kommun
  • Såld 5 dec. 2024

Brevik 22

Villa
Kil, Kils kommun
Fastighetsbyrån Forshaga

155 m²

7 rum

1 088 m²

Slutpris 1 410 000 kr-24 %
Fastighetsbyrån Forshaga
Fastighetsbyrån Forshaga
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 dec. 2024

Ostingevägen 24

Villa
Dalliden, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

110+45 m²

5 rum

933 m²

Slutpris 1 600 000 kr-6 %
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 dec. 2024

Mårdvägen 13

Villa
Östra Lersätter, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

105+129 m²

5 rum

840 m²

Slutpris 2 000 000 kr+6 %
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 dec. 2024

Dallidsvägen 3

Villa
Dalliden, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

113 m²

4 rum

1 004 m²

Slutpris 1 500 000 kr-16 %
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad

Sålt i november 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2024

Gunnarsbytorp Gårdsjö 1

Gård/Skog
Kil, Kils kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sunne

9 rum

13,3 ha

Slutpris 1 550 000 kr-30 %
Svensk Fastighetsförmedling Sunne
Svensk Fastighetsförmedling Sunne
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 nov. 2024

Stenbärsstigen 7

Villa
Kil, Kils kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

175 m²

6 rum

968 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 nov. 2024

Järnvägsgatan 8

Villa
Fagerås, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

127+29 m²

5 rum

1 250 m²

Slutpris 1 400 000 kr+4 %
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 nov. 2024

Tollestadsbacken 6

Villa
Tollestad, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

195+60 m²

8 rum

1 648 m²

Slutpris 3 750 000 kr-10 %
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Bonserud 6, Kil, Kils kommun
  • Såld 8 nov. 2024

Bonserud 6

Villa
Kil, Kils kommun

130 m²

4 rum

4 103 m²

Slutpris 2 400 000 kr-4 %
Mäklarhuset Karlstad
Frej Alsterlinds Väg 31, Mons backe, Kils kommun
  • Såld 8 nov. 2024

Frej Alsterlinds Väg 31

Lägenhet
Mons backe, Kils kommun
Fastighetsbyrån Forshaga

65 m²

3 rum

5 546 kr/mån

Slutpris 1 560 000 kr+30 %

24 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Forshaga
Fastighetsbyrån Forshaga
Tvärgatan 24, Kil, Kils kommun
  • Såld 8 nov. 2024

Tvärgatan 24

Lägenhet
Kil, Kils kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

73 m²

3 rum

3 715 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 100 000 kr+2 %

15 068 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Östra Glänne Mossändan 1, Östra Glänne, Kils kommun
  • Såld 7 nov. 2024

Östra Glänne Mossändan 1

Gård/Skog
Östra Glänne, Kils kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
16,2 ha

Slutpris 2 500 000 kr-9 %
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

Sålt i oktober 2024

Bjurbäcksgatan 16, Centrum, Kils kommun
  • Såld 28 okt. 2024

Bjurbäcksgatan 16

Villa
Centrum, Kils kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

96+96 m²

4 rum

954 m²

Slutpris 1 850 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 okt. 2024

Klövervägen 16B

Lägenhet
Kil, Kils kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

59,6 m²

2 rum

3 954 kr/mån

Slutpris 950 000 kr±0 %

15 940 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 okt. 2024

Lerboda Bråtängen 2

Villa
Högboda, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

116+55 m²

4 rum

3 187 m²

Slutpris 1 550 000 kr-6 %
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Storgatan 59, Centralt, Kils kommun
  • Såld 23 okt. 2024

Storgatan 59

Villa
Centralt, Kils kommun
Fastighetsbyrån Forshaga

130+65 m²

4 rum

1 242 m²

Slutpris 1 400 000 kr+17 %
Fastighetsbyrån Forshaga
Fastighetsbyrån Forshaga
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 okt. 2024

Pirum Majhagen

Villa
Nilsby, Kils kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

158 m²

6 rum

2 113 m²

Slutpris 1 550 000 kr-3 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Björnvägen 4, Östra Lersätter, Kils kommun
  • Såld 18 okt. 2024

Björnvägen 4

Villa
Östra Lersätter, Kils kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

112+112 m²

4 rum

896 m²

Slutpris 1 370 000 kr-8 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 okt. 2024

Slåttervägen 20

Villa
Karlslund, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

114+89 m²

5 rum

963 m²

Slutpris 1 650 000 kr-3 %
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 okt. 2024

Tjäderstigen 7

Villa
Kil Gamla Mon, Kils kommun
Fastighetsbyrån Forshaga

111+56 m²

5 rum

1 266 m²

Slutpris 2 750 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Forshaga
Fastighetsbyrån Forshaga
Renstad Bässbol 1, Rennstad, Kils kommun
  • Såld 7 okt. 2024

Renstad Bässbol 1

Villa
Rennstad, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

72 m²

3 rum

8 020 m²

Slutpris 3 860 000 kr+142 %
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Tjäderstigen 5, Mon, Kils kommun
  • Såld 5 okt. 2024

Tjäderstigen 5

Villa
Mon, Kils kommun
Wermhem Mäklare

135+70 m²

5 rum

1 185 m²

Slutpris 2 700 000 kr-7 %
Wermhem Mäklare
Wermhem Mäklare
Mats väg 3, Fryksta, Kils kommun
  • Såld 5 okt. 2024

Mats väg 3

Villa
Fryksta, Kils kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

174+12 m²

5 rum

1 116 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 600 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

Sålt i september 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2024

Brages väg 8

Villa
Runnevål, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

113+113 m²

4 rum

840 m²

Slutpris 1 737 000 kr-17 %
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Lavavägen 37, Stenåsen, Kils kommun
  • Såld 26 sep. 2024

Lavavägen 37

Lägenhet
Stenåsen, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

73,2 m²

3 rum

4 280 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 920 000 kr-8 %

12 568 kr/m²

HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2024

Bifrostvägen 26

Villa
Kil, Kils kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

146+32 m²

5 rum

997 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

Visar 101 - 150 av 1411

Artiklar från Hemnet