Kalmar län

Kalmar län

Alla slutpriser för bostäder - Kalmar län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

35 181 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PierreFritz

Fotbollsvägen 14

Lägenhet
Lindsdal, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren

74 m²

3 rum

6 832 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 600 000 kr±0 %

21 622 kr/m²

Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
Bergstigen 1, Mörlunda, Hultsfreds kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Bergstigen 1

Villa
Mörlunda, Hultsfreds kommun
LF Fastighetsförmedling Hultsfred

127+92 m²

7 rum

959 m²

Slutpris 600 000 kr-8 %
LF Fastighetsförmedling Hultsfred
LF Fastighetsförmedling Hultsfred
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Boda 205

Villa
Rockneby, Kalmar kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

105+103 m²

5 rum

7 495 m²

Slutpris 2 900 000 kr
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PierreFritz

Vintergatan 12

Villa
Berga, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren

260 m²

10 rum

972 m²

Slutpris 4 600 000 kr-8 %
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
Apollovägen 4, Trekanten, Kalmar kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Apollovägen 4

Radhus
Trekanten, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

106+106 m²

4 rum

559 m²

Slutpris 1 700 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Göljemålagatan 16E, Nybro, Nybro kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Göljemålagatan 16E

Lägenhet
Nybro, Nybro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Nybro

53 m²

2 rum

4 681 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 90 000 kr-14 %

1 698 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Nybro
Svensk Fastighetsförmedling Nybro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Lidhemsvägen 18B

Lägenhet
Lindsdal, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

81 m²

4 rum

6 919 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr-10 %

16 667 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Lostigen 3, Strandskogen, Mörbylånga kommun
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LinaPetersson Korch

Lostigen 3

Fritidshus
Strandskogen, Mörbylånga kommun
Ölandsmäklaren AB

58 m²

4 rum

1 030 m²

Slutpris 1 650 000 kr+3 %
Ölandsmäklaren AB
Ölandsmäklaren AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Furugatan 11C

Lägenhet
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

60 m²

2 rum

Slutpris 500 000 kr

8 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EmmaPerbjörs

Tjädervägen 5

Villa
Söderåkra, Torsås kommun
Notar by Pontuz Löfgren

100+100 m²

4 rum

978 m²

Slutpris 1 450 000 kr+12 %
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PierreFritz

Kyparevägen 8

Villa
Lindsdal, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren

183+112 m²

7 rum

905 m²

Slutpris 4 200 000 kr
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
Norra Tångvägen 8, Torsås centralt, Torsås kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Norra Tångvägen 8

Villa
Torsås centralt, Torsås kommun
Mäklarhuset Kalmar/Torsås

147+19 m²

5 rum

2 520 m²

Slutpris 2 000 000 kr-8 %
Mäklarhuset Kalmar/Torsås
Mäklarhuset Kalmar/Torsås
Slakmöre 201, Slakmöre, Kalmar kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Slakmöre 201

Villa
Slakmöre, Kalmar kommun
Mäklarhuset Kalmar/Torsås

138 m²

4 rum

2 351 m²

Slutpris 2 750 000 kr+7 %
Mäklarhuset Kalmar/Torsås
Mäklarhuset Kalmar/Torsås
Äppeldalen, Norra Malmö, Västerviks kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Äppeldalen

Fritidshus
Norra Malmö, Västerviks kommun
LF Fastighetsförmedling Västervik

59 m²

4 rum

1 365 m²

Slutpris 2 800 000 kr+12 %
LF Fastighetsförmedling Västervik
LF Fastighetsförmedling Västervik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Rylgatan 13A

Lägenhet
Färjestaden, Mörbylånga kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

81 m²

4 rum

6 890 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 775 000 kr±0 %

21 914 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LudwigJohansson

Jacob smålännings gata 14A

Lägenhet
Skälby, Kalmar kommun
Bjurfors Kalmar

69 m²

3 rum

4 822 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

23 116 kr/m²

Bjurfors Kalmar
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026
profilfoto på mäklare
TobiasAnkréus

Idrottsgatan 1

Lägenhet
Västervik, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

39,4 m²

1 rum

Slutpris 350 000 kr

8 883 kr/m²

Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik
Påboda 137, Söderåkra, Torsås kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Påboda 137

Villa
Söderåkra, Torsås kommun
Fastighetsbyrån Nybro/Torsås/Emmaboda

102+102 m²

6 rum

2 780 m²

Slutpris 700 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Nybro/Torsås/Emmaboda
Fastighetsbyrån Nybro/Torsås/Emmaboda
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Lundängsvägen 15

Villa
Smedby, Kalmar kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

92+92 m²

5 rum

742 m²

Slutpris 1 695 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Vestavägen 3, Berga, Kalmar kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Vestavägen 3

Radhus
Berga, Kalmar kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

130+65 m²

5 rum

363 m²

Slutpris 2 600 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026
profilfoto på mäklare
TobiasAnkréus

Fritunagatan 19

Villa
Västervik, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

110 m²

5 rum

Slutpris 3 900 000 kr
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Seldonsvägen 4

Villa
Hornslandet, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

147 m²

5 rum

828 m²

Slutpris 3 550 000 kr-13 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Östra Högenäsvägen 19

Tomt
Källa, Borgholms kommun
Fastighetsbyrån Öland

1 130 m²

Slutpris 300 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Öland
Fastighetsbyrån Öland
Golfbyvägen 128, Ekerum, Borgholms kommun
  • Såld 27 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EmmaMaurin

Golfbyvägen 128

Fritidshus
Ekerum, Borgholms kommun
Ölandsmäklaren AB

90,1 m²

4 rum

3 472 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr
Ölandsmäklaren AB
Ölandsmäklaren AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EmilSvensson

Djurängsvägen 37B

Lägenhet
Djurängen, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren

80 m²

3 rum

4 266 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr+14 %

15 625 kr/m²

Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Rutsbergsgatan 19

Villa
Västervik, Västerviks kommun
LF Fastighetsförmedling Västervik

107+127 m²

4 rum

891 m²

Slutpris 1 850 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Västervik
LF Fastighetsförmedling Västervik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Ostindievägen 8

Lägenhet
Karlssons äng, Kalmar kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

45 m²

2 rum

3 616 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 025 000 kr-2 %

22 778 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2026

Blomstervägen 3

Villa
Fallebo, Oskarshamns kommun
Mäklarhuset Oskarshamn

124+139 m²

5 rum

987 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 550 000 kr+19 %
Mäklarhuset Oskarshamn
Mäklarhuset Oskarshamn
Arabievägen 34, Arabien, Västerviks kommun
  • Såld 26 apr. 2026
profilfoto på mäklare
TobiasAnkréus

Arabievägen 34

Villa
Arabien, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

70+67 m²

3 rum

524 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 950 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik
Grimhult 213 & 215, Grimhult, Mönsterås kommun
  • Såld 26 apr. 2026

Grimhult 213 & 215

Villa
Grimhult, Mönsterås kommun
Fastighetsbyrån Mönsterås/Högsby

96+4 m²

4 rum

2 260 m²

Slutpris 650 000 kr+18 %
Fastighetsbyrån Mönsterås/Högsby
Fastighetsbyrån Mönsterås/Högsby
Smedgränd 3, Fliseryd Finsjö, Mönsterås kommun
  • Såld 25 apr. 2026

Smedgränd 3

Villa
Fliseryd Finsjö, Mönsterås kommun
LF Fastighetsförmedling Mönsterås

58+15 m²

2 rum

820 m²

Slutpris 550 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Mönsterås
LF Fastighetsförmedling Mönsterås
Kvilla 405, Torsås, Torsås kommun
  • Såld 25 apr. 2026

Kvilla 405

Fritidshus
Torsås, Torsås kommun
Fastighetsbyrån Nybro/Torsås/Emmaboda

110 m²

5 rum

3 419 m²

Slutpris 1 050 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Nybro/Torsås/Emmaboda
Fastighetsbyrån Nybro/Torsås/Emmaboda
Sunelycke 101, Torsås, Torsås kommun
  • Såld 25 apr. 2026

Sunelycke 101

Villa
Torsås, Torsås kommun
Fastighetsbyrån Nybro/Torsås/Emmaboda

90+25 m²

4 rum

3 245 m²

Slutpris 1 030 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Nybro/Torsås/Emmaboda
Fastighetsbyrån Nybro/Torsås/Emmaboda
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2026
profilfoto på mäklare
KimGjukaj

Gröngatan 6

Villa
Färjestaden, Mörbylånga kommun
Bjurfors Kalmar

164+113 m²

6 rum

1 268 m²

Slutpris 4 950 000 kr+4 %
Bjurfors Kalmar
Bjurfors Kalmar
Rylgatan 9C, Färjestaden, Mörbylånga kommun
  • Såld 25 apr. 2026

Rylgatan 9C

Lägenhet
Färjestaden, Mörbylånga kommun
Fastighetsbyrån Öland

53 m²

2 rum

4 112 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 250 000 kr+5 %

23 585 kr/m²

Fastighetsbyrån Öland
Fastighetsbyrån Öland
Marknadsgatan 3, Södra Vi, Vimmerby kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Marknadsgatan 3

Villa
Södra Vi, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

118+18 m²

5 rum

1 660 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 925 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Bälshult 116

Villa
Eriksmåla, Emmaboda kommun
Fastighetsbyrån Nybro/Torsås/Emmaboda

100+60 m²

3 rum

4 445 m²

Slutpris 1 200 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Nybro/Torsås/Emmaboda
Fastighetsbyrån Nybro/Torsås/Emmaboda
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EmmaPerbjörs

Tackjärnsvägen 88

Villa
Smedby, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren

158+61 m²

6 rum

720 m²

Slutpris 3 125 000 kr-2 %
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AlvaRyder

Nyslottsgatan 5A

Lägenhet
Tegelviken, Kalmar kommun
Bjurfors Kalmar

50 m²

2 rum

5 090 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 590 000 kr-9 %

11 800 kr/m²

Bjurfors Kalmar
Bjurfors Kalmar
Blomsterstigen 21, Timmernabben, Mönsterås kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Blomsterstigen 21

Villa
Timmernabben, Mönsterås kommun
Fastighetsbyrån Mönsterås/Högsby

4 rum

3,9 ha

Slutpris 2 200 000 kr+52 %
Fastighetsbyrån Mönsterås/Högsby
Fastighetsbyrån Mönsterås/Högsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Tegnérgatan 6A

Lägenhet
Malmen, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

65 m²

2 rum

4 512 kr/mån

Slutpris 2 225 000 kr+1 %

34 231 kr/m²

Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Vållö 309, Mönsterås, Mönsterås kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Vållö 309

Villa
Mönsterås, Mönsterås kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mönsterås

130 m²

5 rum

1 610 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 700 000 kr-10 %
Svensk Fastighetsförmedling Mönsterås
Svensk Fastighetsförmedling Mönsterås
Baldersgatan 18, Skogsby, Mörbylånga kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Baldersgatan 18

Villa
Skogsby, Mörbylånga kommun
Fastighetsbyrån Öland

110+100 m²

7 rum

1 278 m²

Slutpris 2 000 000 kr+33 %
Fastighetsbyrån Öland
Fastighetsbyrån Öland
Stationsvägen 60, Mörlunda, Hultsfreds kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Stationsvägen 60

Villa
Mörlunda, Hultsfreds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hultsfred

80+27 m²

4 rum

1 818 m²

Slutpris 350 000 kr+79 %
Svensk Fastighetsförmedling Hultsfred
Svensk Fastighetsförmedling Hultsfred
Hedvägen 6, Madesjö, Nybro kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Hedvägen 6

Villa
Madesjö, Nybro kommun
Hammarströms Fastighetsförmedling AB

145+145 m²

5 rum

1 603 m²

Slutpris 2 750 000 kr-4 %
Hammarströms Fastighetsförmedling AB
Hammarströms Fastighetsförmedling AB
Björnhovdagatan 18, Färjestaden, Mörbylånga kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Björnhovdagatan 18

Villa
Färjestaden, Mörbylånga kommun
Svensk Fastighetsförmedling Öland

177+72 m²

7 rum

2 090 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 800 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Öland
Svensk Fastighetsförmedling Öland
Hallströmsgatan 13, Östermalm, Västerviks kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Hallströmsgatan 13

Lägenhet
Östermalm, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

51,4 m²

2 rum

3 231 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 905 000 kr+10 %

17 607 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EmilSvensson

Gustaf Vasagatan 13

Lägenhet
Kalmarsundsparken, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren

75,4 m²

3 rum

4 009 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 300 000 kr+8 %

57 029 kr/m²

Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EmilSvensson

Bragegatan 29C

Lägenhet
Södercentrum, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren

47 m²

2 rum

4 042 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 275 000 kr-7 %

27 128 kr/m²

Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
Lokes väg 10, Högsby, Högsby kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Lokes väg 10

Villa
Högsby, Högsby kommun
LF Fastighetsförmedling Högsby

111+55 m²

5 rum

1 306 m²

Slutpris 695 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Högsby
LF Fastighetsförmedling Högsby

Visar 101 - 150 av 2500

Artiklar från Hemnet